2) TENTOONSTELLING Voor het badseizoen zijn nog te hunr: villa t Duin zicht" 8 kamers en keuken Schuttershof. 1 kamer weverij- straat C. Vreke. 8 kamers id. J. van Sluijs. 4 id. idem. 1 kamer id. L. de Voogd. 2 kamers id. J. Provoost. 3 t markt H. Minderhoud huis met 7 kamers en keuken badstr. wed. de Visser. 2 kamers wijn- *aardstr. S. Louwerse. 5 station straat Jan Passenier. 3 ooststr. P. Louws. 3 id. H. Dekker. 1 kamer noordw. wed. Passenier 2 kamers en keuken schel- penweg. A. Roelse. 1 kamer id. wed. P. Hujjs- soon. 2 kamers ooststr. G. Wisse. 2 singel Rijkse. 4 noordstr mej. Florusse. 1 kamer weverij- straat wed. Dourleijn 6 kamers ooststr. J. Wisse. 1 kamer weststr. van Asperen Vervenne. 2 kamers groentje S. de Jonge. 5 w Parkzicht. BADSTOELEN te huur tijdens den badtijd: gedurende den tijd, dat de huurder achter eenvolgend den stoel bezet houdt, 0,10 (roode kaarten), per week 1,(witte maand3,(blauwe seizoen. 6,(geele Het publiek wordt beleefd verzocht de Directie in het uitoefenen der controle behulpzaam te zijn, door toe te zien, dat het op de kaart vermelde bedrag overeen- stemd met het betaalde. Reisgelegenheden. Stoomtram Walcheren. Dienstregeling aanvangende 15 Mei 1913. •J bC 5,05* 7,40 9.15§ 10,40 1,35 4,15 6,55 6,13 8,49 10,20* 11,48* 2,43 5,23 8,— 6,16* 8,52 11,51 2,46 5,26 8,03 10,48* 6,22* 9,20 12,15 2,55 5,44 8,15 11,12* 2 a 5 o <o met spelen wordt aangevangen. Van af dien tijd is het veld gedurende een uur ter beschikking voor den huurder(ster), met dien verstande echter, dat de baan uit sluitend als tennisveld gebruikt zal mogen worden en slechts van een heel uur tot een heel uur in beslag mag gehouden worden. d. Door een gezelschap van minder dan 8 spelers mag de baan niet langer dan één uur achtereen in beslag worden ge houden, door een gezelschap van minder dan 12 spelers niet langer dan twee uur achtereen enz. Deze bepaling geldt slechts dan, wanneer andere spelers van de baan gebruik wenschen te maken. e. De baan kan vooraf besproken worden 1°. voor den volgenden dag op persoon lijke aanvrage bij den kastelein tusschen 7 en 8 uur des avonds. 2°. voor den zelfden dag op persoonlijke aanvrage bij den kastelein tusschen 8 en 9 uur 's morgens. Voor ballen en rackets moet door de spelers zeiven gezorgd worden. g. Het dragen van tennisschoenen is verplichtend. Uitstapjes te voet: Gaande door de manteling en terug door de bo8schen en duinen van Hoogduin (voor malig overbosch van Duinvliet ('/2 uur). Gaande door de manteling en het landgoed Westhove en terug door de bosschen en duinen van Hoogduin (voormalig over bosch van Duinvliet) ('/4 uur). Langs den straatweg tot aan het landgoed Schoonoord, vervolgens links af, en door de bosschen van het landgoed Duinbeek of van Berkenbosch terug (iy2 uur). Naar de Oranjezon, door de manteling ach ter Westhove en terug langs het land goed Zeeduin. (3 uren). Naar Aagtekerke en over Oostkappelle terug (2 uur). Naar Westkapelle en over Aagtekerke terug; de zeedijk en lichttoren te bezien (3'/a uur). Aan de bezoekers der badplaats is het wandelen over deze landgoederen door de eigenaren welwillend vergund, mits zij voorzien zijn van wandelkaarten, welke op aanvrage bij den Directeur der Zeebad inrichting verkrijgbaar zijn. 6,25 9,23 12,18 2,58 5,47 8,18 11,15* 7,30 10,32 1,27 4,07 6,50 9,27 12,18* 9,37 10,45* Van 15 Mei tot en met 15 September. Alleen des Donderdags. Hulppost-, Hulptelegraaf- en Hulptelefoonkantoor te Domburg. Geopend: van 16 Juni tot en met 15 September. Op werkdagen 8,00-1,00; 2,00-3,30; 6,00 - 9.00. Op Zondagen 8,00-9,00? 1,00-2,00. Laatste buslichtingen; Op werkdagen 7,20, 10,17* voorm. 1,15 6,35 nam. Op Zon- en feestdagen 7,20 voorm. Met post 10,17 voorm. worden geene postpakketten of aangeteekende brieven verzonden. Sociëteit „Luctor et Emergo". REGLEMENT VOOK HET BESPELEN VAN HET TENNISVELD. a De baan is uitsluitend toegankelijk voor leden en geïntroduceerden (voor een week) der Sociëteit „Luctor et Emergo". b. Leden en geïntroduceerden kunnen de baan afhuren tegen betaling van 1, per uur. Kaarten verkrijgbaar bij den kastelein. c. Bij den aanvang van het spel moet de kaart worden afgegeven aan den hallen- jongen, die daarop invult den tijd waarop Eigenhaard. Nederland. Aarde en haar Volken. De Natuur. Vragen van den dag. De Gids. Hollandsche Revue. SimplicissimuB. Revue der Sporten. Op de Hoogte. In de leeskamer liggen de volgende