DANSMUZIEK. COTTILLIOM DANSMUZIEK. DANSMUZIEK. „Luctor et Emergo" Golfclub VARIA. Voor liet badseizoen zijn nog ie liiiur mevr. Thiccauer -Toxopeus, Gro ningen. mevr. Toxopeus—Torringa, Gro ningen. dhr. K. A. Kingma, Den Haag. dhr. G. J. Kingma, Den Haag. dhr. en mevr. Den Heer, R'dam. 2 mevr. Carré, Hees. mej. Knottenbelt, Hees. In het Pension Golfzicht. mevr. 's JacobVan Heioma en fam., Bussum. 1 mevr. Van Schouwen-Van Heioma en fam., Groningen. 1 mej. Gogar, Rotterdam, mej. Kok, Rotterdam, jongej. Arriens, Vorden. mevr. De Kan, Oosterhout. dhr. en mevr. v. d. Wall Bake en fam., Bussum. In het Pension Parkzicht. mevr. Rypperda—Wierdsma Mees en fam., Nijmegen. I mej. N. Mees, Rotterdam, mej. Fillippo, Rotterdam. In het Pension Christian. dhr. en mevr. Mr. Van Deinse, en fam.. Middelburg. I mej. A. v. d. Klooster, Middelburg, dhr. en mevr. De Haas en fam., Rotterdam. I In het Pension IVesteinde. dhr. en mevr. Crommelin, fam. en bed., Arnhem. In het Pension Klein Duinoord. mej. H. Chr. van Hoorn, Amsterdam, mej. H. J. Jonker, Amsterdam. AMUSEMENTEN. Sociëteit „Luctor et Emergo". Badpaviljoen. Zaterdag 19 Juli 1919, Aanvang 7' 2 uur. Voor kinderen tot 9 uur. Van 73/i tot 8' 4 uur Voor kinderen tot en met 11 jaar (ter eere van twee jarige badgasten). Woensdag 23 Juli 1919, Aanvang 7[l2 uur. Voor kinderen tot 9 uur. Zaterdag 26 Juli 1919. Aanvang 7'/2 uur. Voor kinderen tot 9 uur. Leden en geïntroduceerden (voor één week) hebben vrijen toegang. Dag-introductie 1.— per persoon. UITSLAGEN van de GOLF WEDSTRIJDEN Schippers-Wichers Wierilsma- Wisselbeker. Winster: Mevrouw MEZGER—VAN KINSCHOT. Flag Match foursomes. i dhr. E. VAS VISSER. I dhr. L. VAN CRANENBURGH. mevr. SOMMERHOFF. dhr. W. SOMMERHOFF. Jonkvr. P. BOOGAERT. dhr. H. HEIJSE. Dames Handicap. I Mevr. SOMMERHOFF. Ii Mevr. DE BERGH. lil Met de Golfwedstrijden treffen we 't beter dan we hadden durven hopen. Op den openingsdag bleef 't ten minste droog al hadden de dames met veel wind te kampen. Het succes van mevrouw Mezger— Van Kinschot,diedeSchippers-Wichers Wierdsma beker wist te veroveren was dan ook wel verdiend. De „Flag Match Foursomes" zoowel ais de Dames Handicap wedstrijd werden door mooi weer begunstigd, zoodat goede „scores" gemaakt kon den worden. Elders in dit blaadje vindt men de uitslagen der tot op heden (Donder dag) gespeelde wedstrijden. Het gebouwtje van de Schilderijen tentoonstelling, dat verleden jaar tengevolge van de militaire bezetting aan zijn gewone bestemming ont trokken bleef, zal dit jaar weer aan zijn doel beantwoorden en op Zater dag 26 Juli geopend worden. Bij de opening zullen we de voor zitter van het comité, de heer J. Toorop, die onze badplaats eerst later in 't seizoen denkt te bezoeken wel missen, doch zijn mede-comité leden hopen dat een flinke inzending zijnerzijds zijn persoonlijke afwezigheid eenigszins goed zal maken. In het Domburgsch Badnieuws zal men riiet meer vinden de opgaven betreffende den dienst in de Ned. Herv. Kerk alhier. De voorganger dier gemeente vond het niet noodig deze dienst in het Badnieuws aan te kondigen. Wel zal men er echter in aantreffen de opgaven betreffende den dienst in de Roomsche Katholieke Kerk. Er zijn veelzijdig ontwikkelde men- schen op de wereldGelukkigWant 'n professor die nooit 's uit z'n slof schiet, 'n diplomaat die in z'n vrije tijd niet 's aan sport doet 'n schaats ('n rechte!) rijdt b.v. of'n kantoor man die 't buitenleven niet waardeeren kan dat zijn maar ongelukkige exemplaren van het menschdom. Zoo'n veelzijdig ontwikkeld mensch is zeker wel de Burgemeester van Vorden. Want we zijn overtuigd dat hij met evenveel ernst en gestrengheid de Voorzittershamer zwaait boven de hoofden der Vordensche vroede vade ren als hij met jeugdige joligheid de dans onzer kleine badgasten geleid heeft op dien eersten dansavond van het seizoen 1919. Krachtig bijgestaan door een oud- Vordenaar ('n gezonde lucht daar in dat Vorden!) is hij er alleszins in ge slaagd de kleintjes een prettige avond te bezorgen. Dezulken hooren op Domburg. I Wed.C. Schoo- Juli en Station- j nenboom. Sept. straat. 