Kinder Tennis-Matches. DANSMUZIEK. TENNISVELD. De Baddoktei Dr. B. Yaandbageb is dagelijks te consulteeren in het Bad paviljoen of op het badstrand des morgens tusschen 11 Va en 12 Va uren; aan huis van 8 Va0Va uur vrm. Openbare Godsdienstoefening. Zondag 27 Augustus. Ned. Herv. Gemeente. "Voorm. 9Va uur Ds G. J. Koldbwijn. Nam. 2 uur Ts. G. J. Koldbwijn. Gereformeerde Kerk. Voorm. 9 uur Ds. B. B. van dbn Hoobn Bediening H. Avondmaal. Nam. 2 uur Ds. B. B. van den Hoobn. Dankzegging. Boomsch Katholieke Kerk. lederen dag van de week: H. Mis 7,30 uur. Lof 5, Zondags: H. Mis 8,en 10,uur. Lof 6,— uur. De kerk is geopend voorm. 6Va uur. Voor het badseizoen zijn nog te hunr: 5 kamers noordstr. Pension Wilhel- mina. 5 id. Pension Catha- rina. 3 zuidstr. Pension Bom meljé. 7 September Pension Klein Duinoord. 6 kamers en keuken noordstr. September C. v. Scbagen 7 kamers id. idem mej Florusse. 6 kamers en keuken id. J Schoonen- boom. 6 kamers en keuken Groentje idem Wisse. 1 kamer noordw. idem wed. D. Passé- nier. 9 kamers id. wed. Francke. 1 kamer ooststr. A. Geertse. 2 kamers id 6. Wisse. 5 kamers station straat September P. de Meyer. 6 kamers en keuken id. idem wed Schoonen- boom. 2 kamers heeren straat Jacob Passe- nier. 1 kamer westw. J L. Verbage 1 kamer en keuken schelpw. wed Hnijssoon AMUSEMENTEN. Zaterdag 26 Augustus 1916, DANSMUZIEK. Aanvang 7 uur. Voor kinderen tot 9 uur. In de pauze pr ij suit deeling Smokkelwedstrijd. Zaterdag 26 Augustus 1916, ©OLFWIöSTEïMIN, voor leden en geïntroduceerden van de „Luctor et Emergo" Golfclub. Dames handicap en Heeren handicap. Hole play v. Bigey. Inleggeld 1,per persoon. Zondag 27 Augustus 1916. Uitsluitend mixed doubles. GEEN INLEGGELD Uitsluitend open voor kinderen van leden en geïntroduceerden (voor één week) van de Sociëteit ,,Luetor et Emergo". Verdere inlichtingen verstrekt de Secre taris van de Sociëteit. Maandag 28 Augustus 1916, OANSINOyiOIK. Aanvang 7 uur. Voor kinderen tot 9 uur. Donderdag 31 Augustus 1916, Aanvang- 7 uur. Voor kinderen tot 9 uur. Leden en geïntroduceerden (voor één week) hebben vrijen toegang Dag-introductie f 0,50 per persoon. Hulppost-, Hulptelegraaf- en Hulptelefoonkantoor te Domburg Geopend: van 16 Juni tot en met 15 September. Op werkdagen 8,00-1,00; 2,00-3,30; 6,00 - 9,00. Op Zondagen 8,00-9,00; 1.00-2,00. Laatste buslichtingen Op werkdagen 7,20 voorm. 1,15, 6,35 nam. Op Zon- en feestdagen 7,20 voorm. Reisgelegenhedeu. Stoomtram „Walcheren". Dienstregeling van 16 Juli tot 1 September. S a tO fa O s s 7,40 10,40 1,35 4,15 6,66 9,37 8,49 11,48 2,43 6,23 8,— 10,45 8,52 11,61 2,46 5,26 8,03 1 1 -4 9,20 12,16 2,65 5,44 8,15 6,35 9,23 12,18 2,68 5,47 8,18 7,30 10,32 1,27 4,07 6,50 9,27 LUCTOR ET EMERGO GOLF-CLUB DOMBURG. Bezoekers van Domburg kunnen op de volgende voorwaarden geïntroduceerd worden gedurende de maanden JUNI, JULI en SEPTEMBER: J 1,25 per persoon per dag 6,week 12,50 maand; gedurende de maand AUGUSTUS: 1,50 per persoon per dag 7,50 week 15.maand; gedurende het seizoen (JULI, AUGUS TUS en SEPTEMBER): 5:5,per persoon. Niet-leden moeten voorzien zijn van een introductiekaart(verkrijgbaar aan het buffet in het theehuisje) alvorens tot de course toegelaten te worden. De kosten voor een „caddy" bedragen 20 cent per rondte of gedeelte daarvan. De betaling geschiedt door middel van kaartjes, eveneens aan het buffet ver krijgbaar. Gedurende het verblijf te Domburg be staat gelegenheid mede te dingen naar den seizoenprijs, aangeboden door de „Naam- looze Vennootschap Domburgsche Zeebad inrichting". (Kunstvoorwerp ter waarde van circa 50, VOORWAARDENDe wedstrijd is open gedurende de maanden Juli, Augustus èn September. Kaarten zijn verkrijgbaar a 0,25 per stuk. Ieder speler mag een onbeperkt aantal kaarten (9 holes) spelen Winner is de speler (of speelster), die in vijf kaarten de beste score maakt. (De vijf beste kaarten komen dus in aanmerking.) Bij gelijkheid van punten in vijf kaarten, gaat de speler (speelster), die de beste kaart heeft, voor. Sociëteit „Luctor et Emergo". REGLEMENT VOOR HET BESPELEN VAN HET a De banen zijn uitsluitend toegankelijk voor leden en geïntroduceerden (voor een week) der Sociëteit „Luctor et Emergo". b. Leden en geïntroduceerden kunnen de banen afhuren tegen betaling van 1, per uur. Kaarten verkrijgbaar bij den kastelein. c. Bij den aanvang van het spel moet de kaart worden afgegeven aan den ballen- jongen, die daarop invult den tijd waarop met spelen wordt aangevangen. Van af dien tijd is het veld gedurende een uur ter beschikking voor den liuurder(ster), met dien verstande echter, dat de baan uit sluitend als tennisveld gebruikt zal mogen worden en slechts van een keel uur tot een keel uur in beslag mag gehouden worden. d. Door een gezelschap van minder dan 8 spelert mogen de banen niet langer dan één uur achtereen in beslag worden ge houden, door een gezelschap van minder dan 12 spelers niet langer dan twee uur achtereen enz. Deze bepaling geldt slechts dan, wanneer andere spelers van de banen gebruik wen- schen te maken. e. De banen kunnen vooraf besproken worden 1° voor den volgenden dag op persoon lijke aanvrage bij den kastelein tusschen 7 en 8 uur des avonds. 2o ooor denzeljdcn dag op persoonlijke aanvrage bij den kastelein tusschen 8 en 9 uur 's morgens. Voor ballen en rackets moet door de spelers zelve gezorgd worden. g. Het dragen van tennisschoenen ie verplichtend. WANDELINGEN enz. De buitenplaatsen Westhove, Duinbeek en Berkenbosch zijn voor het publiek gesloten, maar voor vreemdelingen, ver- blijfhoudende op Domburg, zijn Wandel- kaarten verkrijgbaar, bij den Directeur der Domburgsche Zeebadinrichting tot wien ook ingezetenen van Domburg zich ter verkrijging van wandeikaarten, moeten wenden. De toegang tot het gereserveerd gedeelte rond het woonhuis op Berkenbosch is ook aan houders van kaarten verboden. De bosschen en duinen van Hoogduin (voormalig Overboseh van Duinvliet) zijn voor het publiek gesloten Voor badgasten te Domburg vertoevende, zijn echter op persoonlijke aanvrage wandeikaarten voor de manteling verkrijg baar bij den Directeur der Domburgsche Zeebadinriehting Ingezetenen van Dom burg kunnen bij genoemden Directeur mede wandeikaarten bekomen. Uitstapjes te voet: Gaande door de manteling en terug door de bosschen van Hoogduin (voormalig over boseh van Duinvliet) (Va uur). Gaande door de manteling en het landgoed Westhove en terug door de bosschen van Hoogduin (voormalig overboseh van Duinvliet) (D/4 uur). Langs den straatweg tot aan het landgoed Schoonoord, vervolgens links af, en door de bosschen van het landgoed Duinbeek of van Berkenbosch terug (D/a uur). Naar de Oranjezon, door de manteling ach ter Westhove en terug langs het land goed Zeeduin (3 uren). Naar Aagtekerke en over Oostkapelle terug (2 uren) Naar Westkapelle en over Aagtekerke terug; de zeedijk en lichttoren te bezien (372 uur). Aan de bezoekers der badplaats is het wandelen over deze landgoederen door de eigenaren welwillend vergund, mits zij voorzien zijn van wandeikaarten, welke op aanvrage bij den Directeur der Zeebad inrichting verkrijgbaar zijn. In de leeskamer liggen de navolgende tijdschriften en couranten ter lezing: London News. London Magazine. The Sketch. The Studio. LTltustraüon. Le Kire Je sais tout. Die Woche. F liegende Blatter. De Wereldkroniek. Uilenspiegel. Het Leven. Onze Tuinen. Eigen Haard. Nederland. Aarde en haar Volken. De Natuur. Vragen van den dag. De Gids Holland9che Revue. Simplicisiimns. Revue der Sporten. Op de Hoogte. Golfing. Golfand Golf Illustrated. COURANTEN. Nieawe Courant. MiddelburgscheCourant, Nieuwe Rotterdammer. De Scherpschutter. Algemeen Handelsblad. Daily Telegraph Weekblad Amsterdammer. Domburgsch Badnieuws Uit het kastje met boeken in de leeszaal, dat weder met eenige werken vermeerderd is, kunnen badgasten, houders van toegang- kaarten, dagelijks tusschen 11 en x 2 ur& des voormiddags, boeken ter lezing krijgen, mits men het nummer van het boek en zijn naam teekene op eene lijst bij den kaste lein voorhanden. Voor jeugdige lezers zal door de ouders moeten worden geteekend. Wisselkantoor. Tot wisseling van buitenlandsche munt speciën bestaat bij den Heer A Pbovoost* hulp-postkantoor te Domburg, gelegenheid-

Domburgsch Badnieuws | 1916 | | pagina 2