Advertentiën en Adressen. SOCIËTEIT „LUCTOR ET EMERGO". Oroote Zaal vau liet badpaviljoen. Zaterdag 22 Juli 1911, DANS IVI U Z I i K, ÜÜLF-L1NKS W. VREEKE, Station. Domburg. Voor het badseizoen zijn nog te hnnrt I huis met 7 kamers, keuken en tuin weBtetr. tot 2 Aug. J. P. Risch. 2 kamers wijn gaardstr Almekinders. 1 kamer id. wed. Pouwer. 5 kamers groentje na 16 Aug. S. de Jonge. 6 kamers en keuken noordw. na 1 Aug. W. Kesteloo. 1 kamer id. tot 1 Aug. C. Kesteloo. 1 huis met 7 kamers en keuken badstr. na 8 Juli wed. de Visser 1 kamer id. id. 6 kamers en keuken groentje September A. de Kam. 1 kamer wijn- gaardstr. S. Louwerse. 1 heeren straat H. v. Eyzeren. 5 kamers id. 1—29 Juli mej. P. Passt- mer. 1 kamer id. L. de Voogd. 2 kamers weverij straat A. Dourleyn. 4 t id. C. "Wisse. 3 id. J van Sluijs. 4 heeren straat tot 20 Juli G. v. d. Putte 1 kamer zuidstr. L. Louwerse. 4 kamers markt D. Bommeljé 4 id. na 11 Aug. H. Minderhoud 5 kamers en keuken ooststr. P. Louws. 4 kamers id. na 15 Aug. J. Wisse. 1 kamer badstr. J. Vreeke. 2 kamers ooststr. G. Wisse. 4 id. H. Dekker. id wed. Franke. 5 kamers en keuken station straat de Wolff, Middelburg 4 kamers noordstr. tot 2 Aug. van Scbagen. 4 id. na 9 Aug. mej. Florusse 6 kamers en keuken weBtstr. Juli en Sept. J. Passenier. 4 kamers golfzichl na 19 Aug. Jacob Minder houd. Huister Duin (benedenhnisTnoordstr. na 8 Aug. D. H. Scheele 6 kamer9 markt A. J. Wiesner 1 kamer zuidstr. J. Sinke. 4 kamers en keuken brouwe rij A. Louwerse. 1 huis met 3 kamers en keuken duinweg M. Wisse. 4 kamers badstr. 16-32 Juli mej. Quist. AMUSEMENTEN. voor kinderen tot 9 nur. Entrée 25 cent. Aanvang 7 uur. Leden en houders van introductiekaarten hebben vrijen toegang. van de Sociëteit „LUCTOR ET EMERGO". Informaties worden verstrekt door den Secretaris der Sociëteit. Domburgbche Revolver Schietvereeniging. Vreemdelingen worden als buitenleden aangenomen. Contributie 1,per maand of per gedeelte van een maand. Informa ties worden verstrekt door den Directeur der Zeebadinrichting. Wisselkantoor. Tot wisseling van buitenlandsche munt speciën bestaat bij don heer H. M. Kesteloo, ter gemeente-secretarie, gelegenheid tus- schen 9 en 1'2 uur voormiddag. Bij den aanvang van het Seizoen 1911. (Slot.) Wordt in dien zin dus nog wel wat te weinig voor Domburg's welzijn gedaan, er leiden meer wegen naar Home en, op ander gebied hebben we waarlijk in de laat ste jaren geen reden tot klagen Ieder jaar, toch, brengt ons verbeteringen van ver schillenden aard; zoo kunnen we thans wederom wijzen op een te Middelburg aan gebrachte, doch Domburg ten goede komen de verbetering: nml. den bouw van een verhoogd perron op de plaats van afrit van den „Stoomtram Walcheren". Niet alleen, dat het in- en uitstappen hierdoor zeer vergemakkelijkt wordt, ook het gratis modderbad, dat den „would-be" bezoeker bij regenachtig weer al dadelijk werd aan geboden, kan voortaan van 't reisprogram worden afgevoerd. Doch ook in Domburg zelve heeft men niet stil gezetenonder de veranderingen „ten goede" noemen wij in de eerste plaats bet dempen van de sloot vóór het Bad hotel en het verdwijnen van „wijlen" het