REGLEMENT TENNISVELD. I Het seizoen 1915 LUCTOR ET EMERGO GLOF-CLUB DOMBURG. Hulppost-, Hnlptelegraaf- en Hnlptelefoonkantoor te Domburg. Geopend: Op werkdagen 9,00 -1,002,00 - 3,30; 6,00 - 7,30 Op Zon- en feestdagen 8,00 - 9,00 voorm. Laatste buslichtingen Op werkdagen 7,20 voorm. 1,15 - 6,35 nam. Op Zon- en feestdagen 7,20 voorm. BADSTOELEN te huur tijdens den badtijd gedurende den tijd, dat de huurder achter eenvolgend den stoel bezet houdt. 0,10 (roode kaarten), per week 1,(witte maand3,(blauwe seizoen. 6,(geele Het publiek wordt beleefd verzocht de Directie in het uitoefenen der controle behulpzaam te zijn, door toe te zien, dat het op de kaart vermelde bedrag overeen stemt met het betaalde. Sociëteit „Luctor et Emergo". TOOK HET BESPELEN VAN HET Voor het badseizoen zijn nog te huur: 5 kamers zuidstr. van Dullemen. 10 Pension Cathari- na wed. Dourle(jn 7 kamers Pension Christi na wed. Quiat. 1 kamer badstr. J. Vreke. 6 kamera noordw. Pension Zomer- lust. 9 kamers met pension id. wed. Franke. 1 kamer en keuken ooststr. wed. v. d. Hage 1 kamer id. A. v. d. Hage. 2 kamers id. wed. Wisse. 1 kamer wijn- gaardstr. S. Louwerse. 1 f heeren- atraat B. Carlier. 1 id. H. v. Eijzeren 6 kamer» Pension kl. Daiu- oord W. Mesu. 7 e noordstr. mej. Floresse. 4 t ooststr. P. Louws. 1 kamer zuidstr. Jan Sinke, 6 kamers en keuken heeren straat Pension de Voogd. 8 kamers en keuken Duin zicht" te bevragen Schuttershof 3 kamers noordstr. wed J. v. Sluis. 6 heeren straat Pension Park zicht. 1 kamer noordw. wed. Pasaenier 1 0 ooststr. Geertse. 1 weverij straat J. van Slug's. 6 kamera en keuken karregat G, Pasaenier. Bezoekers van Domburg kunnen op de volgende voorwaarden geïntroduceerd worden gedurende de maanden JUNI, JULI en SEPTEMBER: 1,25 per persoon per dag 5,week m 12,50 maand; gedurende de maand AUGUSTUS: 1,60 per persoon per dag 7,50 w week n 15,maand; gedurende het seizoen (JULI, AUGUS TUS en SEPTEMBER): j 25,per persoon. Niet-leden moeten voorzien zijn van een introductiekaart (verkrijgbaar aan het buffet in het theehuisje) alvorens tot de course toegelaten te worden. De kosten voor een „caddy" bedragen 20 cent per rondte of gedeelte daarvan. De betaling geschiedt door middel van kaartjes, eveneens aan het buffet ver krijgbaar. a. De banen zijn uitsluitend toegankelijk voor leden en geïntroduceerden (voor een week) der Sociëteit „Luctor et Emergo". b. Leden en geïntroduceerden kunnen de banen afhuren tegen betaling van 1, per uur. Kaarten verkrijgbaar bij den kastelein. c. Bij den aanvang van het spel moet de kaart worden afgegeven aan den ballen- jongen, die daarop invult den tijd waarop met spelen wordt aangevangen. Van af dien tijd is het veld gedurende een uur ter beschikking voor den huurder(ster), met dien verstande echter, dat de baan uit sluitend als tennisveld gebruikt zal mogen worden en slechts van een heel uur tot een heel uur in beslag mag gehouden worden. d. Door een gezelschap van minder dan dan 8 spelers mogen de banen niet langer dan één uur achtereen in beslag worden gehouden, door een gezelschap van minder dan 12 spelers niet langer dan twee uur achtereen enz. Deze bepaling geldt slechts dan, wanneer andere spelers van de banen gebruik wen- achen te maken. e. De banen kunnen vooraf besproken worden lo. voor den volgenden dag op persoon lijke aanvrage bij den kastelein tusschen 7 en 8 uur des avondB. 2°. voor denzelfden dag op persoonlijke aanvrage bij den kastelein tusschen 8 en 9 uur 's morgens. f. Voor ballen en rackets moet door de spelers zelve gezorgd worden. g. Het dragen van tennisschoenen is verplichtend. Wisselkantoor. Tot wisseling van buitenlandsche munt speciën bestaat bij den Heer A. Provoost, hulp-postkantoor te Domburg, gelegenheid. Nederland. Aarde en haar Volken. De Natuur. Vragen van den dag. De Gids. Hollandaclie Revue. Simplicissiraus. Revue der Sporten. Op de Hoogte. Golfing. Golf and Golf Illustrated. In de leeskamer liggen de volgende tijdschriften en couranten ter lezing: London News. London Magazine. The Sketch. L'IUustration. Le Rire. Die Woche. Fliegende Blatter. De Wereldkroniek. Uilenspiegel. Het Leven. Onze Tuinen. Eigen Haard. COURANTEN. Nieuwe Courant. Middelburgsche Courant. Nieuwe Rotterdammer. De Scherpschutter. Algemeen Handelsblad. Daily Telegraph. Weekblad Amsterdammer. Domburgsch Badnieuws. Het Vaderland. Uit het kastje met boeken in de leeszaal, dat weder met eenige werken vermeerderd is, kunnen badgasten, houders van toegang- kaarten, dagelijks tusschen II en 12 ure des voormiddags, boeken ter lezing krijgen, mits men het nummer van het boek en zijn naam teekene op eene lijst bij den kaste lein voorhanden. Voor jeugdige lezers zal door de ouders moeten worden