CONCERT, Afternoon Tea Concert, DANSMUZIEK S nip p er we ds tr ij d T enniswedstrijden. CONCERTEN Voor liet badseizoen zijn nog Ic liiuir Varia. AMUSEMENTEN. Sociëteit „Luctor et Emergo". Badpaviljoen. Zaterdag 2 Augustus 1919, en voorts dagelijks met uitzondering van 's Zondags, des namiddags te 4' 2 uur, te geven door de Kapel „Zeelandia." Directeur: H. M. Huibregtsen. Zaterdag 2 Augustus 1919, en voorts dagelijks met uitzondering van 's Zondags, des avonds te S uur, te geven door de Kapel „Zeelandia." Directeur: H. M. Huibregtsen. Gedurende de maand Augustus wordt des Maandags, Woensdags en Zaterdags gespeeld. Dinsdag 5 Augustus des namiddags te 3 uur voorstelling van KELLENBACH's Paedagogisch Poppenspel. De zitplaatsen in de zaal worden ter gelegenheid van deze opvoering voor de kinderen gereserveerd. Vrijdag S Augustus (Vossenjacht) te voet uitsluitend open voor leden en geïntro- duceerden voor één week van de Sociëteit „Luctor et Emorgo." Samenkomst op het Badpaviljoen des nam. te 1.30 uur. De tocht gaat van het Badpaviljoen naar de kuil van Berkenbosch waar thee gedronken wordt. Aanmelding bij den Secretaris der Sociëteit, door wien verdere inlichtingen verstrekt worden. Leden en geïnfroduceerden (voor één week) hebben vrijen toegang tot alle concerten en verdere feestelijkheden. Dag-introductie 1.— per persoon. Deze wedstrijden, welke zullen omvatten Dames Singles Heeren Singles en Mixed Doubles zullen gespeeld worden op 15, 16 en 17 Augustus a.s. Uitsluitend open voor leden en geïn- troduceerden (voor één week) van de Sociëteit „Luctor et Emorgo." te geven door de Domburgsche Muziekvereniging „Apollo", gedurende het Seizoen 1919. Dinsdag 5 Aug. tent op de Markt. 12 b h. Badpaviljoen. 19 op de Markt. 26 b h. Badpaviljoen. Maandag 1 Sept. op de Markt. Bij ongunstig weder hebben de uitvoe ringen zoo mogelijk op een anderen dag in dezelfde week plaats. Baddokter Dr. B. Vaandrager is dagelijks te consulteeren in het Bad paviljoen of op het badstrand des morgens tusschen 11 {/2 en 1272 uren; aan huis van 8'/2—9'/2 uur vrm. 5 kamers en Wed.C. Sclioo- Station keuken nenboom. Sept. straat. 4 kamers en keuken J. Geertse. na 11 Aug. Westwcg. 4 kamersen keuken H.Minderhoud. Markt. I kamer A. Geertse. Sept. Ooststr. 4 kamers en keuken W. J. Groen. Ooststr. 4 kamers J. Wisse. 'tGroentje 6 kamersen keuken id. Sept. id. 2 kamers en Station keuken J. Verhage straat 2 kamers jac. de Wolf. Wijn- gaardstr. 4 kamers en Wed. L. de keuken Visser. Sept. Badstr. 7 kamers en keuken id. id. Badhuisw 1 kamer en keuken J. Brouwer. Heercnstr 5kamers en Pension Westweg keuken Bommeljé. D 16. 2 kamers en Weverij keuken C. Vreke. straat. 8 kamers Wed.P. Francke Sept. Tol. 2 kamers Pens. Schoo. na 8 Aug. Noordstr. 3 kamers Pens. Catharina na23 Aug. id. 5 kamersen Hotel keuken Huis ter Duin Sept. Schut.hof. 2 kamers Pension Zonneduin na 11 Aug. Strand. 8 kamers Pension Klein Duinoord Sept. Vroon. 4 kamers m. Villa Duinoord Aug. zitk. en keuken Verloren Voorwerpen. 1 zwart leder Portemonnaie inhoudende 68 cent, 1 lichtbruine Regenmantel.Terug te bezorgen kastelein Badpaviljoen. Gevonden Voorwerpen. Twee zilveren Broches, een gedeelte van een granaten Collier, een gouden Collier, een zakdoekje. Terug te bekomen bij de kastelein van het Badpaviljoen. Een Wandelstok met zilver gemonteerd, terug te bekomen bij den Directeur van het Postkantoor. Openbare Godsdienstoefening. Zondag 3 Augustus. Roomsch Katholieke Kerk. H. Mis te 10l/2 uur. Ned. Herv. Kerk. Voorm. 9'/2 uur Ds. Eijkman van Hattem. Nam. 2 uur geen dienst. Gereformeerde Kerk. Voorm. 9 uur Ds. de Kruiter van Alblasserdam. Nam. 2 uur Leeskerk. De Domburgsche Schilderijen-ten toonstelling is wederom geopend. Men vindt er werk van L. van Dam van Isselt (Veere), M. Elout-Drabbe (Domburg), Denis Galloway (West- kapelle), M. Góth (Domburg), Sari Góth (Domburg), M. A. van der Harst (Domburg), Jan Heijse (Veere), L. Schelfhout (Hilversum), Paul Schultze (den Haag), Wm. Schtitz (Middelburg), Ten Klooster (Veere), Walter Vaes (Veere), R. Wichers Wierdsma (Dom burg) en Bergsma (Zoutelande). De inzending van W. van Konij nenburg, den Haag, wordt nog ver wacht; wij hopen dus later op deze tentoonstelling terug te komen. Wij kunnen echter niet nalaten