Advertentiën en Adressen. Het Seizoen 1909. Cath. H. FLEUMER, HEIL G YM Y AS Tl EK, Domburg, Badhuisweg A 32a. BADSTOELEN te huren tijdens den badtijd'. gedurende den tijd, dat de huurder achter eenvolgend den stoel bezet houdt, J 0,10 (roode kaarten), per week 1,(witte maand 3,(blauwe rt seizoen6,(gele Het publiek wordt beleefd verzocht de Directie in het uitoefenen der contróle behulpzaam te zijn, door toe te zien, dat het op de kaart vermelde bedrag overeen stemt met het betaalde. In de leeskamer liggen de volgende tijdschriften en couranten ter lezing; TIJDSCHRIFTEN. London News. Buiten. London Magazine. Uilenspiegel. L'IllustratioD. Eigen haard. Revue des deux mondes. Nederland. Le Rire. Aarde en haar Volken. Die Woche. De Natuur. Fliegende Blatter. Vragen van den dag. De Wereldkroniek. De Gids. Elzevier's maandschrift. Hollandsche Revue. COURANTEN. Nieuws van den Dag met Middelburgsche Courant. Kindercourant. De Scherpschutter. Utrechtsche Courant. Jndépendance. Nieuwe Rotterdammer. Le Figaro. Algemeen Handelsblad. Kölnische Zeitung. Weekblad Amsterdammer. Courier deSchéveningue Haarlemsche Courant. Domburgsch Badnieuws Uit het kastje met boeken in de leeszaal, dat weder met eenige werken vermeerderd is, kunnen badgasten, houders van toegang- kaarten, dagelijks tusschen li en 1*2 ure des voormiddags, boeken ter lezing krijgen, mits men het nummer van het boek en zijn naam teekene op eene lijst bij den kaste lein voorhanden. Voor jeugdige lezers zal door de ouders moeten worden geteekend. Uitstapjes te voet: Gaande door de manteling en terug door de bos8chen en duinen van Hoogduin (voor malig overboseh van Duinvliet) (''.2 uur). Gaande door de manteling en het landgoed Westhove en terug door de bosschen en duinen van Hoogduin (voormalig over boseh van Duinvliet) uur). Langs den straatweg tot aan het landgoed Schoonoord, vervolgens links af, en door de bosschen van het landgoed Duinbeek of van Berkenbo8ck terug (l'/a uur). Naar de Oranjezon, door de manteling ach ter Westhove en terug langs het land goed Zeeduin. (3 uur.) Naar Aagtekerke en over Oostkapelle terug ('2 uur). Naar Westkapelle en over Aagtekerke terug; de zeedijk en lichttoren te bezien (3 '/2 uur). Aan de bezoekers der badplaats is het wandelen over deze landgoederen door de eigenaren welwillend vergund. Wisselkantoor. Tot wisseling van buitenlandsche munt speciën bestaat bij den heer H. M. Kesteloo, Hulppostkantoor, gelegenheid. Gevonden voorwerpen. Een gouden broche (Zeeuwsch knopje), terug te bekomen bij den Heer Bbeel, koetsier, Berkenbosch. Het seizoen loopt ten einde en zulks vroeger dan gewoonlijk. De patiënten van wijlen Dr. Mezger, die onze bad plaats in September nog een soort na-seizoen bezorgden, moesten wij missenhet slechte weer in 't begin dezer maand verdreef velen, die plannen voor een langer ver blijf gemaakt hadden, terwijl de cholera- angst verschillende buitenlandsche families van een voorgenomen sejour in Septem ber deed afzien. Dat neemt niet weg dat wij geen reden tot klagen hebben, integen deel, niettegenstaande het zeer ongunstige weer mochten wij ons in een buitenge woon druk bezoek verheugen. Zelfs in Juli toen de geheele Noordzeekust van klaagliederen weerklonk, toen onrustba rende berichten tot ons kwamen omtrent gesloten hotels te Scheveningen en elders, zelfs toen was Domburg goed bezet, zóó goed zelfs dat het bestuur der Sociëteit „Luctor et Emergo" aanleiding vond de reeks van zomeramusementen eerder dan gewoonlijk te doen aanvangen. Over de amusementen van het afge- loopen seizoen wenschen wij hier nog een woordje te zeggen. Het ware wel te wenschen, dat de amusementen van een week, wekelijks heet van de rooster in 't Badnieuws besproken konden worden. Ons ontbreekt echter daartoe in het „Hochsaison" de tijd. Mocht echter een volgend jaar een onzer bezoekers roeping voelen zich als „van week tot week"-schrijver op te werpen, dan zullen we hem met open armen ontvangen. Bovendien kan hij als goed van „week tot week-schrijver" rekenen op een zevende gedeelte van de lauweren welke het gebruikelijk is een goed „van dag tot dag" schrijver toe te zwaaien. Dit is echter toekomstmuziek; voor het tegenwoordige wenschen wij „en masse" alle amusementen van 't seizoen 1909 de revue te doen passeeren, vertrouwende dat menig deelnemer of toeschouwer de herin nering aan een' gezelligen middag of vrolijken avond aangenaam zal zijn. Er heerschte dezen zomer onder onze badgasten een prettige geest, die 't welsla gen verzekerde van alles wat op touw gezet werd, die maakte dat het organi- seeren van „vermakelijkheden" aüders vaak een vrij ondankbaar werk zelf een amusement werd. We denken in de eerste plaats aan de Cotillon van 7 Aug. zoo uitnemend geleid door Mevrouw G.