Openbare Godsdienstoefening. Zondag 6 Juli. Ned. Herv. Gemeente. Voorm. 9 '/2 uur Ds. G. J. Koldewijn. Nam. 2 uur Da. G. J. Koldewijn. Gereformeerde Kerk. Voorm. 9 uur Da. J. J. Koopmans, van Grijpskerke. Nam. 2 uur Lezing. Voor ballen en racketa moet door de apelera zeiven gezorgd worden. g. Het dragen van tennisachoenen ia verplichtend. Voor het badseizoen zijn nog te huur villa «Duin zicht" 8 kamers en keuken September Schuttershof. 4 kamers heertn- strpat 15 Juli— 1 Aug. Parkzicht. 3 w markt tot 11 Juli Wiessner. 2 f id. 15 Juli 7 Aug. idem. 1 kamer heeren straat H. v. Eijzeren. 1 weverij straat C. Vreke. 4 kamers id tot 1 Aug. J. van Sluijs. 1 kamer id. wed A Donr- leijn. 2 kamers id. L. de Voogd. 2 id. J. Provoost. 2 west straat tot 1 Aug. C Corré. 4 heeren straat tot 4 Aug. G. v. d. Putte 4 markt tot 19 Juli H. Minderhoud. 3 badstr. na 1 Aug. wed. de Visser. huis met 4 kamers en keuken id. na 1 Sept. idem. 2 kamers wijn- gaardstr. S Louwerse. 1 kamer id. tot 1 Aug Almekinders. 1 id. wed Po uwer. 2 kamers id. mej de Wolff. 6 zuidstr. tot 1 Aug D Hommeljé. 2 station straat G. Provoost. 5 id. Jan Passenier. 3 id. D. Trieller. 4 kamers en keuken id. P de Meijer. kamer zuidstr. tot 21 Juli J. Sinke. 2 kamers en keuken markt mej v d Hale 1 kam-r badstr. J. Vreke. 4 kamers ooststr. P. Louwsi 6 kamers met pension id. J Wisse. 3 kamers id H. Dekker. 2 noordw. wed Passenier 1 kamer id C Kesteloo. 4 kamers noordstr tot 11 Juli mej. Florusse 3 i weststr na 21 Juli wed. Jac. Min derhoud. i kamer ooststr. A. v. d. Hage Reisgelegenheden. Stoomtram Walcheren. Dienatregeling aanvangende 15 Mei 1913. ■4 bi. l-S 5 3 c O ■s Èf a 3T5 o3 rr S ti O c fl'ï a S .5 -S bi "u O Z Aankomst Domburg. 5,06* 6,13 6,16* 6,22* 6,25 7,30 7,40 8,49 8,52 9,20 9,23 10,32 9.15§ 10,20§ 12,15 12,18 1,27 10,40 11,48 11,51 2,55 2,58 4,07 1,35 2,43 2,46 5,44 5,47 6,50 4,15 6,23 5,26 8,15 8,18 9,27 6,55 8,— 8,03 11,12* 11,15* 12,18* 9,37 10,45* 10,48* Van 15 Mei tot en met 15 September. Alleen dea DonderdagB. Hulppost-, Hulptelegraaf- en Hulptelefoonkantoor te Domburg. Geopend; van 16 September tot en met 15 Juni. Op werkdagen 9,00-1,00; 2,00-3,80; 6,00 - 7,30. Op Zon- en feestdagen 8,00 - 9,00 voorm. Laatate buslichtingen Op werkdagen 7,20 voorm. 1,15 - 6,35 nam. Op Zon- en feeatdagen 7,20 voorm. van 16 Juni tot en met 15 September. Op werkdagen 8,00- 1,00; 2,00-3,30; 6,00-9,00. Op Zondagen 8,00-9,00: 1,00-2,00. Laatste buslichtingen Op werkdagen 7,20, 10,17* voorm. 1,15 6,35 nam. Op Zon- en feestdagen 7,20 voorm. Met post 10,17 voorm. worden geene postpakketten of aangeteekende brieven verzonden. Sociëteit „Luctor et Emergo". REGLEMENT VOO E HET BESPELEN VAN HET TENNISVELD. a. De baan is uitsluitend toegankelijk voor leden en geïntroduceerden (voor een week) der Sociëteit „Luctor et Emergo". b. Leden en geïntroduceerden kunnen de baan afhuren tegen betaling van 1, per uur. Kaarten verkrijgbaar bij den kastelein. c. Bij den aanvang van bet spel moet de kaart worden afgegeven aan den ballen- jongen, die daarop invult den tijd waarop met spelen wordt aangevangen. Van af dien tijd is het veld gedurende een uur. ter