onzen spijt uit te drukken over het feit, dat de Voorzitter van het Comité Jan Toorop geen kans gezien heeft iets van zijn rijke voorraad af te zonderen voor deze tentoonstelling die hem eer tijds toch zoo zeer ter harte ging. In de Kroniek van Januari jl. schrijft Paul Merosk over de danseres Marjon Gray. „Een sprookjesbonte droomwereld „leeft op rond de feeërieke, wonderlijke „gestalte van de kleine danseres, van „Marjon, met de gouden haren van de „onwezenlijke elve, toch zoo vol tin gelend warm bloed. „Ik zag haar strijden met demonen, „vluchten voor vijandige monsterge stalten, ik zag haar overwinnen en „ondergaan in haar vechten tegen on zichtbare vijanden, ik zag haar als „de blijheid, met een glimlach vol co quette plagerij en reine behaagzucht „zweven boven afgronden, ik zag haar „spotten met haai heiligste zelf, uit „eerbied daarvoor". en iets verder „Laat Marjon Gray het instrument, „door haar bespeeld, haar ranke lijfje, 1 „zoo onfeilbaar trainen, dat zij er mee „zeggen kan, al wat zij de wereld te „zeggen heeft en dat zij stijgt ver bo- „ven ons burgerlijk kunstenaarsmaat- „schappijtje van scholen en richtingen." Het leek ons dat Paul Merosk „Mar jon Gray" wel heel goed en zuiver gezien had en het is zeker niet in de laatste plaats zijn schrijven dat ons bewogen heeft op de aanbiedingen van Marjon Gray in te gaan en haar de gelegenheid te geven Woensdag 13 Augustus onzen badgasten te zeggen „al wat zij de wereld te zeggen heeft." Wij zijn de heer Edmond Visser dankbaar voor de reclame door hem in „De Hofstad" gemaakt voor de bad plaats Domburg wat niet weg neemt dat wij den raad geven zijn geschrijf niet te veel „au serieux" te nemen. Wij geven den Hofstadlezers dan ook in overweging hun „smokings" bij een eventueel bezoek aan Domburg toch maar niet thuis te latenze mochten er eens spijt van hebben. En op grond van de onjuistheid in zake de „smokings" zouden we ook „Thea" willen zeggen: „Trek U de venijnige aanvalletjes op Uw persoon maar niet te veel aan, ze zijn misschien welhet uitvloeisel van kwalijk verborgen jalouzie van 't vis- schertje dat maar niet beet kan krijgen terwijl zijn buurman zoo lekker vangt In 'n heel oud exemplaar van het „Domburgsch Badnieuws" no. 8 van 1883 vonden wij een stukje over 't bezoek van den monitor „Panter" aan Domburg, 't Was toen een heel evenement, doch in onze tijden van duikbooten, luchtschepen en vliegtui gen laten monitors en torpedobooten ons koud, en zelfs vliegmachines ron ken ons zoo dagelijks boven 't hoofd dat ze al bijna geen aandacht meer trekken. Maar als plotseling 't luide ronken zwijgt, als de motor stilstaat en de machine in snelle zweefvlucht zee waarts glijdt, ja, dan rent alles naar strand en duin, zooals gisterenmiddag toen de Lt. ter Zee 2de kl. G. W. Bakker met zijn watervliegtuig vlak voor het Badpaviljoen landde (zee-de bedoelen we). 't Was juist hoogwatertijd en vol op 't strand, velen woonden dus de daling en opstijging bij, toch waren er natuurlijk talrijke badgasten wien 't onverwachtte en ongewone schouw spel de neus voorbijging. Om dit in 't vervolg zooveel mogelijk te voorkomen, spraken wij met den Heer Bakker af, dat wij voortaan van een voorgenomen zee-ing bericht zullen krijgen. Zulks zal dan door 't hijschen van eenige seinvlaggen en 't afgeven van eenige knalsignalen of geweerschoten vanaf den toren van 't Badpaviljoen bekend gemaakt worden. Hulppost-, Hulptelegraaf- en Hulptelefoon kantoor te Domburg, Geopend Van 16 Juni tot en met 15 September Op werkdagen 8.00 - 1.002.00 - 3.30 6.00 - 7.30. Op Zondagen 8.00 - 9.001.00 - 2.00. Laatste buslichtingen: Op werkdagen 6.55 - 9.55 voorm. 1.22- 5.05 nam. Op Zon- en feestdagen 9.55 voorm. BADSTOELEN te huur tijdens den badtijd: gedurende den tijd, dat de huurder achtereenvolgend den stoel bezet houdt. 0.15 (roode kaarten). per week1.50 (witte maand 4.— (blauwe seizoen 8.— (geele Het publiek wordt beleefd verzocht de Directie in het uitoefenen der controle behulpzaam te zijn, door toe te zien, dat het op de kaart vermelde bedrag overeenstemt met het betaalde. Wisselkantoor. Tot wisseling van buitenlandsehe muntspeciën bestaat bij den Heer A. Provoost, hulp-postkantoor te Domburg, gelegenheid.

Domburgsch Badnieuws | 1919 | | pagina 2