LUGTOR ET EMERGO GOLF-CLÜB DOMBURG. Sociëteit „Luctor et Emergo''. REGLEMENT TENNISVELD. GO L F-N I E U WS. UITSLAG onderlinge Golfwedstrijden. Voor let badseizoen zijn nog te huur: 5 kamers noordstr Pension Wilhel- mina. 5 id. Pension Catha- rina. 5 f heeren- straat Pension Park zicht. 7 v zuidstr. Pension Bom- meljé 7 Pension Klein Duinoord. 2 heeren straat Pension de Voogd. 6 kamers en keuken noordstr C. v. Schagen. 7 kamers id. mej. Florusse. 6 kamers en keuken id J. Schoonen- boom. 6 kamers en keuken Groentje Wisse. 9 kamers noordw. wed. Francke. 1 kamer ooststr. A Geertse. 2 kamers id G. Wisse. station straat P. de Meyer. kamers en keuken id. wed Schoonen- boom. 2 kamers heeren straat Jacob Passe- nier. 1 kamer westw. J. L. Verhage. 1 kamer en keuken schelpw. wed Huijssoon 1 kamer wijn- gaardstr P. Passenier. Hulppost-, Hulptelegraaf- en Hulptelefoonkantoor te Domburg Geopend: van 16 Juni tot en met 15 September. Op werkdagen 8,00-1,00; 2,00-3,30; 6,00 - 9,00. Op Zondagen 8,00-9,00; 1.00-2,00. Laatste buslichtingen Op werkdagen 7,20 voorm. 1,15, 6,35 nam. Op Zon- en feestdagen 7,20 voorm. BADSTOELEN te huur tijdens den badtijd gedurende den tijd, dat de huurder achter eenvolgend den stoel bezet houdt. ƒ0,10 (roode kaarten), per week 1,(witte maand3,(blauwe seizoen. 6,(geele Het publiek wordt beleefd verzocht de Directie in het uitoefenen der controle behulpzaam te zijn, door toe te zien, dat het op de kaart vermelde bedrag overeen stemt met het betaalde. De Baddoktei Dr. B. Vaandrager is dagelijks te consulteeren in het Bad paviljoen of op het badstrand des morgens tusschen HV2 en 121/a uren; aan huis van 8V29Va uur vrm. Bezoekers van Domburg kunnen op de volgende voorwaarden geïntroduceerd worden gedurende de maanden JUNI, JULI en SEPTEMBER: 1,25 per persoon per dag 5,— week 12,50 maand; gedurende de maand AUGUSTUS: 1,50 per persoon per dag 7,50 week 15,maand; gedurende het seizoen (JULI, AUGUS TUS en SEPTEMBER): ü5,per persoon. Niet-leden moeten voorzien zijn van een introductiekaart (verkrijgbaar aan het buffet in het theehuisje) alvorens tot de course toegelaten te worden. De kosten voor een „caddy" bedragen 20 cent per rondte of gedeelte daarvan. De betaling geschiedt door middel van kaartjes, eveneens aan het buffet ver krijgbaar. Gedurende het verblijf te Domburg be staat gelegenheid mede te dingen naar den seizoenprijs, aangeboden door de „Naam- looze Vennootschap Domburgsche Zeebad inrichting". (Kunstvoorwerp ter waarde van circa 50, VOORWAARDENDe wedstrijd is open gedurende de maanden Juli, Augustus en September. Kaarten zijn verkrijgbaar a 0,25 per stuk. Ieder speler mag een onbeperkt aantal kaarten (9 holeB) spelen. Winner is de speler (of speelster), die in vijf kaarten de beste score maakt (De vijf beste kaarten komen dus in aanmerking.) Bij gelijkheid van punten in vijf kaarten, gaat de speler (speelster), die de beste kaart heeft, voor. VOOR HET BESPELEN YAN HET a. De banen zijn uitsluitend toegankelijk voor leden en geïntroduceerden (voor een week) der Sociëteit „Luctor et Emergo". b. Leden en geïntroduceerden kunnen de banen afhuren tegen betaling van 1, per uur. Kaarten verkrijgbaar bij den kastelein. - c. Bij den aanvang van het spel moet de kaart worden afgegeven aan den ballen- jongen, die daarop invult den tijd waarop met spelen wordt aangevangen. Van af dien tijd is het veld gedurende een uur ter beschikking voor den huurder(ster), met dien verstande echter, dat de baan uit sluitend als tennisveld gebruikt zal mogen worden en slechts van een heel uur tot een heel uur in beslag mag gehouden worden. d. Door een gezelschap van minder dan 8 spelers mogen de banen niet langer dan één uur achtereen in beslag worden ge houden, door een gezelschap van minder dan 12 spelers niet langer dan twee uur achtereen enz. Deze bepaling geldt slechts dan, wanneer andere spelers van de banen gebruik wen- schen te maken. e. De banen kunnen vooraf besproken worden lo. voor den volgenden dag op persoon lijke aanvrage bij den kastelein tusschen 7 en 8 uur des avonds. 