If t I-s li si TENNISVELD. Het Seizoen 1913. Keisgelegenheden. Stoomtram Walcheren. Dienstregeling aanvangende 16 September 1913. Êf E o Aankomst Middelburg. o a 5.9 a A4 e 41 bE p- Vertrek Middelburg. 7,40 8,49 8,52 6,25 7,30 9.15§ 10,20§ 9,20 9,23 10,32 10,40 11,48 11,51 12,15 12,18 1,27 1,35 2,43 2,46 2,55 2,58 4,07 4,16 5,23 5,26 5,44 6,47 6,50 6,55 8,— 8,03 8,15 8,18 9,27 9,37* Tot Koudekerke. Alleen des Donderdags. Sociëteit „Luctor et Emergo". REGLEMENT VOOR HET BESPELEN VAN HET a. De baan is uitsluitend toegankelijk voor leden en geïntroduceerden (voor een week) der Sociëteit „Luctor et Emergo". b. Leden en geïntroduceerden kunnen de baan afhuren tegen betaling van 19 per uur. Kaarten verkrijgbaar bij den kastelein. c. Bij den aanvang van het spel moet de kaart worden afgegeven aan den ballen- jongen, die daarop invult den tijd waarop met spelen wordt aangevangen. Van af dien tijd is het veld gedurende een uur ter beschikking voor den buurder(ster), met dien verstande echter, dat de baan uit sluitend als tennisveld gebruikt zal mogen worden en slechts van een heel uur tot een heel uur in beslag mag gehouden worden. d. Door een gezelschap van minder dan 8 spelers mag de baan niet langer dan één uur achtereen in beslag worden ge houden, door een gezelschap van minder dan 12 spelers niet langer dan twee uur achtereen enz. Deze bepaling geldt slechts dan, wanneer andere spelers van de baan gebruik wenschen te maken. e. De baan kan vooraf besproken worden 1°. voor den volgenden dag op persoon lijke aanvrage bij den kastelein tusschen 7 en 8 uur des avonds. 2°. voor den zelfden dag op persoonlijke aanvrage bij den kastelein tusschen 8 en 9 uur 's morgens. f. Voor ballen en rackets moet door de spelers zeiven gezorgd worden. g. Het dragen van tennisschoenen is verplichtend. In de leeskamer liggen de volgende tijdschriften en couranten ter lezing: TIJDSCHRIFTEN. London News. London Magazine. Contry Life. L'Illnstration. Le Rire. Je sais tont. Die Woche. Fliegende Blatter. De Wereldkroniek. Uilenspiegel. Het Leven. Eigenhaard. Nederland. Aarde en haar Volken. De Natuur. Vragen tan den dag. De GidB. Hollandsche Retue. Simplicissimus. Revue der Sporten. Op de Hoogte. COURANTEN. Nieutts tan den Dag met Middelburgache Courant. Kindercourant. Nieuwe Courant- Nieuwe Rotterdammer. Algemeen Handelsblad. De Scherpschutter. Indépendance. Frankfurter Zeitung. Kölnische Zeitung. Weekblad Amsterdammer. Daily Telegraph. Het Vaderland. Domburgsch Badnieuws. Uit het kastje met boeken in de leeszaal, dat weder met eenige werken vermeerderd is, kunnen badgasten, houders van toegang- kaarten, dagelijks tusschen 11 en 12 ure des voormiddags, boeken ter lezing krijgen, mits men het nummer van het boek en zijn naam teekene op eene lijst bij den kaste lein voorbanden. Voor jeugdige lezers zal door de ouders moeten worden geteekend. Wisselkantoor. Tot wisseling van buitenlandscbe munt speciën bestaat bij den beer H. M. Kksteloo, ter gemeente-secretarie, gelegenheid tus schen 9 en 12 uur voormiddag. Uitstapjes te voet: Gaande door de manteling en terug door de bosschen en duinen van Hoogduin (voor malig overbosch van Duinvliet ('/v uur). Gaande door de manteling en bet landgoed Westbove en terug door de bosschen en duinen van Hoogduin (voormalig over bosch van Duinvliet) (l/4 uur). Langs den straatweg tot aan het landgoed Schoonoord, vervolgens links af, en door de bosschen van het landgoed Duinbeek of van Berkenboscb terug (l'/2 uur). Naar de Oranjezon, door de manteling ach ter Westhove en terug langs bet land goed Zeeduin. (3 uren). Naar Aagtekerke en over Oostkappelle terug (2 uur). Naar Westkapelle en over Aagtekerke terugde zeedijk en lichttoren te bezien (3'/2 uur). Aan de bezoekers der badplaats is het wandelen over deze landgoederen door de eigenaren welwillend vergund, mits zij voorzien zijn van wandelkaarten, welke op aanvrage bij den Directeur der Zeebad- inrichting verkrijgbaar zijn. Ook van deze bijna doode niets dan goeds; iemand die z'n feilen inziet en z'n leven betert, willen we van z'n vroegere tekortkomingen geen verwijt maken, Augustus, vooral de tweede helft van die maand en September, doen ons Juli vergeten. Die laatste mooie weken bezorgeh 1913 dan ook weer de eerste en de eereplaats in de rij, wat betreft het aantal bezoekers zooals uit onderstaande cijfers blijkt: aantal bezoekers in 1907 1714 1908 1878 1909 1789 1910 1887 1911 