TENNISVELD. Keisgelegenheden. Stoomtram Walcheren. Dienstregeling aanvangende 16 September 1913. VJ tL 4> a a a u at «1 S til o b -».£> 5 a a Ti si U-S SS B 5 o -aa 7,40 8,49 8,52 6,25 7,30 9.15? 10,20? 9,20 9,23 10,32 10,40 11,48 11,51 12,15 12,18 1,27 1,35 2,43 2,46 2,56 2,58 4,07 4,15 5,23 5,26 5,44 5,47 6,60 6,65 8,— 8,03 8,15 8,18 9,27 9,37* lijke aanvrage bij den kastelein tusschen 7 en 8 uur des avonds. 2°. voor den zelfden dag op persoonlijke aanvrage bij den kastelein tusschen 8 en 9 uur 's morgens. Voor ballen en rackets moet door de spelers zeiven gezorgd worden. g. Het dragen van tennisschoenen is verplichtend. Tot Koudekerke. Alleen des Donderdags. Voor het badseizoen zijn nog te huur: villa fDuin- zicht" 8 kamers en keuken Schuttershof. 1 kamer weverij straat C. Vreke. 8 kamers id. J. van Sluijs. 4 id. idem. 1 kamer id. L. de Voogd. 2 kamers id. J. Provoost. 3 markt H. Minderhoud huis met 7 kamers en keuken badstr. wed. de Visser. 2 kamers wijn- gaardstr. S. Louwerse. 5 station straat Jan Passenier. 3 ooststr. P. Louws. 8 n id. H. Dekker. 1 kamer noordw. wed. Passenier. 2 kamers en keuken schel- penweg. A. Roelse. 1 kamer id wed. P. Hujjs- soon. 2 kamers ooststr. G. Wisse. 4 noordstr mej. Florusse. 1 kamer weverij- straat wed. Dourleqn 6 kamers ooststr. J. Wisse. 1 kamer weststr. van Asperen Vervenne. 2 kamers groentje S. de Jonge. 5 Parkzicht. BADSTOELEN te huur tijdens den badtijd: gedurende den tijd, dat de huurder achter eenvolgend den stoel bezet houdt, 0,10 (roode kaarten), per week 1,(witte maand3,(blauwe seizoen. 6,(geele Het publiek wordt beleefd verzocht de Directie in het uitoefenen der controle behulpzaam te zijn, door toe te zien, dat het op de kaart vermelde bedrag overeen- stemd met het betaalde. WANDELINGEN enz. De buitenplaatsen Westhove, Duinbeek en Berkenbosch zijn voor het publiek gesloten, maar voor vreemdelingen, ver- blijfhoudende op Domburg, zijn Wandel- kaarten verkrijgbaar, b*\ den Directeur der Domburgsche Zeebadinrichting tot wien ook ingezetenen van Domburg zich ter verkrijging van wandelkaarten, moeten wenden. „Ten opzichte van Westhove zij nog „opgemerkt dat het kasteel als zoodanig „niet te zien is, maar dat zij die belang stellen in het Herstellingsoord „voor kinderen daar gevestigd, en „die inrichting wenschen te bezichtigen, „daartoe gelegenheid hebben ieciereii „Woensdagmiddag van S-4 „ure maar ook alleen op dien dag en „die uren, aan welke bepaling streng de „hand zal worden gehouden en waarvan „niet kan worden afgeweken." De toegang tot de gereserveerde laan tegenover het kasteel Westhove en het gereserveerde gedeelte rond het woonhuis op Berkenbosch is ook aan houders van kaarten verboden. De bosschen en duinen van Hoogduin (voormalig Overbosch van Duinvliet) zijn voor het publiek gesloten. Voor badgasten te Domburg vertoevende, zijn echter op persoonlijke aanvrage wandelkaarten voor de manteling verkrijg baar bij den Directeur der Domburgsche Zeebadinrichting. Ingezetenen van Dom burg kunnen bij genoemden Directeur mede wandelkaarten bekomen. In de leeskamer liggen de volgende tijdschriften en couranten ter lezing: TIJDSCHRIFTEN. London News, London Magazine. Contry Life. L'Illustration. Le Rire Je sais tont. Die Woche. Fliegende Blatter De Wereldkroniek. Uilenspiegel. Het Leven. Eigenhaard. Nederland. Aarde en haar Volken. De Natuur. Vr&gen van den dag. De Gids. Hollandsche Revue. Simplicissimus Revue der Sporten. Op de Hoogte. COURANTEN. Sociëteit „Luctor et Emergo". REGLEMENT VOOR HET BESPELEN VAN HET a. De baan is uitsluitend toegankelijk voor leden en geintroduceerden (voor een week) der Sociëteit „Luctor et Emergo". b. Leden en geintroduceerden kunnen de baan afhuren tegen betaling van 1, per uur. Kaarten verkrijgbaar bij den kastelein. c. Bij den aanvang van het spel moet de kaart worden afgegeven aan den ballen- jongen, die daarop invult den tijd waarop met spelen wordt aangevangen. Van af dien tijd is het veld gedurende een uur ter beschikking voor den huurder(ster), met dien verstande echter, dat de baan uit sluitend als tennisveld gebruikt zal mogen worden en slechts van een heel uur tot een heel uur in beslag mag gehouden worden. d. Door een gezelschap van minder dan 8 spelers mag de baan niet langer dan één uur achtereen in beslag worden ge houden, door een gezelschap van minder dan 12 spelers niet langer dan twee uur achtereen enz. Deze bepaling geldt slechts dan, wanneer andere spelers van de baan gebruik wenschen te maken. e. De baan kan vooraf besproken worden 1°. voor den volgenden dag op persoon Nieuws van den Dag met Kindercourant. Nieuwe Courant. Nieuwe Rotterdammer, Algemeen Handelsblad. Middelburgsche Courant De Scherpschutter, Indépendance. Frankfurter Zeitung. Kölnische Zeitung. Weekblad Amsterdammer. Daily