Advertentiën en Adressen. SOCIËTEIT „LUCTOR ET EMERGO". Grootc Zaal van liet Badpaviljoen. DANSMUZIEK, Merk „Vanitas". W. VREEKE, Station, Domburg bloemenmagazijn c. j stomps. middelburg. Openbare Godsdienstoefening. Zondag 17 Juli. Ned. Herv. Gemeente. Voorm. 9f/2 uur Ds. G. A. van deb Hooft. Extra collecte voor de armen. Nam. 2 uur Ds. G. A. van dbb Hooft. Gereformeerde Kerk. Voorm. 9 uur Ds. B. B. van den Hoobn. Nam. 2 uur Ds. B. B. van den Hoobn. Boomsch Katholieke Kerk. Voorm. 10l/2 uur de H. Mis. Voor het badseizoen zijn nog te hnnr: 6 kamersen keuken noordw. tot 1 Aug. W. Kesteloo. 6 kamers en keuken groentje. A. de Kam. 1 kamer wijn- gaardstr. tot 10 Aug S. Louwerse. 1 kamer id. wed Pouwer. 2 kamers id- mej de Wolf 2 kamers noordstr. tot 1 Aug. wed. J. v.Sluijs 4 badstr. 125 Juli Jacob Minder- houd. 1 huis met 7 kamers en keuken id. L. de Visser. 2 kamers weverij straat na 22 Juli J. van Slug's. 1 kamer siDgel H. Brandt. 1 weststr. J. Vreeke. 2 kamers weverij- straat A. Dourleiju. 1 kamer badstr. J. Vreeke. 4 kamers weststr. tot 10 Aug. G. v d Putte 1 kamer id. C. Schout. 8 kamers statioD- st.aat tot 7 Aug. D. Trieller. kamer zuidt'r. J. Sinke. 1 huis met 5 kamers en keuken station straat Boot. 5 kamers zuidstr. D. Bommeljé. 3 markt P. v. d. Meulen. 2 kamers en keuken ook met pension markt na 1 Aug. wed.v d Halea. 4 kamers ooststr. wed. Janse. 1 kamer id. G. Wisse. 4 kamers met pension id. 19 Juli—12 Augustus J. Wisse. 4 kamers noordw. H. Dekker. 2 slaap kamers noordstr. C. v. Schagen. 1 kamer heeren straat tot 30 Juli H v. Eijzeren 1 zit- en 2 slaapkamers weststr. A. v. Asp. Ver- venne 6 kamers groentje na 13 Aug S de JoDge een huis met 6 kamers en keuken weststr. mej. Passenit r (Zuidstraat 1 kamer noordw wed Passenier 2 kamers groentje 117 Aug. M. Wisse AMUSEMENTEN. Woensdag 20 Juli en Zaterdag 23 Juli 1910, voor kinderen tot 9 uur. Entrée 25 cent. Aanvang 7 uur Leden en houders van introductiekaarten hebben vrijen toegang. Verloren voorwerpen. Een perkamenten boekwijzer, terug te bezorgen bij den kastelein Badpaviljoen. dooe J. DIERKENS. I. Van den schrijver L. H. A. Dbabbe één der mieren der krioelende Nederland- sche literatoren-gemeenschap is een tijdje geleden een novelle verschenen, getiteld: „Een artiest", waarin hij de vooze ijdelheid eens auteurs aan de kaak stelde. Ik ken dien heer Dbabbe heel goed, omdat ik toevallig met hem op denzelfden dag gedoopt ben, niet alleen, maar ook tezelfder plaatse en tezelfder tijd. Toevallig, zei ik; want evengoed ware het mogelijk geweest, dat Diebkens bij een andere gelegenheid was gedoopt en onze wegen elkander nimmer hadden gekruist. Zijn er nu echter werkelijk lieden, die nieuwsgierig zijn te weten, of zich achter den schuilnaam Diebkens misschien een hunner eigen kennissen verbergt, dan zou het hun toch niets baten, zoo zij bij mijn doopgenoot hier naar gingen informeeren, wijl ik dezen uitdrukkelijk heb verzocht, mijn pen-geheim zorgvuldig te bewaren. Dit zij den lezer terloops even medegedeeld. Nu ter zake. Door hem weet ik nog een geval van toomelooze ijdeltuiterij, dat bovendien een eenigszins pijnlijk-humoristischen kant heeft, weshalve ik hem toestemming vroeg om het in een mij geschikt lijkenden vorm den lezers van het Badnieuws op te disschen. Hij vergunde het mij, mits ik andere namen koos, aan welken eiseh ik natuurlijk gaarne voldoe. Het onderwerp is voor een Badnieuws niet, wat men noemt, toepasselijkmaar ik heb verleden jaar en vóór-verleden jaar meer dan genoeg over de zee en over naakte menschen geschreven, om nu eindelijk eens met iets onzijdigs voor den dag te mogen komen. Niet waar? Trouwens, badgasten houden van humoristisch getinte anekdoten en het kan hen volkomen koud laten, of deze in zeewater dan wel in de atmosfeer eener stad zijn gedrenkt. Dus begin ik onbevan gen mijn verhaal. Over Chbistiaan Beoebstba, dichter van beroep, (ja, dikwerf reeds deed hij een beroep op den liefdadigheidszin van zijn Genius!) was een bedwelmend geluk ge komen Narcotiseerde hem de liefde eener maagd P Honoreerde een rijke oom een benauwenden wissel? Fascineerde hem de geestelijke gestalte van een grandioos sonnet? Van dit alles niets. Wat hem gebeurd was, kan onze onbekende levens (ik bedoel het uwe en het mijne, lezer) helaas nimmer beroeren, wijl het op en top en uitsluitend voor den kunstenaar is weggelegd! Ik ga het u verklappen. Weinige weken na het verschijnen van zijn bundeltje verzen, ontving Beoebstba van den uitgever een brief, waarin de mededeeling, dat een der