Advertentiën en Adressen. Comité tot regeling van Zomervermaken. Smokkelwedstrijd. „De Kleine Westkappelaars". PROGRAMMA'S deb AFTERNOONTEA CONCERTEN op 1, 5, 6, 7, 8 en 9 Augustus 1913, Maandagmiddag 4 Augustus 1913. 1. Abschied der Gladiatoren, Marsch. Blankenbergh. 2. „Intermezzo", valse lente. Guillaume. 3.'Heures charmantes, gavotte. Metter. 4. Der Ingelhandler, Potpourri. Zeiler. 5. „Sérénade". B. Zerhallen. 6. Rage rag. E. Fietter. 7. Finale. Dinsdagmiddag 5 Augustus 1913. 1. Heil Europa, marsch. v. Blon. 2. La faute des roses, valse lente. R. Berger. 3. Le rouet de grandmaman, gavotte. E. Gillet. 4. „Madame Butterfly" I fantaisie. Puccini. 5. Silverheels, intermezzo. M. Moret. 6. „Puppchen du bist mein Abendstern". J. Gilbert. 7. Finale. Woensdagmiddag 6 Augustus 1913. 1. Im bunten Dress, Marsch. F. Fétras. 2. Charme de nuit, valse. Sattelmair 3. Jésuviana Tarantella. Marchetti. 4. Heimkehr aus der Fremde, Ouverture. F. Mendelssohn. 5. „Schafertanz, Romance. F. Fétras. 6. Katchen, mein liebes Katchen Rhein- lander. O. Karr. 7. Finale. Donderdagmiddag 7 Augustus 1913. 1. Russischer Marsch. Ohlsen. 2. Tout Paris, valse. E. Waldteufel. 3. ,,Liebesgru8s". Elgar. 4. „Tirol in Lied und Tanz", Potpourri. F. Fétras. 5. Méditation de Thais, (solo violon). Massenet. 6. Anona, intermezzo. Vivian Grey. 7. Finale. Vrijdagmiddag 8 Augustus 1913. 1. Carmenmarsch. F. Fétras. 2. Le comte de Luxemburg, valse. P. Léhar. 3. Fleur d'azür. Volpatti. 4. „La Juine" I fantaisie. F. Hallevy. 6. Yhokukama Estapo, Afrikanisches In termezzo. F. Lincke. 6. Talon Rouge, gavotte. Aletter. 7. Finale. Zaterdagmiddag 9 Augustus 1913. 1. Bocasio-marsch. F. Suppé. 2. Griserie, valse lente. O. Crémieux. 3. „Canzonetta". W. Schütt. 4. Im 7ten Himmel, Potpourri. F. Fétras. 5. Der Tanzanwald, Walzer. W. Schütt. 6. Mazampa, intermezzo. Marchetti. 7. Finale. PROGRAMMA'S van de Aïternoontea-Concerten zijn wekelijks opgenomen in het Domburgsch Badnieuws, waarvan afzonderlijke exem plaren a lOcent verkrijgbaar zijn aan het buffet in het Badpaviljoen. Vrijdag 8 Augustus 1913, Open voor leden en geïntroduceerden van de Sociëteit „Luctor et Emergo" en voor inteekenaren op de lijst van het Comité. Nadere bijzonderheden zullen door mid del van 8troobilletten bekend gemaakt worden. Voor het badseizoen zijn nog te huur: villa «Duin zicht" 8 kamers en keuken September Schuttershof. 1 kamer markt na 18 Aug. Wiessner. 1 weverij straat C. Vreke. 4 kamers id na 1 Sept. J. van Sluijs. 2 id. L. de Voogd. 2 id. J. Provoost. 3 markt 1 Sept. H. Alinderhoud 2 badstr. na 15 Aug wed. de Visser. huis met 7 kamers en keuken id. na 1 Sept. idem. 1 kamer wijn- ^aardstr. tot 7 Aug S. Louwerse. 1 id. tot 8 Aug Almekinders. 1 id. wed. Pouwer. 2 kamers id. mej de Wolff. 5 zuidstr. 1 Sept. D. bommeljé. 5 station straat na 25 Aug. Jan Passenier. 3 id. na 21 Aug. D. Trieller. 1 kamer badstr. J. Vreke. 4 kamers ooststr. P. Louws. 3 n id. H- Dekker. 1 kamer noordw. wed. Passenier 1 schel penweg A. Roelse 1 id. na 7 Aug. wed P. Huys- soon. 2 kamers ooststr. G. Wisse. 1 kamer weststr. na 8 Aug. van A speren Vervenne. 2 kamers singel na 6 Ang. Rijkse. 5 kamers met pension groentje van 12 Aug. S. de Jonge. 1 kamer wijn- gaardstr na 16 Aug P. Passenier. Reisgelegenheden. Stoomtram Walcheren. Dienstregeling aanvangende 15 Mei 1913. behoorlijk te rangschikken en in begrijpe- lijken vorm te gieten. Niet echter omdat wij zeiven niet be wonderen en waardeeren, want we doen van harte mee met de kinderen aan de vereering voor die „aardige meneer Huizinga", en we durven gelukkig gerust bekennen, dat we mee genoten hebben met de kinderen, genoten van die echt gezonde humor die sprak uit iedere vlug opgezette leuk-rake lijn, en bewonderd hebben niet alleen de technische vaardigheid van den Heer H. maar ook zijn vindingrijke geest, die de aardige geillustreerde vertellingen schept. E. bi CO fa a 5 m S 3 U a a> u UI bi) "u O If 6 3 M u u na 6" fa V a e "B ö-2 p- is o ■4a 5,05* 6,13 6,16* 6,22* 6,25 7,30 7,40 8,49 8,52 9,20 9,23 10,32 9.15§ 10,20§ 12,15 12,18 1,27 10,40 11,48 11,51 