N VREEMDELINGENLIJ ST. Voor liet badseizoen zijn nog te huur Zeven en Dertigste jaargang n°. 11 ZATERDAG 13 SEPT. 1919. Het Domburgsch Badnieuws verschijnt iederen Zaterdag, gedurende het Badseizoen. Abonnement voor Nederland 1.25, voor het Buitenland 1.50; afzonderlijke Nommers ƒ0.10. Advertentiën 10 cent per regel; abonnement voor het seizoen 5 cent per regel. Adressen, bevattende naam en woonplaats, tegen ƒ0.60 voor het geheele seizoen. Bureaux: te DOMBURG bij de firma CORNs. J. REKKERS, Badhuisweg; te MIDDELBURG ter drukkerij van G. W. DEN BOER, St. Pieterstraat F 33. De aandacht wordt er op gevestigd dat het Bureau voor het Badnieuws is ge vestigd bij Firma CORNs J. REKKERS, Badhuisweg. Aangekomen Vreemdelingen tot 11 September 1919. in het dorp en verschillende villa's Aantal Personen. dhr. en mevr. dr. C. Alers, Nijmegen 2 dhr. en mevr. mr. Biegel, Amsterdam 2 mej. E. Bödeker, Amsterdam. Dames Bouvin en bed., den Haag 4 dhr. en mevr. T. CoenenVisser, Bussum 2 dhr. D. C. Endt, Laren, mej. F. Griiber, Utrecht, dhr. J. v. d. Graaf, Apeldoorn, mej. H. v. d. Hamme, Veere. mej. D. Koning, Arnhem, mej. Loos, den Haag. dhr. en mevr. Proos, Rotterdam 2 dhr. C. K. v. Rijckevorsel, Hulst, dhr. en mevr. v. Schagen—Dalman, den Haag 2 dhr. en mevr. Stevens, fam. en bed., Goes 4 mevr. Sprenger-Lambrechtsen, den Haag. mej. H. G. v. d. Vries, Bussum. mej. wed. v. d. Weert, Goes, mej. A. v. d. Weert, Goes. In liet Badhotel. dhr. de Bruijn van Melis en Marie- kerke en fam., Velp 3 jonkvr. A. Th. de' Bruijn van Melis en Mariekerke, den Haag. dhr. H. Cubbert, Wageningen. dhr. en mevr.Ohlenmacker, Rotterdam, mevr. E. H. Rose—Molenwater, den Haag. dhr. B. S. Poulier Wilkens, Veendam. In liet Ilotel Schuttershof. Heeren Bonnike, Amsterdam 2 mevr. G. v. d. Meer, Bussum. dhr. en mevr. J. F. Hulk—Muller, Amsterdam 2 dhr. en mevr. D. Wiener, Middelburg 2 In het Pension Golfziclit. dhr. en mevr. mr. Vuijlsteke van Heelteren en fam., Brussel 4 In het Pension Parkzicht. mej. F. la Chapelle, Eindhoven, mej. D. de Haan, Amsterdam, mej. R. Kahn, Amsterdam, mej. A. Nauta, Eindhoven. Openbare Godsdienstoefening. Zondag 14 September. Ned. Herv. Kerk. Voorin. 9'/2 uur Ds. Koldewijn. Nam. 2 uur Ds. Koldewijn. Gereformeerde Kerk. Voorm. 9 uur Ds. van den Ende. Nam. 2 uur Leeskerk. Hoogwater te Domburg, Zaterdag 13 Sept. n.m. 4.20 Springvl. - - 5og 5.53 6.44 L. K. 7.52 8.37 10.15 Zondag 14 Sept. n.m. Maandag 15 Dinsdag 16 Woensdag 17 Donderdag 18 Vrijdag 19 Gebruikte Baden. Oester- Wester- x strand strand 1 otaal Vrijdag Zaterdag Zondag Maandag Dinsdag Woensdag Donderdag 5 Sept. 6 9 10 11 78 59 109 58 /44 7 83 510 10 6 31 8 3 15 17 90 65 140 66 47 94 100 600 Verloren Voorwerpen. 1 bruin fluweelen tasch met inhoud. Terug te bezorgen kastelein Badpavil joen. het seizoen 1919, Op 1 September schijnt Domburg als met een tooverstaf te worden aangeraakt, zóó plotseling is de over gang van volle seizoendrukte naar 't rustige na-seizoen. Gaat het komen geleidelijk met Juli als schakel tussclien de stille Juni-en de over-drukke Augustusmaand, niet zoo het heengaan, dan is eensklaps de najaarsrust daar met den winter in 't verschiet. En hoewel het heerlijke