CONCERT, Afternoon Tea Concert, DANSMUZIEK Openlucht Bioscoop=V oorstelling DAN S=C O N C O U R S. T enniswedstrijden. Kinder=T ennismatch, GOLF. VARIA. Schilderijententoonstelling 1919 Voor liet badseizoen zijn nog tc Iiuur Verloren Voorwerpen. I zilveren ketting met medaille. 1 blauw gebloemde ceintuur. Terug te bezorgen kastelein Badpavil joen. AMUSEMENTEN. Sociëteit „Luctor et Emergo". Iladpaviljoen. D a g e I ij k s met uitzondering van des Zondags, des namiddags te 4' 2 uur, te geven door de Kapel „Zeelandia." Directeur: H. M. Huibregtsen. Dinsdag 19 en Vrijdag 22 Augustus 1919, des avonds te 8 uur, te geven door de Kapel „Zeelandia." Directeur: H. M. Huibregtsen. Maandag 18, Woensdag 20 en Zaterdag 23 Augustus 1919 Aanvang 7' uur. Voor kinderen tot 9 uur. Donderdag 21 Augustus 1919, des avonds te 9: 2 uur ophetterrasZeezijde van het Badpaviljoen. Vrijdag 22 Augustus (Zie reglement en kaart in de groote zaal). Leden en geïntroduceerden (voor één week) van de Sociëteit Luctor et Emergo hebben vrijen toegang. Dag-introductie 1.— per persoon. Zaterdag 23 Augustus a.s. des avonds te 10 uur. INSCHRIJVING IN PAREN. (Zie lijst in de groote zaal.) Er zullen beschikbaar worden gesteld een 1ste en 2de prijs, welke door een Jury zullen worden toegewezen. Uitsluitend voor leden en geïntrodu ceerden voor een week. 15, 16 en 17 Augustus a.s. Dames Singles Heeren Doubles en Mixed Doubles Uitsluitend open voor leden en geïn troduceerden (voor één week) van de Sociëteit „Luctor et Emorgo." Zaterdag 23 en Zondag 24 Augustus 1919 uitsluitend Doubles. (Geen inleggeld.) Open voor kinderen van leden en geïn troduceerden (voor één week) van de Sociëteit „Luctor et Emergo." (Zie lijst in de zaal.) Dinsdag 19 Augustus a.s. Flag Match foursomes. 18 holes Handicap. Inleggeld 1.— per persoon. Dank zij liet heerlijke zomerweer dat ons met de thans gebruikelijke vertraging uit Amerika geworden is, werd het record aantal baden op het gewone strand in één week ge nomen (1402 in Augustus 1917) geslagen. Het aantal 2000 werd bereikt en overschreden terwijl bovendien op het Westerstrand ook nog een kleine drie honderd baden werden gebruikt. De eer van het 2000ste bad viel ten deel aan mej. i. Lucardie die door het badpersoneel bloemen en door de Directie der Zeebadinrichtingeen kleine herinnering werd aangeboden. Voor het internationale Bridge con cours ware iets koeler weer wel wenschelijk geweest. Als acht en twintig menschen geperst moeten worden in 't kleine, met gas verlichte speelzaaltje wordt de atmosfeer er begrijpelijkerwijze niet aangenamer op. 't Scheen echter geen invloed te hebben op 't spel, van lusteloosheid geen spoor, integendeel, er werd ge vochten vooral op dien avond van de semi-finals toen 't doubleeren en redoubleeren niet van de lucht was. In de „final round" bleven over de Heeren Lucardie, van Oss, Zublijr. en Bosman en het eindresultaat was als volgt lste prijs Zilveren Beker dhr. C. W. O. Lucardie (1826 punten); 2de prijs Kunstvoorwerp, dhr. S. F. van Oss, (1432 punten). De Heer Bosman was een goede 3de met 1230 punten. Een woord van hulde en dank aan den Heer van Oss voor zijn initiatief en zijn uitstekende leiding van de zaak 1 Heden het genoegen de Heer Goeree d'Overflacquée te ontmoeten alsmede Freule Amalia, dewelke volgens eigen waarneming thans zonder puisten, waaruit gevolgtrekking gemaakt dat de kansen van hen, dié aan borreltafel gewed op derde puist, dalen. Vernam Freule Amalia nog juist bijtijds ingeschreven voor de tennis wedstrijden en veronderstel het den Heer Goeree gelukt is haar het vliegen tijdelijk uit 't hoofd te praten. Heden aan borreltafel veel gepraat over Frl. Amalia o.a. zij hier alleen voor de kikkers zijnde Zeeland daarvoor beroemd doch m.i. deze praatjes uit de koker der drie-puisten wedders dewelke hun kansen verkeken zien. De groote bijzonderheid van deze tentoonstelling is dat zij zich mag verheugen in eene inzending van v. Konijnenburg. Voor technici mag dit werk aanleiding geven tot veel argumentatie de leek zal het misschien op het eerste gezicht onbegrijpelijk noemende eenvoudige ontvan kelijke inensch die stil gaat zitten en luistert wat de kunstenaar hem te zeggen heeft, moet spontaan de zuivere schoonheids-sensatie