Advertentiën en Adressen. LUCTOR ET EMERGO GOLF-CLUE. De opening der (Solf-Links te Domburg. In het Pension „Klein Duinoord"; I Aantal personen dhr. Pastoor Kremer Keulen, dhr. Prof Zimmerman en familie Hanau bij Frankfurt a/M. Lippe. Middelburg. Hillegersberg. Amsterdam. Keulen. Leipzig, id. In het Pension „Wilhelmina": mej. P. Bolümer mevr. Hes - Boasson en bediening 2 In het Pension „Zonneduin": dhr. en mevr A Algie dhr. M. J. Mikmak en fam. dhr. O. Neitzel dhr. Pastor J. Schuse mej. Dora Schuse dhr. en mevr. E. Verbiest- Briels en familie 3 Rotterdam, in het Pension „Golfzicht: dhr. Biert-Dane Fijnaart. mevr Dane Rotterdam. mevr. Fasting en familie 5 Antwerpen, mej. Knijff Ridderkerk, dhr. Knook Willemstad. Voor bet.badseizoen zijn nog te tuur Huis ter Duin, beneden woning Schuttershof. 4 kamera en keuken badstr. wed L de Visser 6 kamer9 en keuken noord w. Augustas W Kesteloo. 8 kamera id. Juli Pension Zomer- lust. 4 n id Augustus id. 6 id. id. wed. Francke. 1 kamer badatr. J. Vreeke. 2 kamera wijn- gaardatr tot 6 Aug. S. Louwerse. 2 id. mej de Wolf. 1 kamer id. na 15 Aug. P Passenier 6 kamera groentje Juli A. de Kam. 10 id. J. Wisse. 4 kamera en keuken ooatstr. Juli W. J. Groen. 3 kamers en keuken achelpw. G. Roelse. 3 kamera noordstr. September wed C. Schoo- nenboom. 8 id. Juli Pension Catha- rina. 6 zuidatr. id. Pension Bom mel jé 3 id. Augustus id. 3 id. J L v Dullemen 10 ooatstr. Juli Pension Juliana 1 kamer id. Juli en Sept. A. Geertse. 4 kamera id. Augustus P. Lonws. 2 westatr. 15 Juli5 Augustus G. v. de Putte 1 kamer ooatstr. A. v. d Hage 1 id. wed. A. van der 4 kamers markt Juli H age H Minderhoud. 1 kamer zuidatr. J. Sinke. 3 kamers westatr. Juli wed Jac. Min derhoud. 4 id. Augustus id 6 kamers en keuken id. G, Passenier. 2 kamers en keuken id. September C. Corré 2 kamera en keuken weverij straat Juli C. Vreeke. 4 kamers singel J. L Verhage 1 kamer station straat J. v. d Meule. 4 kamers id. tot 27 Juli D. Trieller. 5 kamers en keuken tramz. P. de Meijer. 1 kamer weverij- straat J. Provoost 4 kamera kl Duin oord W. Mesu. 3 weverij straat tot 8 Aug. J. van Sluis. 1 kamer en keuken achelpw. wed. Huij98on. o kamera station straat J. Passenier. 2 id. 18 Juli—15 Augustus Pension Park zicht. 1 kamer heeren straat W. Passenier. 1 id. L de Voogd 7 kamera id. Pension de Vn.„J kamers tot 18 Juli V OOgU Pension Chris tina. 5 kamers en keuken noordatr. Aug enSept. wed Hendrikse. DOMBURG. Bezoekers van Domburg kunnen op de volgende voorwaarden geïntroduceerd worden gedurende de maanden JUNI, JULI en SEPTEMBER: 1,26 per persoon per dag 5,week 12,50 maand; gedurende de maand AUGUSTUS: 1,50 per persoon per dag 7,50 week 15,maand gedurende het seizoen (JULI, AUGUS TUS en SEPTEMBER): 25,— per persoon. Niet-leden moeten voorzien zijn van een introductiekaart (verkrijgbaar aan het buffet in het theehuisje) alvorens tot de course toegelaten te worden. De kosten voor een „caddy" bedragen 20 cent per rondte of gedeelte daarvan. De betaling geschiedt door middel van kaartjes, eveneens aan het buffet ver krijgbaar. Betrekkelijk klein is het aantal van hen die belang stellen in de opening van de Golf-Links op Domburg, maar voor die weinigen was Zondag 5 Juli dan ook een groote en lang verbeiden dag. Tot in Maart jl. hadden ze hun golflust kunnen botvieren, spelende van af gobbelige „tees" over met duindoorns bezette „fairways" naar „would be greens". Met leede oogen zagen ze echter toch de poorten sluiten en liepen rond, allen met pakken onder den arm deze met een klein, die met een groot, al naar gelang van de grootte hunner zielen, want, waar wil 'n golfspeler z'n ziel nu anders bergen, als hij niet golfspelen kan. Doch ze troosten zich met de ge dachte dat met Pinksteren de course weder geopend zou worden en ze hun hart zouden kunnen ophalen op nieuwe „tees", glad geschoren „fairways" en greens als billard- lakens. Maar ziet, ook hier hielden wikken en beschikken geen verband; de langdurige droogte maakte, dat van openen met Pinksteren geen sprake kon zijn en waar de regen maar steeds op zich liet wachten, werd de opening van week tot week uitgesteld, tot eindelijk Heer Pluvius, die anders waarachtig royaal genoeg kan wezen, ons wat minder stiefmoederlijk ging behandelen en de opening vastgesteld kon worden op 5 Juli des namiddags te half drie. Tegen dien tijd vereenigden zich een veertigtal Dames en Heeren meest allen enthousiaste golfspelers op het pleintje voor het theehuisje, om bij de feestelijke opening tegenwoordig te zijn. De pakjes waren allen van onder de armen verdwenen, de diverse zielen bevonden zich weer op de rechte plaats en men zag slechts