Advertentiën en Adressen. SOCIËTEIT „LUCTOR ET EMERGO". Groote Zaal van het Badpaviljoen. DANSMUZIEK, Tentoonstelling W. VREEKE, Station, Domburg Openbare Godsdienstoefening. Zondag 14 Juli. Ned. Herr. Gemeente. Voorm. 9 '/a uur Da. G. J. Koldbwijn. Nam. 2 uur Da. G. J. Koldewijn. Gereformeerde Kerk. Voorm. 9 uur Ds. B. B. van dbn Hoobn. Nam. 2 uur Da. B. B. van den Hoobn. Roomsch Katholieke Kerk. Voorm. 10 V2 de H. Mie. Voor het badseizoen zijn nog te hnnr: 4 kamers noordstr. 29 Jqli-9 Aug. mej. Florusse. 2 wevery- straat L. de Voogd. 2 t id. J. Provoost. 1 kamer heeren straat na 3 Aug. H. van EJjzeren 2 kamers wijn- gaardstr. mej. de Wolf 3 wererij- straat J. van Sluijs. 2 id. wed. A. Dour- leijn. 1 kamer weststr. tot 1 Aug. C. Corré. 4 kamers markt na 1 Aug. D. Bommeljé 5 ii noordstr. 15 Juli-1 Aug wed. Hendrikse. 5 markt Wiessner. 5 kamers en keuken ooststr. P. Louws. 2 kamers id. J. Wisse. 3 kamers id. tot 5 Aug. id. 4 kamers en keuken brouwe- rjjweg A. Louwerse. 4 kamers ooststr. H. Dekker. een huismet 2 kamers en keuken duinweg tot 1 Aug. M. Wisse. 5 kamers noordw. tot 1 Aug wed Franke. 3 9 badstr. wed de Visser 1 kamer noordw. wed. D. Passe- nier. een huis met 7 kamers en keuken badstr. na 31 Aug. wed de Visser. 1 kamer id. J. Vrebe. 2 kamers wijn- gaardstr. Almekinders. 1 kamer id. S. Louwerse. 1 heeren straat L. de Voogd. 4 kamers markt tot 13 Aug H. Minderhoud 2 t weststr. van Asperen Vervenne. 2 ooststr. tot 5 Aug. G. Wisse 1 kamer wijn- eaardstr. J. Maas. AMUSEMENTEN. Zaterdag 13 Juli en Zaterdag 20 Juli 1912. voor kinderen tot 9 unr. Entree 25 cent. Aanvang 7 nnr. Leden en houdera van introductiekaarten hebben vrijen toegang. WANDELINGEN enz. De buitenplaatsen Westhove. Duinbeek en Berkenbosch zijn voor het publiek gesloten, maar voor vreemdelingen, ver- blijfhoudende op Domburg, zijn Wandel- kaarten verkrijgbaar, bij den Directeur der Domburgsche Zeebadinrichting tot wien ook ingezetenen van Domburg zich ter verkrijging van wandelkaarten, moeten wenden. „Ten opzichte van We8thove zij nog „opgemerkt dat het kaateel al8 zoodanig „niet te zien is, maar dat zij die belang- „stellen in het Herstellingsoord „voor- kinderen daar gevestigd, en „die inrichting wenachen te bezichtigen, „daartoe gelegenheid hebben iedereu YVoensdagfmiddag: van 9-4 «ure maar ook alleen op dien dag en „die uren, aan welke bepaling streng de „hand zal worden gehouden en waarvan „niet kan worden afgeweken." De toegang tot de gereserveerde laan tegenover het kasteel Westhove en het gereserveerde gedeelte rond het woonhuis op Berkenbosch is ook aan houders van kaarten verboden. De bosschen en duinen van Hoogduin (voormalig Overbosch van Duinvliet) zijn voor het publiek gesloten. Voor badgasten te Domburg vertoevende, zijn echter op persoonlijke aanvrage wandelkaarten voor de manteling verkrijg baar bij den Directeur der Domburgsche Zeebadinrichting. Ingezetenen van Dom burg kunnen bij genoemden Directeur mede wandelkaarten bekomen. van Hozen en Vruchten van de Kweekerij „Duinbeek" onder Üostkapelle, ZATERDAG 20 JULI 2Vb- 5Va uur. Het succes van een dergelijk tentoon- stellingetje in Juli 1911 heeft geleid tot het besluit, ook dit jaar onzen bezoekers te toonen welk een pracht van rozen en vruchten de Kweekerij „Duinbeek" produ ceert. Velen onzer badgasten zullen ter plaatse zelve èn bloemen èn vruchten reeds bewonderd hebben, maar veel meer zijn er nog, die nooit zoovej komen en komen ze al 's zoover niet weten waar de Rozenkweekerij te vinden is. Boven dien is dan slechts een blik van uit de verte gegund. Wie dus belang stelt in waarlijk zeer schoon gekweekte rozen en vruchten kome Zaterdagmiddag 20 dezer tusschen half drie en half zes op het Badpaviljoen. E. Verloren voorwerpen. Een bruin lederen portefeuille verloren, gaande van Domburg naar het Witte Duin bij de Oranjezon. Terug te bezorgen bij den heer Geheimrath Sachse. Pension van Mej. Floeusse, Noordstraat. Een damescape; terug te bezorgen bij den kastelein van het Badpaviljoen. Gevonden voorwerpen. Een remontoir horloge; terug te bekomen bij den badman L. Passeniee (damesstrand). 