Telegraph. Het Vaderland. Domburgsch Badnieuws Uit het kastje met boeken in de leeszaal, dat weder met eenige werken vermeerderd is, kunnen badgasten, houders van toegang- kaarten, dagelijks tusschen 11 en 12 ure des voormiddags, boeken ter lezing krijgen, mits men het nummer van het boek en zijn naam teekene op eene lijst bij den kaste lein voorhanden. Voor jeugdige lezers zal door de ouders moeten worden geteekend. Nogmaals „de waterleiding". Thans echter is het een stem uit den vreemde, die zich doet hooren. Wij ont vingen namelijk van den Heer Dr. E. Weybauch, Ingenieur en Professor aan de Technische Hoogeschool te Stuttgart een schrijven hierover, dat wij eenigs- zins vrij vertaald hier laten volgen. Domburg, 25 Augustus 1913. Hooggeachte Heer! Na een verblijf alhier van ongeveer drie weken, acht ik het mijn plicht in het be lang van de badplaats en van hare bezoekers te wijzen op de totaal onvoldoende water voorziening hier ter plaatse. Nu zal men wellicht aanvoeren, dat tot nu toe te Domburg geen epidemische ziekte is uitgebroken, welke als een direkt gevolg van slecht drinkwater beschouwd kan worden, doch laat er slechts een enkel typhusgeval van buiten af worden ingevoerd, dan is het gevaar voor het uitbreken eener epidemie enorm groot. Zulks zou buiten gewoon snel bekend worden ook over de grenzen en er zouden jaren over heen gaan eer Domburg wederom het gewone aantal gasten zou trekken, althan» uit Duitschland, waar men goed drink water gewend is. Heeds heeft een hier vertoevende badgast mij medegedeeld voor nemens te zijn aan de Frankfurter Zeitung te schrijven, over de treurige toestandenr welke op het gebied van watervoorziening te Domburg heerschen. Ik acht het gevaar vooral daarom zoo- groot, omdat bijna overal de privaten in de onmiddellijke nabijheid der regenbakken ge legen zijn en het metselwerk der scheidings muren vaak zoo slecht of zoo slecht onderhouden is, dat de inhoud van de privaatputten z'n weg kan vinden in de regenbakken en het daarin aanwezige water kan verontreinigen. Vaak wordt ook het menagewater in tuinen of op binnenplaatsen uitgestort en kan zoo het water in de welputten bereiken. Daarbij komt nog dat over het algemeen de regenbakken slechts zelden worden schoongemaakt. Het is m. i. de plicht der gemeente deze misstanden uit den weg te ruimen, ten einde zichzelve en de badgasten, waarvan zij toch zulke groote inkomsten trekt, de onberekenbare gevolgen van een epidemie te besparen. Voorts reken ik het ook tot de plicht der gemeente ten deze, de geheel vervuilde slooten binnen de kom der gemeente en in de onmiddellijke omgeving daarvan van tijd tot tijd te doen reinigen en zooveel mogelijk schoon te houden, zoowel om de daaruit voorkomende stank tegen te gaan, alsook om het daarin aanwezige broed van vliegen en muggen te vernietigen. Dit is wel het minste wat men van een badplaats, waar geen riooleering bestaat, verwachten kan. Wat de watervoorziening betreft, zoo meen ik rekening houdende met hetgeen mij omtrent den toestand hier ter plaatse bekend is dat men zal kunnen volstaan met oppervlakte-water uit de nabijheid van het dorp; het water zou zeker wel een ontijzerings-proces moeten onder gaan. Of ter vernietiging van bakterieën ozonizeering absoluut noodig zal wezen, durf ik niet te beslissenwellicht zou men kunnen volstaan met een in 't gebruik veel billijker fijn filter installatie. Als specialist in zake watervoorziening en riooleering heb ik het mijn plicht gëacht U het bovenstaande mede te deelen en sta U gaarne toe van dit schrijven naar believen gebruik te maken. Met de meeste hoogachting, (w. g.) Dr. Ing. R. WEYRAUCH. Hoewel het treurig is een dergelijk schrijven te moeten ontvangen, zoo was de ontvangst er van ons toch aangenaam. Herhaaldelijk toch krijgen wij klachten over het slechte drinkwater mondelinge klachten echter die overgebracht weinig indruk maken. Daarom deed het ons genoegen deze schriftelijk te ont vangen, waarin de toestand duidelijk en zonder overdrijving uiteengezet wordt. Wij hopen dat de stem van Dr Weybauch niet zal blijken te zijn, die eens roependen in de woestijn. E. Oude Garde. Gelijk Profeten gaan, na eenzaam denken, In kemels-haren kleed en barrevoet, De wereld in, met geestes vuur'gen gloed Te dienen God en 't kwade in 't hart te [krenken. Zoo gaat gehoorzaam-stoer, op 't hooge [wenken, In strammen ernst, gerust in grooten moed, De Garde, d'Oude in 't vuur, blij met haar [bloed Bevruchtend 't oude-wereld-veld te drenken. Zoo gaan zij grommig, sober-ingetogen, Bezield door Eer en Plicht, bondig van Taal, In Trouw gestaald, versmadend mededoogen. Brengend den volken aan 't nieuwe Ideaal Dragend het fier soldaten-hart zoo hooge. Dat elk Soldaat zich voelt als Generaal. 1904.

Domburgsch Badnieuws | 1913 | | pagina 2