-v. d. P. De avond was een succes, dank zij de medewerking van allen. Men apprecieerde, er werd met animo gedanst, alle dwaze angst voor de mogelijkheid van „een gek figuur slaan" werd op zij gezet en 't gevolg was dat Mevrouw G. alle eer van haar werk had. Na den avond van 7 Augustus verdient vermelding, de middag van 10 Augustus. Vossenjachten waren reeds zoo vaak ge houden, dat we bijna huiverig waren van een herhaling, doch ziet, de belangstelling was grooter dan ooit. Een flink aantal deelnemers en deelneemsters niet alleen, doch ook heel wat belangstellenden op de Oranjezon om de gezelligheid der reünie te verhoogen. En last not least vossen die 't najagen overwaard waren en jagermeesteressen wier voetspoor het een vreugde was te volgen. De schietwetstrijd die op de vossenjacht volgde droeg als gewoonlijk een meer intiem karakter, doch de weinige deel nemers zullen ongetwijfeld aangename herinneringen hebben behouden aan dien gezelligen dag. Ook de zwemwedstrijd ditmaal door goed weer begunstigd mocht zich ver heugen in groote belangstelling vooral vanwege de toeschouwers op het strand. Het aantal „werkende leden" vooral wat het snelzwemmen voor dames en meisjes betrof, moge wat te wenschen overgelaten hebben, de kamp was er niet minder hevig om en de hardwerkende winners verdienden ten volle het applaus, dat hen vanwege 't kalm van uit strand stoelen toeziend publiek ten deel viel. Het laatste nummerde wedloop door 't water had, als naar gewoonte, een lachsucces. De jaarlijksche ping-pongmatch werd ditmaal op touw gezet door den Heer van Gboin Soeteb8 krachtig bijgestaan als we ons niet vergissen door Mejuffrouw Wichebs Wiebdsma die reeds zoo vele- malen de organisatie van deze wedstrijden op zich genomen had. Ook deze match slaagde uitstekend, de omstanders werden, vergast op goed spel en spannende momenten. Ook de snipperjacht te voet mag ten volle geslaagd beeten. De regen op de terugtocht had achterwege kunnen blijven,, doch op 'n beetje meer of minder regenu zagen we dezen zomer nu eenmaal niet,, en er werd dapper doorgejaagd. We gelooven ook met betrekking tot deze jacht te mogen constateeren, dat de keuze van vossen en jagermeesteressen niets te wenschen overliet van de zijde der diverse assistenten ontvingen wij tenminste geen klachten, integendeel Eest nog de gezamenlijke avondwande ling met giorno's naar de Kuil van Hoog duin. Zoo ergens dan was hier het groote succes van den avond te danken aan de medewerking van onze badgasten, en van de enkele inboorlingen die tijd nog moeite ontzagen om een aardige wijze van verlichting te bedenken en uit te- voeren. De lange lichtstoet maakte vooral in bosch en duin een alleraardigst effect en in de Kuil (door Baas Schoonen- boom zoo keurig a giorno verlicht) heerschte een opgewekte stemming waaraan door het zingen van verschillende volksliederen uiting werd gegeven. Ten slotte dienen wij nog te vermelden dat én de „Original Wiener Dames Kapel'" en het „Orchestre des Dames" onder directie van Mme. Vilmè HeisleePleyel. ons wekelijks goede muziek verschafte en dat de dansavonden, zooveel aftrek vonden, dat de vergrootte zaal nog vaak te klein bleek. In een volgend nummer een meer zakelijk overzicht van het seizoen. E. üit „gesluierde en heldere Luchten". SERENITEIT. Eustige gang in rhytmisch-schoon bewegen,. Door plotselinge steilten niet gestoord Als rijzen op der passie smarte-wegen. Een beld're winterdag; 't vol-reine akkoord? Wijd-effen zee, in d' avond-rust gezegen Van gouden zon, die stalen lucht doorgloort^ 25 November 1900. GEVALLEN BOOM. Gelijk een boom daar ligt doorstorm gerooid r Een moede reus, die worst'lend viel ter [aarde, En voor zijn val z'n laatste kracht vergaarde? Zwaar drukt hij d' aarde, zacht door [haar omplooid. Leven gaat voort, dat leven zelf bewaarde. Het najaars-bosch, van blader-weelde ont dooid, Nu langs zijn voet als gouden munt [gestrooid Buigt voor den Dood, dien 't zelfde leven [baarde. Zóo valt een man, die d' in-gegeven kracht Gewetens-rein gebruikt heeft heel zijn leven, Trouw werkman aan het werk hem toe bedacht. Zóo valt een held, standvastig tot in 'tsneven, Verlosser van zijn Volk; de taak volbracht,. In eeuwigheid van licht, door God geheven. November 1906. Massage Berlijn. Agent: „van Gend Loos". I. GOUDSWAARD, Bestelhuis Café SCHRIBR, Domburg. Antiquiteiten (Delftsoh Aardew.,Porselein, Zilverw.) W. G. BAL, Middelburg, Krommeweele L 26-27. J. A. WILLEKES DU BGIS, Middelburg, Wal B 42.

Domburgsch Badnieuws | 1909 | | pagina 2