volkBkoffiehuis. De sloot is vervangen door een behoor lijke zij het ook eenvoudige afraste ring; het volkskoffiehuis maakte plaats voor een nieuwe toegansweg tot dépendance en stal. Tot de verbeteringen mag zeker ook wel gerekend worden de opruiming van „wat eenmaal was" het fotografisch atelier van de firma Heldeb dut niet ver van de oude plaats uit het zijn asche is herrezen en, getrouw aan den algemeenen regel, er door de wedergeboorte waarlijk goed op vooruitgegaan is. Een uiterlijk onbeduidende verbetering die echter vooral door de bewoners van het Strandhótel zeer gewaardeerd zal worden, is de verbeterde verbindingsweg tusschen 't badstrand en genoemd hotel Ook de vergrooting van de R K. kerk zal velen welkom zijnin 't volle van 't seizoen, toch, bleek het gebouwtje voor de talrijke R. K. badgasten, die vooral uit het Rijnland tot ons komen, vaak veel te klein Op een warmen Zondagmorgen dien zwerm van menschen uit 't houten kerkje te zien stroomen was op zich zelf reeds vol doende om iemand 'n gevoel van benauwd heid te bezorgende kleine uitbreiding is dus zeker geen weelde! In 't oogloopend zal de vergrooting voor eerst niet zijn, daar het houten gebouwtje voorloopig blijft bestaan, terwijl bet nieuwe, in steen opgetrokken gedeelte geheel daar- achterverscholen is. Dit isechterslechts het begin van een plan tot algeheele verbouwing, dat, volgens de teekening zeer veel belooft, doch waarvoor de benoodigde gelden nog ontbreken. Jammer dat met de verbouwing zoo laat begonnen werd en 't vroon nu midden in 't seizoen ontsierd wordt door allerlei dooreenliggende materialen Trou wens de kunsttempel der Zeeuwsche schilders in wording (dit slaat op de tempel en niet op de schilders) draagt 't zijne daar toe bij, wat zullen ze zich schamen, die planken en balken tot zóó grootsch doel geroepen doch thans ontsierend, als er nog wat te ontsieren valtEnfin, hun wacht herstel van eer en als 't zoover is, hopen wij de kennismaking te hernieuwen. Dit wel eenigzins primitieve, maar dan ook als met tooverstaf verrezen tentoonstel lingsgebouw, zal nu wel de laatste uiting van 's winters bouw-rage zijn we hopen 't althans. Voor den Domburgschen ambachtsman was 't weer een goede winter volop werk,, zóó zelfs dat velen van elders op 't kleine Domburg nog een flink dagloon konden verdienen In de Stationstraat werd een huis ver bouwd en opgetrokken, een ander nieuw gebouwd; het eene zal een Duitsche familie zomerverblijf verschaffen, terwijl het ander winter en zomer bewoond zal worden Aan den straatweg naar Middelburg, nog juist binnen de grenzen der gemeente verrees een aardig buitenhuisje, dat, zonder eenige architectonische pretentie, in vriendelijke- omgeving niet misstaan zal In de Oost straat vinden we een nieuwe netjes en zin delijk ingerichte slagerij van Loews,die blijk baar meer heil verwacht van de badplaats Domburg dan van het naburige Aagte- kerke een verwachting die zeker niet zal worden teleurgesteld, als de eigenaar goed inziet; dat ook naar den vleesche de be hoeften van Domburg en Aagtekerke niet op een lijn gesteld kunnen worden. Vreemd dat bet oude „fort" vroeger zoo vreedzaam en den naam