beschikking voor den huurder(ster), met dien verstande echter, dat de baan uit sluitend als tennisveld gebruikt zal mogen worden en slechts van een heel uur tot een heel uur in beslag mag gehouden worden. d. Door een gezelschap van minder dan 8 spelers mag de baan niet langer dan één uur achtereen in beslag worden ge houden, door een gezelschap van minder dan 12 spelers niet langer dan twee uur achtereen enz. Deze bepalinggeldt slechts dan, wanneer andere spelers van de baan gebruik wenschen te maken. e. De baan kan vooraf besproken worden 1°. voor den volgenden dag op persoon lijke aanvrage bij den kastelein tusschen 7 en 8 uur des avonds. 2°. voor den zelfden dag op persoonlijke aanvrage bij den kastelein tusschen 8 en 9 uur 's morgens. BADSTOELEN te huur tijdens den badtijd; ged uren derden tijd, dat de huurder achter eenvolgend den stoel bezet houdt, 0,10 (roode kaarten), per week 1,(witte maand3,(blauwe seizoen. 6,(geele Het publiek wordt beleefd verzocht de Directie in het uitoefenen der controle behulpzaam te zijn, door toe te zien, dat het op de kaart vermelde bedrag overeen- stemd met het betaalde. Uitstapjes te voet: Gaande door de manteling en terug door de bosschen en duinen van Hoogduin (voor malig overbosch van Duinvliet ('/2 uur). Gaande door de manteling en het landgoed Westhove en terug door de bosschen en duinen van Hoogduin (voormalig over bosch van Duinvliet) uur). Langs den straatweg tot aan het landgoed Schoonoord, vervolgens links af, en door de bosschen van het landgoed Duinbeek of van Berkenbosch terug (1 Va uur). Naar de Oranjezon, door de manteling ach ter Westhove èiï terug langs het land goed Zeeduin. (3 uren). Naar Aagtekerke en over Oostkappelle terug (2 uur). Naar Westkapelle en over Aagtekerke terug; de zeedijk en lichttoren te bezien (3'/2 uur). Aan de bezoekers der badplaats is het wandelen over deze landgoederen door de eigenaren welwillend vergund, mits zij voorzien zijn van wandelkaarten, welke op aanvrage bij den Directeur der Zeebad inrichting verkrijgbaar zijn. De Vooruitzichten van het Seizoen 1913. Hoezee! 'n kleurloos blad, onver schillig als de zee zelve op politiek ge bied Komt 't niet, lezer, als 'n ver ademing na en- te midden van al 't partij gezwets, 't klein gemier, 't gejuich van overwinnaars, 't druivenzuur sarcasme van overwonnenen?.' 'n Blad dat U brengt na al het opgejaagde, vunse stof, de frisch- heid van den zeewind, de zonnigheid van het blonde duin, de koele rust van 't schaduwbosch En tochdit eerste praatje in het Domburgsch Badnieuws een politiek. praatje? Neen! want als w\j in dit openingswoord een oogenblik wenschen stil' te staan bij de verkiezingen van den Raad der Gemeente Domburg voor den Baad van de Badplaats Domburg, dan is dat juist, omdat wij meenen, dat deze verkiezingen buiten de politiek omgaan, dat het hier niet gaat om links of rechts, om rood ot zwart doch uitsluitend het Gemeentebelang het zwarte potlood moet leiden naar het juiste witte puntje. Het Gemeentebelang! dat is voor ons, bewoners van de kom der Gemeente het badplaatsbelang. En daarom, omdat het Domburgsch Badnieuw is: het orgaan van de badplaats