Gevonden voorwerpen. Een shawl, gevonden in de manteling; terug te bekomen bij den kastelein van het Badpaviljoen. Hulppost-, Hulptelegraaf- en Hnlptelefoonkantoor te Domburg. Geopend: van 16 Juni tot en met 15 September. Op werkdagen 8,00-1,00; 2,00-3,30; 6,00 - 9,00. Op Zondagen 8,00-9,00; 1,00-2,00. Laatste buslichtingen Op werkdagen 7,20, 10,17* voorm. 1,15, 6,35 nam. Op Zon- en feestdagen 7,20 voorm. Met post 10,17 voorm. worden geene postpakketten of aangeteekende brieven verzonden. Reisgelegerheden. Stoomtram Walcheren. Dienstregeling aanvangende 15 Mei 1912. C bil y b a t 5 2 O B t. Tj "2 si a a =- 5,05* 6,13 6,16* 6,22* 6,25 7,30 7,40 8,49 8,52 9,20 9,23 10,32 9,15<ï 10,20(5 13,15 12,18 1,27 10,40 11,48 11,51 2,55 2,58 4,07 1,35 2,43 2,46 5,44 5,47 6,50 4,15 5,23 5,26 8,15 8,18 9,27 6,55 8,— 8,03 11,12* 11,15* 12,18* 9,37 10,45* 10,48* "Van 15 Mei tot en met 15 September. Alleen des Donderdags. Voor het badseizoen zijn nog te huur: 7 kamers en keuken Villa Duin zicht J. Scheele. 1 kamer weststr. van Asperei. Vervenne. 5 kamers zuidstr. D Bommel jé 4 markt Wiessner. 2 V ooststr. J. Wisse. 2 0 Pension Christi na mej Quist. 1 kamer badstr. J. Vreke. 3 kamers brouwe rij weg A Louwerse 5 kamers en keuken weverjj- C. Wisse. straat 1 kamer noordw wed. D. Passe- nier. een huis met 7 kamers en keuken badstr. wed de Visser. 1 kamer heeren straat H. van Eyzeren 2 kamers weverij straat J. Provoost. 1 kamer id. J van Sluys 5 kamers groentje S de Jonge. 2 noordstr wed Hendrikse 7 0 0 na 10 Sept. mej. FlorusBc 1 kamer heeren straat L. de Voogd 1 znidstr J. Sinke BADSTOELEN te huur tijdens den badtijd: gedurende den tijd. dat de huurder achter eenvolgend den stoel bezet houdt, t 0,10 (roode kaarten), per week 1,(witte maand 3,(blauwe seizoen. 6,(geele Het publiek wordt beleefd verzocht de Directie in het uitoefenen der controle behulpzaam te zijn, door toe te zien, dat het op de kaart vermelde bedrag overeen stemt met het betaalde. Uitstapje to voot Gaande door de manteling en terug door de bosschen en duinen van Hoogduin (voor malig overbosch van Duinvliet uur). Gaande door de manteling en het landgoed Westhove en terug door de bosschen en duinen van Hoogduin (voormalig over bosch van Duinvliet) (:<4 uur) Langs den straatweg tot aan het landgoed Schoonoord, vervolgens links af, en door de bosschen van het landgoed Duinbeek of van Berkenbosch terug (l'A uur). Naar de Oranjezon, door de manteling ach ter Westhove en terug langs het land goed Zeeduin. (3 uur). Naar Aagtekerke en over Oostkapelle terug (2 uur). Naar Westkapelle en over Aagtekerke terug; de zeedijk en lichttoren te bezien (3S uur). Aan de bezoekers der badplaats is het wandelen over deze landgoederen door de eigenaren welwillend vergund, mits zij voorzien zijn van wandelkaarten, welke op aanvrage bij den Directeur der Zeebad inrichting verkrijgbaar zijn. Wisselkantoor. Tot wisseling van buitenlandsche munt speciën bestaat bij den heer H. M. Kesteloo, ter gemeente-secretarie, gelegenheid tus- schen 9 en 12 uur voormiddag. In de leeskamer liggen de volgende tijdschriften en couranten ter lezing: TIJDSCHRIFTEN. London News London Magazine. L'Illustration. Le Rire Die Woche. Fliegeude Blatter. De