SOCIËTEIT „LUCTOR ET EMERGO". (Jroote Zaal van liet Badpaviljoen. DANSMUZIEK ReisgelegreDlipden. Stoomtram Walcheren. Dienstregeling aanvangende 15 Mei 1912. 2 2 bil to <- 0 2 os co ■s g a tf o a B 1 ertrek issingen. Vertrek Idelburg. 1 s 2 n S ^o <3 p- S CO 5,05* 6,13 6,16* 6,22* 6,25 7,30 7,40 8,49 8,52 9,20 9,23 10,32 9,16§ 10,20§ 12,15 12,18 1,27 10,40 11,48 11,51 2,55 2,58 4,07 1,35 2,43 2,46 5,44 5,47 6,50 4,15 5,23 5,26 8,15 8,18 9,27 6,55 8,— 8,03 11,12* 11,15* 12,18* 9,37 10,45* 10,48* „hand zal worden gehouden en waarvan „niet kan worden afgeweken." De toegang tot de gereserveerde laan tegenover het kasteel Westhove en het gereserveerde gedeelte rond het woonhuis op Berkenbosch is ook aan houders van kaarten verboden De bosschen en duinen van Hoogduin (voormalig Overboseh van Duinvliet) zijn voor het publiek gesloten Voor badgasten te Domburg vertoevende, zijn echter op persoonlijke aanvrage wandelkaarten voor de manteling verkrijg baar bij den Directeur der Domburgsche Zeebadinrichting. Ingezetenen van Dom burg kunnen bij genoemden Directeur mede wandelkaarten bekomen. Van 15 Mei tot en met 15 September. Alleen des Donderdags. BADSTOELEN te huur tijdens den badtijd: gedurende den tijd, dat de huurder achter eenvolgend den stoel bezet houdt, t 0,10 (roode kaarten), per week 1,(witte maand. 3,(blauwe seizoen. 6,(geele Het publiek wordt beleefd verzocht de Directie in het uitoefenen der controle behulpzaam te zijn, door toe te zien, dat het op de kaart vermelde bedrag overeen stemt met het betaalde. Voor het badseizoen zijn nog te huur: 7 kamers en keuken Villa Duin- zicht na 1 Sept, 1 kamer weatstr. 3 kamers 4 1 kamer 3 kamers 5 kamers en keuken 1 kamer een huis met 7 kamers en keuken 1 kamer 2 kamers 1 kamer 5 kamers 2 zuidstr. markt oost&tr Pension Christi na badstr. brouwe rij weg wevers- straat noordw na 1 Sept. badstr. heeren straat wevei ij- straat wijn- gaartstr weverij straat groentje na 4 Sept. noordstr AMUSEMENTEN. Zaterdag 3! Augustus 1912, voor kinderen tot 9 uur. Aanvang 7| uur Leden en houders van introductie- kaarten hebben vrijen toegang. WANDELINGEN enz. De buitenplaatsen Westhove. Duinbeek en Berkenbosch zijn voor het publiek gesloten, maar voor vreemdelingen, ver- blijfhoudende op Domburg, zijn Wandel kaarten verkrijgbaar, bij den Directeur der Domburgsche Zeebadinrichting tot wien ook ingezetenen van Domburg zich ter verkrijging van wandelkaarten, moeten wenden. „Ten opzichte van Westhove zij nog „opgemerkt dat het kasteel als zoodanig „niet te zien is, maar dat zij die belang stellen in het Hersf ollingtiriord „voor- l*imrlo*-oïï daar gevestigd, en „die inrichting wenschen te bezichtigen, „daartoe gelegenheid hebben Iedere» „Woen^duo-niiddfi^ van „nre maar ook alleen op dien dag en „die uren, aan welke bepaling streng de In de leeskamer liggen de volgende tijdschriften en couranten ter lezing: TIJDSCHRIFTEN. London News. London Magazine. L'lllustration. Le Rire Die Woche. Fliegeude Blatter. De Wereldkroniek Elzevier's maandschrift Uilenspiegel. Het Leven. Eigen haard. Nederland Aarde en haar Volken De Natuur. Vragen van den dag De Gids HolJandscbe Revne. Simplicissimus. Revue der Sporten. Op de Hoogte. COURANTEN. De Scherpschutter. Indépendance Frankfurter Zeitung. Kölnieche Zeitung. Daily Telegraph. Courier de Schéveningue Domburgsch Badnieuws J. Scheele. van Asperei. Vervenne. D Bommeljé Wiessner. J, Wisse. mej Quist. J. Vreke. A. Louwerse C. Wisse, wed. D. Passé- nier. wed de Visser. H. van Eyzeit n J. Provoost. J. Maas. J van Sluijs S de Jong. wed Hendrikse mej Florusse Nieuws van den Dag met Kindercourant Nieuwe Courant. Nieuwe Rotterdammer. Algemeen Handelsblad. Weekblad Amsterdammer. Het Vaderland. M id Tc*lGur-r^t-lie Courant Uit het kastje met boeken in de leeszaal, dat weder met eenige werken vermeerderd is, kunnen badgasten, houders van toegang- kaarten, dagelijks tusschen li en 12 ure des voormiddags, boeken ter lezing krijgen, mits men het nummer van het boek en zijn naam teekene op eene lijst bij den kaste lein voorhanden. Voor jeugdige lezers zal door de ouders moeten worden geteekend. Opbrengst Fancy-Fair ten bate van de Vereeniging „het Groene Kruis" netto 937,—. GAAT DOMBURG VOORUIT? Wat een vraag: „Gaat Domburg voor uit?" Natuurlijk, zie maar eens rond! Met dat antwoord was de vrager