ZEILT VEEEMDELI1TGE1TLIJST. Aangekomen Vreemdelingen OF Het Domburgsch Badnieuws verschijnt iederen Zaterdaggedurende het Badseizoen Abonnement voor Nederland f lpvoor het Buitenland 1,25; afzonderlijke Nommers 0,10. Ad verten tiën 10 cent per regel; abonnement voor het seizoen 6 cent per regel. Adressen, bevattende naam en woonplaats, tegen ^0,60 voor het geheele seizoen. Bureaux: te DOMBURG, bij den Heer A. Provoost, Ooststraat C 14; te MIDDELBURG, ter drukkerij van C. H. J. van Benthem Jutting, St. Pieterstraat F 33. Hoogwater te Domburg. Zaterdag Zondag Maandag 17 Dinsdag 18 Woensdag 19 Donderdag 20 Vrijdag 21 Zaterdag 22 15 Sept. 16 1,34 2,16 N. 2,57 3,27 3,59 4,33 5,10 5,50 M. Voorm Nam. Openbare Godsdienstoefening. Zondag 16 September. Ned. Herv. Gemeente. uur Ds. G. J. Koldewijn. 2 uur Ds. G. J Koldewijn. Gereformeerde Kerk. Voorm. 9 uur Ds. B. B. van den Hooen. Nam. 2 uur Ds B. B. van den Hooen. Roomsch Katholieke Kerk. Iederen dag8 en Qlk uur voorm. H. Mis. lOtyï uur voorm. militaire Mis. 5 uur nam. Lof. van 7 tot en met 13 September. In het dorp en verschillende villa's: Aantal personen Jhr. van Adrichem Boogaert Middelburg. mevr H Beekkerk van Ruth Dtrecht. «dhr en mevr. W. Bosman en familie 5 Middelburg. mevr. ten Bokkel-Huinink Nijmegen. Jhr ten Bokkel id. mevr Clotterbooke Patijn van Kloetinge, familie en bediening 8 Zeist =dhr. H. M. Cruise den Haag. Jonkvr M. de Casembroot Middelburg. •dhr. C K Elout Wassenaar. mevr. Huydecooper van Maaraseveen eu Nigte- vecht en familie 4 de Bilt. dames van der Harst 2 Middelburg. •dhr. J. A. van Huizin Haarlem. •dhr en mevr. Ittmann 2 Rheden. «dhr. en mevr. Ch. Surij en familie 3 Brussel. «dhr. P. Schultze den Haag. mevr. van Schendel Ede. jongeh. S. van Schendel id -mevr. Verheij Middelburg. ;mej. Verheij id. ■dhr. A. Wessels Amsterdam. In hei „Badhötel": «dhr. Crokaert en familie 4 Scheveningen. •dhr. N. A. Groen en familie 2 Brussel. -Jhr. F. Hooft Graafland Utrecht. ■dhr. en mevr J van der Giesen 2 Rotterdam. «dhr. en mevr. H. P. van Heukelom 2 Amsterdam. «dhr Mr. H. M. van Kruijne en familie 3 den Haag. «mevr. del Court tot Krimpen de Stürler en familie 2 Teteringen. •dhr en mevr. Dr. L. B. Lindeboom 2 Amsterdam- dhr. J. Müllemeister id. •dhr Ch. van de Passen en familie 3 Roosendaal. •dhr. en mevr.Dr. J. Pierrot 2 Vinkeveen. •dhr en mevr. J. van der Schalk 2 Rotterdam. «dhr en mevr. B. E. Span jaard 2 Breda. «dhr. en mevr. M. D. Vareilles 2 Antwerpen. Gebruikte Baden. Vrijdag 7 Sept. 40 Zaterdag 8 56 Zondag 9 37 Maandag 10 44 Dinsdag 11 47 Woensdag 12 35 Donderdag 13 19 Totaal 278 In het „Schuttershof' Jhr. P. J. Boogaert dhr. F. M. J Burg dhr. J. de Bruijne dhr. P. M Cochins mevr. Gustave Depla dhr. Maurice Depla. mej. E. C. Eek mej. M. Fledderius dhr. en mevr. E. von Brucken Fock dhr. en mevr. Mr. J. J. Heijse dhr. en mevr. Mr. J. A. Heijse Freules Hoeufft dhr. J. H Z Koch dhr. C. D. Nagtglas Ver steeg mej. M. Perquin mevr. Snouck Hurgronje- van der Bilt dhr. en mevr. A. W. Vaast In het Pension „Zonneduin" mej. Huetinck mej. Kauffman mej. Voftte mej. Westerman In het Pension „Klein Duinoord": Middelburg. Amsterdam, id Leerdam. Rotterdam, id. id. Vierhouten. Aerdenhout. Middelburg. id. Haarlem. Amsterdam. Bnssum. den