VARIA. Sociëteit „Luctor et Emergo" REGLEMENT TENNISVELD. Het was een sprong in 't duister die lintenwedstrijd zoowel voor ons als voor de deelnemers voor ons, omdat we van 't slagen van het zaakje niet verzekerd waren, voor de deel nemers, omdat ze zich blindelings moesten overgeven zonder te weten wat er wel met hen gebeuren zou. Maar de sprong viel mee op wat schrammen en een enkele prikkeldraad- wond na bleven alle beenen heel en wij hadden de voldoening de linten wedstrijd te zien slagen. Aan de opzet valt nog wel wat te verbeteren, o. a. zal er in 't vervolg voor gezorgd moeten worden, dat de politiemannen (witte linten) eerst be ginnen te opereeren als de andere deelnemers goed en wel verspreid zijn ook zou hen voortaan een strook kunnen worden aangewezen, b.v. ter breedte van een driehonderd meter, waarbuiten zij niet ageeren mogen. Dan zal de kans dat een geheele groep van verschillend gekleurde linten in 't begin al dadelijk ingepikt wordt, veel geringer worden. Bijzonder aangenaam was het ons, dat zoovele oudere badgasten aan dezen wedstrijd deelnamen; wederom gaf mevrouw v. d. Borch in deze het goede voorbeeld en zag zelfs kans een eerste prijs te veroveren. E. Aangekomen Vreemdelingen Van 21 tot en met 26 Augustus 1924. In het dorp en verschillende villa's. Aantal Personen. dhr. mr. H. van der Beke Callenfels, Middelburg dhr. en mevr. P. A. Colijn en fam., Boskoop 9 dhr. Ir. W. P. S. von Stein Callenfels, Bangkok Siam baron en baresse de la Maijdell, Paris mej. E. v. d. Meule, A'dam mevr. Molhoek en fam., Goes 2 mej. J. C. van Os, Zeist dhr. en mevr. van de Rosière en fam., mej. Nanda Stradowska, Scheveningen mej. E. Tak van Poortvliet, Oudelande In het Badhotel. dhr. Helaers, Brussel fam. J. de Lannoy, den Haag 3 dames Berger, A'dam 4 dhr. J. C. L. Zilkens, Eindhoven In het Strandhotel. mevr. B, Frensel Wegener en fam., Aerdenhout 3 dhr. G. Hekking, Nijmegen dhr. Menno Koopman, Zutphen dhr. en mevr. F. Kayser, A'dam 2 mej. Kayser, A'dam mej. A. L. F. Kloppenburg, Nijmegen mej. F. Kloppenburg, Nijmegen mej. S. Keelde, Nijmegen graaf en gravin van Matuschka, Aachen In het Hotel Schuttershof. dhr. dr. H. de Haan en fam., A'dam 2 miss W. Matthes, London dhr. jhr. J. van Reigersberg Versluijs, Overveen dhr. en mevr. W. Verweij en fam., Zeist 3 In het Hotel de l'Europe. dhr. Orpton en fam., Birmingham 2 dhr. Menger en lam., Ede 2 dhr. Wibauf, A'dam In Pension Zonneduin. mevr. Wethmar, R'dam In Pension Zomerlust. mevr. A. L. Coales, Folkestone dhr. en mevr. Karreman, Overschie 2 mej. A. Koch, Nijmegen mej. M. E. Olver, Nijmegen dhr. en mevr. M. C. Sieren en fam-, Hillegersberg 5 mevr. A. van Tyen—Hajema, Tjipoenegare In Pension Juliana. dhr en mevr. A. den Boon, Waddings veen mej. C. Frijling, Breda mej. J. M. van Giffen, Ginneken mevr. L. Hoogendijk, R'dam mej. W. Hoogendijk, R'dam dhr. en mevr. A. Kreupeling, Wad dingsveen mej. M. Mourits, A'dam mej. S. Mourits, A'dam fam. V. Pautsenbach, Würselen 9 In Pension Westeinde. mevr. Backhuyzen v. d. Brink Ozinga, Haarlem In Pension Bommeljé mej. Alblas, Delft mej. H. Luijtjes, Delft dhr. en mevr. C. de Putter en fam., Axel 4 In Pension Catharlna. dhr. en mevr. van den Brugge— Wolterson, Goes 2 dhr. en mevr. van Heijningen, Heemstede In Pension Tolhuis. fam. Allen, Londen 3 WANDELINGEN enz. De buiienplaatsen Westhove, Duinbeek en Berkenbosch zijn voor het publiek gesloten, maar voor vreemdelingen, ver- blijfhoudende op Domburg, zijn Wandel- kaarten verkrijgbaar bij den Directeur der Domburgsche Zeebadinrichting. De toegang tot het gereserveerd ge deelte rond de woonhuizen op Berken bosch en Duinbeek en tot de gereser