Advertentiën en Adressen. W. VREEKE, Station, Domburg. Voor iet badseizoen zijn nog te hnnr: 1 huis met 7 kamers. keuken en tuin weststr. tot 2 Aug. J. P. Kiscb. 2 kamers wijn gaardstr Almekinders 1 kamer id. wed. Pouwer. 5 kamers groentje na 16 Aug. S. de Jonge. 6 kamers en keuken noordw. ua 1 Aug. W. Kesteloo. 1 kamer id. C. Kesteloo. 3 buis met 7 kamers en keuken badstr. na 8 Juli wed. de Visser 1 kamer id. id. 6 kamers en keuken groentje Juli en Sept. A. de Kam. 1 kamer wijn- gaardstr. S. Louwerse. 1 beeren- straat H. v. Eyzeren. 5 kamers id. 1—29 Juli mej. P. Pas6e- nier. 1 kamer id. L. de Voogd. 2 kamers weverij- straat A Pourlejjn. 4 v id. C. "Wisse. 3 id. J van Sluijs. 4 beeren straat tot 20 Juli G. v. d. Putte 3 station straat tot 3 Aug. D. Trieller. 5 id. P. de Meijer. 1 kamer zuidstr L. Louwerse. 4 kamers markt D. Bommeljé 4 id. ua 18 Aug. H. Minderhoud. 5 kamers en keuken ooststr. P. L0UW8. 4 kamers id. na 15 Aug. J. Wisse. 1 kamer badstr. J. Vreeke. 2 kamers ooststr. G. Wisse. 4 id. H. Dekker. 5 t id. wed. Franke. 5 kamers en keuken station straat de Wolff, Middelburg 4 kamers noordstr. tot 2 Aug. van Schagen. 4 t id. na 9 Aug. mej. Flom9se. 6 kamers en keuken weststr. Juli en Sept. J. Passenier. 4 kamers golfzicht na 19 Aug. Jacob Minder houd. Huister Duin (benedenhuis) uoordstr. na 18 Aug. D. H. Scbeele 6 kamers markt A. J. Wiesner der Vomburgeche Zeebadinrichting. Inge zetenen van Domburg kunnen bij genoemden Directeur mede wandelkaarten bekomen. WANDELINGEN enz. De buitenplaatsen Westhove, Duinbeek en Berkenbosch zijn voor het publiek gesloten, maar voor vreemdelingen, ver- blijfhoudende op Domburg, zijn wandel- kaarten verkrijgbaar bij den Directeur der Domburgsche Zeebadinrichting tot wien ook ingezetenen van Domburg zich ter verkrijging van wandelkaarten, moeten wenden. „Ten opzichte van Westhove zij nog „opgemerkt dat het kasteel als zoodanig „niet te zien is, maar dat zij die belang- „stellen in het Herstellingsoord „voor kiuderen daar gevestigd, en „die inrichting wenschen te bezichtigen, „daartoe gelegenheid hebben iederen „"Woensdag-middag van S-4 „ure maar ook alleen op dien dag en „die uren, aan welke bepaling streng de „hand zal worden gehouden en waarvan „niet kan worden afgeweken." De toegang tot de gereserveerde laan tegenover het kasteel Westhove en het gereserveerde gedeelte rond het woonhuis op Berkenbosch is ook aan houders van kaarten verboden. De bosschen en duinen van Hoogduin (voormalig Overbosch van Duinvliet) zijn voor het publiek gesloten. Voor badgasten te Domburg vertoevende, zijn echter op persoonlijke aanvrage wandelkaarten verkrijgbaar bij den Directeur Sociëteit „Luctor et Emergo"'. REGLEMENT VOOR HET BESPELEN VAN HET TENNISVELD. a. De baan is uitsluitend toegankelijk voor leden en geintroduceerden der Socië teit „Luctor et Emergo". b. Leden en geintroduceerden kunnen de baan afhuren tegen betaling van J 1, per uur. Kaarten verkrijgbaar bij den kastelein. c. Bij den aanvang van het spel moet de kaart worden afgegeven aan den ballen- jongen, die daarop invult den tijd waarop met spelen wordt aangevangen. Van af dien tijd is het veld gedurende een uur ter beschikking van den huurder(ster), met dien verstande echter, dat de baan uit sluitend als tennisveld gebruikt zal mogen worden. d. Door denzelfden persoon of hetzelfde gezelschap mag de baan niet langer dan een uur achtereen in beslag genomen wor den, tenzij zich geen andere spelers hebben opgegeven. e. Is het veld in gebruik, dan laat men zich door den ballenjongen op een volglijst plaatsen. In de volgorde van deze lijst zal men aan de beurt komen. Voor ballen en reckets moet door de spelers zeiven gezorgd worden. g. Het dragen van tennisschoenen is verplichtend. h. Het veld kan hoogstens één dag te voren en voor niet meer den twee niet achtereenvolgende uren besproken worden. ernstige overweging verdienen. Wel is waar heeft het heerlijke voorjaarsweer ditmaal ongtwijfeld zijn invloed doen gelden*, dit neemt echter niet weg, dat over 't al gemeen in de laatste jaren een merkbare- neiging bestaat tot vroeger komen en. vroeger gaan. En zal het ook hier niet zaak zijn, de bakens te verzetten als het tij verloopt? Voor hotels- en pensionhouders, voor kamerverhuurders en neringdoenden is zoo'n voorseizoentje geen onaardig buiten kansje. Het is dan ook zaak, dat