ondergaan, die overtuigt en gelukkig maakt, met een overtuiging waar alle bedenking voor zwijgt en een geluk als alleen het heel-schoone kan geven. Het was een goede gedachte van het Comité, om naast dit werk de Danseres van Schultze te hangen, een der weinigen hier, die de prosciniteit van van Konijnenburgs strakke versobering kunnen verdragen. De strengheid van lijn, de kracht van uitdrukking en de schoone harmonie van deze heele compositie maken, met de kleuren- warmte van het andere danseresje en de beide bloemstukken, deze inzen ding tot een der belangrijkste van de tentoonstelling. Een nieuweling hier is ten Klooster, die ons verraste met een paar heel bijzondere landschapjes. Dit is zuiver en vroom werk waar de liefde in straalt van een die de aarde ziet leven in den glans van den hemel. De inzending van Jan Heijse is klein maar bijzonder. Vooral zijn fijne en stijlvolle teekening behoort tot zijn beste werk. Met groote belangstelling zagen wij de resultaten van zijn laatsten arbeidde twee houtsneden waarin hij de moeilijke techniek reeds zoozeer -meester blijkt te zijn. Mevrouw Elout—Drabbe zond, be halve een bloemstukje uit sprookjes land, eenige portretten. Het streven naar innerlijkheid dat in de vrouwe- kop misschien nog een lichte vlakheid veroorzaakt, heeft haar in het portret van Toorop tot een resultaat gevoerd dat meesterlijk is. Van de vele por tretten waartoe Toorop inspireerde is dit zeker een van de beste, misschien datgene waarin het zuiverst en warmst zijn innerlijk wezen uitgedrukt ligt. En naast den naar binnenschouwenden droomer, den dichter-denker die het leven ziet (ik moet hier denken aan Chestertons tegenoverstelling van Oostersche en Westersche religiositeit) deze zooveel moeilijker van uit voering want zooveel reëeler, maar even sterk van visie. Sterk en eigen is het werk van Roline W. W. Haar trekkende paard heeft een werkelijk magistrate zeker heid van lijn en forschheid van uit drukking. Daarnaast een zuiver ontlede en opgebouwde pronkende pauw en een karaktervolle mannenkop. Walter Vaes gaf een teer kinder portret en een mooi gloeiend bloem stuk. Mevrouw van Dam v. Isselt zond haar mooie stillevens die zoo stil en zuiver staan in eigen streng-omtrokken atmosfeer. Van Maurice Gótli trof ons het meest het licht-doorwoven lentestukje, terwijl ook de Grijze Kraai niet onvermeld mag blijven, waarmede Sari Góth zoo kranig debuteerde. W. Sedert de laatste opgave is nog verkocht No. 46 Verdorde Zonnebloem van R. Wichers Wierdsma. 5 kamers en Wed, I. Schoo- Sept. Station keuken nenboom. straat. 4 kamers en J. Geertse. Westweg. keuken 4 kamers en H.Minderlioud. Sept. Markt. keuken 1 kamer A. Geertse. Sept. Ooststr. 4 kamers en W. J. Groen. id. keuken 6 kamers en J. Wisse. Sept. 'tGroentje keuken 4 kamers id. id. 2 kamers J. L Verhage Stationstr 4 kamers en Wed. L. de keuken Viss£r. Sept. Badstr. 7 kamers en id. id. Badhui sw keuken 5 kamers en Pension Westweg keuken Bom mei jé. D 16» 8 kamers Wed. Francke Sept. Tol. 3 kamers Pens. Catharina na23 Aug. Noordstr. 5 kamers en Huis ter Duin Sept. Schut.hof. keuken 10 kamers Pension Sept. Strand. Zonneduin 8 kamers Klein Duinoord Sept. Vroon. 5 kamers Pension na25 Aug. Heerenstr Parkzicht 8 kamers en Pension Sept. Noordstr. keuken Wiihelmina 2 kamers Jac. de Wolf Wijn- Pension gaardstr. 4 kamers en Sept. Heerenstr keuken De Voogd 5 kamers en Noord-Zeehuis Sept. Villa keuken Duinoord. 5 kamers en Villa Duinoord Id. keuken 1 kamer Pens. Baard na 20 Aug. Markt. 7 kamers ld. Sept. Id. 1 kamer A. Dekker Ooststr Reisgelegenheden. Stoomtram „Walcheren". Vertrek Domburg. Aankomst Middelburg. Aankomst Vlissingen. Vertrek Vlissingen. Vertrek Middelburg. Aankomst Domburg. 1 7.30* 8.43 8.50 6.10* 7.17* 10.30 11.42 11.50 9.02 9.05 10.17 2.15 3.27 3.35 12.27 12.30 1.42 5.45 0.57 7.05 4.12 4.15 5.27 8.50 10.- 7.22 7.25 8.37* Rijdt niet op Zondag. Wisselkantoor. Tot wisseling van buitenlandsehe muntspeciën bestaat bij den Heer A. Provoost, hulp-postkantoor te Domburg, gelegenheid. Baddokter Dr. B. Vaandrager is dagelijks te consulteeren in het Bad paviljoen of op het badstrand des morgens tusschen ll'/2 en 12V2 uren; aan huis van 8'/2g'/jj uur vrm.

Domburgsch Badnieuws | 1919 | | pagina 2