najaarsweer vele ritstzoekenden nog naar Domburg lokte en verschillende hotels en pen sions nog vrij aardig bezet zijn, zoo is men toch geneigd het seizoen, dat nog 'n maand te leven heeft, als overleden te beschouwen en de ge schiedenis ervan te schrijven vóór het tot de geschiedenis behoort. Dit brengt ons ertoe reeds nu een terugblik te werpen op den zomer van het jaar 1919 en wel in de eerste plaats op de feestelijkheden van het seizoen, omdat in dien zin de zomer van 1919 zeker tot het verleden behoort. Nu de toestand de normale wederom eenigszins benaderde, werden geduren de de maand Augustus de dagelijksche middag- en avondconcerten wederom in eere hersteld. De kapel „Zeelandia", onder leiding van den heer H. M. Huibregtsen, viel algemeen in den smaak, beschikte over een uitgebreid repertoire en zorgde voor uitstekende dansmuziek, hetgeen op een badplaats als Dom burg, waar zooveel gedanst wordt, niet genoeg gewaardeerd kan worden. Voor een aangename afwisseling zorgde het Domburgsche muziek gezelschap „Apollo" door het geven van een viertal concerten in de mu ziektent. Het zijn altijd gewaagde onderne mingen zulke buitenconcerten op het open plein voor het Badpaviljoen, het weer moet wel krachtdadig mee werken, wil zoo'n avond slagen, maar Augustus hield zich bijzonder goed van 't jaar en moesten de concerten ook een paar maal worden uitgesteld, ten slotte hadden ze allen, onder de gunstigste omstandigheden plaats. Ook het laatste concert, uitgesteld tot 1 September, werd door prachtig zomerweer begunstigdonze niet- Zeeuwsche gasten hebben toen kun nen zien welk een verbroederenden invloed de Koninginnedag in Zeeland heeft. Het muziekgezelschap „Apollo" kan ongetwijfeld met de beste van zijn soort wedijverenvele waren dan ook de betuigingen van waardeering welke ons van verschillende zijden bereikten, terwijl ook den directeur, den heer M. A. Rornijn, vaak op spontane wijze een welverdiende hulde gebracht werd. Wordt vervolgd). 5 kamers en Wed.J Schoo- Station keuken nenboom. straat. 1 kamer J. Geertse. Westweg. 4 kamers en H.Minderhoud. Markt. keuken 1 kamer A. Geertse. Ooststr. 4 kamers en W. J. Groen. id. keuken 6 kamers en J. Wisse. 'tGroentje keuken 4 kamers id. id. 4 kamers en Wed. L. de keuken Visser. Badstr. 7 kamers en id. Badhuisw keuken 5 kamers en Pension Westweg keuken Bom meljé. D 16. 8 kamers Wed. Francke Tol. 3 kamers Pens. Catharina Noordstr. 10 kamers Pension bij het Zonneduin Strand. 8 kamers Pension Vroon. Klein Duinoord 5 kamers Pension Heerenstr Parkzicht 8 Kamers Pension Noordstr. Wilhelmina 2 kamers Jac. de Wolf Wijn- gaardstr. 4 kamers Pension Heerenstr De Voogd 5 kamers en Noord-Zeehuis Villa keuken Duinoord. 5 kamers en Villa Duinoord Id. keuken 7 kamers Pens. Baard Markt. 1 kamer A. Dekker Ooststr 4 kamers Pens. Domb. Westst. Villa Dir.Zeeb the Wigwam inricht. 2 kamers J. L- Verhage Stationst. 5 kamers en Huis ter Duin Hotel keuken (beneden) Schut.hof 2 kamers C. Vreeke Weverijst Baddokter Dr. B. Vaandrager is dagelijks te consulteeren in het Bad paviljoen of op het badstrand des morgens tusschen IIV2 en I2V2 uren; aan huis i van 8'/,—9'/2 uur vrm.

Domburgsch Badnieuws | 1919 | | pagina 1