Voor liet badseizoen zijn nog te huur: 5 kamera noordstr Pension Wilhel- mina. 5 t id. Pension Catha- rina. 5 heeren straat Pension Park zicht. 7 zuidstr Pension Bom meljé. 7 - Pension Klein Duinoord. 2 heeren straat Pension de Voogd. 7 kamers noordstr mejFloruase. 6 kamers en keuken id. J. Schoonen boom. 6 kamers en keuken Groentje Wisse. 9 kamers noordw wed. Francke, 1 kamer ooststr. A. Geertse. 2 kamers id G. Wisse. 5 station straat P. de Meqer. 5 kamers en keuken id. wed.Schoonen boom. 2 kamers heeren straat Jacob Passe- nier. 1 kamer westw. J. L. Verhage 1 kamer en keuken schelpw wed. Huijssoon 1 kamer wijn- gaardstr P. Pa9senier. 3 kamers en keuken weverij straat October J. van Slaijs. BADSTOELEN d. Door een gezelschap van minder dan 8 spelers mogen de banen niet langer dan één uur achtereen in beslag worden ge houden, door een gezelschap van minder dan 12 spelers niet langer dan twee uur achtereen enz. Deze bepaling geldt slechts dan, wanneer andere spelers van de banen gebruik wen- schen te maken. e. De banen kunnen vooraf besproken worden 1°. voor den volgenden dag op persoon lijke aanvrage bij den kastelein fcusschen 7 en 8 uur des avonds. 2°. voor denzeljden dag op persoonlijke aanvrage bij den kastelein tusschen 8 en 9 uur 's morgens. Voor ballen en rackets moet door de spelers zelve gezorgd worden. g. Het dragen van tennisschoenen is verplichtend. te huur tijdens den badtijd gedurende den tijd, dat de huurder achter eenvolgend den stoel bezet houdt. 0,10 (roode kaarten), per week 1,(witte maand 3,(blauwe seizoen. 6,(geele Het publiek wordt beleefd verzocht de Directie in het uitoefenen der controle behulpzaam te zijn, door toe te zien. dat het op de kaart vermelde bedrag overeen stemt met het betaalde. In de leeskamer liggen de navolgende tijdschriften en couranten ter lezing: London News. Eigen Haard. London Magazine. Nederland The Sketch. Aarde en haar Volken. The Studio. De Natuur. L'IIiustration. Vragen van den dag. Le Rire. De Gids. Je sais tout. Hollandsche Revue. Die Woche. Simplicissimus. Fliegende Blatter. Revue der Sporten. De Wereldkroniek. Op de Hoogte. Uilenspiegel. Golfing. Het Leven. Golf and Golf Illustrated Onze Tuinen. COURANTEN. Nieuwe Courant. Middelburgsche Courant Nieuwe Rotterdammer. De Scherpschutter. Algemeen Handelsblad. Daily Telegraph Weekblad Amsterdammer. Domburgsch Badnieuws Uit het kastje met boeken in de leeszaal, dat weder met eenige werken vermeerderd is, kunnen badgasten, houders van toegang- kaarten, dagelijks tusschen 11 en 12 ure des voormiddags, boeken ter lezing krijgen, mits men het nummer van het boek en zijn naam teekene op eene lijst bij den kaste lein voorhanden. Yoor jeugdige lezers zal door de ouders moeten worden geteekend. Sociëteit „Luctor et Emergo". REGLEMENT VOOE HET BESPELEN VAN HET TENNISVELD. a. De banen zijn uitsluitend toegankelijk voor leden en geïntroduceerden (voor een week) der Sociëteit „Luctor et Emergo". b. Leden en geïntroduceerden kunnen de banen afhuren tegen betaling van f 1, per uur. Kaarten verkrijgbaar bij den kastelein. cBij den aanvang van het spel moet de kaart worden afgegeven aan den ballen- jongen, die daarop invult den tijd waarop met spelen wordt aangevangen Van af dien tijd is het veld gedurende een uur ter beschikking voor den huurder(ster), met dien verstande echter, dat de baan uit sluitend als tennisveld gebruikt zal mogen worden en slechts van een heel uur tot een