vroeger komen aan te moedigen ten einde tegemoet te komen aan de klacht, die vroeger alge meen, nu nog meermalen, gehoord wordt „het seizoen duurt zoo kort". Maar in de eerste plaats is daartoe de medewerking van pensionhouders en kamer verhuurders zeiven noodig. Domburg heeft en niet ten onrechte den naam van niet goedkoop te zijn. Ook in voor- en na seizoen zijn de prijzen hoog in vergelijking met andere kleine badplaatsen in België b.v. Dat schrikt velen af, die anders Domburg zouden ver kiezen boven andere zeebadenwant juist die „voortrekkers" zijn de ware voor „het stille Domburg van voorheen"; voor hen is zelfs ook onze badplaats nog te druk in Augustus, zij wenschen zelfs niet dat tusschending tusschen een drukke en een stille badplaats, zij verlangen absolute rust. Eenmaal hier geweest, komen zulke bezoekers steeds terug en zeker zouden ze in veel grootere getale komen, indien al gemeen bekend werd, dat Domburg niet alleen tot de rustigste en schoonste, maar wat vóór- en naseizoen betreft ook tot de goedkoopste badplaatsen aan de Noord zee gerekend kon worden. (Slot volgt.y TOOROP. De Wandelingen bij Domburg. Gei;jk een donker w0ud, Het wordt vervelend, ons geschrijf over dit onderwerp maar we moeten het „frapper toujours" wel toepassen waar het zulk een levenszaak voor Domburg betreft. Wederom komen tot ons klachten van de Directrice van het Herstellingsoord „Westhove" over het fietsen en wandelen langs de verboden laan tegenover het kasteel. Ook de boschwachter van „Hoogduin" klaagt over fietsen door dit bosch en over het feit, dat talrijke vreemdelingen van de wandelingen gebruik maken zonder van een toegangskaart voorzien te zijn. Dit nu is veel meer de schuld van Hótel- en Pensionhouders, dan van de vreemde lingen zeiven. Werd hen toch dadelijk na aankomst medegedeeld, dat zij zich op het Badpaviljoen van wandelkaarten moeten voorzien, dan zou aan deze klacht tegemoet gekomen worden. Wij doen nogmaals een beroep op hunne medewerking zulks in hun eigen belang. E. dat staat [droomen In dichten aandrang van oneindigheid: Zoó 't Wereld-dichtstuk boven Plaats en [Tiid- Waar ésoterisch in is saamgekomen De Heiligheid der oude verre stroomen Krishna's Aanschouwings-droom van [Eeuwigheid? Schrik'lijke Sphinx, doods-heimnis inge wijd; En 't jong Geloof dat knielt in 't cryp tisch Rome- Juli 1898. II. Bij den aanvang van het Seizoen 1911. Bij den aanvang van het Seizoen!? en reeds weken lang staan de hooggerugde gele stoelen bij tientallen op het strand kijkt de oude Sinke zoo nu en dan al grimmig van drukdoenerij en klinken van uit pensions en villas zomerstemmen in vreemde talen als ware het einde Juli! Waarlijk, we zouden zelf gaan twijfelen aan de juistheid van ons opschrift, zóó echt „zomers" ziet Domburg er uit. De vraag of het niet wenschelijk ware de „officieele" opening van het badseizoen te vervroegen zal voorzeker in de toekomst Groot-Meester, in het tonen-rijk der kleuren Symphonisch eenend, wat hij eerst verdeelt; Die in den breede uit mededoogen beeldt Het tragisch spel van 's Levens groot- gebeuren. Ont-dekkend wat in diepten ligt verheeld r Der Weeën Tuin en 't schrik'lijk boete- beuren, Gespeurd door der Geheimnis donk're [deuren, Waar 't noodlot onafwendbaar wordt bedeeld. En die ook 't kleine fijn kan ciseleeren Beeldjes van innigheid, waarover speelt,. In vonken trillend, gloed etherisch-teere. Klein-levens-spel, door Dichter-oog om streek!. Van zonnig ziener die, uit warm waar- [deeren, Voor ned'rig volkje 't licht des Hemels [steelt. Dec. 1905. Agent: „van Gend Loos". I. GOUDSWAARD, Bestelhuis Café 3CHKIEK, Domburg. Antiquiteiten (Delftsch Aardew., Porselein, Zilverw.) W. G. BAL, Middelburg, Krommeweele L 26-27. G. A. VAN BEIJNUM, Middelburg Segeerstraat H 79. Apotheek en Laboratorium. J. C. VAN DER HARST J Jz., Firma Da Blaeckb de Li&ny Zoon, Middelburg, Eortedelft G 7. L. E. VAN DER HARST J.Jz., Middelb.,PottenmarktK412. M. J. VAN PIENBROEE, Markt C 3, Middelburg. Badstoelen en Rietwerken. Hunn Dpinl Langeviele K 390, Middelburg. Vall LM '"')Man(leii-. Bad- ell Rietenstoelen Fabrikant. Besteller. Besteller Stoomtram AValeherentevens; BIERBOTTELARIJ en handel in MINERALE WATEREN. J. A. WILLEKES DU BOIS, Middelburg, Wal B 42. S. JESAIJES, Comm. S.S., Middelb., interc. telef. no. 7.

Domburgsch Badnieuws | 1911 | | pagina 2