2,55 2,68 4,07 1,35 2,43 2,46 5,44 6,47 6,50 4,15 6,23 5,26 8,16 8,18 9,27 6,55 8,— 8,03 11,12* 11,15* 12,18* 9,37 10,45* 10,48* Van 15 Mei tot en met 15 September. Alleen des Donderdags. Domburgsche Revolver Scliietvereeniging. Vreemdelingen worden als buitenleden aangenomen. Contributie 1,per maand of per gedeelte van een maand. Informa ties worden verstrekt door den Directeur der Zeebadinrichting. Een Verloren voorwerpen. zilveren dameshorlogeketting, de bosschen van Westhove of Duinbeek, door Mevrouw de Gboot, Overtoom 239, Amsterdam. Gevonden voorwerpen. Sjaalterug te bekomen in het Bad paviljoen. Zilveren broche, 2 boerenknoopenterug te bekomen Postkantoor. Een gouden trouwring; terug te beko men bij den Directeur der Zeebadinrichting. Een kleine zilveren broche met drie boerenknoopen; terug te bekomen bij den Brigadier der Rijksveldwacht M. Lievense. Professor Huizinga's teekeningen en vertellingen voor de kinderen. We zouden hierover de kinderen zei ven wel graag het woord geven, maar we zien er geen kans toe, al die enthousiaste uit roepen van bewondering en waardeering UITVOERING doob HET KINDERKOOR Een twintig jaren geleden was West- kapelle berucht door zijn kinderenthans lijkt het er meer op, als zou het daardoor beroemd worden. Het was dan ook deze lang niet subtiele overgang van het beruchte naar het be roemde, die er Vrijdag 25 Juli het zijne toe bijbracht, hen die met de Westkappelsche jeugd eenigszins bekend waren, te boeien. Met onverholen verbazing en bewondering staarden deze oude bekenden naar den dirigent van het koortje, die er in ge slaagd was, het aardige troepje te leeren zingen van „kluiten gooien", „steenen smijten" en „heel den dag ondeugend zijn", allemaal uitingen, die voor een argeloos Domburgsch badgast zooveel aangenamer zijn in concertvorm, dan „aan den lijve" te genieten. Hulde dan ook aan den Heer G. Houte- eameb, Hoofd der Openbare school te Westkapelle, die zich op deze wijze èn als paedagoog, èn als muzikale leider deed kennen. Het zal wel niemand berouwd hebben, met zijn werk kennis te maken, want, nu ja, er zijn natuurlijk kinder koortjes genoeg in ons land, er zullen er betere zijn, dan dit, en er zullen er slechtere zijn, maar het kwam ons voor, dat dit koortje een heel apart eigen karakter heeft, en daar komt het dan per slot van rekening toch maar op aan. Iets héél frisch, iets heel persoonlijks te geven, iets, waarin men voelt, dat de zangers den leider, en deze op zijn beurt de zangers begrijpt dat is iets wat lang niet elk kinderkoor, zooals het Westkappelsche, tot op zekere hoogte bereikt heeft: dit is dan ook de indruk, die alles overschaduwt en maakt dat men geen tijd en geen lust heeft aandacht te schenken aan het af en toe bijna onvermijdelijke „zakken" van het troepje. Een prettig, vroolijk, kinderlijk programma kregen wij te hooren, liedjes, die goed pasten in zulke jolige jonge kindermonden en dat de Pietjes en Mietjes, de Jannetjes en de Maatjes (om van de Jannen, Pieten en Keezen niet eens te spreken) niet verlegen waren, getuigde een flink voorgedragen stukje door twee der meisjes, ter eere van onze onafhankelijkheidsviering. Van de chocolade, welke hun na afloop en na de wederzijdsche dankbetuigingen, werd aangeboden, hebben zij, naar wij vermoeden, evenzeer genoten, als wij van hun zang, en het is dan ook te hopen, dat het plan om hen nog dezen zomer eene herhaling op den middag te doen geven, zal worden vervuld. Naar wij venemen, bestaat het plan, bij die gelegenheid een poging te doen tot het stichten van een fondsje, waardoor het Westkappelsche kinderkoor in de gelegenheid zou worden gesteld, zich verder te doen hooren, dan in de direkte omgeving. Moge dit plan J. M. S. E. Agent: „Van Gend Loos". I. GOUDSWAARD, Bestelhuis Café SCHRIER, Domburg. Antiquiteiten (Delftsoh Aardew., Porselein, Zilverw.) JOHs. VREEKE, Domburg, Weststraat (in antiquiteiten). W. G. BAL, Middelburg, Krommeweele L 26-27. G. A. VAN BEIJNUM, Middelburg, Segeerstraat H 79. J A.WILLEKES DU B0IS,Middelb.,SpanjaardstraatF8t.

Domburgsch Badnieuws | 1913 | | pagina 2