DANSMUZIEK, UITVOERING DAAR IS MENEER! Sociëteit „Luctor et Emergo". TENNISVELD. Hoogwater te Domburg. Zaterdag 17 Juli nam. 4,44 Zondag 18 5,23 Maandag 19 6,07 E. K. Dinsdag 20 ml 6,54 Woensdag 21 vrrn. 7,23 Donderdag 22 8,39 Vrijdag 23 10,01 Zaterdag 24 11,16 Voor bet badseizoen zijn nog te buur: 5 kamers Pension Cathari- na Juli, Aug. en September wed. Dourle(jn 5 kamers en keuken noordstr. September wed. Hendrikse 5 kamers Pension Christi na Angnstos wed. Quist. 11 id. September idem 1 kamer badstr. J. Vreke. 6 kamera noordw. September Pension Zomer- lnst. 5 kamers met pension id. wed. Francke. 1 kamer en kenken ooatstr. wed v. d. Hage 1 kamer id. A. v d. Hage. 2 kamers id. wed. Wisse. 1 kamer wijn- gaardstr. S. Louwerse. 3 r heeren- scraat B Carlier. 1 t id. Juli H. v. Eijzeren 7 kamers Pension kl. Dain- oord W, Mesu. 3 9 noordstr. Tan af 13 Aug mej. Floresse. 7 9 id. September idem 5 9 ooststr. Pension Juliana 4 9 ia. P. Louws. 1 kamer zuidstr. Jan Sinke. 6 kamers heeren straat September Pension de Voogd 8 kamer9 en keuken 9 Duin zicht" September te bevragen Schuttershof 1 kamer noordstr. wed. J. v. Sluis. 9 kamers heeren straat September Pension Park zicht. AMUSEMENTEN. SOCIËTEIT „LUCTOR ET EMERGO" Groote Zaal van liet Badpaviljoen. Zaterdag 17 Juli en Zaterdag 24 Juli 1915. aanvang; 7 uur, voor kinderen tot t) uur. Donderdag 22 Juli 1915, des avonds te 8 uur, tb gevbn d00b de Domburgsche Zangvereeniging „Volharding leidt tot het doel", Directeur: de Heer M. A. ROMEIJN, PROGRAMMA. 1. Wilhelmus, Volkslied (oude melodie). 2. Oogstlied. Staring. Lysen. 3. Naar buiten. Mendelssohn. 4. Bede voor 't Vaderland, oud lied. Valerius. 5. Het roosje. H. Werner. Hor to pauze. 6. Lofpsalm. Handel. 7. Het voorjaar. J. Dürrner. 8. Kerstgezang, oude melodie. Praetorius. 9. Clublied voor S. S. S. Woorden en muziek van M. A. R. Pauze. Blijspel in één bedrijf. Op te voeren door leden der Zangvereeniging Leden van de Sociëteit en geintrodu- ceerden (voor een week) hebben vrijen toegang. Dag-introductie 0,50 per persoon. LUCTOR ET EMERGO GLOF-CLUB DOMBURG. Bezoekers van Domburg kunnen op de volgende voorwaarden geïntroduceerd worden gedurende de maanden JUNI, JULI eu SEPTEMBER: 1,25 per persoon per dag h 5,week 12,50 maand; gedurende de maand AUGUSTUS: 1,60 per persoon per dag 7,50 week 15,maand; gedurende het seizoen (JULI, AUGUS TUS en SEPTEMBER): 25,per persoon. Niet-leden moeten voorzien zijn van een introductiekaart (verkrijgbaar aan het buffet in het theehuisje) alvorens tot de course toegelaten te worden. De kosten voor een „caddy" bedragen 20 cent per rondte of gedeelte daarvan. De betaling geschiedt door middel van kaartjes, eveneens aan het buffet ver krijgbaar. Uitstapjes te voet: Gaande door de manteling en terug door de bosschen en duinen van Hoogduin (voor malig overbosch van Duinvliet (lk uur). Gaande door de manteling en het landgoed Westhove en terug door de bosschen en duinen van Hoogduin (voormalig over bosch van Duinvliet (VU uur). Langs den straatweg tot aan het landgoed Schoonoord, vervolgens links af, en door de bosschen van het landgoed Duinbeek of van Berkenbosch terug (lllt uur). Naar de Oranjezon, door de manteling ach ter Westhove en terug langs het land goed Zeeduin (3 uren). Naar Aagtekerke en over Oostkapelle terug (2 uur). Naar Westkapelle en over Aagtekerke terug; de zeedijk en lichttoren te bezien (Stys uur). Aan de bezoekers der badplaats is heft wandelen over deze landgoederen door de eigenaren welwillend vergund, mits zij voorzien zijn van wandelkaarten, welke op aanvrage bij den Directeur der Zeebad inrichting verkrijgbaar zijn. REGLEMENT VOOR HET BESPELEN VAN HET iDe banen zijn uitsluitend toegankelijk voor leden en geïntroduceerden (voor een week) der Sociëteit „Luctor et Emergo". b. Leden en geïntroduceerden kunnen de banen afhuren tegen betaling van 1, per uur. Kaarten verkrijgbaar bij den kastelein. c. Bij den aanvang van het spel moet de kaart worden afgegeven aan den ballen- jongen, die daarop invult den tijd waarop met spelen wordt aangevangen. Van af dien tijd is het veld gedurende een uur ter beschikking voorden huurder(ster), met dien verstande echter, dat de baan uit sluitend als tennisveld gebruikt zal mogen worden en slechts van een heel uur tot een heel uur in beslag mag gehouden worden. d. Door een gezelschap van minder dan dan 8 spelers mogen de banen niet langer dan één uur achtereen in beslag worden gehouden, door een gezelschap van minder dan 12 spelers niet langer dan twee uur achtereen enz. Deze bepaling geldt slechts dan, wanneer andere spelers van de banen gebruik wen- schen te maken. e. De banen kunnen vooraf besproken worden lo. voor den volgenden dag op persoon lijke aanvrage bij den kastelein tusschen 7 en 8 uur des avonds. 