TENNISVELD. Gebruikte Baden. Vrijdag 1 Sept. Zaterdag 2 Zondag 3 Maandag 4 lt Dinsdag 5 Woensd. 6 Donderd. 7 14 18 10 52 15 64 3 10 5 19 .14 46 15 16 32 62 79 I 13 76 225 301 De Baddoktei Dr. B. Vaandrager is dagelijks te consulteeren in het Bad paviljoen of op het badstrand des morgens tusschen IIV2 en 1272 uren; aan huis van 8V297a uur vrm. Eigen Haard. Nederland Aarde en haar Volken. De Natuur. Vragen van den dag. De Gids Hollandsche Revue. Simpliciaiimus. Revue der Sporten. Op de Hoogte. Golfing Golf and Golf Illuitrated. Voorm, Nam. Voorm Nam. Openbare Godsdienstoefening. Zondag 10 September. Ned. Herv. Gemeente. 9V2 uur Ds. G. J. Koldbwijn. 2 uur Ds. G. J. Koldewijn. Gereformeerde Kerk. 9 uur Ds. B. B. van den Hoorn. 2 uur Ds. B. B. van den Hoorn. Boomsch Katholieke Kerk. lederen dag van de week: H. Mis 7,30uur. Lof 5, Zondags: H. Mis 8,en 10,uur. Lof 6,uur. De kerk is geopend voorm. 6V2 uur. Voor bet badseizoen zijn nog te buur: 5 kamera noordstr Pension Wilhel- mina. 5 id. Pension Catha- rins. heeren- straat Pension Park zicht. 7 t zuidstr. Pension Bom meljé. 7 Pension Klein Duinoord. 2 heeren straat Pension de Voogd. 6 kamers en keuken noordstr C. v. Behagen 7 kamers id. mejFlorusse. 6 kamera en keuken id. J. Schoonen- boom. 6 kamera en keuken Groentje Wisse. 9 kamers noordw. wed. Francke, 1 kamer ooststr. A. Geertse. 2 kamers id. G. Wisse. 5 station straat P. de Me(jer. 5 kamers en kenken id. wed.Schoonen- boom. 2 kamers heeren straat Jacob Passe- nier. 1 kamer westw. J. L'. Verhage 1 kamer en keuken schelpw. wed. Huijssoon 1 kamer wijn- sjaardstr P. Passenier. In de leeskamer liggen de navolgende tijdschriften en couranten ter lezing: London News. London Magazine. The Sketch. The Studio. L'Ulustration. Le Rire. Je eais tout. Die Woche. Fliegende Blatter. De Wereldkroniek. Uilenspiegel. Het Leven. Onze Tuinen. COURANTEN. Nieuwe Courant, Middelburgsche Courant Nieuwe Rotterdammer. De Scherpschutter. Algemeen Handelsblad. Daily Telegraph. Weekblad Amsterdammer. Dombnreseh Badnienws Uit het kastje met boeken in de leeszaal, dat weder met eenige werken vermeerderd is, kunnen badgasten, houders van toegang- kaarten, dagelijks tusschen 11 en 12 ure des voormiddags, boeken ter lezing krijgen, mits men bet nummer van het boek en zijn naam teekene op eene lijst bij den kaste lein voorhanden. Voor jeugdige lezers zal door de ouders moeten worden geteekend. LÜCTOR ET EMERGO GOLF-CLUB DOMBURG. Bezoekers van Domburg kunnen op de volgende voorwaarden geïntroduceerd worden gedurende de maanden JUNI, JULI en SEPTEMBER: 1,25 per persoon per dag 5,week 12,50 maand gedurende de maand AUGUSTUS: 1,50 per persoon per dag 7,50 week 15,maand; gedurende het seizoen (JULI, AUGUS TUS en SEPTEMBER): 25,per persoon. Niet-leden moeten voorzien zijn van een introductiekaart (verkrijgbaar aan het buffet in het .theehuisje) alvorens tot de course toegelaten te worden. De kosten voor een „caddy" bedragen 20 cent per rondte of gedeelte daarvan. De betaling geschiedt door middel van kaartjes, eveneens aan het buffet ver krijgbaar. Gedurende het verblijf te Domburg be staat gelegenheid mede te dingen naar den seizoenprijs, aangeboden door de „Naam- looze* Vennootschap Domburgsche Zeebad inrichting". (Kunstvoorwerp ter waarde van circa 50, VOORWAARDEN'. De wedstrijd is open gedurende de maanden Juli, Augustus en September. Kaarten zijn verkrijgbaar a 0,25 per stuk. Ieder speler mag een onbeperkt aantal kaarten (9 holes) spelen. Winner is de speler (of speelster), die in vijf kaarten de beste score maakt. (De vijf beste kaarten komen dus in aanmerking.) Bij gelijkheid van punten in vijf kaarten, gaat de speler (speelster), die de beste kaart heeft, voor. dan 12 spelers niet langer dan twee uur achtereen enz. Deze bepaling geldt slechts dan, wanneer andere spelers van de banen gebruik wen- schen te maken. e De banen kunnen vooraf besproken worden 1°. voor den volgenden dag op persoon lijke aanvrage bij den kastelein tusschen 7 en 8 uur des avonds. 