DE VOORUITZICHTEN VAN HET SEIZOEN 1910. Voor het badseizoen zijn nog te huur: 8 kamers en kenken Villa Duin zicht tot 17 Aug. J. Scheele. G kamers en kenken noordw. tot 1 Aug. W. Kesteloo 6 kamers en keuken groentje A. de Kam. I kamer wijn- gaardstr S. Louwerse. 2 kamers id. Almekinders 1 kamer id. wed. Pouwer. 2 kamers id. mej de Wolf. 3 kamers en kenkenook met pension noordstr. wed. C. Schoo- nenboom. 2 kamers id. tot 1 Aug. wed. J. v. Sluijs 4 0 badstr. 1—25 Juli Jacob Minder- houd. 1 huis met 7 kamers en keuken id. L. de Visser. 2 kamers weverij- straat na 22 Juli J. van Sluys. 1 kamer singel H. Brandt. 1 f weststr. J. Vreeke. 2 kamers wevery- straat A. Dourleijn. 1 kamer badstr. J. Vreeke. 2 kamers weststr. 14 Julï-l Aug. C. Corré. 4 0 id. tot 10 Aug. G. v. d. Putte. 1 kamer id. C. Schout. 3 kamers station- ei.aat tot 7 Aug. D. Trieller. 1 kamer zuidt 'r. J. Sinke. 3 kamers station straat Boot. 1 huis met 5 kamers en keuken id. id. 7 kamers zuidstr. D. Bommeljé 3 markt P. v. d. Meulen. 5 0 noordstr. tot 18 Juli wed Hendrikse. 2 kamers en keukenook met pension markt -- wed. v.d. Halen. 4 kamers ooststr. wed. Janse. 1 kamer id. G. Wisse. 2 kamers met pension id. J. Wisse. 4 kamers id. H. Dekker. 6 kamers metpension noordw. wed. Franke. 3 slaap kamers noordstr. C. v. Schagen 1 kamer heeren itraat tot 30 Juli H. v. Eyzeren 1 zit- en 2 slaapkamers weststr. A. v. Asp. Ver- venne. 6 kamers groentje na 13 Aug S de Jonge. Reisgelegen heden. Stoomtram Walcheren. Dienstregeling aanvangende 15 Mei 1910. s il si "is s o B s3 <U bc ■e-s bi) M a «5 1 s o JS o B m p..z S tS «tn 5,05* 6,13 6,16* 6,22* 6,25 7,30 7,40 8,49 8,62 9,20 9,23 10,32 8,55§ 10,03§ 12,16 12,18 1,27 10,40 11,48 11,51 1,35+ 2,29+ 1,35 2,43 2,46 2,55 2,58 4,07 2,44+ 3,40+ 4,15+ 5,09+ 4,15 5,23 5,26 6,35 5,38 6,47 5,51f 6,45f 8,15 8,18 9,27 6,56 8,— 8,— 11,17* 11,20* 12,26* 9,37 10,46* 10,48* 1 „ure maar ook alleen op dien dag en „die uren, aan welke bepaling streng de „hand zal worden gehouden en waarvan „niet kan worden afgeweken." De bosschen en duinen van Hoogduin (voormalig Overbosch van Duinvliet) zijn voor het publiek gesloten. Voor badgasten te Domburg vertoevende, zijn echter op persoonlijke aanvrage wandelkaarten verkrijgbaar bij den Directeur der Domburg8che Zeebadinrichting. Inge zetenen van Domburg kunnen bij genoemden Directeur mede wandelkaarten bekomen. Uitstapjes te voet: Gaande door de manteling en terug door de bosschen en duinen van Hoogduin (voor malig overbosch van Duinvliet) ('/2 uur). Gaande door de manteling en het landgoed Westhove en terug door de bosschen en duinen van Hoogduin (voormalig over bosch van Duinvliet) uur). Langs den straatweg tot aan het landgoed Schoonoord, vervolgens links af, en door de bosschen van het landgoed Duinbeek of van Berkenbosch terug (l'/2 uur). Naar de Oranjezon, door de manteling ach ter Westhove en terug langs het land goed Zeeduin. (3 uur.) Naar Aagtekerke en over Oostkapelle terug (2 uur). Naar Westkapelle en over Aagtekerke terug; de zeedijk en lichttoren te bezien (3% uur). Aan de bezoekers der badplaats is het wandelen over deze landgoederen door de eigenaren welwillend vergund. In de leeskamer liggen de volgende tijdschriften en couranten ter lezing: TIJDSCHRIFTEN. London News. Eigen haard. London Magazine. Nederland. L'Illastration. Aarde en haar Volken Le Rire. De Natuur. Die Woehe. Vragen van den dag. Fliegende Blatter. De