heel uur in beslag mag gehouden worden. Wisselkantoor. Tot wisseling van buitenlandsche munt speciën bestaat bij den Heer A. Pbovoost, hulp-postkantoor te Domburg, gelegenheid. De Zomervermaken van 1916. li. Zooals reeds gezegd, opende het eigen lijke seizoen met de „Golfing-week" en die derde Juliweek bracht ons dan ook het eerste strijkje en de eerste dansmuziek. Het ligt niet in onze bedoeling die dans- en concert-avonden breedvoerig te bespreken, alleen dient gezegd, dat de Heer H. M. Huibbegtsbn ook nu weer voor uitstekende dansmuziek zorgde en het onder zijn leiding staande orkestje in alle opzichten voldeed. Ook wenschen wij van deze gelegenheid gebruik te maken om den Majoor-Com mandant van het 39e Bataljon Landweer- Infanterie, nogmaals onzen hartelijken dank te betuigen voor de genotvolle avonden onzen bezoekers bezorgd, door het ter beschikking stellen van de Bataljons mu ziek, die zich gedurende de maand Augus tus wekelijks in de tent bij het Badpaviljoen deed hooren en wel op zóó verdienstelijke wijze, dat wij ook den kapelmeester gaarne openlijk een woord van hulde brengen voor zijne uitstekende leiding. Met het geven van die zoo echt Dom- burgsche feesten, als smokkelwedstrijden, lampion-optochten enz werd gewacht tot de maand Augustus ons het volle con tingent badgasten had gebracht. De rij werd geopend met een ouder- wetsche vossenjacht te voet, die we maar schoorvoetend op het programma gebracht hadden, omdat 't zoo langzamerhand wel erg uit de oüe doos wordt; maar men scheen „des guten" nog niet „zu viel" gehad te hebben. Nooit te voren ten minste zagen wij zoo veel jagers aan de achtertrap verzameld, ver over de honderd, oud en jong. Een vos die de vlugsten te vlug en de slimsten te slim af was en die het terrein blijkbaar „in haar zak had; een jagermeesteres die niet te houden en niet bij te houden was; veel modder, veel gescheurde kleeren, veel hitte, veel leut, maar te weinig drank ziedaar in 't kort de vossenjacht van 1916. Toen de tennismatches, ditmaal nu eens begunstigd door heerlijk weer, zoodat de banen steeds omringd waren door belangstellend publiek, familieleden en bekenden, meest van speelsters en spelers, die ja, soms wel bijna vijandelijke kampen vormden. Spannende partijen zagen we, en goed spel, vooral in de finals en semi finals, zoodat menigeen zelfs het etensuur vergat. En alles liep vlot van stapel, dank zij de goede zorgen van den Heer H. Clbuvkb, die de leiding van deze uitstekend geslaagde wedstrijden welwillend op zich genomen had Op de tennismatches volgde de lampion optocht, waaraan de deelname onze beste verwachtingen overtrof Want niet alleen stelden zich op het vastgestelde uur een eindeloos lange reeks lampiondragers op, doch verreweg de meesten hadden zich met de eenvoudige lampion niet tevreden gesteld er was werk gemaakt van de zaak We behoeven slechts te herinneren aan het alleraardigste „dorp" van Han en Paula Boogaebt, door eerstgenoemde geheel eigenhandig in elkaar gezet (ten koste van hoeveel geduld, moeite en heerlijke vacantie-uren welP!); Aan de elcctrisch verlichte indiaantje» (kinderen Albebts); de hemellichamen van de familie van Deinsk; het raadsel van de groep ,,db Bbuynb", die allen met nog eenige anderen prijzen voor dfr origineelste verlichting werden waardige gekeurd; en aan de Geisha's (Ulbo en Doba de Sitteb) de groep van de familie van Tbylingen; de dames Salbebg en Ummbls (ook als Geisha's) die