Adverlentiën en Adressen. DANSMUZIEK, Extra Dansavond, Afternoontea Concert CONCERT het Residentie Solisten Quintet CO N C E RT Wiener Dtmenktpel!» AFTERNOONTEA CONCERTEN De Vooruitzichten van het Seizoen 1913. AMUSEMENTEN. SOCIËTEIT „LÜCTOR ET EMERGO". Groote Zaal van het Badpaviljoen. Zaterdag 26 Juli 1913, Yoor kiudereu tot 9 uur. Entree 25 cent. Aanvang 7 uur. Donderdag 31 Juli 1913, voor kiuderen tot 9 uur. Entrée 25 cent. Aanvang 7 uur. Vrijdag I Augustus 1913 en en volgende dagen (met uitzondering van de Zondagen), des namiddags te 4 nre, des avonds te 8 ure, TE GEVEN DOOB ONDBB LEIDING VAN Mile YVONNE DE MARIGNY. Zaterdag 2 Augustus 1913, DANSMUZIEK, Aanvang 7| uur, voor kiudereu tot 9 uur. Dinsdag 29 Juli 1913, TE GEVEN DOOB DE Directie Frl. CELLINE SLIER. Entrée 50 cent. Aanvang 8 uur. Leden en houders van introductiekaarten hebben vrijen toegang; houders van dag- introductiekaarten met bijbetaling van 25 cent. Zaterdagmiddag 2 Augustus 1913. 1. Alte Kamaraden, Marsch. Teike. 2. Dolores, Valse E. Waldteufel. 3. Pique Dame, ouverture. F. Suppé. 4. In the shadows, gavotte. Finck. 5. Mignon, fantaisie. Thomas. 6. Sérénata. v. Braga. 7. Geschichten aus den Wienerwald, Walzer. J. Strauss. 8. Die keusche Suzanna, Potpourri. J. Gilbert. 9. Le long du Missouri. Christiné. 10. Folies Bergères, marche. P. Lincke. Voor het badseizoen zijn nog te huur: Leden en geïntroduceerden (voor een week) hebben vrijen toegang tot alle con certen en verdere feestelijkheden. Van af 1 Augustus worden de bepa lingen voor introductie als volgt: Introductie voor den gansehen dag f 1,— per persoon; tot 's namiddags 7 uur f 0,50 per persoon, na "s namiddags 7 uur f 0,50 per persoon. Voor den Zondag gelden de gewone bepalingen. PROGRAMMA'S DEB op t en 2 Augustus 11113, Vrijdagmiddag I Augustus 1913. 1. Rêve Passé, marche. G. Krier. 2. Ruse d'amour, valse. P. Lincke. 3. Ouverture romantique. Kéler-Béla. 4. Talon Rouge, morceau de salon. Aletter. 5. Samson et Dalila, fantaisie. St. Saëns. 6. Liebesleid (solo violon). F. Kreizler. 7. Puppchen, Walzer. J. Gilbert. 8. Die Fledermaus, Potpourri. J. Strauss. 9. Je connais une blonde, two-step. F. Salabert. 10. Treue Freunde, Marsch. Holzmann. villa w Duin zicht" 8 kamers en keuken September Schuttershof. 4 kamers heeren straat tot 1 Aug. Parkzicht. 1 kamer markt 3 tot 10 Aug. Wiessner. 1 id. na 18 Aug. idem. 1 heeren- straat tot 1 Aug. H v. Eijzeren. 1 weverij- straat C. Vreke. 4 kamers id tot 1 Aug. J. van Sluijs. 2 w id. L de Voogd. 2 id. J. Provoost. 2 west straat tot 1 Aug. C. Corré. 3 markt 1 Sept. H. Minderhoud. 3 0 badstr. na 1 Aug wed. de Visser. huis met 7 kamers en keuken id. na 1 Sept. idem. 1 kamer wijn- gaardstr. tot 7 Aug S. Louwerse. 1 0 id. tot 1 Aug Almekinders. 1 0 id. wed. Pouwer. 2 kamers id. mej de Wolff. 5 0 zuidstr. 1 Sept. D. Bommeljé. 5 0 station straat na 25 Aug. Jan Passenier. 3 0 id. na 21 Aug. D. Trieller. 2 kamers en keuken markt mej. v d Hale. 1 kamer badstr. J. Vreke. 4 kamers ooststr. P. Louws. 4 kamers met pension id. na 14 Aug J. Wisse. 3 kamers id. H Dekker. 1 kamer noordw wed Passenier 2 kamers na 1 Aug mej wed. Quist 1 kamer schel- penweg A Rotlse. 1 0 id. na 1 Aug. wed P. Hnijs- soon. 2 kamers ooststr. G. Wisse. 1 kamer weststr. na 30 Aug. van Asperen Vervenne. 3 kamers singel Rijkse. 5 kamers met pension groentje van 12 tot 27 Aug. S. de Jonge. 1 kamer wijn- gaardstr. tot 1 Aug P. Passenier. 1 0 id. na 16 Aug. idem. Een enkel woord dus nog over het geen wij U niet kunnen laten zien, over het mysterieuse, onzichtbare, waartoe helaasook nog de Domburgsche waterleiding behoort. Een mysterie is het voor ons nog steeds, hoe Domburg dien zomer van 1911 is doorgekomen zonder „waternood". Slechts een hoogst zuinig waterbeheer kan ons voor dien ramp bewaard hebben; men reinigde zich waarschijnlijk uitsluitend in zee en zoutte al het zoete water op Jammer genoeg is dat nu niet noodig; jammer om twee redenenten eerste, omdat we 't met wat minder hemelwater best zouden kunnen stellen; ten tweede, omdat de inwoners van Domburg de be hoefte aan