2°. roor dcnzeljden dag op persoonlijke aanvrage bij den kastelein tusschen 8 en 9 uur 's morgens. Voor ballen en rackets moet door de spelers zelve gezorgd worden. g. Het dragen van tennisschoenen is verplichtend. WANDELINGEN enz. De buitenplaatsen Westhove, Duinbeek en Berkenbosch zijn voor het publiek gesloten, maar voor vreemdelingen, ver- blijfhoudende op Domburg, zijn Wandel- kaarten verkrijgbaar, bij den Directeur der Domburgsche Zeebadinrichting tot wien ook ingezetenen van Domburg zich ter verkrijging van wandelkaarten, moeten wenden. De toegang tot het gereserveerd gedeelte rond het woonhuis op Berkenbosch is ook aan houders van kaarten verboden. De bosschen en duinen van Hoogduin (voormalig Overbosch van Duinvliet) zijn voor het publiek gesloten. Voor badgasten te Domburg vertoevende, zijn echter op persoonlijke aanvrage wandelkaarten voor de manteling verkrijg baar bij den Directeur der Domburgsche Zeebadinrichting. Ingezetenen van Dom burg kunnen bij genoemden Directeur mede wandelkaarten bekomen. Uitstapjes te voet: Gaande door de manteling en terug door de bosschen van Hoogduin (voormalig over bosch van Duinvliet) (V2 uur). Gaande door de manteling en het landgoed Westhove en terug door de bosschen van Hoogduin (voormalig overbosch van Duinvliet) (l1/* uur). Langs den straatweg tot aan het landgoed Schoonoord, vervolgens links af, en door de bosschen van het landgoed Duinbeek of van Berkenbosch terug (IV2 uur). Naar de Oranjezon, door de manteling ach ter Westhove en terug langs het land goed Zeeduin (3 uren). Naar Aagtekerke en over Oostkapelle terug (2 uren). Naar Westkapelle en over Aagtekerke terug; de zeedijk en lichttoren te bezien (3V2 uur). Aan de bezoekers der badplaats is het wandelen over deze landgoederen door de eigenaren welwillend vergund, mits zij. voorzien zijn van wandelkaarten, welke op aanvrage bij den Directeur üer Zeebad inrichting verkrijgbaar zijn. In de leeskamer liggen de navolgende tijdschriiten en couranten ter lezing: LoDdon Newa. Ligen Haard. London .Magazine. Nederland The Sketch. Aarde en haar Volken- The Studio. De Natuur. L'IUustration. Vragen van den dag. Le Rire De Gids Je sais tout. Hollandsche Revue Die Woche. Simplicissimus. Fiiegende Blatter. Revue der Sporten. De Wereldkroniek. Op de Hoogte. Uilenspiegel. Golfing. Het Leven. Golf and Golf Illustrated. Onze Tuinen. COURANTEN. Nieuwe Courant. Middelbnrgsche Courant. Nieuwe Rotterdammer. De Scherpschutter. Algemeen Handelsblad Daily Telegraph Weekblad Amsterdammer. Domburgsch Bainieuwa Uit het kastje met boeken in de leeszaal,, dat weder met eenige werken vermeerderd is, kunnen badgasten, houders van toegang- kaarten, dagelijks tusschen 11 en 12 ure des voormiddags, boeken ter lezing krijgen,, mits men het nummer van het boek en zijn naam teekene op eene lijst bij den kaste lein voorhanden. Yoor jeugdige lezers zal door de ouders moeten worden geteekend. Wedstrijden te Noordwijk. De inschrijvingen voor het open Kam pioenschap sluiten Vrijdagavond 8 Septem ber 1916, voor de overige wedstrijden op Zondag 10 September d. a. v. des namiddag» te 12 uur. Inschrijvingen worden ingewacht ten huize van den Heer Cbemkbb, La Casetta Noordwijk a/zee. Door den Heer Jhr. G. C. Quarlb» van Uffobd is een beker toegezegd, t© verspelen onder de leden der „Luctor et Emergo" Golfclub te Domburg, op nader bekend te maken voorwaarden. De beker zal voor het eerst verspeeld worden in 1917. Dames handicap. Ie prijs Mej. R. Wichbbs Wiebdsha met 11 down. handicap 24. 2e Mevr HosangBooqaebt met 12 down, handicap 40. 3e Mej. A. Schippees met 14 down resp. 10 down. handicap 14. 4e Jonkvr. D. van Tetlingen (aangeboden door Mej. R. Wiohebs Wieedsma). met 14 down, resp. 12 down, handicap 45. extra Mevr. He ysevan Luttebvelt. met 14 down, handicap 45. Putting-wedstrijd (voor Dames). Ie prijs (uitgeloofd door den Heer E. Albebts). Mej. A. Sohippees. 2e (uitgeloofd door den Heer Mr. J. J. Hetse). Mevr. albebt8Salbebg. Heeren handicap. Ie prijs dhr. F. Gevehs met 6 down, resp. 1 up, handicap 26. 2e dhr. Jhr. G. C. Qüaeles van Uffobd met 5 down, resp. 11 down, handicap 18. 3e dhr. Jhr. A. A. van Teyiingbn met 7 down, resp. 9 down, handicap 28 4e dhr. Mr. J. A. Hetse met 7 down, resp. 14 down, handicap 26. Wisselkantoor. Tot wisseling van buitenlandsche munt speciën bestaat bij den Heer A. Pbovoost, hulp-postkantoor te Domburg, gelegenheid.

Domburgsch Badnieuws | 1916 | | pagina 2