DANSMUZIEK. DANSRAIUIOIK. Muziekuitvoering, Afternoontea Concert, de Kapel „Zeelandia", M El TT» de Kapel „Zeelandia", mokkelwedstrijd. DANSMUZIEK, Kinder Tennis-Matches. Uitsluitend mixed doubles. (n het „Badhdfel": dhr. G. André de la Porte Bloemendaal. Baronesse 0. Bentinck, familie en bediening 6 den Haag. mej. M. van Bakel Amsterdam. dhr. H. Coldewijn Doetichera. dhr. Mr. J- J. Carsten den Haag. mej. R. Carsten id dhr, J. Dekker en familie 4 Worm er veer. dhr R Dentz Amsterdam. familie F. Enthoven 2 id dhr. en mevr Fanel en bediening 3 Breda. mevr. Houwink-Rethaan- Macaré Arnhem. dhr. en mevr J. Muller 2 Zeist dhr. Dr. E. E. Sepp mevr. Douairière Snouck- Brussel. Hurgronje en bediening 2 den Haag heeren Visscher 2 Katwijk a Zee. dhr Mr. A. A. de Veer en familie 7 Middelburg. dhr. en mevr Wijsman 2 Bloemendaal. Baron en Baronesse van Westerveld-Sandberg 2 Nijmegen. dhr J. Zaan en familie 4 Bloemendaal. In het „Strandhötel": mevr. Höfell en familie 5 Arnhem. dhr. en mevr. Hijmans 2 Rotterdam. mejASchippers Hilversum. familie Siepman van den Berg 4 Amsterdam. In het hötel „de l'Europe": Jonkvr. M. Calkoen Utrecht. mevr A van Dijk en fam. 2 Amsterdam. dhr E. van Gelderen fam. 3 a. dhr. M v Kampen en fam. 3 id. dhr. W. van der Mersch Zeist dhr. J. van der Maden en familie 2 Oosterhout. dhr. C. Pauwels en familie 3 Sas van Gent. mevr de Stoppelaar Tilburg. mej. de Stoppelaar id dhr. en mevr. Schelleua-van "Wijk 2 Eindhoven. dhr. en mevr. P. Voss- Bensdorp 2 Rotterdam. dhr. P. Vankamp en fam. 3 Amsterdam. dhr. van der Wall en fam. 2 den Haag. mej. T. van Wyck Renkum. dhr. van der Zandt en fam. 3 Arnhem. In „het Schuttershof" dhr. F. Bennema Groningen. mevr. Boogaerdt-Smit en familie 2 Kinderdijk. dhr. H. Schrage Groningen In het Pension „Klein Duinoord": dhr. en mevr Adriaanse 2 Zeist. mevr. A. van Stolk, fam. en bediening 4 Rotterdam. In het Pension „Zonneduin": dhr. G. van Hille en fam. 5 Breda. mej. C. van Hille Assen dhr. A. van Mierloen fam. 6 Tilbnrg. Pension „Juliana": dhr. en mevr. Anerhaan 2 Arnhem. dhr en mevr. van der Molen j en familie 4 Amsterdam. AMUSEMENTEN. Zaterdag 19 Augustus 1916, Aanvang- 7 uur-. Voor kinderen tot 9 uur. Maandag 21 Augustus 1916, Aanvang 7 uur. Voor kinderen tot 9 uur. Woensdag 23 Augustus 1916, des ayonds te 8 unr, (BIJ GUNSTIG WEDER) te geven door de Muziek van het 39" Bataljon Landweer-lnfanterie. Donderdag 24 Augustus 1916, des namiddags te U/2 nar. te geven door Directeur H. M. HUIBREGTSEN. Des aronds te 8 uur. te geren door Directeur H. M. HUIBREGTSEN. Na de pauze DANSMUZIEK. Vrijdag 25 Augustus 1916, Open voor leden en geïntroduceerden (voor één week) van de Sociëteit „Luctor et Emergo". Zaterdag 26 Augustus 1916, Aanvang 7 uur. Voor kinderen tot 9 uur. In de pauze prijauitdeeling "Voor het badseizoen zijn nog te huur: 5 kamers noordstr Pension Wilhel- mina. 3 id. Pension Catha- rina. 5 id. na 19 Aag. idem. 3 v zuidstr. na 19 Aog. Pension Bom- meljé. 3 heeren straat na 23 Aug. Pension de Voogd. 4 na 21 Aug. Pension Klein Duinoord. 7 September idem. 2 ooatstr. tot 22 Aug. Pension Wisse. 6 kamers en keuken noordstr. September C. v. Schagen. 7 kamers id. idem mejFlorn«8e. 6 kamers en keuken id. J. Schoonen- boom. 1 kamer wijn- gaardstr. P. Passenier. 4 kamers id. September Almekinders. 6 kamers en keuken Groentje idem de Kam. 6 kamers en keuken id. idem Wisse. 1 kamer noordw. idem wed. D. Passe nier. 9 kamers id. na 23 Aug. wed. Francke, 1 kamer ooststr. na 21 Aug. A. Geertse. 2 kamers id. G. Wisse. 1 kamer id. A. v. d. Hage. 1 id. wed. v. d. Hage 5 kamers station straat September P. de Meyer. 5 kamers en keuken id. idem wed. Schoonen- boom. 6 kamers heeren straat Jacob Passe nier. 1 kamer westw. J. L. Verhage. 