CONCERT, badpaviljoen. Afternoon Tea Concert, DANSMUZIEK MARJON GRAY, Marcel van Gestel. T enniswedstrijden. CONCERTEN dhr. en mevr. Breitenstein de Stoppelaar, Velsen. 2 Mej. Berghuis, Leiden, mej. C. Breitenstein, Velsen. dhr. L. Baron Villenfragne, Zolder (België), mevr. M. Merens, Amsterdam, dhr. en mevr. A. v. Leer, Hilversum. 2 mej. C. C. Huijsinga, Amsterdam, mej. W. L. C. Coenen, Amsterdam, fam. A. van Rijckevorsel, den Bosch, mej. J. C. van der Oest, Arnhem, dhr. S. F. van Oss en familie, den Haag. 9 In het Strandhötel. dhr. Mr. D. Fock, den Haag. dhr. en mevr. Dr. W. v. Woerkem, Rotterdam. 2 dhr. Prof. A. C. Visser van ijzer- doorn en fam., Leiden. 2 dhr Dr. v. d. Kasteele en fam., den Haag. 4 dhr. en mevr. Lans, Rijswijk. 2 fam. J. A. Molenaar, Rotterdam. 4 mevr. S. Rouppe v. d. Voort, Vucht. dhr. L. v. d. Vijver Hzn. en fam., Rotterdam. 4 mevr. M. v. Rijckevorsel, Rotterdam, dhr. I. W. Spijer en fam., Amsterd. 5 In het Hotel Schuttershof. jonkvr. M. van Heemskerk van Beest, den Haag. dhr. en mevr. Mr. F. J. Sprenger en fam., Middelburg. 3 mevr. H. M. Berkemeijer en fam., Rotterdam. 2 mej. T. Scholten, Enschede, dhr. en mevr. Jhr. P. J. Boogaert en fam., Middelburg. 4 mevr. BoskLockert en familie, Rotterdam. 2 mevr. H. C. Disselkoen Coops, Hilversum, mej. C Disselkoen, Hilversum, mej. B. Colignon, Nunspeet. mej. M. de Visser, den Haag. dhr. Mr. E. R. van Eibergen— Santhagens, den Haag. mej. W. van Tienhoven, Arnhem. lu het Hotel (le l'Eiirope. dhr. C. S. A. van Ginkel en fam., Utrecht, dhr. F. Köller, de n Haag. dhr. Herman Zurloh, Leiden, dhr. G. H. G. Berkmeijer, den Haag. dhr. J. Schaap, Katwijk aan Zee. dhr. J. Vasseur, Breda, dhr. Koekoek, Arnhem, dhr. v. d. Berg, Amsterdam, dhr. H. Strengen, Ouden-Amstel. fam. Tack, den Haag. mevr. Drijber, Bronbeek, dhr. J. L. de Weijer, Delft, dhr J. J. v. d. Bout, Zierikzee. dhr. Prof. Dr. J. v. Wageningen en fam., Groningen, fam. A. B. Hulshoff—Poll, Hengelo, fam. R. A. de Monchy, Hengelo, dhr. H. J. H. van Tarel, Utrecht, dhr. E. B. M. van Straalen, Vlissingen. dhr. Dr. C. E. A. v. Hoogenhuijze en fam., Hilversum, fam. Jac. Morks den Haag. dhr. en mevr. C. van Altenburg, Dordrecht, mevr. Hofman, Dordrecht, dhr. J. J. v. d. Hout, Zierikzee. In het Pension (Jolfzioht. dhr. en mevr. v. d. Berg en fam Tilburg. dhr. en mevr. Snouck Hurgronje, fam. en bed., den Haag, In liet Pension Zoiinediiin. jongeh. J. Rypperda—Wierdsma, Nijmegen, dhr. en mevr. A. v. Berkel en fam., Rotterdam. 4 In liet Petsion Christina. mej. M. Mank, Rotterdam, dhr. J. N. Quist, Rotterdam. lil het Pension Westeinde. mevr. de Wed. A. Bosman de Koning en fam., Nijmegen. 6 In het Pension Klein Duinoord. dames Huisinga, Nijmegen. 2 mevr. Van Weel, den Haag. dhr. Jkhr. F. E.von Weiier, den Haag. dhr. Ridder Pauw van Wieldrecht, Leersum. fam. de Klark, Oosterbeek. 4 dhr. en mevr. Deerns van Hengelen en fam., den Haag. 4 Dames Bingers, Groningen 2 fam. Labouehère en bed.. Utrecht. 3 mej. Hooft Graafland, Zeist, mej. van Ewijck, Zeist, dhr. Asselbergs, Breda. In het Pension Parkzicht. mej. J. E. Kastein Arnhem, dhr. Dr. A. Rypperda—Wierdsma, Nijmegen, jongeh. A. Rypperda—Wierdsma, Nijmegen. AMUSEMENTEN. Sociëteit „Luctor et Emergo". D a g e I ij k s met uitzondering van des Zondags, des namiddags te 4' 2 uur, te geven door de Kapel „Zeelandia." Directeur: H. M. Huibregtsen. Dinsdag 12 en Vrijdag 16 Augustus 1919, des avonds te 3 uur, te geven door de Kapel „Zeelandia." Directeur: H. M. Huibregtsen. 3 1 6 6 de Maandag 11^ Donderdag 14 en Zaterdag 16 Augustus 1919 Aanvang 2' 2 uur. Voor kinderen tot 9 uur. Woensdag 13 Augustus 1919, des avonds te 9 uur Plastische dans. Dramatische voordraeht. Leden en geïntroduceerden (voor één week) van de Sociëteit Luctor et Emergo hebben vrijen toegang. Dag-introductie 1.