niet te vreden, hij toch vond, dat de badplaats niet in alle opzichten er op vooruit ging en op de wedervraag. „Hoe zoo dan volgde eea ontboezeming tot motiveering van zijn twijfel, die wij hier zoo getrouw mogelijk zullen trachten weer te geven Werd lang geleden een zekere „Roosje" in zee gedragen, later door Bellamy zoo schoon bezongen, een navolging hiervan kreeg men in de laatste jaren te aan schouwen in 't gemengde bad waar men dan een heer behendiglijk zag duiken en boven komen met een dame op zijn schouders, ter weerszijden van zijn hoofd een beentje. Had Bellamy zoo iets moeten aanschouwen, hij had het niet bezongen maar beweend gelijk zij, die Dom burg een 20 a 30 tal jaren terug gekend hebben. Ook te Domburg heeft men het ge mengd bad ingevoerd, maar wie zal daarbij gedacht hebben, dat men daarin jonge dochteren en heeren zich met elkaar zou zien vermaken, grijpende naar den polsbal! Zij hebben elkaar daarbij nog wel niet bezeerd, maar een kwart eeuw geleden werd zulk spelen toch niet geëerd. ,,'t Is Gode geklaagd, „Dat jongeling en maagd „Zoo worden gewaagd!" zou men destijds uitgeroepen hebben, wetende, dat een mensch toch altijd mensch blijft en men de goden niet moet verzoeken. En al was men zelfs van steen, ook dan nog bleef het niet zonder bedenking, want ook de steenen kruik gaat te water tot ze berst! Tusschen een angstvallig weren van onze dochteren uit allen omgang en een geheel vrij laten onder het motto „je doe maar" is een middenweg, welke eerder moet loopen tusschen het paal hoofd en touw van het damesbad dan tusschen de beide touwen in Draafde men vroeger uit de koets naar zee en omgekeerd, zich gegeneerd gevoe lende zoo weinig gekleed in het publiek te verschijnen, tegenwoordig zijn er lieden die, uit het water komende, zich achter over op het strand neervleien. Men griezelt van zoo'n engert en zucht: „Was die maar in zijn geboorteland gebleven, laat hij in Berlijn de zonnebaden genieten temidden van zijn vrinden", 't is al erg genoeg als men een dooden zeehond op het strand vindt liggen. Nog dezen zomer kon men iemand, afkomstig uit het land, waar „grober Unfug" strafbaar gesteld is moeten worden, in niets dan het badcostuum gehuld, een dame zien aanspreken, die in haar strand stoel gezeten was tusschen de andere badgasten. U zult wellicht verontwaardigd uitroepen: „Maar dat was dan toch geen heer?" Neen, wel degelijk was het een „heer", de ooggetuigen zouden het allen kunnen bevestigen Gaat Domburg vooruit? Met het bovenstaande zijn wij het m absoluut niet eens. Wisselkantoor. Tot wisseling van buitenlandsche munt speciën bestaat bij den heer H M. Keptbloo, ter gemeente-secretarie, gelegenheid tus schen 9 en 12 uur voormiddag. Gevonden voorwerpen. Eene witte wollen damesmuts, gevonden tusschen Westkapelle en Zoutelande; terug te bekomen Gemeentebuis Domburg. In een volgend nummer hopen wij het gemengde strand van een anderen kant te bekijken. E. HET LAGE HOUT. Het dorre bosch rust, dicht-in-een gedoken,. Op 't golvend duin, gelijk een ruige vachtv Waaronder purper glimt, verholen-zacht. Of vuur er sluimert, diep in 't harte- [ontstoken. 't Ligt schijnbaar dood, als in een droom [van nacht. Of 's Levens bloei voor goed is onderbroken Straks als de Lente roept, leeft óp, ont- [loken, Wat kern-gezond was, ongedeerd van kracht» Zoo rijst op d' oorlogsroep, met frisschen [moed. Het Volk, dat in de dommelrust van Vrede Vast in zich hield het merg dat Helden [voedt. Wen het bewaard heeft 'd' oude ziel en zede" Dan vloeit weer 't oude Ridderlijke bloed, Dan vliegt het Zwaard weer vlammend [uit de scheede- December 1906. VAN DE DOODEN DIE SPREKEN. Tijd draagt als d'Eeuwigheid het eeuwig- [Teeken„ In doodes-duister sluimert Dageraad, Graan-korrel kiemt uit het verstorven [zaad En jonge Loot kan slechts door d' oud© [breken. Waar Dood niet leeft, daar is geen Levens staat; Hoor in uw Ziel der Oud'ren stemmen [spreken. Wat omging in hun Ziele is niet verstreken Voort leeft in Tijd Voorvaderlijke Daad. De Toekomst is 't breed-saamgestelde [akkoord Harmonisch bindend stemmen van 't Ver deden, De diepe naklank van der Vad'ren Woord. In on-bewustheid wordt door ons beleden,. Wat hun bewust was, die, langs speurloos- [koord, Ons leide' op 't heilig Erf, waarvoor zi§ [streden.- 1910.

Domburgsch Badnieuws | 1912 | | pagina 2