als prijs- winners voor de fraaiste verlichting in aanmerking kwamen. En Schoonenboom, de timmerman die van alle markten thuis moet zijn. wilde blijkbaar niet onderdoen voor al dat schoons en had de giorno's in de Kuil van Hoogduin op zóó artistieke wijze tusschen het groen en tegen de duin hellingen aangebracht, 't bengaalsch vuur zóó gunstig geplaatst, dat 't geheel bij nadering van den lichtstoet een waarlijk feërieken indruk maakte. We zouden over dit zoo bij uitstek geslaagde avondfeest nog wel wat willen blijven doorboomen, maar wat helpt 't ons om 't op de lange baan te schuiven, we zullen toch moeten komen tot be spreking van de Smokkel wedstrijd, (groote Sb v. p. drukker!!) En dan ook maar brutaalweg! Maar Meneer de Veer!, hoe waagde U 't, ons voor de voeten te werpen, dat tvij die S weggesmokkeld zouden hebben P l Hadden wij niet even te voren pas, ons- diep en innig leedwezen te kennen ge geven over die weggesmokkelde pardon, weggedrukte S, die ongelukkige, be roerde S, waarover we zooveel hebben moeten hooren P En hebben we niet alle verantwoordelijk heid verre van ons geworpen. We vragen U toch in gemoede; is nu zoo'n arme hoofdredacteur, redacteur van feuilleton, buitènlandsch- en binnenlandsch nieuws, onder en boven de streep alles in mekaar gedraaid van „het Domburgsch Badnieuws" ook al verantwoordelijk voor drukfouten P (Vraag aan alle advocaten, mits gratig bëantwoord). En hadden wij U, Meneer de Veee, met alle toen in de zaal aanwezigen, niet juist even te voren kond gedaan van de diepe droefheid, die ons vervulde vanwege het ontbreken van die ellendige S zulks in verband met het smetteloos rein ver leden van onze badplaats, in verband ook met haar van ouds gevestigde reputatie van zedigheid en ingetogenheid, in welke zedigheid en ingetogenheid wij steeds voorgaan en zullen blijven voorgaan P Neen, Meneer, 't is schandelijk onver diend dat verwijt, en als U onze ver slagenheid had gezien, toen we dat fatale Domburgsch Badnieuws van 19 Augus tus 1916 opensloegen en daar misten juist die eene ongelukkige S, terwijl daar overal tusschen dansmuziek en Golfwed- strijden en Tennismatches Ss bij de vleet ons grinnekend aanstaarden, als zeiden ze Had je me maar!" dan, Meneer, zou U zóó niet gesproken hebben. Maar wat, zoo vragen wij, deert ons onschuldbewusten après tout ook publieke smaad P Veel zwaarder drukt ons de gedachte, neen de zekerheid welhaast, dat er geweest zijn die in hun onschuld ook gemeend hebben naar den letter te moeten handelen, die gezocht hebben en gevond'n hebben (alles in hun onschuld natuurlijk, de middelen om een „mokkelwedstrijd" te winnen. Ja, Meneer, het is ons ter oore gekomen (maar 't blijft onder ons), er is 't wil ons niet uit de pen maar 't moet dien dag. En wij, toen we, in het zweet onzes aanschijns lagen tusschen de paardenboonen (rechterbeen in 'n moddergeul, linkerhand in de brandnetels) wij meenden zelfs met zekerheid toen gehoord te hebben een stil gefluister, een zoet gekoos en zacht mokkelender geluiden nog, die ons deden verstijven en stil bevend deden nederliggen tot de douane wat verder weg was en we er door konden komen Maar als dat waar is, als die S die er niet was de oogen gëopend heeft van onschuldige smokkelaars en gij, drukker, hen zoodoende moralement ont hoofd hebt, dan drukker, O! rampzalige drukker! zwaar zal het U drukken tot tot in lengte van dagen. E.

Domburgsch Badnieuws | 1916 | | pagina 2