Haag. Middelburg Vlissingen. Amsterdam. Rotterdam. Amsterdam, den Haag. dhr. Boevé mej. Haije Rotterdam. Amsterdam. Of Lucib de Gébaedue's oordeel over Domburg op eigen waarneming berust? Of zij weet wat gij of althans velen van U, geachte lezeressen, met mij weten Of ze gezien heeft, wat ik gezien heb, en gehoord heeft wat ik gehoord heb? Zie, dat zijn alle vragen die mij bestorm den, toen ik gedurende een' slapeloozen nacht lag te denken over de zonden van het zondige Bad-Domburg. En ik kwam tot de conclusie, dat Lucib de Gérabdue hier niet of althans maar heel kort geweest is, óf dat ze de oogen heeft dichtgeknepen, voor wat ze niet zien en de ooren heeft dichtgestopt, voor wat ze niet hooren wilde. Want ware dat niet 't geval geweest dan was er wel wat anders voor den dag gekomen Hier in ons eigen Domburgsch Bad- nieuws zoo heelemaal „entre nous" kan ik dat wel zeggen, kan ik ook wel vertellen, wat ik alzoo gezien en gehoord heb, en al ontvalt me eens een enkele naam, nu, dat is ook al zoo heel erg niet 't blijft onder ons, daar vertrouwen we op, niet waar P 't Was heerlijk weer, een zoele zomer nacht, zooals de Oogstmaand er ons weer zoo weinig heeft gebracht. Ginds in de zaal klonk wals na step zoo slepend zacht en zoet. Die echte ware dansmuziek, waarop men dansen moet. 't Was in de zaal ook razend vol, men drong er op elkaar en miste ook natuurlijk niet, dat eene jonge paar! Maar ik, ik ging en zocht en hoorde dra een stille zucht en zag dan ook heel dicht bijeen, iets zwarts, iets wits, zich teek'nend tegen lichte lucht. Wie was 't ook weer P en wie was hij 't Is uit m'n kop! Maar straks allicht kom 'k er wel weer op Een ander maal de deuren dicht 't was slechter weer. Maar toch muziek de paren wiegden op en neer Ik ging de stille leeszaal in ik had nog wat te doen, maar 'k vond geen rust, ik hoorde watdat was daar toch geen Nu 'k zeg 't maar ik meende 'n zoen. Maar 't kan niet zijn dat mag men immers hier niet doen! Toch keek ik 's voorzichtig door 'n kier en 'k zag, ik zag wat drommel mankeert 't me nu hier! Ik ben 't weer kwijt, uil die ik ben! Dat 'k toch maar nooit een naam ont- houen ken Zoo zag ik veel, ja nog veel meer. Zoo zag ik ook nee dat hoorde 'k eigelijk eer 't Was 't schuiven van een raam, een keukenraam nog wel, maar 'k hoorde 't slechts, 't was donker als de 't Was in een eerste klas Hotel en lang na middernacht, 't was op een uur dus, dat per sé geen gast meer werd verwacht, 'k Dacht, zeker is de kok wat laat en vindt de deuren dicht maar, hoorde 'k niet een vrouwen stem en wat zie 'k bij 't sterrenlicht P 't Is weer een donkere figuur, die kruipt door 't venster heen, En weer een witte damesjas. Daar gaat de vent z'n been Ook gaat, goddankeen lucifer en nu het keukenlicht; de dame kruipt door 't venster heen nu zie 'k haar in 't gezicht Maar wel verdraaidhoe zit dat nu ik weet het al niet meer; En ook ontschiet me nu de naam van d' and're die meneer. 't Licht bleef aan ze gingen heen, voorop ging de meneer, die spoedig weer naar buiten klom. Hoera! gered de eer! Ofer nu misschien enkele jonge dames geweest zijn, die zoo'n heel klein beetje hebben zitten beven bij de gedachte: „Wat zal er nu komen, mijn „naam en die vanP" E.

Domburgsch Badnieuws | 1917 | | pagina 1