Advertentiën en Adressen. Snipperwedstrijd Schilderijen-Tentoonstelling. week) hebben vrijen fcoegaug tot alle con* oerten en verdere feestelijkheden. Introductie voor den ganschen dag f 1,— per persoon; tot 's namiddags 7 uur f 0,50per persoon; na 's namiddags 7 nur f 0,50 per persoon. Voor den Zondag gelden de gewone bepalingen. PROGRAMMA'S DEB AFTERNOONTEA CONCERTEN op 3, 5, 6, 7, 8, 9 en 10 Angnstas 1912. Zaterdagmiddag 3 Augustus. 1912. 1. Patrouille Grise. P. Barachin. 2. Neu-Wien. J. Strauss. 3. Café-Chantant. W. Christern. 4. Rendez-vous. W. Aletter. 5. Zigeunerliebe. F. Léhar. 6. Fémina-Féminette. L. Billaut. Maandagmiddag 5 Augustus 1912. 1. Eed Pepper. H. Lodge. 2. Midsummers Eve. E. Courtenay. 3. Dichter und Bauer, ouverture. F. v. Suppé. 4. Le vrai pas de l'ours. M. Gracey. 6. Im 7ten Himmel. O. Fétras. 6. Nevada. B. 1'] Dinsdagmiddag 6 Augustus 1912. 1. On Duty. G. itosey. 2. Picollo-lied aus ein Walzertraum. Osc. Strauss. 3. Orpheus in der Unterwelt. J. Offenbach. 4. Largo. Handel. 5. Morgenblatter. Joh. Strauss. 6. Au Tréport. M. Gracey. Woensdagmiddag 7 Augustus 1912. 1. Erzherzog-Eugenmarsch. C. Krafft- Lorzing. 2. Eoyal-Cortège. M. Caizanne. 3. Si j'etais roi, ouverture. Adam. 4. Toledo-Walzer. M. Schmeling. 6. b. t. Swance Bives. W. H. Myddleton. 6. Les Moineaux. J. Sieulle. Donderdagmiddag 8 Augustus 1912. 1. Soldatenleben. M. Schmeling. 2. Prisca. Italianisch Standchen. Th.Bup- recht. 3. Der Vogelhandier. C. Zeiler. 4. Die Felsenmühle, ouverture. Beisigger. 5. Traumverloren. S. Translateur. 6. La Tizzi-Ouzou. Vrijdag 9 Augustus 1912. 1. The Thorougbred. H. Engllemann. 2. Der fidele Bauer. L. Fall. 3. Intermezzo aus Cavalleria Busticana. Mascagni. 4. Geschichten aus dem Wienerwald. Joh. Strauss. 5. Auf der Bastei. H. Weiss. 6. Stillekens aan. J. M. Withaegen. Comité tot Regeling van Zomervermaken. Domburg en zijn geschiedenis. Vrijdag 9 Augustus 1912. (VOSSENJACHT) TE "VOET. Open voor leden en geïntroduceerden van de Sociëteit „Luctor et Emergo" en inteekenaren op de lijst van het Comité. Samenkomst op het Badpaviljoen des namiddags te 2 uur. De tocht gaat van het Badpaviljoen naar de Kuil van Berkenbosch, waar thee gedronken wordt. Aanmelding bij den Voorzitter van het Comité, den Heer P. J. Elout, door wien verdere inlichtingen worden verstrekt. Voor het badseizoen zjjn nog te huur: 2 kamers wever straat L. de Voogd. 2 id. J. Provoost. 1 kamer heeren straat na 3 Aug. H. van Eyzeren 3 kamers weverij- straat tot 10 Aug. J. van Sluijs. 2 f id. na 10 Aug. wed. A. Dour- leyn. 2 ooststr. na 16 Ang J, Wisse. 3 ld. tot 13 Aug H. Dekker. 1 kamer noordw. wed. D. Passe- nier. een huis met 7 kamers en keuken badstr. na 31 Aug. wed de Visser 1 kamer id. na 9 Aug. J. Vreke. 2 kamers wijn- gaardstr. Almekinders. 1 kamer id. S. Douwerse. 3 kamers weststr. na 1 Aug. van Asperen Vervenne. 1 kamer ooststr. G. Wisse. 1 wijn- gaardstr. J. Maas. 4 kamers, keuken en tuin weverij straat na 1 Sept. C. Wisse. 1 kamer id. na 10 Aug. J. van Sluijs. 3 kamers markt na 14 Aug. Wiessner. Zaterdag 10 Augustus 1912. 1. The Juggler. G. Bosey. 2. Die Dollarprinzessin. L. Fall. 3. Danse of the Eskimos. K. Ommundsen. 4. Die schone Galathé. F. v. Suppé. 5. L'amour se venge. D. Stone. 6. Americain Patrol. T. W. Meacham. Hulppost-, Hulptelegraaf- en Hulptelefoonkantoor te Domburg. Geopend van 16 Juni tot en met 15 September. Op werkdagen 8,00-1,00; 2,00-3,30; 6,00 - 9,00. Op Zondagen 8,00-9,00; 1,00-2,00. Laatste buslichtingen Op werkdagen 7,20, 10,17* voorm. 1,16, 6,35 nam. Op Zon- en feestdagen 7,20 voorm. Met post 10,17 voorm. worden geene postpakketten of aangeteekende brieven verzonden. Gevonden voorwerpen. Een zilveren broche, bestaande uit vier boerenknopjes; terug te bekomen bij den Bijksveldwachter Brig. tit. Lievense te Domburg. In de afgeloopen week zijn verkocht: van Ch Fernhout-Toorop „Landschap", van J. M. Graadt van Boggen „Walcheren", van Jac. van Heemskerck „Landschap", van Jan Heijse „Tulpenvelden bij West- kapelle". „Panorama van Veere". „Middagstilte". „Straatje te Veere". van P. Mondriaan „Duinen". (Teekening). „Teekening". (Teekening). van L. Schelfhout. „La Provence". (Ets) 2 maal. „No. 60.a". (Ets.) „Strand, Domburg". (Teekening.) van Jan Toorop. „KersttriptiekEn