EN VREEMDE LINGENL IJ ST. Voor liet badseizoen zijn nog te huur Zeven en Dertigste jaargang n°. 12 ZATERDAG 20 SEPT. 1919 Het Domburgsch Badnieuws verschijnt iederen Zaterdag, gedurende het Badseizoen. - Abonnement voor Nederland 1.25, voor het Buitenland 1.50; afzonderlijke Nommers 0.10. j,A d verten ti ën 10 cent per regel; abonnement voor het seizoen 5 cent per regel. Adressen, bevattende naam en woonplaats, teg:n ƒ0.60 voor het geheele seizoen. B u reau x: te DOMBURG bij de firma CORNs. J. REKKERS, Badhuisweg; te MIDDELBURG ter drukkerij van (i. W. DEN BOER, St. Pieterstraat F 33 De aandacht wordt er op gevestigd dat het Bureau voor het Badnieuws is ge vestigd bij Firma CORNs J. REKKERS, Badhuisweg. Hoogwater te itomburg. Aangekomen Vreemdelingen tot 18 September 1919. in het dorp en verschillende villa's Aantal Personen, mevr. Berrevoets, Nieuw Vennep, mej. M. A. Carp, Baarn. jonkvr. W. de Casembroot, Middel burg. mej- Mary Frater, Brussel. dhr. W. j. Gunter, den Haag. dhr. mr. J. H. Labberton en fam-, Amsterdam 3 dhr. en mevr. van Marle, Haarlem 2 mej. J. Mulder, Amsterdam, mej. E. Ter Haar Romeny, San Diego. dhr. P. Schultz, den Haag. mevr. van Sorgen en fam., Zeist 2 mej. van Voorst—Vader, Ginneken. In het Bail- en Strand-Hotel. dhr. en mevr. van Aalderen van Oorschot, Bilthoven 2 dhr en mevr. de Bie—Leuveling, Amsterdam 2 mej. A. J. Base, Oosterbeek mevr. E. M. Couwnie, Amsterdam, dhr. en mevr. dr. J. W. Francken, Wageningen 2 dhr. en mevr. A. H. G. Fokker, A dam 2 mej. A. Hudig, Nijmegen, mej. J. Halewijn, Bennekom. dhr. A. van Iterson, Rhenen. dhr en mevr. W. A. Mees, Rotterdam 2 fam. E. v. d. Oudermeulen, Apeldoorn 3 dhr. en mevr. E. Overing, Breda 2 dhr. en mevr. G. J. de Vos van Nederveen, Hilversum 2 dhr. C. C. Zegers Rijsen, den Haag. In het Hotel Schuttershof. dhr. en mevr. J. Dijkstra, Amsterdam 2 mevr. Baronnesse van Hardenbroeck van Lockhorst Caan van Neck, Wassenaar, jonkvr. Barronesse van Hardenbroeck van Lockhorst, Wassenaar, mevr. Lamping en fam., Rijswijk 3 dhr. jhr. Rademaeker Schorer, de Bilt. Baddokter Dr. B. Vaandrager is dagelijks te consulteeren in het Bad paviljoen of op het badstrand des morgens tusschen IIV2 on I2V2 uren; aan huis van S'/29'/2 uur vrm. Gebruikte Baden. Zaterdag 20 Sept. v.ui. 11.42 Zondag 21 n.m. 12.36 Maandag 22 1.23 Dinsdag 23 2 Woensdag 24 2.35 N. M. Donderdag 25 3.07 Vrijdag 26 3.37 het seizoen 1919, Vrijdag Zaterdag Zondag Maandag Dinsdag Woensdag Donderdag 12 Sept. 13 14 15 16 17 18 Ooster- Wester- strand strand 13 4 18 4 1 4 59 91 18 29 15 17 315 44 99 63 109 22 30 19 17 359 Van de overige amusementen van het seizoen 1919 bespraken wij reeds in No. 6 Kellenbach's Paedagogisch Poppenspel, dat niet alleen onze jeug dige badgasten docb ok vele ouderen De Vossenjacnt te voet nau net gewone verloop dank zij de afwezig heid van militairen kon als eindpunt ouder-gewoonte de kuil van Berken bosch weer worden aangewezen. De Vos ditmaal de Freule Van Breughel wist, als naar gewoonte hare vervolgers glansrijk te ontkomen. De gekozen weg leverde niet zooveel moeielijkheden op als anders wel eens 't geval geweest is, wat niet weg nam dat eenige dames toch kans zagen een nat of bemodderd pak op te loopen. De Vos werd krachtig bijgestaan door den Heer T. Smit, terwijl de „pack" onder de uitstekende leiding stond van Mevrouw Tauditt Chabot, geassisteerd