Gids. De "Wereldkroniek. Hollandsche Revue. Elzevier'a maandschrift. Je aais tont. Buiten. Simplicissimus. Uilenspiegel. COURANTEN. Nieuws van den Dag met Middelburgsche Courant Kindercourant. De Scherpschutter. Utrechtsche Courant. Indépendance. Nieuwe Rotterdammer. Le Figaro. Algemeen Handelsblad. Kölnische Zeitung. Weekblad Amsterdammer. Courier de Schéveningue Haarlemsche Courant. Domburgsch Badnieuws Uit het kastje met boeken in de leeszaal, dat weder met eenige werken vermeerderd is, kunnen badgasten, houders van toegang- kaarten, dagelijks tusschen 11 en 12 ure des voormiddags, boeken ter lezing krijgen, mits men het nummer van het boek en zijn naam teekene op eene lijst bij den kaste lein voorhanden. Voor jeugdige lezers zal door de ouders moeten worden geteekend. Van 15 Mei tot en met 15 September. Gedurende de maanden Juli en Augustus. Alleen des Donderdags. WANDELINGEN enz. De buitenplaatsen Westhove, Duinbeek en Berkenbosch zijn voor het publiek gesloten, maar voor vreemdelingen, ver- blijfhoudende op Domburg, zijn wandel kaarten beschikbaar en door tusschen- komst van hen bij wie zij logeeren, te verkrijgen, bij den Directeur der Dom- burgsche Zeebadinrichting tot wien ook ingezetenen van Domburg zich ter ver krijging van wandelkaarten, moeten wenden. „Ten opzichte van Westhove zij nog „opgemerkt dat het kasteel als zoodanig „niet te zien is, maar dat zij die belang- „stellen in het Herstelling-soord „voor- kinderen daar gevestigd, en „die inrichting wenschen te bezichtigen, „daartoe gelegenheid hebben ie<lei*eu „Woensdagmiddag- van S-4 Onwillikeurig denken wij bij het neerschrijven van dit opschrift aan een soortgelijke bespiegeling iu No. 2 van den vorigen jaargang. En dan herinneren we ons hoe pessimistisch we toen gestemd waren, na een winter, die werkeloosheid, na een voorzomer, die niets dan slecht weer gebracht had! Hoe geheel anders is dat nu; den geheelen winter was er volop werkoveral werd gebouwd en verbouwd te veel bijna; men had 't wel over een paar jaar verdeeld willen zien. En op dien bedrijvigen winter, volgde een prachtige voorzomer; die ons al heel wat bezoekers bezorgde. Tot nu toe kunnen we dus over 1910 tevreden zijn maar, het eigenlijke seizoen is nog een onbeschreven bladzijde in de geschiedenis onzer badplaats; spoedig te spoedig wel binnen een achttal weken al, zal die bladzijde weer leesbaar zijn, thans kunnen we slechts uiting geven aan wenschen, ons verdiepen in gissingen, het oog gericht op de voorteekenen, die gunstig genoemd mogen worden. De steeds toenemende stroom van aan vragen om informaties was dit voorjaar al buitengewoon groot; er is dan ook al zeer veel verhuurd, zoowel in de Hótels als bij particulieren. Maar er is dan ook voor heel watr meer van die aanvragers plaats; er ie zooals we reeds schreven heel wat verbouwd en bijgebouwd, ruimschoots de moeite- waard om u tot de gewone gemeenschap pelijke wandeling uit te noodigen, die verleden jaar bij gebrek aan beziens waardigheden achterwege blijven kon. Als uitgangspunt nemen we weer het tramstation waar we al dadelijk uw aan dacht willen vestigen op de verbreeding van het perron, een zeer goede en hoog noodige verbetering die door onze zomer- bezoekers ongetwijfeld gewaardeerd zat worden. Door het Karregat dat zooals uwe- teenen terecht opmerken opnieuw be straat is, komen we in de Heerenstraat die op dit punt grootelijks veranderd we mogen