1 kamer en keuken 8chelpw. wed. Hnijssoon Leden en geïntroduceerden (voor één week) hebben tot alle concerten enz. vrijen toegang. Dag-introductie op Zaterdag 19, Maandag 21, Woens dag 23 en Zaterdag 26 Augustus 0.50 per persoon; op Donderdag 24 Augustus 1,per persoon. Zaterdag 26 Augustus 19(6, voor leden en geïntroduceerden van de „Luctor et Emergo" Golfclub. Dames handicap en Heeren handicap. Hole play v. Bogey. Inleggeld 1,per persoon. Zondag 27 Augustus 1916, GEEN INLEGGELD. Uitsluitend open voor kinderen van leden en geïntroduceerden (voor één week) van de Sociëteit „Luctor et Emergo". Verdere inlichtingen verstrekt de Secre taris van de Sociëteit. WANDELINGEN enz. De buitenplaatsen Westhove, Duinbeek en Berkenbosch zijn voor het publiek gesloten, maar voor vreemdelingen, ver- blijfhoudende op Domburg, zijn Wandel- kaarten verkrijgbaar, bij den Directeur der Domburgsche Zeebadïnrichting tot wien ook ingezetenen van Domburg zich ter verkrijging van wandelkaarten, moeten wenden. De toegang tot het gereserveerd gedeelte rond het woonhuis op Berk%nl>osch is ook aan houders van kaarten verboden De bo88chen en duinen van Hoogduin (voormalig Overbosch van Duinvliet) zijn voor het publiek gesloten. Voor badgasten te Domburg vertoevende, zijn echter op persoonlijke aanvrage wandelkaarten voor de manteling verkrijg baar bij den Directeur der Domburgsche Zeebadinrichting. Ingezetenen van Dom burg kunnen bij genoemden Directeur mede wandelkaarten bekomen. Hulppost-, Hulptelegraaf- en Hulptelefoonkantoor te Domburg: Geopend: van 16 Juni tot en met 15 September. Op werkdagen 8,00-1,00; 2,00-3,30 5 6,00 - 9,00. Op Zondagen 8,00-9,00; 1.00-2,00'. Laatste buslichtingen: Op werkdagen 7,20 voorm. 1,15, 6,35 nam. Op Zon- en feestdagen 7,20 voorm. Ingezonden. Het concert van 11 Augustus gegeven op het Badpaviljoen onder leiding van Mademoiselle Jeanne Flament, mag voor eene kleine badplaats zooals Domburg, tot eene zeldzaamheid gerekend worden. Het koor der Zangvereeniging Nehalen- nia en de solisten gaven iets goeds te hooren, dat zeker zeer veel ie danken had* aan de uitstekende leiding van Mademoi selle Flament. Het concert van 11 Augustus gaf een programma ten beste, zooals men alleen* in groofce steden of badplaatsen hoort, vol afwisseling en uitstekend voorgedragen. De zaal was stampvol evenals de waranda, met belangstellenden, die gekomen waren om de pianiste Madame Hill te hooren* die in de werken van Svendsen, Dagfin en Rachmaninoff, bewees een hoogstaande kunstenares te zijn. Haar uitmuntende techniek en fijne aanslag evenals de kracht* waarmede zij de Redemption begeleidde, bewezen haar groot talent. Al de overige Solisten waren leerlingen van Mademoiselle Flament, Hoogleeraresse aan het Conservatorium te Brussel. Aan haar komt al de eer toe, van het zoo goed geslaagde concert, want behalve de leiding van het koor in de Redemption,, een zwaar, doch gevoelvol stuk, had zij, ook de leiding der solisten op zich genomen. Indien wij het Programma volgen, komt eerst Mademoiselle Edith Bujjbns aan de beurt, zangeresse van de Opera te Ant werpen en Soliste van het Conservatorium te Brusselzij heeft eene warme, gevoel volle stemvan grooten omvang, een krachtig geluid, goed geschoold onder de leiding van Mademoiselle Flament. Zij zong met evenveel Buccès een Opera air, als eenige Vlaainsche melodiën. Ook Mejuffrouw Mezgeb had met hare heldere, friasche stem, een groot succes, vooral in de Chansons van de XVIII eeuw kwam hare stem tot haar recht en ook hare solo's in de Redemption waren goed gezongen. De prachtige, zuivere, glasheldere stem van Mevrouw Hendbikse, met hare uit muntende vertolking in de melodiën van Dupabc en St. Saenb, gaven haar een énorm succeshet opgetogen publiek gaf hiervan blijk door aanhoudend applaus; iets dat ook bij de overige artisten niet ontbrak. De Heer Mezgeb voldeed zeer goed in het sarcastische stuk uit Barbier de Seville van Rossini en voegde er voor de oninge- wijden het gevoelvolle Crédo bij. Tot besluit van het programma werd door het koor, Redemption van Césab Fbanok voorgedragen. Vooral de sterke contrasten tusschen de gemengde- en engelenkooren waren opvallend, wat kracht en zachtheid betreft. Nogmaals komt alle lof toe aan de Directrice der Zangvereeniging Nehalennia, die door haar onvermoeid geduld bij het instudeeren, een pasbeginnend koor tot zulk een resultaat wist op te voeren. De ruime opbrengst van het concert ten bate der solisten Madame Hill en Mademoiselle Buijens, was voor haar een welverdiende triomf. E. R.

Domburgsch Badnieuws | 1916 | | pagina 2