opgewekte gezichten, toen de Heer Jhr. H A. van Adbichem Boogaerp, Presidenfc-Commis- saris der Domburgsche Zeebadinrichting, het woord nam. Het ontstaan der Golf-Links te Dom burg nagaande, wees de Heer van Adbichem Boogaert in de eerste plaats op de finan- tiëele moeilijkheden waarmede het Bestuur in den beginne had te kampen gehad. Ook hier gold het „onbekend maakt on bemind" en 't was lang niet makkelijk de vrij groote som, welke noodig bleek te zijn, bijeen te krijgen. Het Bestuur liet zich echter niet uit 't veld slaan, waar het meende een goede zaak voor te staan. Overal elders toch had de stich ting van golf-links succes gehad; Knocke was er door geworden wat het is; le Tonquet en andere badplaatsen waren er door boven op geholpen, waarom nu zou Domburg een uitzondering maken. Het benoodigde kapitaal was er dan ook gekomen, al kwam het niet altijd van den kant waarvan men het verwachten Hierop bracht de Heer Boogaebt den Directeur der Zeebadinrichting een woord van dank voor hetgeen door hem in zak& den aanleg der course is verricht; ook dankte hij hen, die door deelname aan de obligatieleening der Vennootschap de zaak finantiëel hadden gesteund Hij sprak vervolgens de hoop uit, dat de Golf-links zouden bijdragen tot verhooging van den bloei van Domburg en dat ook de hier thans aanwezige dames en heeren er menig: aangenaam uurtje zouden doorbrengen. Daarna verzocht de President-Commissaris mede namens Commissarissen der Dom burgsche Zeebadinrichting de aanwezige een glas te willen ledigen op het succes der Domburgsche Golf-links. Nadat de eerewijn was aangeboden nam de Directeur der Domburgsche Zeebadin richting het woord om den President-Com missaris dank te zegge voor zijne vriende lijke woorden en ook zijnerzijds de hoop uit te spreken dat de Domburgsche Golf links in groote mate zullen mogen bijdragen tot vermeerdering van den bloei van Domburg als badplaats. Daarna werd nog het woord gevoerd door den Heer M. J. I. Sprengeb, die ook namens de aanwezige golfspelers het Bestuurder Zeebadinrichting in warme bewoordingen dank betuigde voor het ge nomen initiatief tot stichting van de links. Na nog eenigen tijd in het gezellige thee huisje vertoefd te hebben, begaf men zich naar de eerste „tee", waar Mevrouw B. HeyseTak, door den eersten afslag de links zou inwijden. Op waardige wijze kweet Mevrouw Heyse zich van die taak waarop ook de andere spelerB afsloegen en zich over de baan verspreidden. Jammer genoeg werden de meesten weer spoedig huiswaarts gedreven door den regen die nu ter elfder ure bij stroomen nederviel. Nu nog een enkel woord over de baan zelve. Deze bestaat uit negen „holes" terwijl het in de bedoeling ligt later uit te breiden tot 18 holes, voor welke uit breiding voldoende terrein-oppervlakte in handen is of komt. De totale lengte der baan is nog niet heelemaal wat het wezen moet de lengte der „holes" in volgorde zijnde 235, 270, 180, 890, 260, 400, 370, 120, en 395 yards -totaal 2620 yards. De hazards of hindernissen zijn allen na tuurlijke en bestaan uit hoogtes en laagtes, zand, helm, lang gras enz. De baan strekt zich in de richting O.W. langs de kust uit en van menig „tee" heeft men een prachtig gezicht op zee en land. Tengevolge van de langdu rige droogte is de baan nog lang niet zooals ze zijn moet, doch dat komt 'n volgend jaar in orde. In het eenvoudig, doch gezellig inge richte theehuisje kan men behalve thee en koffie, ook bier, limonade, kwast, port en sherry bekomen, terwijl voor hen die ook van een droogje houden tevens sand wiches en cakes verkrijgbaar zijn. Voorts vindt men er afzonderlijke kleed kamers (tevens herplaatsen voor clubs) voor Dames en voor Heeren. Van af de varandah ziet men tot ver over de links on het laat zich wel aanzien dat van dit aardige zitje minstens even veel gebruik zal worden gemaakt als van de golfcourse zelve. E. Gevonden voorwerpen. Een paar manchetten met doublé knoo- pen; terug te bekomen bij den gemeente veldwachter. De BfKldoIftei- Dr. B. Vaandbageb is dagelijks te consulteeren in het Bad paviljoen of op het badstrand des morgens tu8schen 11 en 12 uren; aan huis van 8V29Vs uur vrm. Wisselkantoor. Tot wisseling van buitenlandsche munt speciën bestaat bij den Heer A. Provoost, hulp-postkantoor te Domburg gelegenheid. Agent: „Van Gend Loos". I. GOUDSWAARD, Bestelhuis Café SCHRIER, Domburg. Antiquiteiten (Delftsck Aardew., Porselein, Zil verw.) JOHs. VREEKE, Domburg, Weststraat (in antiquiteiten). W. G. BAL, Middelburg, Krommeweele L 26-27. G.A.van Beijnum,Middelb.,Segeerstr.H79(antiq.-boekh). J.A.WILLEKES DU B0IS,Middelb.,SpanjaardstraatF8t.

Domburgsch Badnieuws | 1914 | | pagina 2