door den kapitein van Tagel. De amateur-hardlooper Jhr A. van der Mieden van Opmeer hield zijn reputatie hoog, en bereikte na de Vos het eerst 't eindpunt. Over den dansavond van Marjon Gray werd in het Badnieuws reeds een en ander gezegd, nu alleen dus 1 nog de opmerking dat wederom is gebleken dat het "Badpaviljoen zich voor het geven van uitvoeringen op kunstgebied van welken aard ook slecht leent, in de eerste plaats omdat het publiek dat per sê toch de Sociëteit bezoekt uit te heterogene elementen bestaat en het niet-kunstlievende ge- deelte zich niet ontziet door praten, lachen en heen en weer loopen zoowel de executanten als hunne kunstmin nende medeleden op zeer storende wijze te hinderen; in de tweede plaats omdat de zaal steeds te klein blijkt om te bevatten zoowel degenen die voor kunst voelen als die anderen die er niets van begrijpen en de zaak be schouwen en behandelen als ieder ander amusementje dat niet boven hun nauwe petje gaat. De verkenningswedstrijd was weer eens iets nieuws een variatie op den smokkelwedstrijd. Het bezwaar van deze laatste soort wedstrijden was, dat de douanen die vaak uren achtereen op post stonden zonder 't puntje van de neus van 'n smokkelaar te zien, zich meer dan hevig verveelden en er dan ook al meer en meer de brui aan gingen geven. De verkenningswedstrijd droeg voor de verdedigers van het kamp tevens het karakter van een picnic men was er gezellig bijeen, werd, ter afwisseling, eens „op post" gezonden om na eenigen tijd weer afgelost te worden en in den gezelligen kring weer te keeren. Bovendien concentreerde de geheele verkenning zich op één punt het kamp zoodat er voortdurend leven in de brouwerij was. De verkenningswedstrijd zal dus in 't vervolg wel'tot de Domburgsche zomervermakelijkheden gaan behooren het is dan echter wel gewenscht, dat de kampcommandant over meerdere machtsmiddelen beschikt ten einde een betere discipline te verzekeren. Zoo moet o. i. de kampcommandant het recht verkrijgen zijn „vrouw schappen" te kleeden, d. w. z. hij moet over de uniform der dames het opper toezicht kunnen uitoefenen en zijn veto kunnen uitspreken over witte toiletjes die hoe lief ook van heinde en ver zichtbaar zijn. En als soms een volgend jaar de kolonel Luden het commando weer op zich wil nemen, is hem dat ook ten volle toevertrouwd. (Wordt vervolgd). keuken nenboom. 4 kamers en H. Minderhoud. keuken 1 kamer A. Geertse. 4 kamers en W. J. Groen. keuken 6 kamers en J. Wisse. keuken id. 4 kamers 4 kamers en Wed. L. de keuken Visser. 7 kamers en id. keuken 5 kamers en Pension keuken Bom mei jé. 8 kamers en Wed.P.Francke keuken Pens. Catliarina 3 kamers 10 kamers Pension Zonneduiu 8 kamers Pension Klein Duinoord 5 kamers Pension Parkzicht 8 Kamers Pension Wilhelmina 2 kamers Jac. de Wolf 4 kamers Pension De Voogd 5 kamers en Noord-Zeehuis keuken 5 kamers en Villa Duinoord keuken 7 kamers en Pens. Baard keuken 1 kamer A. Dekker 4 kamers Pens. Domb. Villa the Wigwam 2 kamers J. L Verhage 5 kamers en Huis ter Duin keuken 2 kamers j C. Vreeke Station straat. Markt. Ooststr. id. 'tQroeritje id. Badstr. Badhuisw Westweg D 16. Tol. Noordstr. bij het Strand. Vroon. Heerenstr Noordstr. Wijn- gaardstr. Heerenstr Villa (Duinoord. I ld. Markt. Ooststr. Westweg. I Dir. Zeeb. inricht. jStationst. jSchut.hof jWeverijst

Domburgsch Badnieuws | 1919 | | pagina 1