2359 1912 2458 1913 2630 Volgens de wekelijksche opgaven in bet Domburgsch Badnieuws was dit aantal als volgt verdeeld over de verschillende dorpswoningen, hótels en pensions: In het dorp en verschillende villa's 1215 In bet Badhotel 472 In het Strandbötel157 In het Schuttershof332 In het hotel de l'Europe 293 In het pension Klein Duinoord 45 In het pension Wilhelmitia 36 In het pension Zonneduin 86 Te zameti 2636 Ook wat het aantal zeebaden betreft, neemt 1913 na den beroemden zomer van 1911 ade eerste plaatB in, met een totaal van: 8994 tegen 5369 in het jaar 1907 5661 1908 5768 1909 5961 1910 10147 1911 en 8096 1912 Over de verschillende badetranden was dit aantal als volgt verdeeld: Heerenstrand615 Dame8strand i 1765 Gemengd strand 5623 Westelijk strand 991 Het Badpaviljoen mocht zich wederom verheugen in een druk bezoek, hoewel het ledental vrij wel stationair bleef, een bewijs wel. dat de groote toename in 1912 aan de dagelijksche concerten moet worden toegeschreven. Thans nog een enkel woord over de feestelijkheden en amusementen van het seizoen 1913, en dan denken we natuur lijk in de eerste plaats aan het bloemen corso, dat wel een-in-alle-opzichten-geslaagd feest genoemd mag worden Het weer werkte mee en onze badgasten niet minder; en waar deze krachten zich vereenden is het wel niet te verwonderen, dat het bloemenfeest van 1913 niet onderdeed voor dat van 1903. Hulde aan hen die tijd, moeite, noch kosten ontzagen om met een smaakvolle of otigineele versiering voor den dag te komen, en nogmaals een woor'd van dank aan Comité en Jury-leden, wier taak ook lang niet gemakkelijk was. Eveneens hulde aan het Comité dat zich ten doel stelde ook te Domburg Neerlands 100-jarige onafhankelijkheid feestelijk te vieren; met veel tegenwerking heeft dit Comité te kampen gehad, slechte over beperkte middelen heeft het kunnen beschikken, doch het heeft ons doen zien dat de bevolking op aangename waardige wijze kan feestvieren en heeft alle eer van z'n werk. Ten slotte nog een woord van lof aan het adres van het Besidentie Solisten Quintet, dat zeer goede muziek ten ge- hoore bracht, soms zelfs wel wat al to goed voor deze onze Domburgsche wereld. E. AAN 'T STRAND. Aan 't strand, aan 't strand, Daar is er het scheepje geland Drie vroolijke deerntjes staan op de pier en wuiven haar zakdoekjes met veel zwier, Ach! Ze hebben zóó lang al te wachten [gestaan. Doch daar komen nu eind'lijk haar vriendjes [aan Aan 't strand, aan 't strand, Daar is er het scheepje geland. Aan 't strand, aan 't strand, Daar is er het scheepje geland. Drie jonge matroosjes stappen aan wal, wat dat daar een vreugde geven zal! Ach! Ze hebben 200 vaak op wacht moeten [staan -r Thans wenschen ze vrij door het leven to [gaan. Aan 't strand, aan 't strand, Daar is er het scheepje geland. Vlak bij land, vlak bij land menig scheepje vaak strandt; Zij 't zeeburgt of huikje, zie ze staan aan [de wal De arme verslagenen zonder tal wier hoop verkeerd' in rampzaligheid. Ach, 't onverwachte gebeurt altijd Met onspoed doorweven is 't hoopvolle leven. Vlak bij land, vlak bij land, menig scheepje vaak strandt. Arno. De Walchersche bosschen. Ze verdwijnen als sneeuw voor de zon onze mooie Walchersche bosschen; van de oranjebosschen is haast niets meer over en ook het zoogenaamde boschje van Franke, in de onmiddellijke nabijheid van Domburg, is nu gevallen. Gelukkig echter zijn er nog enkele grondbezitters die ook voor natuurschoon voelen, getuige sommige Walchersche hof steden, getuige ook het nieuw aangelegde boschje achter Villa Loverendale. Te midden van al dat vandalisme doet zoo'n nieuwe aanplant aangenaam en zal zeker gewaardeerd worden door allen die wat voelen voor Walcheren en Walcheren's natuurschoon. E. 0 laat mij niet verstarren. O laat mij niet ver-starren in mij zeiven Als 't ding, de vormens-machtelooze stof Levend lichaamlijk, onaandoenlijk-dof Als een voor wien zich nooit aanbiddend [welven Lanen van Aandacht, zingend Godes lof, En wien niet staan geschoofd de blonde [schelven Van Geestes-oogst, op-brengst van 't diepe [delven, Zoekender ziel, die nam van 'fc aardsche [oorlof. O ziel, die door Genade kan ontwinden Des levens Volheid, in zich zelve vindt De Ladders van 't geheimnis-vol Verbinden. Weder-geboren als 't onschuldig Kind: Hein levend in het Geestelijk-gezinde, Aanschouwend slechts wat God'lijk is getint. Juli 1913.

Domburgsch Badnieuws | 1913 | | pagina 2