gerust zeggen verfraaid is ge worden. Het langlijvige gebouw tegenover 't Karregat dat gedurende vele jareu menige badgastenfamilie herbergde, is ver dwenen en heeft plaats gemaakt voor eeu gedeelte tuin, behoorende bij de villa's van den heer Spbengeb. Het keurig aan gelegde park met zijn goed onderhouden? gazons en de vroolijk geschilderde huisjes maken dit punt thans tot een van de- fraaiste van het dorp. Nu we ons toch in de Heerenstraafe bevinden, zullen wij nog even een uit stapje maken naar het Schuttershof, waar een flinke, ruime conversatiezaal is bijge bouwd, welke zoowel van uit de eetzaal,, als van uit den tuin bereikbaar is. Het- zaaltje ziet er zeer aantrekkelijk uit, men- vindt er een piano, een flinke leestafel en tal van gemakkelijke stoeltjes, die vooral bij minder goed weer zeker veel aftrek zullen vinden. De eigenaar van het Schuttershof ver gunt ons door zijn boschrijke domeinen onzen weg te vervolgen, en, van die ver gunning gaarne gebruik makende, komen wij door den drigten-pas op 't vroon, waar cnze aandacht dadelijk getrokken wordfc door de nieuwe villa van Mevrouw Elout,. Hoog-Duinoord geheeten. Wij kunnen dat huis niet zien, zonder telkens en telkens weer te denken aan onze jeugd, aan 't vroon van vóór vijf en twintig, dertig, jaar, 't vroon waar de Domburgsche school jeugd speelde, beestenstreken uithaalden,, wellicht, goed maar waar tenminste geen omrasterd tennisveld lag, geen palen stonden, waar geen prikkeldraad sarde, en geen vlechtwerk heinde en waar, Olast not least, geen langgerekte, grauwe would-be sky-scraper stond, die Hoog-Duinoord heette. O! laatste en leelijkste aditie tot de vroon-natuur-bederverij, wanstaltig pro- dukt van Domburgsche architectuur, er zijn goddank nog twee dingen vóór u te zeggen. Ten eerste biedt ge onzen bad gasten een aangenaam verblijf, in flinke kamers met prachtig uitzicht op zee en landten tweede hebt ge opgeslokt het horizontaal gerekte Heerenstraathuis (om gezet in verticale gerektheid) en dat alleen geeft u in onze oogen recht van bestaan. We zullen verder gaan. Doch neenr wat zien we ginds ter zijde van 't gebouw PI Een monument? of monumentale zekere nu, voor dwergen dan toch zeker! Doch neen, dat kan toch ook niet: er is een deurtje op zij dat open staat en ziet een pomp er in! Nu gaat ons een licht op: de architect is zelf ook met zijn werk niet tevreden geweest, toen heeft hij dit gewrocht, dit meesterstuk zoo strak van lijn, ook verti kaal gerekt in stijl dus met 't gebouw en met de zee! We gaan, al doet ons 't scheiden wee van zooveel schoonsnog even nu, naar de Hooge Hill waar wij stukken zien liggen van een trap of liever iets dat een trap moet worden. De helft ziet ge hier? de wederhelft ligt bij Schout den timmer man te smachten naar die helft, terwijl wij, en velen met ons, smachten naar d& vereeniging der beide helften waardoor een flinke gemakkelijke toegangsweg naar 't strand gevormd zou worden. Maar hier op Domburg heeft nu eenmaal 't „haast U langzaam" burgerrecht. De Vereeniging- met den langen naam, die dit goede werk tot stand wenscht te brengen, heeft reeds lang instructies tot plaatsing gegeven? heeft ook reeds lang de noodige vergun ning van het Polderbestuur van Walcheren doch er is werk aan den winkel en haaBt U langzaam! (ook waar 't betreft de echtelijke vereeniging van twee trap- helften). (Slot volgt.)

Domburgsch Badnieuws | 1910 | | pagina 2