periodieken te eerlang eeno bespreking van zijn arbeid zou bevatten, en de exploitant dier periodiek een weekblad daaraan gaarne het portret van den schrijver wenschte toe te voegen. Zulk een lintje, neen, deze Nederlandsche Leeuw der Literatuur, was altijd een schoone droom, een verheven illusie des heeren Beoebstba geweest. Maar kuiperijen konden hier niet baten, hij had geduldig zijn beurt moeten afwachten. En de verschijning eener komeet kan onmogelijk over het hoofd eens astronooms grootere dosis vreugde uitstorten, dan deze geheel on verwachte tijding over den weelderigen haardos van den dichter Beoebstba deed F Hij was, gelijk de Amsterdamsche volks mond het beeldend noemt „zijn huis kwijt". Toch hoezeer dit dierbare geluk zijn dichterziel tot in hare verste en diepste schuilhoeken ook schokte toch was er een storende dissonant in deze heerlijke symphonie der blijdschaphij bezat geen. portret. Althans geen deugdelijk. Hei laatste conterfeitsel dateerde van vijf jaren her, gaf dus geen getrouwelijk beeld zijns vollen mannelijken wasdoms en kon dus- voor een publieke vertooning geen dienst meer doen. Tè plotseling was hem deze- gave des hemels (de hooge onderscheiding n.l.) in den schoot gevallen; zij overrom pelde hem op de meest drieste wijze. De dissonant werd echter opgelost, dank zij het vernuft zijner ijdelheid. Hij ver wittigde zijn uitgever, dat hij de belangrijk© aangelegenheid persoonlijk met den exploi tant van het weekblad zou regelen En met bewonderenswaardigen ijver schreef hij dezen heer een uitermate hoffelijk briefje, inhoudend de belofte, binnen enkele dagen het gevraagde portret te- zullen zenden, na welke verrichting hij: zich onverwijld naar een bekwamen foto graaf begaf. Voor een opname was het moment onwederspreeklijk gunstig, omdat hij zich in lang niet had laten knippen en dus, met behulp van een kam, zonder geforceerdheid, om voorhoofd en slapen het veelzeggende aureool des dichterschaps. tot „stand" vermocht te brengen. De fotograaf beloofde den kop uitmuntend te doen slagen. En de man hield woord. Een paar dagen later kwam de proef. Beoebstba was er buitengemeen mede- ingenomen. De haren déden het en schenen heel natuurlijk te passen bij de ietwat somber-peinzende uitdrukking der oogen en bij de karakteristieke houding, van de hand om de kin. Neen, dit gelaat was géén gemeenplaats! Hij had dan wel eens andere dichterfacies onder de oogen gekregen! En waartoe lauwer te wachten? Dit portret was goed. Dus besloot hij, het dadelijk naar den exploitant van het weekblad op te zenden. Hij schreef een begeleidend briefje, legde het portret daarin, sloot het toen in een enveloppe en schreef daarna het adres. Hadde hij nu maar meteen de gom be vochtigd, dan Doch Bboebstra. deed dit niet. Gaande naar de post, liep hij en passant even bij zijn vriend Harten op, uitsluitend met het doel, dezen met de roemvolle gebeurtenis in kennis te stellen en het portret te laten zien. Harten had zich wel eens smalend over- zijn „rijmelarij" uitgesproken. Wat snapte die man, zelf géén dichter, ook van kunst De arme! Nu zou Harten dan toch raar opkijken, haha! Hij trof zijn vriend ge lukkig thuis, wien hij, niet zonder een zweem van hooghartig superioriteitsgevoel, dadelijk de hem ten deel gevallen bizondere- onderscheiding mededeelde. Harten zat met een verholen glimlach kalm naar den dichter te luisteren. Toch deed hij het. voorkomen, alsof hij geheel in Beoebstba's opgetogenheid deelde. Wordt vervo'gd Agent: „van Gend Loos". I. GOUDSWAARD. Bestelhuis Café SCHR1ER, Domburp. Antiquiteiten (Delf'tsch Aardew., Porselein, Zilverw.) W. G. BAL. Middelburg, Krommsweele L 26-27. G A. VAN BEIJNUM, Middelburg, Segeerstraat H 79. J. A. WILLEKES BU BOIS. Middelburg, Wal B 42. Apotheek en Laboratorium. J. C. VAN DER HARST J.Jz., Firma De Blaecke de Ligny Zoon, Middelburg. Kortedelft G 7. L. K. VAN DER HARST J.Jz., Middelb., Pottenmarkt K 412. Badstoelen en Rietwerken. Langeviele K 390, Midde 'Manden-, Bad-en Rietenstoelen Fabrikant. H VSn Dricl Langeviele K 390, Middelburg, Besteller. Besteller Stoomtram Walcheren, tevens BIERBOTTELARTJ en handel in MINERALE WATEREN Bloemenhandel. H. BKAND, Singel 13, Domburg. A BLAAS, Middelb., buiten de voormalige Dampoort T 46. DInnmanmQfin^iin voorheen Lange Noordstraat L 133,. BOUQUETTEN, LOSSE BLOEMEN, BLOEMENMANDEN» GRAFKRANSEN, KAMERPLANTEN, enz. Beleefd aanbevelend C. GrXJYOT. Bode van Middelburg op Domburg v.v. I. GOUDSWAARD, Middelburg, Lomberdstraat C 63a.

Domburgsch Badnieuws | 1910 | | pagina 2