2° voor denzelfden dag op persoonlijke aanvrage bij den kastelein tusschen 8 en 9 uur 's morgens. Voor ballen en rackets moet door de spelers zelve gezorgd worden. g. Het dragen van tennisschoenen is verplichtend. Hulppost-, Hulptelegraaf- en Hulptelefoonkantoor te Domburg;. Geopend: van 16 Juni tot en met 15 September. Op werkdagen 8,00-1,00; 2,00-3,30; 6.00 - 9,00. Op Zondagen 8.00-9,00; 1,00-2,00. Laatste buslichtingen Op werkdagen 7,20 voorm. 1,15, 6,35 nam. Op Zon- en feestdagen 7,20 voorm. In de leeskamer liggen de volgende tijdschriften en couranten ter lezing; London News. Nederland. London Magazine. Aarde en haar Volken, The Sketch. De Natuur. LTllustration. Vragen van den dag. Le Rire. De Gids. Die Woche Hollandsche Revne. Fliegende Blatter. Simplicissimus. De Wereldkroniek. Revue der Sporten. Uilenspiegel. Op de Hoogte. Het Leven. Golfing. Onze Tuinen. Golf and Golf Illustrated. Eigen Haard. COURANTEN. >Tieu\> Courant. Middelburgsche Courant. Nieuwe Rotterdammer. De Scherpschutter. Algemeen Handelsblad. Daily Telegraph. Weekblad Amsterdammer. Domburgsch Badnieuws. Het Vaderland. Uit het kastje met boeken in de leeszaal, dat weder met eenige werken vermeerderd is, kunnen badgasten, houders van toegang- kaarten, dagelijks tusschen 11 en 12 ure des voormiddags, boeken ter lezing krijgen, mits men het nummer van het boek en zijn naam teekene op eene lijst bij den kaste lein voorhanden. Voor jeugdige lezers zal door de ouders moeten worden geteekend. Walcheren is weer een nieuw weekblad rijk, namelijk de Westkappelsche Courant, Weekblad voor Westkapelle en overige gemeenten op Walcheren", dat ook blijkens het feit dat 't iederen Zaterdag verschijnt niet uitsluitend „Badcourant" wil zijn. 'fc Geeft lokaal Westkappelsch. nieuws en berichten overgenomen uit de groote bladen. Uitgever is dhr. M. Geelhoed te Vlis- singen. Wij veronderstellen dat invloedrijke steun het blaadje niet ontbreken zal en. dat is maar goed ook Bij de Uitgevers-firma Gebrs. van: Stbaatbn is verschenen „The Garden of Zeeland" door J. J. db Kindbb, Amerikaansch Burger doch Zeeuw van geboorte. De keurige uitgave vol prachtige repro ducties, doet de Firma van Stbaatbn alle eer aan; de tekst is de uiting van een man vol liefde en bewondering voor zijn geboortegrond. Een en ander maakt het werk tot een van de allerbeste, die in den laatsten tijd over Walcheren geschreven zijn. Jammer, dat het uitkwam in een tijd, die den buitenlanders het reizen onmogelijk maakt, anders zou het ons voorzeker, heel wat landgenooten van den Heer db Kindbb bezorgen. Er is ditmaal niet veel nieuws onder de Domburgsche zon, zoodat onze jaar- lijksche wandeling door de gemeente er bij in zal schieten. Gelukkig gaf de bouw van de villa van den Heer Welesley Fbatbb in het zoo genaamde villapark nog heel wat werk aan de Domburgsche ambachtslieden en droeg ook de weduwe Fbanckb er het hare toe bij, om de werkloosheid buiten de Domburgsche gemeentegrenzen te houden. Hare woning aan „den tol" is door verbouwing met eenige kamers ver meerderd en zal dus weer aan meerdere badgasten een aangenaam verblijf kunnen versohaffen. Donderdag 15 dezer werd Domburg bezocht door het 3de Escadron wielrijders van de Cavalerie-Brigade te Breda. De komst der huzaren, met de fleurige muziek voorop, bracht heel wat menschen op de been en de mannetjes schenen er bijzonder veel slag van te hebben, zich in de gunst der Domburgsche schoonen in te werken; zij amuseerden zich best en hopen er nu al op, binnen niet al te langen tijd de kennismaking te hernieuwen.

Domburgsch Badnieuws | 1915 | | pagina 2