2o. 0oor denzelfden dag op persoonlijke aanvrage bij den kastelein tusschen 8 en 9 uur 's morgens. Voor ballen en rackets moet door de spelers zelve gezorgd worden. g. Het dragen van tennisschoenen ia verplic htend. SCHILDERIJEN-TENTOONSTELLING. Van 7 tot 15 September is het gebouwtje van het Comité van Walchersche schilder» ter beschikking gesteld van de Belgische sohilders J, Possenaer en I. Willems, die aldaar een groot aantal grootere en kleinere werken tentoonstellen. Reeds werden een zestal werken ver kocht o. a. no. 37 Zomer, no. 6 Boom studie en no. 32 Bewoond jacht te Dordrecht, allen van F. Willbms; voorta no, 33 Villa's te Domburg en no. 24 Wijngaardstraat te Domburg, van J. Possenaer. E. De Zomervermaken van 1916. Reisgelegenieden. Stoomtram „Walcheren". S E 7,40 8,49 8,52 10,40 1,35 4,15 6,55 9,37* 11,48 2,43 5,23 8,— 11,51 2,46 5,26 8,03 "C •- 2 E 2 6,35 7,30 9,20 9,23 10,32 12,15 12,18 1,27 2,65 2,68 4,07 5,44 5,47 6,50 8,15 8,18 9,27 Tot Koudekerke. Hulppost-, Hulptelegraaf- en Hulptelefoonkantoor te Domburg van 16 Juni tot en met 15 September. Op werkdagen 8,00-1,00; 2,00-3,30; 6,00 - 9,00. Op Zondagen 8,00-9,00; 1.00-2,00. LaatBte buslichtiugen Op werkdagen 7,20 voorm. 1,16, 6,35 nam. Op Zon- en feestdagen 7,20 voorm. Sociëteit „Luctor et Emergo". REGLEMENT VOOR HET BESPELEN VAN HET a. De banen zijn uitsluitend toegankelijk voor leden en geïntrodueeerden (voor een week) der Sociëteit „Luctor et Emergo". b. Leden en geïntrodueeerden kunnen de banen afhuren tegen betaling van f 1, per uur. Kaarten verkrijgbaar bij den kastelein. c. Bij den aanvang van het spel moet de kaart worden afgegeven aan den ballen- jongen, die daarop invult den tijd waarop met spelen wordt aangevangen. Van af dien tijd is het veld gedurende een uur ter beschikking voor den huurder(ster), met dien verstande echter, dat de baan uit sluitend als tennisveld gebruikt zal mogen worden en slechts van een heel uur tot een heel uur in beslag mag gehouden worden. d. Door een gezelschap van minder dan 8 spelers mogen de banen niet langer dan één uur achtereen in beslag worden ge houden, door een gezelschap van minder Hoewel een ongekend lange vreemde- lingenlijst nog in dit nummer verschijnt» het Strandhotel nog geopend, het Bad- hótel vol en vele pensions en villas nog bezet zijn toch ligt het seizoen die korte tijd van 6 a 6 drukke vroolijke weken wederom achter ons. De zomervacanties zijn geëindigd, de jeugd is weer vertrokken met zich nemend de herinnering aan een gezellige zea weken aan het Domburgsche strand, in de Domburgsche bosschen en in het Badpaviljoen doorgebracht. Het was ditmaal men was 't er algemeen over eens een aardig seizoen er heerschte onder onze badgasten een gezellige opgewekte geest, juist de geest die er moet zijn om de eenvoudige ge noegens welke onzen bezoekers geboden worden in den smaak te doen vallen. Onder zulke omstandigheden blijkt onze zaal weer te klein om alle danslustigen te bevatten, dan ziet men een deelname aan vossenjachten en smokkelwedstrijden als nooit te voren, dan worden de wed strijden op golf en tennisbanen tot gezellige bijeenkomsten waar men elkaar intiemer soms zeer intiem leert kennen, waar men vriendschaps ja, nog wel hechtere banden knoopt. Voor het Bestuur van de Sociëteit ia een seizoen als 1916 een voldoening. De waardeering toch die het aangenaamst aandoet is wel die welke zich uit in medewerking; en medewerking mochten wij van het overgroote deel onzer bad gasten ondervinden. Daaraan danken wij in de eerste plaats het slagen van al onze feesten die we thana nog even met een enkel woord willen bespreken. Gedanst werd er de stukken uit de zaal (letterlijk); zoo groot was de dans- lust dat ook op concertavonden het tweede deel van 't programma steeds kwam te vervallen en na de pauze maar weer lustig gedanst werd. Zelfs daarmee was de jeugd nog niet tevreden doch danste op de onmogelijkste uren meest achter 't gordijn tot ergernis vaak van Mrs. Grundy partner, die maar altijd vergeten dat ze ook jong geweest zijn en maar niet willen bedenken dat die gelukzalige toch zoo kort al duurt en niet weerkeert in een menschenleven. Het eigenlijke seizoen opende met de „Golfingweek", een serie wedstrijden op „Golf'-gebied waarvan de uitslagen reeds in het Dombugsch Badnieuws bekend gemaakt werden. Deze eerste reclame voor de Domburgsche „links" heeft haar doel niet gemist onder de Nederlandsche golfspelers heeft de baan een zeer goede naam gekregen, getuige de talrijke spelers die zelfs nu in het naseizoen nog dagelijks arriveeren en het bewijs leveren dat in den aanleg van Golflinks een middel is gelegen om. het korte zomerseizoen wat te rekken. (Wordt vervolgd).

Domburgsch Badnieuws | 1916 | | pagina 2