veerde laan tegenover het kasteel West hove is ook aan houders van kaarten verboden. De bosschen en duinen van Hoogduin (voormalig Overbosch van Duinvliet) zijn voor het publiek gesloten. Voor badgasten te Domburg vertoe vende, zijn echter op persoonlijke aanvrage wandelkaarten voor de manteling verkrijgbaar bij den Directeur der Domburgsche Zeebadinrichting. In gezetenen van Domburg kunnen bij ge noemden Directeur mede wandelkaarten bekomen. Uitstapjes te voet. Gaande door de manteling van Hoogduin (voormalig Overbosch van Duinvliet) en terug langs den straatweg C/2 uur). Gaande door de manteling van Hoogduin (voormalig Overbosch van Duinvliet) en het landgoed Westhove en terug langs den straatweg (l'A uur). Langs den straatweg tot aan het land goed Schoonoord, vervolgens links af, en door de bosschen van de landgoe deren Duinbeek en Berkenbosch terug (l'/2 uur). Naar de Oranjezon, door de manteling achter Westhove en langs de laan van het „Huis ten Duijne" of het rijwiel pad door het vroon en terug langs het landgoed Zeeduin (3 uren). Naar Aagtekerke en over Oostkapelle terug (2 uren). Naar Westkapelle en over Aagtekerke terugde zeedijk en lichttoren te be zien OV2 uur). Aan te Domburg verblijf houdende vreemdelingen is het wandelen over deze landgoederen door de eigenaren welwillend vergund, mits zij voorzien zijn van wan delkaarten, welke op aanvrage bij den Directeur der Zeebadinrichting verkrijg baar zijn. VOOR HET BESPELEN VAN HET a. De banen zijn uitsluitend toegankelijk voor leden en gei'ntroduceerden (voor een week) der Sociëteit „Luctor et Emergo". b. Leden en gei'ntroduceerden kunnen de banen afhuren tegen betaling van 1.per uur. Kaarten verkrijgbaar bij den kastelein. c. Bij den aanvang van het spel moet de kaart worden afgegeven aan den ballenjongen, die daarop invult den tijd waarop met spelen wordt aangevangen. Van af dien tijd is het veld gedurende een uur ter beschikking voor den huur- der(ster), met dien verstande echter, dat de baan uitsluitend als tennisveld ge bruikt zal mogen worden en slechts van een heel uur tot een heel uur in beslag mag gehouden worden. d. Door een gezelschap van minder dan 8 spelers mogen de banen niet langer dan één uur achtereen in beslag worden gehouden, door een gezelschap van min der dan 12 spelers niet langer dan twee uur achtereen enz. Deze bepaling geldt slechts dhn, wan neer andere spelers van de banen ge bruik wenschen te maken. e. De banen kunnen vooraf besproken worden 1°. voor den volgenden dag, op per soonlijke aanvrage bij den kastelein tusschen 8 en 9 uur des avonds. 2°. voor denzelfden dag op persoonlijke aanvrage bij den kastelein tusschen 8 en 9 uur 's morgens. Voor ballen en rackets moet door de spelers zelve gezorgd worden. g. Het dragen van tennisschoenen is verplichtend. In de leeskamer liggen de navolgende tijdschriften en couranten ter lezing: London Magazine. De Wereldpost. The Sketch. Revue der Sporten. L'Iltustration. Wereldkroniek. Country Life. De Prins. Het Leven. De Zwemkroniek. Vragen van den Dag. Astra. COURANTEN. Nieuwe Rotterdammer. Middelburgsche Crt. Algemeen Handelsblad. De Scherpschutter. Weekbl. Amsterdammer. Domburgsch Badnieuws. De Haagsche Post. The daily Telegraph. De Kampioen. Uit het kastje met boeken in de lees zaal, dat met een twintigtal werken ver meerderd is, kunnen badgasten, houders van toegangkaarten, dagelijks tusschen 11 en 12 ure des voormiddags, boeken ter lezing krijgen, mits men het nummer van het boek en zijn naam teekene op eene lijst bij den kastelein voorhanden Voor jeugdige lezers zal door de ouders moeten worden geteekend.

Domburgsch Badnieuws | 1924 | | pagina 2