Wereldkroniek. Elzevier's maandschrift. Uilenspiegel. Het Leven. COURANTEN. Nieuws van den Dag met De Scherpschutter. Kindercourant. Nieuwe Courant. Nieuwe Rotterdammer. Algemeen Handelsblad. Eigen haard. Nederland. Aarde en haar Volken De Natuur. Vragen van den dag. De Gids Hollandsche Revue. Simplicissimus. Revue der Sporten. Op de Hoogte. Indépendance Frankfurter Zeitung. Kölnische Zeitung. Daily Telegraph. Weekblad Amsterdammer. Courier de Schéveningue Het Vaderland. Domburgsch Badnieuws M iddeli'iirirsclie Courant Uit het kastje met boeken in de leeszaal, dat weder met eenige werken vermeerderd is, kunnen badgasten, houders van toegang- kaarten, dagelijks tusschen 11 en 12 ure des voormiddags, boeken ter lezing krijgen, mits men het nummer van het boek en zijn naam teekene op eene lijst bij den kaste lein voorhanden. Voor jeugdige lezers zal door de ouders moeten worden geteekend. GAAT DOMBURG VOORUIT? (Zie No. 10 van dezen jaargang.) Naar aanleiding van de „Titanic"-ramp verscheen eenigen tijd geleden in het Handelsblad een artikel getiteld „Knaag dieren", met welken naam de schrijver bestempelde een categorie van menschen die speciaal in verband met het Titanic- ongeval alle schoone daden van moed en zelfopoffering trachten te kleineeren en terug te brengen tot een waarde van 0, 0. Hetzelfde opschrift ware ook hierboven wellicht niet misplaatst geweest, want er is nog een soort menschelijk knaagdier, de soort die nooit gelooft in de goede bedoelingen van 'n medemensch, steeds wantrouwt diens onbevangenheid en op rechtheid, overal wat achter zoekt, altijd kritisch is, altijd „opzoek" naar kwaad. En och, dan kan men allicht ook wel 's wat vinden dat niet heelemaal in den haak is en, als men daar dan op valt met voorbijzien van al het goede er rondheen, dan schrijft men zooals Badgast" in No. 10 van het Domburgsch Badnieuws. We hebben geaarzeld dat schrijven van Badgast" te plaatsen, evenals we slechts ongaarne dit antwoord doen opnemen, want 't Domburgsch Badnieuws wordt gelezen door oud èn jong en meer dan in 't gewraakte polospel zien wij voor „jongeling en maagd" gevaar in dergelijk geschrijf erover. Moeders die dit blaadje lezen houdt het uit handen van uwe bakvisschen, opdat ze 'n volgend jaar, als de zon weer 's lekker schijnen wil, onbevangen het water- polospel beoefenen kunnen zonder te den ken in te pikeren. „O, dat 's waar ook daar zitten er zeker te gluren op 't strand die 't niet goed vinden en gek, wat zou er toch inzitten in dat polo- spel?" En weg is de blanke reinheid van 's vischjes ziel! Vroeger had ze slechts oog voor de bal en de palen daar ginds waar ze door moest, thans piekert ze! moeder nog eens, houdt no. 10 en 11 uit handen van Uw „guus", maar laat ze gerust polo spelenals „jongeling en maagd" nooit erger „worden gewaagd' zal 't wel gaan; beter tusschen de polo palen in zee, dan opgesloten in vunzige kamerlucht met 'n modern romannetje, waaruit de nervositeit je tegenslaat en waarvan 'n gezond waterpolospeler de (pa8sez-moi le mot) braak in z'n mond krijgt. Gaat Domburg vooruit? zeker, ook door de inrichting van het gemengde bad, dat wel 2/3 van het totaal aantal baden voor z'n rekening krijgt en dus wel in een behoefte blijkt te