de spreekbuis voor het badplaatsleven, meenen wij aan den voor avond van deze verkiezingen onze stem te moeten laten hooren. Wat heeft de stemming op Dinsdag jl. ons voorloopig gebracht: de herkiezing met groote meerderheid van stemmen van onzen oudsten wethouder en een her stemming tusschen P. van Sluijs, bewoner van den kom der Gemeenteen W. Maljaabs, landbouwer, bewoner van de buitenwijk. Van de herkozene meenen wij te mogen verwachten dat hij, als weleer, zonder rechts of links te zien zijn beste krachten zal wijden aan de bevordering van de belangen van Domburg als bad plaats Doch wat hebben wij van beide andere candidaten te wachten? Voor wij deze vraag beantwoorden, wenschen wij voorop te stellen dat de persoon W. Maljaab& bij ons in even hoog aanzien staat als de persoon van Sluijs. Maar, daar gaat het hier niet om. Het gaat er slechts om of de Gemeentebelangen, dat zijn de badplaats- belangen en dus ook Utoe belangen veilig zullen zijn in de handen van hem, dien gij Uw stem zult geven. Ook Uwe belangen, want wie van U die in de kom dezer Gemeente woont kan zeggen, dat hij geen belang direkt of indirekt heeft bij de vooruitgang van Domburg als badplaats? Immers, het zijn niet alleen de Hötel- en Pensionhouders, niet alleen de hand werkslieden en grootere neringdoenden, de melkslijters, de huurkoetsiers, de ooffc- en groentekweekers, neen, gij allen hebt belang bij den bloei van Domburg als- badplaats, want evenals het bloed loopt tot de fijnste aderen, zoo spreidt ook een bloeiende plaats zijn zegeningen uit tot ver, ver van het kloppend hart. Herinnert gij jU nog gij ouderen van dagen dat Domburg van voor dertig jaarP Denkt ge nog niet vaak aan dien moeizamen tijd als de winter voor de deur stond en met den winter do armoe, het gebrek? En gij jongeren, hebt ge niet vaak gehoord van Uwe ouders die verhalen van zorg en kommer, van broodsnood en huise lijke ellende P En thans, het dreigend spook van broodsgebrek staat verre, welvaart heerscht alom, de loonen stijgen, wie werken wil vindt werk en een steeds klimmend aan tal gasten laat jaarlijks steeds grooter sommen achter, die U inwoners van Domburg ten goede komen. Dat alles heeft Domburg te danken aan zijn toenemenden bloei als badplaats. En nu zult ge dezer dagen geroepen worden een keuze te doen tusschen twee mannen, die dingen naar een zetel in den Eaad Uwer Gemeente: aan den eenen kant een man, die de belangen van Domburg als badplaats niet tot de zijne rekent, die naar bekend is den bloei van de badplaats niet wenscht te bevorderen; aan den anderen kant een persoon die verklaard heeft, naast de belangen van den werkman in den Eaad ook die van de badplaats tot de zijne te zullen maken. Wat zal nu dus voor U, kiezer, die voelt en weet dat het belang van de badplaats niet alleen Uw belang, maar ook het algemeen belang is, het juiste witte puntje zijn P Kunt ge nog twijfelen P Immers neenHet belang van Me badplaats; het algemeen belang èn Uw eigenbelang zullen het zwarte potlood leiden naar het juiste witte puntje en dat puntje zal staan voor den naam van» P. van Sluijs. E.

Domburgsch Badnieuws | 1913 | | pagina 2