Advertentiën en Adressen. ELITE OMESTRE MS MES, Extra Dansavond, Concert Symphonique Gezamenlijke Avondwandeling BESPIEGELINGEN Cath. H. FLEUMER, IIE1L GYMNASTIEK, Domburg, Badhuisweg A 32°. W, VGHIKI. Station Bedburg* Dinsdag 24 Augustus 1909, (voor kinderen tot 9 nur.) Entrée 25 cent. Aanvang 8 uur. Leden en houders van introductiekaarten hebben vrijen toegang. Donderdag 26 Augustus 1909, te geven doob het Directrice Mme ViLMa HeislebPleyel, (pianiste). 1®P prix du Conservatoire de Vienne. Entrée 50 cent. Aanvang 8 unr. Leden en houders van introductiekaarten hebben vrijen toegang; houders van dag- introductiekaarfcen met bijbetaling van 25 cent. Vrijdag 27 Augustus 1909, met GIORNO's naar de knU van Duinvliet (Hoogduin). (Giorno's verkrijgbaar bij den Heer VAN SCHAGEN.) Het Comité tot regeling van Zomerver- maken looft drie prijzen uit voor de fraaiste respectievelijk origineelste verlichtingen. In de „kuil van Duinvliet" worden verversehingen aangeboden. Vertrek van het Badpaviljoen des avonds te 7V« uur- 's Avonds te 9'/2 nur rennie op het Badpaviljoen. Gevonden voorwerpen. Een gouden' broché met pareltjes, een haarborstel en een halsketting van witte kralen met goud slot, terug te bekomen bij den kastelein Badpaviljoen. Een vulpenhouder, terug te bekomen hij C. Vbeeke Badhotel. Een zilveren armband, terug te bekomen bij de Strandpolitie. door J. DIERKENS. I. Ahadenkt de lezer, aha, weer een bijdrage van Diebkens, den geliefden „collaborateur" van het Badnieuws, weer een historie van den een of anderen naak ten meneer. Tot m'n groote spijt moet ik ditmaal mijne lezers teleurstellen. Geen atoom mijner pen, dat er aan denkt, wederom een dergelijke scabreuze geschiedenis te boekstaven. Niet omdat haar, eventueel, daartoe de lust zou ontbreken; doch omdat mijn archief inzake de heeren Adam en Witbug geen belangwekkende documenten meer bevat. En om u nu de waarheid te zeggen, was ik vast besloten, nimmer meer een pen op papier te zetten, vermits ik geen scribent ben en met al m'n gelegen- heidsgeschrijf toch geen eer inleg, (ik houd i bovendien meer van ingelegde vruchten; ge zult zeggen, dat de eer ook eene vrucht is, in casu de vrucht mijner bijdragen, maar die smaakt me te onwezenlijk). Ik had mijn gereedschap dan ook reeds goed en wel opgeborgen, toen een telegram besteller mij een couvert overhandigde. Gegeven het feit, dat ik een weinig neuras thenisch ben aaDgelegd (mijn éénige punt van overeenkomst met een heuschen schrij ver), móest ik wel ontstellen. Dit gebeurde inderdaad. Ik aarzelde om het geheim zinnige ding te openen. Maar toen ik mijn weifelmoedigheid meester was en met bevende vingers de ritselende enveloppe openbrak, derzelver inhoud te voorschijn haalde en las toen doorgloeide mij een tinteling van vreugde. Wat denkt ge? Telegrafisch werd mij om een bijdrage gevraagd! Ik kon m'n oogen niet geloo- ven. Was ik plotseling zulk een meester geworden Ik Bnelde naar m'n kamer, zette mij neder op een stoel en begon over het lastig geval te peinzen. Lastig, zéér lastig. Mijn aanvankelijk gevoel van blijd- Bchap over het ongehoorde eerbetoon werd spoedig verdrongen door een gevoel van matelooze verlegenheid. Of denkt ge, dat Diebken8 steeds bijdragen „in portefeuille" heeft? Nog eens, ik behoor niet tot het gilde der auteurs, heb dus nooit iets in porte'euille, ja, erger nog, ik bezit zelfs geen portefeuille. Toch wilde ik de redactie van dit orgaan (ik bedoel het Badnieuws) geen échec laten lijden. Mijn vriend Wit bug opzoeken en hem vragen, of hij niet nóg 's 'n vergeten keertje van z'n leven conneetiën met den heer Adam heeft gehad, ach, ik wist vooruit, dat het vergeefs zou zijn. Het geval nam voor mijne beang stigde verbeelding dreigende afmetingen aan. Ik zat er mee. Verzwijgen mag ik echter niet, dat er in dat verzoek toch wel iets aardigs voor mij school. Jongen, dacht ik, jongen, Diebkens, je