voorzien. En ook gij, Badgast, moet het gemengde- strand met vreugde begroet hebben want heeft het niet de „engerts" in zwembroeken gebannen achter 't paalhoofd, ver van de strandstoelen waar de gluurders zich vroeger in die goeie ouë zedelijke tijd zeker doodgeërgerd hebben aan de heeren die „enkel in zwembroek gekleed" naar zee stapten pardon! draafden, omdat ze zich toch zoo diep schaamden over 't lichaam dat moeder natuur hun ge schonken had. Badgast, het gemengde bad op zich zelf is niet onzedelijk, het kan 't gemaakt worden door de ongezonde kijk die gij en anderen er op hebben en door enkele slechte elementen die ook wij gaarne zouden weren. Waarlijk de polospeler» hebben geen tijd en gelegenheid om over iets anders te denken dan over bal en doel; maar zij die daar op 't strand sikke neurig zitten te critiseeren hebben den tijd en gebruiken dien om onzedelijkheid te scheppen. De ware zedelijkheid houdt evenmin als de onzedelijkheid, verband met kleedijin Zweden baden mannen en vrouwen vaak gezamenlijk zonder eenige bekleeding en niemand die er daar aan denkt een gewoon gebouwde naakte man laat staan een man gekleed in badcostuum een „engert" te vinden; integendeel, men zou er „griezelen" van iemand die zoo iets vond. In het vorig nummer schreven wij, dat we 't in hoofdzaak niet eens waren met Badgast, waaruit volgt, dat we 't op som mige punten wel met hem eens zijn. De enkele slechte elementen waarop wij zoo straks doelden, zijn een gevaar voor den goeden naam van het gemengd© strand. Gelukkig komen ze op Domburg slechts sporadisch voor; ware dat niet het geval, we zouden U, moeders, niet raden Uwe bakvisschen gerust polo te laten spelen, evenmin als we dien raad zouden geven als Domburg Ostende gelijk was. Overigens kunnen en willen wij ook alle tooneeltjes die zich vooral in vorige jaren op het gemengde strand hebben afgespeeld niet goed praten Ook vinden we het onnoodig dat men zich zonder in badmantel of iets der gelijks gehuld te zijn tusschen de stoelen begeef al ware het alleen maar om geen ergernis te verwekken bij die genen die zich nu eenmaal graag en licht ergeren. Voor een verbodsbepaling in dien zin zouden wij dan ook te vinden zijn. En dan nog dit we zouden zoo nu en dan ook bijna tot „griezelen" over kunnen gaan als zoo'n enorm dikke Ger maan of Germaan8che 't bad instapt of uit (gelukkig draven ze meestal niet, dan is 't nog erger) maar dan zou ons griezelen niets met onzedelijkheid of met 't gemengde bad te maken hebben, 't zou enkel ons schoonheidsgevoel zijn dat in opstand kwam. E. PASSIE. O. wandel vrij langs Passie's smarte-wegen In de verschroeiing van 't zich-doodend spel, Koninklijk-mild, de kracht uit warme wel Kwistig verbruikend zonder wikkend-wegen. Ga den gevlamden gang: Eerst vleugel-snel D' opstijging naar den top in 't zicht der [Ze ge, Dan daling langzaam eind'lijk 't stuiten [tegen, De steilte van het Goddelijk Bestel. Als een gewond Soldaat, geveld ter aarde, Den schoonen dag sereen vervloeien ziet, Den Zonne-dag van werelds bloemen- [gaarde. Zóo Passie sterft, maar stervend nog geniet. Gelijk een Held, die uitgaf al z'n Waarde, Ziet lichten d'Eer in 't eeuwige Verschiet^ 1911.

Domburgsch Badnieuws | 1912 | | pagina 2