Advertentiën en Adressen, h. van dhoi Van een Klapbank. W. VREEKE, Station, Domburg. Bloemenmagazijn Voor iet badseizoen zijn nog te huur: 1 kamer wijn- gaardstr wed. Pouwer 2 kamers id. mej. de Wolf 1 huis met 7 kamer9 en keuken badstr. na 6 Sept. L. de Visser. 1 kamer singel H. Brandt. 2 kamers wevers- straat A. Dourleijn. 1 kamer weststr. C. Schout. 5 kamers zuidatr D. Bommeljé. 3 0 markt P.v.d, Meuleri. 4 0 noordw. H. Dekker. 1 slaap kamer noordstr. C. v. Schagen. een huis met 4 kamers en keuken weststr. mej. Passenier (Zuidstraat) 3 kamers noordstr. na 13 Sept. mej. Florusse. BADSTOELEN te huren tijdens den badtijd gedurende den tijd, dat de huurder achter eenvolgend den stoel bezet houdt, f 0,10 (roode kaarten), per week 1,(witte maand 3,(blauwe seizoen. 6,(geele Het publiek wordt beleefd verzocht de Directie in het uitoefenen der controle behulpzaam te zijn, door toe te zien, dat het op de kaart vermelde bedrag overeen stemt met het betaalde. In de leeskamer liggen de volgende tijdschriften en couranten ter lezing: TIJDSCHRIFTEN. London News. Eigen haard. London Magazine. Nederland. L'Illustration. Aarde en haar Volken Le Rire. De Natuur. Die Woche. Vragen van den dag. Fliegende Blatter. De Gids. De Wereldkroniek. Hollandsche Revue. Elzevier's maandschrift. Je sais tout. Buiten. Simplicissimu9. Uilenspiegel. COURANTEN. Nieuws van den Dag met Middelburgsche Courant Kindercourant. De Scherpschutter. Utrechtsche Courant. Independence. Nieuwe Rotterdammer. Le Figaro. Algemeen Handelsblad. Kölnische Zeitung. Weekblad Amsterdammer. Courierde Scheveningue Haarlemsche Courant. Domburgsch Badnieuw* Uit het kastje met boeken in de leeszaal, dat weder met eenige werken vermeerderd is, kunnen badgasten, houders van toegang- kaarten, dagelijks tusschen 11 en 12 ure des voormiddags, boeken ter lezing krijgen, mits men het nummer van het boek en zijn naam teekene op eene lijst bij den kaste lein voorhanden. Voor jeugdige lezers zal door de ouders moeten worden geteekend. Domburgsch e Revolver Schietvereeniging. Vreemdelingen worden als buitenleden aangenomen. Contributie 1,per maand of per gedeelte van een maand. Informa ties worden verstrekt door den Directeur der Zeebadinrichting. Wisselkantoor. Tot wisseling van buitenlandsche munt speciën bestaat bij den heerH. M. Kesteloo, ter gemeente-secretarie, gelegenheid tus schen 9 en 12 uur voormiddag. Gevonden voorwerpen. 1 zilveren hoedenspeld, terug te beko men bij den kastelein op het Badpaviljoen. Hulppost-, Hulptelegraaf- en Hulptelefoonkantoor te Domburg. Geopend: van 16 Juli tot en met 15 September. Op werkdagen 8,00 - 1,00; 2,00 - 3,30; 6,00 - 9,00. Op Zondagen 8,00 - 9,00; 1,00-2,00. Laatste buslichtingen: Op werkdagen 7,25, 10,17* voorm. 1,20, 6,40 nam. Op Zon- en feestdagen 7,25 voorm. Met post 10,17 voorm. worden geene postpakketten of aangeteekende brieven verzonden. Verloren voorwerpen. Een bruin taschje, waarin zilveren horloge, gouden ketting en portemonnaie met ongeveer twee gulden, tegen belooning terug te bezorgen bij den kastelein op het Badpaviljoen. De Binocle van boer Knokkel of Haast u langzaam, door J. D I E R K E N S. In Aagtekerke was het goed rusten. Daar stond, getimmerd rondom een dikken boom, een „klapbank" zooals er in andere dorpen op Walcheren (zie Oostkapelle) ook nog wel te vinden zijn en zooals er vroeger zeker nog meer waren. Een bank waarop de dorpelingen, in een kring van ruggen en met den boom tot gemeen schappelijke leuning, te gader konden zitten om te „klappen". En waar de vreemde ling rusten kon. Maar die van Aagtekerke was een heel bijzonder mooie bank, met een getimmerde leuning waar men op kon lezen dat de bank een schenking was van de diaconie der Ned. Hervormde gemeente. Het was daar bijster leutig zitten, pal bij Maljees' herberg vanwaar men zich een^ lafenis kon laten reiken De mooie bank is weg. Glad weg. Ik heb er, teleurgesteld en verrast, de Aagtekerksche kinderen eens over geïn terviewd (de Aagtekerksche kinderen die, tusschen twee haakjes, in de laatste jaren er niet aangenamer op geworden zijn en die zich gewoonten van geld-rragen, alias bedelen, en najouwen hebben eigen gemaakt welke men vroeger daar nog niet vond) en ten antwoord gekregen: „De guus 'ebben 'n gerinneweerd". 