het woord is vleesch geworden". (Bepro- ductie) 4 maal. Een aantal geschiedkundige en andere bijzonderheden, die ik gedurende ver scheiden jaren verzameld had, leverden de j stof voor een drietal voorlezingen in de wintermaanden van 1868 en I860 in het sedert opgeheven Nutsdepartement ge houden, en deze, met aanteekeningen en bijlagen verrijkt, zagen in 1871 het licht onder den titel van „Wandelingen door de voormalige smalstad Domburg." Dat werkje was in 1890 uitverkocht. Ik was ondertusschen voortgegaan met het doen van nasporingen, voornamelijk in de meer toegankelijk gemaakte archieven der provincie en andere en alzoo in de gelegen heid geraakt om menig punt nader toe te lichten Veel was in het twintigjarig tijd vak hier veranderd, veel wat bij de uitgaaf bestond, verdwenen, veel nieuw in de plaats getreden. Dientengevolge vormde ik het plan voor eene nieuwe uitgave. Ik werkte het daartoe geheel om en alzoo verscheen» het onder den titel van „Domburg en zijn geschiedenis." Wederom is een tijdvak van twintig jaar voorbij gegaan en ook daarin kon ik veel verzamelen, dank zij niet alleen de ge makkelijker toegang tot de archieven, maar vooral ten gevolge der betere ordening en beschrijving en het er uit openbaar ge maakte, in het bijzonder door den vorigen Bijksarchivaris in Zeeland Mr. B. Fbuin» door wiens uitgaven over menig punt der oudere geschiedenis ook van Domburg een helderder licht is opgegaaü Dit zijn de redenen, dat ik het onderwerp ten derden male behandel en wederom voor een groot deel opnieuw bewerkt heb. De inhoud is aldus gesplitst: 1°. Het oord. 2°. Oorsprong, burg, naam, wapen, geslacht van Domburg, ambacht Domburg. 3°. Dom burg als stad, geschiedenis, de stedelijke rechten en de bezitters. 4°. Bevolking. 5°. Domburg's oudbeden. 6°. Stadhuis. 7°. Stadsbestuur, Gemeentebestuur, Ar chieven, geldmiddelen. 8°. Kerkelijke ge schiedenis. 9°. Onderwijs. 10°. Armwezen, Gasthuis. 11°. Domburg als uitspannings plaats in vroeger tijd, zomerverblijven, vorstelijke bezoeken. i2°. Geschiedkundige wandeling. Bijlagen. Gaarne zou ik het werkje geillustreerd zien, waardoor het zeer in belangrijkheid zou winnen en daarvoor bestaat ruime ge legenheid, vooral ook door de vele oude afbeeldingen in de verzamelingen zoo van het Zeeuwsch Genootschap der wetenschap pen te Middelburg, als van de gemeente. De reproductie van die afbeeldingen moge al minder kostbaar zijn dan voorheen, ze is toch te duur om zoodanig werkje met de kosten daarvan te bezwaren, wil men den prijs althans niet zoo hoog opvoeren, dat het getal inteekenaren onvoldoende wordt. In 1909 gaf ik een geschiedkundig werkje uit over Oostkapelle („Oostkapelle in woord en beeld") ruim geillustreerd, en richtte daartoe eene uitnoodiging om eene gelde lijke bijdrage tot hen, van wie het bekend wasdat zij belangstelden of in de gemeente Oostkapelle öf in geschiedenis en kunst. Deze poging had het gewenschte gevolg. 't Is daarom, dat ik de vrijheid neem ook zoodanige uitnoodiging te richten tot de badgasten, die om gelijke redenen belang stellen in de verschijning van eene geil- lustreerde uitgave van „Domburg en zijn geschiedenis". GeeD eigenbelang zit hierbij voor. Het werkje werd alleen samengesteld uit liefde voor Domburg en in het belang der wetenschap. In overleg met den beer Directeur der Zeebadinrichting, zal in het Badpaviljoen eene lijst tot inteekening worden gelegd en als proeve van illustratie een ex. van „Oostkapelle in woord en beeld." Domburg. H. M. Kebteloo. Agent: „van Gend Loos". I. GOUDSWAARD, Bestelhuis Café SCHEIEB, Domburg. Antiquiteiten (Delftach Aardew., Porselein, Zilverw.) W. G. BAL, Middelburg, Krommeweele L 26-27. G. A. VAN BEIJNUM, Middelburg, Segeerstraat H 79. Badstoelen en Rietwerken. H unn Hripl Langeviele K 390, Middelburg, n. Vall Isl 'CjHaiiden-, Bad- en KietenstoelenFabrikant. Apotheek en Laboratorium. J. C. VAN DEB HABST J.JzPirma Db Blaeckb de Lisnt Zoos, Middelburg, Kortedelft G 7. L. E. VAN DEB HABST J.Jz., Middelb., Potten markt K 412. M. J. VAN PIENBEOEE, Middelburg, Markt C 3. Besteller. W. VREEKE, Station, Domburg PrjsfeïTer Stoomtram ..Wplrberen", tevens- BIEEBOTTELAEIJ en handel in MiNEBALE WATEBEN. ISO-BAROMETRISCHE AFTAPPING.

Domburgsch Badnieuws | 1912 | | pagina 2