2) Bij den aanvang van het Seizoen 1912. Het is ons heden wat al te warm voor de jaarlijksche ommegang door Domburg's straten; denk er aan, lezer, we schrijven Woensdag wat u eerst Zaterdag onder de oogen komt (deze uitweiding met 't oog op het vrouwelijke karakter vau het Hol- landsche weer). De mogelijkheid bestaat, dat een weinig doorstraling u Zaterdag bijzonder welkom zal zijn en ge de ge legenheid om een wandeling te maken gaarne zult aangrijpen. In dat geval willen wij u toch niet heelemaal in de steek en u den raad geven althans eens langs den reeds besproken Zeeboulevard te loopen, ten einde het alleraardigste Noordsche huis van den heer van Wobbingen te be zichtigen en als we u er nog een raad bij mogen geven is het deze: Houdt uwe oogen strak op het huis zelve ge richt; ze mochten eens afdwalen naar den stal er achter, die althans van de Oostzijde gezien afschuwelijk leelijk is en 't vroonlandschap totaal bederft. Dan raden wij u aan uwe schreden te wenden naar de Weststraat om het her rezen huis van Mej. van den Abend te gaan zien, een gebouw dat wij liever van den Singel af bezichtigen omdat we dan minder van het huis en meer van den heerlijken tuin zien. Ook is, in de wei naast de villa Irma met den grootschen naam van „Villapark" bestempeld de, in no. 13 van den vorigen jaargang, aangekondigde eersteling verschenen het villatje van Mej. van der Habst een aardig, niet pretentieus gebouwtje, dicht aan den boschrand ge legen. En moeten we uwe aandacht nog vestigen op het frissche nieuwe pakje waarin de veranda van het Badpaviljoen gestoken isP We meenen wel van niet, het zal u zeker dadelijk opvallen en bevallen ook naar wij hopen. Wat er nu verder voor nieuws is onder de Domburgsche zon, moet u zelf maar trachten uit te vinden. Neen! toch niet, nog even attentie voor het eenvoudig© gebouwtje van de Vereeniging „Het Groene Kruis". Het is wat achteraf gelegen en zou allicht aan uw aandacht ontsnappen, wat wij zouden betreuren. Niet zoozeer omdat wij verwachten dat het uiterlijk schoon van het magazijntje u in vervoering zal brengen, (hoewel gezegd moet worden dat de architekt er van gemaakt heeft wat ervan te maken viel) maar wel omdat de Vereeniging „Het Groene Kruis" zelve uw speciale aandacht wel waard is. Hoe vaak toch profiteeren ook onze zomergasten van de zegeningen van Het Groene Kruis die zich uitstrekken van een oogbadje of een stukje verbandgaas tot ja, tot allerlei dingen die we nu met het oog op 't gebruik dat er van gemaakt wordt maar niet noemen zullen. Zeker is dat meenigeen die een eenigszins lang séjour maakt op Domburg vooral met kin deren wel eens wat noodig zal hebben uit het nieuwe magazijn van het Groene Kruis, waar thans een groote voorraad verschillende verplegingsartikelen op uit stekende wijze geborgen zijn. En waar nu het plan bestaat dezen zomer het een of ander feest (Fancy Fair of iets dergelijks) te organiseeren ten voordeele van genoemde Vereeniging, hopen wij dat de aanblik van het vriende lijke gebouwtje daar aan den Singel u allen in een gulle stemming zal brengen en houden tot dat onder feestelijken dek mantel laten we nu maar eerlijk zijn een kleine bedelpartij voor deze hoogst nuttige instelling op touw gezet wordt. De stichting van het gebouwtje heeft veel geld gekost, zoodat, wil men met aanschaf en onderhoud van verplegingsartikelen op den ingeslageu weg kunnen voortgaan,, een extratje tot stijving van de kas wel noodig zal zijn. En nu komen we tot het „onzienbare" en denken dan in de eerste plaats aan de toekomst. Wat die ons brengen zal? Wel o. a een heel bescheiden „strijkje", dat gedurende de maand Augustus zal trachten uwe namiddagen en avonden wat op te vroolijkendan wellicht een of meer uitvoeringen, op verschillend gebied, van Domburgsche krachten en verder, ja, wat verder behalve de gewone dansavondjes P Vossenjachten, fortenwedstrijden en wat dies meer zij, worden zoo langzamerhand wel wat erg afgezaagd, maar wij zijn „au bout" en zouden willen vragen; „Weet geen van u allen eens iets nieuws, 't Ware een idee 'n prijs uit te loven voor de beste suggestie op dit gebied prak tisch te demonstreeren natuurlijk!" Wel we houden ons aanbevolen. E. Agent: „van Gend Loos". I. GOUDSWAARD, Bestelhuis Café SCHRIEB, Domburg. Antiquiteiten (Delftsch Aardew., Porselein, Zilverw.) W. G. BAL, Middelburg, Krommeweele L 26-27. G. A. VAN BEIJNUM, Middelburg, Segeerstraat H 79. Badstoelen en Rietwerken. Hl/an (Trio; Langeviele K 390, Middelburg. Vall UI '"'jJiauden-, Bad- en Rietenstoelen Fabrikant. Apotheek en Laboratorium. J. C. VAN DER HARST J.Jz., Firma De Blaecke de Liont Zoos, Middelburg, Kortedelft G 7. L. K. VAN DER HARST J.Jz., Middelb.. Pottenmarkt K 412. M. J. VAN PIENBROEK, Markt C 3, Middelburg. Besteller. Besteller Stoomtram .,"Walolieren'\ tevens BIERBOTTELARIJ en handel in MINERALE WATEREN. ISO-BAROMETRISCHE AFTAPPING.

Domburgsch Badnieuws | 1912 | | pagina 2