geteekend. Uitstapjes te voet: Gaande door de manteling en terug door de bossehen en duinen van Hoogduin (voor malig overbosch van Duinvliet [lk uur). Gaande door de manteling en het landgoed Westhove en terug door de bossehen en duinen van Hoogduin (voormalig over bosch van Duinvliet (I1/^ uur). Langs den straatweg tot aan het landgoed Schoonoord, vervolgens links af, en door de bossehen van het landgoed Duinbeek of van Berkenbosch terug (D/2 uur). Naar de Oranjezon, door de manteling ach ter Westhove en terug langs het land goed Zeeduin (3 uren). Naar Aagtekerke en over Oostkapelle terug (2 uur). Naar Westkapelle en over Aagtekerke terugde zeedijk en lichttoren te bezien (3Vs uur). Aan de bezoekers der badplaats is het wandelen over deze landgoederen door de eigenaren welwillend vergund, mits zij voorzien zijn van wandelkaarten, welke op aanvrage bij den Directeur der Zeebad inrichting verkrijgbaar zijn. 2. Onze Gasten. Vreemd was het, naast de Nederlandsche taal de Fransche in plaats van de Duitsche te hooren spreken; en in plaats van de altijd ietwat zwaarwichtige Germanen, de vroolijke, luchthartige Belgen om ons heen te zien, altijd vroolijk en ietwat luchthar tig zelfs in het ongeluk, omdat de natuur zich nu eenmaal niet laat dwingen. Toch merkten wij betrekkelijk weinig van de aanwezigheid der vrij talrijke Belgische gasten, omdat zij zich hielden buiten heb meer rumoerige badplaatsleven, niet dan sten en niet deelnamen aan de feestelijk heden van het seizoen. Het Hollandsche element, dat andere jaren door het Duitscbe steeds dreigde op den achtergrond gedrongen te worden, overheerschte dezen zomer dan ook volko men, en het was voor de Hollandsche- families een echt gezellig seizoen, ouder- wetsch, zooals we voorspelden Een ieder ontmoette bekenden, en wie toevallig geen kennissen trof, maakte spoedig nieuwe. Of voor Domburg de ruil nu als eene^ goede te beschouwen is P Van een. zuiver egoist standpunt bezien," zullen naar wij meenen, de neringdoenden, zoowel als de hótel- en pensionhouder» van Domburg die vraag waarschijnlijk in negatieven zin beantwoorden. In de eerste plaats komen de Duitsche badgasten over 't algemeen voor langeren tijd dan de Hollandsche; vier tot zes weken is de gewone tijd, terwijl verreweg de meeste Hollandsche families een séjour van hoog stens j4 dagen maakten. De Duitschers brengen hun' geheele vacantietijd hier door: de lange reis maakt dat het niet de moeite waard is, voor korteren tijd te komenzij zijn met groote gezinnen, meestal, en komen reeds in Juli, waardoor het korte seizoen wat gerekt wordt. Daarbij komt, dat Dom burg een waarlijk zeer goed Duitsch publiek trekt, dat zonder op protsige wijze met geld te smijten toch niet op geld ziet. Van het egoïstische standpunt bekeken, zullen de Duitschers 't dus wel winnen bij neringdoenden enz.,, en ook bij de Zeebadinrichting. De Duitschers toch bezoeken een bad plaats in de eerste plaats om te baden, om flink te profiteeren van het zilte nat, waarvan ze binnenkort weer voor een jaar verstoken zullen zijn. Alles baadt dan ook, van baby's af, tot grijsaards toe, en zoo 't maar eenigszins mogelijk is^ eiken dag. Er is bijna geen Duitsche badgast, die niet baadt, hij zou zich. geen badgast vinden 1 Maar er zijn talrijke Hollandsche bezoekers wier lichamen nooit met zeewater in aanraking komen; vele anderen die slechts baden ais een thermo meter, die 90° in de schaduw wijst, hen de overtuiging schenkt, dat de zee de eenige plaats op aarde is, waar wat koelte is te vinden. De Duitscher baadt altijd, bij goed en slecht weer, bij hitte en kou, bij kalme zee, en zware golfslag dan zelfs 't liefst. Ook voor Domburg is dus een spoedig einde van den oorlog en de terugkeer van onze Duitsche gasten in de toekomst te wenschen. Doch ook Engelschen en Amerikanen hopen wij binnen enkele jaren in steeds groote getale te zien opdagen, om te profiteeren van de Bteeds meer geperfectioneerde golflinks, terwijl allicht ook enkele Belgische families zich later hun noodgedwongen séjour op Dom burg zullen herinneren en dan ook uit vrijen wil de oude plekjes nog eens zullen komen opzoeken. Dan zal deze ongelukkige oorlog voor Domburg althans iets goeds hebben uitge werkt. Thans is reeds dit bereikt, dat onze badplaats in het binnenland vele nieuwe bekenden heeft gekregen, waarvan velen zeker spoedig tot de oude bekenden zullen hooren. Wie eenmaal op Domburg geweest is, komt terug, dat is een bekend feit; het werd dezen zomer wederom bewezen, want niet minder dan 3 ministers, die onze badplaats in 't voorseizoen bezoch ten, herhaalden later hun bezoek. In een volgend nummer als gewoonlijk eenige cijfers. E.

Domburgsch Badnieuws | 1915 | | pagina 2