't Leek mij nog al een krachttoer voor guusvoor kinderenom zóó 'n stevige bank kapot te maken. Dies heb ik er Maljees ook nog eens op nageslagen. En Maljees zei, zoo langs zijn neus weg, bij wijze van commentaar op 't eerste antwoord: „Ja. Guus van twintig jaar en daaromtrent". Het zijn dus weer eens de lummels van om-en-bij de burgerlijke meerderjarigheid die hun kwaadaardigheid en lafheid zoo hebben geuit. Het is wel heel verdrietelijk en ergerlijk voor de goedgezinden. En vooral ook voor de schenkster. Maar zou men 't niet nog eens willen probeerenP Daar zijn er wellicht wel meer die een kleine bijdrage willen offeren om, met vereende krachten dus te komen tot herstel van die goede oude klapbank tegen den volgenden zomer. 't Was in Aagtekerke zoo goed rusten. Een leerzaam boer Gijs Knokkel wae [zijn naam Een man met deugden, maar te slechter faana Bekend als schutter, Hoorde een vertrouwbre maat Gewagen van 'n wonder apparaat. Wat was de foefP Door te draaien aan 'n schroef Schoven twee cilinders naar voren Met 'n glas voor elk oog. Kéék men 'r door aldus 's mans betoog Dan, als door tooverkracht, Werd elk ver ding nabij gebracht; Van de honderd metef tot 'n mensch Bleven nauwlijks tien dat deed de lens* Gijs Knokkel, schoon verbijsterd bij 't hooren„ Knoopte het zorgzaam in z'n ooren En reeds den volgenden dag, met spoed,. Stapte hij naar stad, heel welgemoed. Hij dachtnu zal 'k allen paaien Overbodig dunkt me nog het laaien Van m'n jachtgeweer; Een knuppel in m'n rechterhand De kijker voor m'n oogen, Zóó haal 'k de hazen naar me toe Of de maat heeft me bedrogen! Hij kocht een dure. Ei, dacht de guit, Betaal 'k véél ik spaar 't aan m'n kruit. En met knuppel en binocle Gaat 's andreu daags boer Knokkel Eiks ter hazenjacht. Bij 't kreupelboschje, goed gemutst,. Houdt hij zich schuil. Hij beeft, Want 'fc op til zijnd wonder heeft Z'n armen geest onthutst. En wel een heel kwartier Zat hij daar, inééngedrongen, Als er 'n knaagdier Kwam, met wilde sprongen. Knokkel wachtte. Haas, van 'fc draven moe? Zette zich neder, met den rug naar 'm toe* De boer dacht: „nu zonder dat hij 't merkt „Vlug met den kijker gewerkt". Hij bracht hem voor d' oogen en [ziet! De haas was niet meer in 't verschiet, Maar scheen vlakbij. „O, genadig. [wonder",. Kreunde Knokkel, „had 'k 'm nu maar [onder M'n knuppel." Hij richtte zich op,. [voorzichtig,. De kijker bleef ter plaatse; stap voor stap Naderde boer, het haas was heel niet [schichtig,. O, wonder, wonder, na eiken pas De afstand kleiner geworden was Boer hield den knuppelsloeg Een sprong! Helaas, zuchtte hij, 't was. [te vroeg,. En bracht z'n binocle van d' oogen vandaan, Te kijken waar 't dier naar toe was gegaan. „Hoe nu Priep hij uit, „in die ééne seconde „Zulk 'n sprong? Ik begrijp 't niet, ,,'t Beest is weer in 't verst verschiet! „Niet genoegzaam getalmd, o zonde. „Het ding werkt best, maar 'k ben beboet, „Want groote haast is zelden goed." Badstoelen en Rietwerken. Agent: „van Gend Loos". I. GOUDSWAARD, Bestelhuis Café SCHRIER, Domburg. Antiquiteiten (Delftsoli Aardew., Porselein, Zilverw.) W. G. BAL, Middelburg, Krommeweele L 26-27. G. A. VAN BEIJNUM, Middelburg, Segeerstraat H 79. J. A. WILLEKES DU BOIS, Middelburg, Wal B 42. Apotheek en Laboratorium. J. C. VAN DER HARST J.Jz., Firma De Blaecke de Lignt Zoon, Middelburg, Kortedelft G 7. L. K. VAN DER HARST J.Jz., Middelb., Pottenmarkt E 412. Langeviele K 390, Middelburg. 'Manden-, Bad-en Kietengtoelen Fabrikant. Besteller. Besteller Stoomtram Walchoron, tevens BIERBOTTELARIJ en handel in MINERALE WATEREN. Bloemenhandel. H. BRAND, Singel 13, Domburg. A. BLAAS, Middelb., buiten de voormalige Dampoort T 46. voorheen Lange Noordstraat L 133. C. J. STOMPS. MIDDELBURG. BOÜQUETTEN, LOSSE BLOEMEN, BLOEMENMANDEN», GRAFKRANSEN, KAMERPLANTEN, enz. Beleefd aanbevelend C. GTJYOT..

Domburgsch Badnieuws | 1910 | | pagina 2