tijdschriften en couranten ter lezing: TIJDSCHRIFTEN. London News. London Magazine. Contry Life. I/Illustration. Le Rire Je sai9 tont. Die Woche. Fliegende Blatter. De Wereldkroniek. Uilenspiegel. Het Leven. COURANTEN. Nieuws van den Dag met Middelburgsche Courant. Eindercourant. De Scherpschutter. Nieuwe Courant. Indépendance. Nieuwe Rotterdammer. Frankfurter Zeitung. Algemeen Handelsblad. Kölnische Zeitung. Weekblad Amsterdammer. Daily Telegraph. Het Vaderland. Domburgsch Badnieuws. Uit het kastje met boeken in de leeszaal, dat weder met eenige werken vermeerderd is, kunnen badgasten, houders van toegang- kaarten, dagelijks tusschen 11 en 12 ure des voormiddags, boeken ter lezing krijgen, mits men het nummer van het boek en zijn naam teekene op eene lijst bij den kaste lein voorhanden. Voor jeugdige lezers zal door de ouders moeten worden geteekend. Wisselkantoor. Tot wisseling van buitenlandsche munt speciën bestaat bij den heer H. M Kesteloo, ter gemeente-secretarie, gelegenheid tus schen 9 en 12 uur voormiddag. DOjVIBDBG. Jan Heybe: „Portret", een fijn meisjes kopje, met sierlijk-slanke hals, waarin het bevallig-teere treft, „Avondzon" in warme kleuren-harmonie, en tripiiek „Arnemuidsch visscherleven", waarin bet leven der visschers, uitdrukking der gezichten en. houdingen in lichte lijnen aan ons voor bijgaat. E. van Manen, die o. a. „Soendaneescb jongetje" inzond, dat aan een Kronjong- liedje denken doet, maar een liedje, waarin ook humor schuilt. Dirk Nijland, „Schoenen", afgetrapte, oude schoenen, die een leven voor zich zelf geleden hebben, en die door hun- schaduwbeelden in 't spiegelglas aan dartele jonge honden doen denken, die moe van 't spelen, zich rustig bij elkaar hebben neergezet. Ook een oude schoen heeft zijn eigen leven, en dat heeft Dibk Nijland willen weergeven. L. Schelfhout: „L'Arbre en hiver" een oerboom als 't ware, waar onder de nornen zouden kunnen zitten, die in hun handen houden de draden van ons levenslot, maar als een herinnering aan onzen tijd do opgaande telefoonpalen, die stijgen langst de heuvel. „Le chemin", een stille weg,, en „Plage de Domburg". R. Wiohers Wiehdsma: „Teekening", groot, krachtig werk. Een boom, die met zijn netwerk van in elkaar kronkelende- takken aan een wilde woudreus doet denken. Jacoba van Hekm8kbbck, cubiste die nog niet geheel de groote ontroering en 't groote beweeg kan weergeven, zooal& b. v. Le Fauoonnieb, Schelfhout, Mon driaan en Picasso, maar die zeer zeker weldra meer hierin bereiken zal. F. Hart Nibbbig: „Scheldemond", een brandende zomerdag, „Laagwater", „Zee en Duin", waarin een paarse gloed over de duinen. W. B. Tholen, W. J. Schütz en J. Frater met frissche kinderlijke kleur- teekeningen. J. W. M. Wins, met eenige etsen? verder nog M. Zwabt en G. Bergsma, met een „Kinderkopje". De prachtige belichting door de hoog© ramen maakt, dat al het werk tot zijn recht komt. Het kleine nette gebouwtje heeft een zeer aantrekkelijke en belangrijke tentoon stelling wederom dit jaar gehouden. Oosterbeek, 29 Aug. 1913. mlbk jan88en. Maartsche namiddag. In 'tnev'lig bosch, wen alle stemmen zwijgen r Onder bewustheid, diep rust de Gedachte, Droom-overdekt, tot vorming nietbij machte,. On-werkzaam als de loome Winter-twijgen. Natuur on-zinnelijk, zoo roerloos-zachte Beroert geen zin, waaruit Gestalt' kan [stijgen? D'aanschouwing, vaag van oog, vervloeit in [neigen Naar 't aan-gevoeld geheimnisvol-verwaehte. Zacht breekt een scheem'ring aan uifc [nevel-nachte. Uit 't ziels-tresoor van al wat is geweest En plots verschijnt de Visie, d'on-gedachte. Met de doorlichting van den Heil'gen [Geest, Die opvoert op de vrij-gemaakte schachten In Gods Gemeenschap, zalig-onbevreesd. Maart 1913. Veldheer. O zie hem zon-omschenen hoog te paard,. De scharen ord'nend over d'oorlogsvelden In 't oog den Wil en 't vaste vuur der [helden Rustig van Ziel bij Last ongeëvenaard. Gedachte en Daad, in éénen fluks gebaard. Bestormen 't Doel; Klaar is hem 't saam- [gestelde, Het duis'tre licht. Waar hem klaroenen [melden Daar schept de Geest, die d'overwinning; [gaart. Bezielend 't Heir; verbindend rij en rangen- In d'Eenheid, die zijn stoere ziel bedwingt,. D' al-Wil die aller willen houdt omvangen, Sticht hij den Vrêe, die d'oorlog 't Recht [ontwringt: Zijn degen schrijft Historie, dicht de zangen, Die 't vrij-gevochten Volk als Volks-zang zingfc.- 1899.

Domburgsch Badnieuws | 1913 | | pagina 2