een waterleiding weer 's wat meer zouden gevoelen en er dientengevolge eens wat meer voor over zouden hebben. Wij zeggen „de bewoners van Domburg", want het Comité dat zich tot taak gesteld heeft Domburg goed drinkwater te be zorgen, heeft geen aansporing noodig. Het is steeds actief geweest en is het nog. De pogingen welke werden aangewend om tot aansluiting aan de Middelburgsche waterleiding te geraken, kunnen wel al» gefaald beschouwd worden, daar te groote finantieele bezwaren dit plan in den weg staanvan het doorleggen der Zuid- Beve- landsche waterleiding tot aan den Noord kant van het eiland Walcheren, zal jammer genoeg! vooreerst nog wel geen sprake zijn, zoodat het Comité be sloten heeft nogmaals te beproeven ter plaatse goed drinkwater te vinden. Te dien einde zal binnenkort worden aan gevangen met het verrichten van proef boringen in de nabijheid van het tram station; wordt daar in voldoende hoeveel heid water gevonden, dat door ozonisatie bruikbaar kan worden gemaakt, dan i» het tot stand komen van de Domburgsche waterleiding vrij wel verzekerd. En nu nog iets over „de amusementen gedurende het seizoen 1913", voor onze jeugdige badgasten wel het belang rijkste deel van de „vooruitzichten" van het seizoen. De gewone concerten en dansavonden natuurlijk en als „clou" een neen weest gerust, gij steeds bereidwillige dames, geen Fancy Fair, een bloemencorso slechts, waarvoor wij echter ook Uw mede werking noodig hebben en inroepen, doch dat van Uw lang-niet-z wakke krachten niet zóóveel zal vergen als zoo'n ver schrikkelijke bazaar met al de rompslomp daaraan annex. Een jaar of tien geleden slaagde een dergelijk feest uitstekend en het Comité tot regeling van zomervermaken rekent èn op Uwen finantieelen èn op Uwen daadwerkelijken steun, om te zorgen dat 1913 de vergelijking met 1903 zal kunnen doorstaan, en ook van het bloemencorso 1913 zal worden gesproken als van een aardigen dag gevolgd door een' gezelligen avond. Dan een smokkel wedstrijd daar hebben we nu don smaak van beet ge kregen en velen onzer geregelde bezoekers hebben nog aangename herinneringen aan een ietwat langdurig verblijf in een honde- kar onder aardappelzakken, of aan een bad in de kroosbedekte Aagtekerksch© slooten, waarvoor geen roode kwelgeest vijf en dertig centen vroeg. Er zal een ander terrein worden ge kozen, waardoor de kansen van de smok kelaars verleden jaar vrij minimaal althans eenigszins zullen worden verbeterd. Voorts tennis-, schieten- en ander© wedstrijden en wat verder ter tafel gebracht zal worden, waarmede wij bedoelen, dat het Comité tot regeling van Zomervermaken gaarne alle mogelijke zelfs onmogelijke suggesties van derden in overweging zal nemen. Ten slotte moeten we toch nog op een paar zichtbare verbeteringen wijzen. We hebben het oog op de muziektent van het Fanfar© korps „Apollo", die zich bewust van z'n schoone roeping, in de nabijheid van ons Marktplein, trotsch vertoont aan aller oog. Daar zullen de leden van het Dom- burgBche muziekgezelschap zich gedurende de zomermaanden meermalen laten hooren, en ongetwijfeld ook velen onzer tijdelijke bezoekers naar de Markt lokken. In de tweede plaats denken wij aan de verbetering van een onaanzienlijke inrich ting op het Badpaviljoen, een inrichting die meer aan het oog onttrokken zich heelemaal niet bewust is van een schoone roeping en een verbetering waar van uitsluitend de „Heeren" zullen pro fiteered Beleefd doch bijzonder dringend verzoe ken wij hun hieromtrent vooral het diepst stilzwijgen te bewaren tegenover de leden van het schoone geslacht, want wij zijn op onzen dood voor 'n suffragette-bewe ging, gepaard gaande wellicht, met bommen in of onder zetels en wie weet wat meer. E. Agent: „Van Gend Loos". I. GOUDSWAARD, Bestelhuis Café SCHRTER, Domburg. Antiquiteiten (Delftscb Aardew., Porselein, Zilverw.) JOHs. VREEKE, Domburg, Weststraat (in antiquiteiten). W. G. BAL, Middelburg, Krommeweele L 26-27. G. A. VAN BEIJNUM, Middelburg, Segeerstraat H 79. J A.WILLEKES DU B0IS,Middelb.,SpanjaardstraatF8t.

Domburgsch Badnieuws | 1913 | | pagina 2