5 kamers en keuken 4 kamers en keuken 2 kamers en keuken 4 kamers en keuken 1 kamer 4 kamers en keuken 4 kamers 6 kamers en keuken 6 kamers en keuken 2 kamers 1 kamer 4 kamers en keuken 7 kamers en keuken 1 kamer en keuken 5 kamers en keuken 2 kamers en keuken 7 kamers en keuken 3 kamers 2 kamers 3 kamers 3 kamers 2 kamers 5 kamers en keuken 2 kamers 2 kamers 2 kamers J. Qeertse. J. L. Verhage. j II.Minderhoud. A. Geertse. i W. J. Groen. J. Wisse. A. de Kam, Jac. de Wolf. J. Vreke, Wed. L. de Visser. ie. J. Brouwer. Pension Bommeljé. C. Vreke. Pension Wilhelmina. Pens. Bommeljé Pens. Schoo. Pens. Catharina id. Pens. de Voogd Huis ter Duin I benedenhuis. Pension 'Klein Duinoord Pension Zonneduin id. Westweg. Station straat. Markt. Ooststr. Ooststr. 'tGroentje id. id. Wijn- gaardstr. Badstr. id. na 19 Juli Sept. Juli tot 27 Juli na 8 Aug. tot 26 Juli na 23 Aug. tot 25 Julij Sept. Openbare Godsdienstoefening. Roomsch Katholieke Kerk. lederen Zondag H. Mis te half elf uur. Gevonden Voorwerpen. 1 paar Handschoenenterug te be komen kastelein Badpaviljoen. 1 Boek en 1 Wandelstok; terug te be komen bij den Directeur van het Post kantoor. Baddokter Dr. B. Vaandrager is dagelijks te consulteeren in het Bad paviljoen of op hef faadsfrand des morgens tusschen 11 '/2 en 12'/2 uren; aan huis van 8'/29'/2 uur vrm. Reisgelegenheden. Stoomtram „Walcheren". (Vertrek Domburg. Aankomst Middelburg. Aankomst Vlissingen. Vertrek Vlissingen. Vertrek Middelburg. Aankomst Domburg. 7.30* 8.43 8.50 6.10* 7.17* 10.30 11.42 11.50 9.02 9.05 10.17 2.15 3.27 3.35 12.27 12.30 1.42 5.45 7.57 7.05 4.12 4.15 5.27 7.2 2 7.25 8.37* id. Badhuisw Heerenstr Westweg D Ifl. Weverij straat. Rijdt niet op Zondag. Hulppost-, Hulptelegraaf- en Hulptelefoon kantoor te Domburg. Geopend Van 16 Juni tot en met 15 September. Op werkdagen 8.00 - 1.002.00 - 3.30 6.00 - 7.30. Op Zondagen 8.00 - 9.00; 1.00 - 2.00. Laatste buslichtingen: Op werkdagen 6.55 - 9.55 voorm. 1.22- 5.05 nam. Op Zon- en feestdagen 9.55 voorm. Uitstapjes te voet: Gaande door de manteling van Hoogduin (voormalig overbosch van Duinvliet) en terug langs den straatweg ('/2 uur). Gaande door de manteling van Hoogduin (voormalig overbosch van Duinvliet) en het landgoed Westhove en terug langs den straatweg (l1 uur). Langs den straatweg tot aan het land goed Schoonoord, vervolgens links af, en door de bosschen van de landgoede ren Duinbeek en Berkenbosch terug (1 '/2 uur). Naar de Oranjezon, door de manteling achter Westhove en langs de laan van het „Huis ten Dtiijne" of het rijwiel pad door het vroon en terug langs het landgoed Zeeduin (3 uren). Naar Aagtekerke en over Oostkapelle terug (2 uren). Naar Westkapelle en over Aagtekerke terug; de zeedijk en lichttoren te be zien (3'/z uur). Aan de bezoekers der badplaats is het wandelen over deze landgoederen door de eigenaren welwillend vergund, mits zij voorzien zijn van wan del kaarten, welke op aanvrage bij den Directeur der Zeebadinrichting verkrijgbaar zijn. (Zie onder „Wandelingen"). WANDELINGEN enz. De buitenplaatsen Westhove, Duinbeek en Berkenbosch zijn voor het publiek gesloten, maar voor vreemdelingen, vcr- blijfhoudende op Domburg, zijn Wandel- kaarten verkrijgbaar bij den Directeur der Domburgsche Zeebadinrichting, tot wien ook ingezetenen van Domburg zich ter verkrijging van wandelkaarten, moeten wenden. De toegang tot het gereserveerd ge deelte rond het woonhuis op Berkenbosch is ook aan houders van kaarten verboden. Noordstr. Markt. Noordstr. id. id. Heerenstr Hotel Schut.hof. tot 20 Juli Vroon. na 21 Juli b.h.Badstr na 11 Aug.! id. De bosschen en duinen van Hoogduin (voormalig Overbosch van Duinvliet) zijn voor het publiek gesloten. Voor badgasten te Domburg vertoe vende, zijn echter op persoonlijke aanvrage wandelkaarten voor de manteling verkrijgbaar hij den Directeur der Domburgsche Zeebadinrichting. In gezetenen van Domburg kunnen bij genoemden Directeur mede wandel kaarten bekomen.

Domburgsch Badnieuws | 1919 | | pagina 2