zoo weinig waar dig, nu nog zulke bloedige tooneelen binnen z'n muren zal zien afspelen. Van den nieuwen slager naar den oude is maar een stapniet dat wij zijn professioneelen lof bier willen verkondigen, hij is te lang en te goed bekend; het is er ons slechts om te doen, te wijzen op het door hem ge bouwde huis op de hoek van Weststraat en Karregat Uit een artistiek oogpunt beschouwd, is die hoek er zeker niet op vooruitgegaan, doch onze badgasten zullen er vinden een flink verblijf met ruime kamers en grooten tuin, met en benevens al wat ze wenscben mochten in den zin van glas- en aardewerk, dat in den winkel beneden te koop geboden wordt Ook het nieuw gebouwde Pension Christina in het vroon nabij het Badpaviljoen zal zeker wel in den smaak van onze bezoekers vallenhet is zeer gunstig gelegen, ruim gebouwd en zoo flink ingericht dat het ongetwijfeld spoedig tot de meest gezochte- pensions van Domburg zal behooren. De zoogenaamde „Keet" alias Pension Klein Duinoord heeft zich aan de alge- meene gedaanteverwisseling ook al niet kunnen onttrekkenuiterlijk is het er door opbouw van den voorgevel niet op vooruitgegaan, maar het innerlijk vergoedt ook hier veel. De ruime bovenkamers allen voorzien van balkon zullen zeker aftrek vinden en er toe bijdragen den goeden naam van dit pension in nog wijder kring bekend te maken Voor we van de pensions afstappen, dienen we nog de aandacht te vestigen op de inrichting van den Heer Wiessneb op de Markt, waar ook reeds dadelijk verscheidene badgasten een aangenaam verblijf vonden. Veel nieuws weer onder onze Dombur- scbe zon zooals men ziet, het nieuwste echter moet nog komen het is de automobiel, het vervoermiddel van onze eeuw, die ook eindelijk z'n intrede in het stille Domburg zal doen. Van af half Juli zal namelijk door de firma van dbb Habst, automobielhandel te Middelburg, een auto te Domburg gestationeerd wor den, die voor groote en kleine tochten, kan worden afgehuurd Van de gelegenheid om op deze snelle en gemakkelijke wijze ons schoone eiland to bezichtigen zal zeker door velen gebruik gemaakt worden Wat Zeebadinrichting en Badpaviljoen betreft, daar is ditmaal vrij wel alles bij het oude gebleven, alleen wenscben wij de aandacht te vestigen op de „Golf-links" welke geheel in orde werden gebracht en ten dienste staan van leden der Sociëteit „Luetor et Emergo". E. Agent: „van Gend Loos". I. GOUDSWAARD, Bestelhuis Café SCHRIER, Domburg. Antiquiteiten (Delftsch Aardew., Porselein, Zilverw.) W. G. BAL, Middelburg, Krommeweele L 26-27. G. A. VAN BEIJNUM, Middelburg Segeerstraat H 79. Apotheek en Laboratorium. J. C. VAN DER HARST J Jz Firma Dr Blaecke de Ligny Zoon, Middelburg. Kortedelft G 7 L. K. VAN DER HARST J Jz Middelb Pottenmarkt K 412. M. J. VAN P1ENBROEK, Markt C 3, Middelburg. Badstoelen en Rietwerken. H l/nn Hripl Langeviele K 390, Middelburg, rl. Vall UI ICI.Manden-, Bad- en Rietenstoelen Fabrikant.. Besteller. Be^tclier too in t ram Walcheren, tevens BIERBOTTELARIJ en handel in MINERALE WATEREN. J. A. WILLEKES DU BOIS, Middelburg, Wal B 42. S. JESAIJES, Comm. S.S., Middelb., interc. telef. no. 7.

Domburgsch Badnieuws | 1911 | | pagina 2