— per persoon. 15, 16 en 17 Augustus a.s. Dames Singles Hoeren Singles en Mixed Doubles (zie lijst in de groote zaal.) Uitsluitend open voor leden en geïn troduceerden (voor één week) van de Sociëteit „Luctor et Emorgo." te geven door Domburgsche Muziekvereeniging .Apollo", gedurende het Seizoen 1919. Dinsdag 12 Aug. tent b h. Badpaviljoen. 19 op de Markt. 26 b h. Badpaviljoen. Maandag 1 Sept. op de Markt. Bij ongunstig weder hebben de uitvoe ringen zoo mogelijk op een anderen dag in dezelfde week plaats. DE TENTOONSTELLING. De teleurstellende afwezigheid van Toorop, den auctor intellectualis der Domburgsche tentoonstellingen, is reeds bij de opening aangeteekend in liet Badnieuws.Tevens echter ook, dat men vermoedelijk nog mocht rekenen op een inzending van Konijnenburg. En deze is nu gekomen. Ze is klein, vooral in vergelijking tot de vrij om vangrijke inzendingen die men hier van Toorop gewoon is. Ook zijn deze drie koppen, voor wie niet vertrouwd Is met het oeuvre van dezen meester, niet geschikt om ajs staal daarvan te dienen aangezien hierin uitteraard noch de volle rijkdom van Konijnenburgs coloriet, noch de merkwaardige blank heid van zijn potloodteekeningen, noch ook zijn meest typische eigenschap het constructieve in zijn werk kon den uitkomen. Maar de geweldige stelligheid van zijn uiting en het mas sale van zijn opvatting leert men uit deze trits toch wel kennen. Toorop en Van Konijnenburg zijn de twee hooge torens die oprijzen uit de stad van onze hedendaagsche schilderkunst. Elk luidt zijn eigen klok maar beiden hebben dat gemeendat ze, in het geestelijke van hun kunst, gelijk zoo'n groote toren wijzen naar omhoog en, in hun stevig contact met de werke lijkheid, óók als zoo'n bouwwerk, staan vastgemetseld in den grond. De tentoonstelling geeft ook overi gens veel interessants te zien dat wij echter, in het kleine bestek eener be spreking in dit orgaan, slechts even kunnen aanstippen. De Viaamsche meester Walter V a e s is vertegenwoordigd door een mooi staal van zijn voorname en sub tiele portretkunst en door een van zijn coloristisch en factureel superieure bloemstukken die waarlijk gerust met het werk van den fameuzen Fantin- Labour kunnen worden vergeleken. Maar dat de twee bloemstukken van L. van Dam van isselt het best uit houden vlak in de buurt van die van Vaes, is dan ook wel het beste getuig schrift dat het werk van deze schilderes kon krijgen. Van mevrouw E 1 o u t - Drab be hangen hier o. a. een wat grauw en wat te min stellig geschil derd portret van Toorop dat echter van niet geringe expressiviteit is voor Toorops mysticisme, een heel klaar en eenvoudig geteekend portretje van Hanna Vaandrager en een interessante kop van Van Schendel, sterk in het geestelijk uitstralende van het voor hoofd en het geestelijk naar binnen gewende van den blik. Mej.Wichers Wierdsma blijft een heel vaste ontwikkeling toonenin haar werk dat met steeds meer zeker heid den monumentalen kant uitgaat. Vooral het Trekkende Paard en de Pauw zijn zulke absoluut zelfgewon- nen victories over het detail en getuigen van zulk een breede kloekheid (welk een krachtspanning zit er in den boog van het dierenlijf!) dat ze het droge- naald-procédé schier geweld aandoen, voor deze groote lijnen en breede vlakken ware de houtsnede nog meer geëigend. Voorts zijn er merkwaardige Indische landschappen van Ten Klooster (eindelijk weer eens iemand die Indië niet weergeeft alsof het een theater decor was in een Hollandsche polder-

Domburgsch Badnieuws | 1919 | | pagina 2