kunt niet weten, de eerste schreden zijn altijd wan kelend en voorzichtig, en alle kleine kinderen begonnen met telkens te vallen, zonder dat hen dit in hun opklimming tot flink loopende menschen in 't minst heeft benadeeld. Kom, Diebkens, probeer het nog eens, ga eens met stalen wil op het ijlverzoek in, zoo ijlde ik. Maar terzelfder tijd begaf mij juist dat, wat ik mijzelven trachtte in te sprekende moed. Het was vreemd, ik voelde mij machte- loozer dan te voren en een ellendig gevoel van spijt en wrevel rees in mij boven. Want ik wist niets meer, niets, niets. En vóór mij lag het telegram, als een brutale uitdaging aan mijn geesteloozen geest. Eindelijk besloot ik maar in de pose te blijven, waarin de hopelooze gesteldheid mijns gemoeds mij had neder gezet en te gaanbespiegelen. Ik dacht zóó: bespiegelingen zijn altijd welkom en ik zit nu toch bij de pakken neer, allicht komt vanzelf de geeBt over mij. Maar er verliepen circa vijfentwintig minuten, zonder dat ik 'n vonkje voelde aangloeien lk begon hevig te transpireeren (ik ver zeker u, dat het helsch benauwend is om te goeder trouw en in volkomen gelaten heid den geest af te wachten.) Maar toen deze weeën hun culminatiepunt hadden bereikt, werd ik mij plotseling bewust, dat ik zóó niet op den goeden weg kon zijn. Bespiegelingen waren goed, mits men vooraf een concreet (of abstract, c'est égal, maar in ieder geval eenonder werp vaststelde, waaróver men te bespiegelen wenscht. Daarmede echter was ik de op lossing weinig nader gekomen. Want onder de duizenden onderwerpen moest ik nu een keuze doen, welke het bespiegelen nièfc tot een vergeefsche bezigheid ver laagde. De Zee, de Zee de spiegel der zeeneen, een spiegel te be spiegelen is belachelijk. De Strandvloo. (ik bepaalde mij voorshands tot toepasselijke* onderwerpen) Maar ik herinnerde mij, betreffende dit insect, niets meer van de lessen in de natuurlijke historie, ja, ik meen gerust te mogen zeggen, dat dit insect destijds nimmer op het tapijt kwam. (ook 'n beeldspraak van den kouden grond t eene strandvloo op het tapijt!) Ik wil den lezer en 'passant even mededeelen, dat ik momentaneel niet tot de badgasten van Domburg behoor; in welk verband ik dit hier zeg, zulks laat ik ter bespiegeling aan den lezer over. De Melktent! O hemel, eensklaps bestormde mij een horde- onderwerpen (beter voorwerpen): de strand stoelen, de paalhoofden (hierover zie onder), de badkoetsen, het spekje, de kwal, do strandorgels, het badkaartje. Ik duizelde. De kwal leek mij in eerste instantie wel eene bespiegeling waard; zij genoot mijne- voorkeur, omdat zij zelve wel iets op een bollen spiegel lijkt, niet waai? De kwal dan (zoo begon ik) is een echte kwal, een kwallerig weekdier en het heeft in, het plan van den Schepper gelegen, hare geaardheid als toonbeeld te stellen voor zekere eigenschappen van zekere menschen. Sinds dien zijn er ontelbare kwallen onder de menschen gekomenof gelooft ge niet, dat zónder het zee-weekdier deze aarde vrij zoude zijn van landelijke kwallen P* Gewis, hoor, even zeker, als dat er géén „stomme ezels" zouden existeeren buiten de aanwezigheid van heer langoorGoed beschouwd zijn. in menig opzicht, de on deugden en onhebbelijkheden der mensch- heid door het di er en rij k in de wereld gebracht (ter verdere overdenking aan den lezer gelaten). Toen ik met mijn bespie gelingen zoover was gevorderd, proestte ik het op eenmaal uit. Wat deed ik eigenlijk? Lag het nu werkelijk in m'n voornemen om bespiegelingen te houden en deze dan te laten drukken Bespiege lingen door J. Diebkens P Gewoon 'n paskwil (ik had bijna geschreven paskwal, omdat ik pas over de kwal heb gefilo sofeerd). Dit vind ik van mezelf niet onaardig opgemerkt en het geeft me hoop, dat ik tóch misschienDoch neen, ik voel, dat ik het nooit tot deugdelijke* bespiegelingen brengen zal en daarom Geachte lezer, ge vergeeft 't mij, Diebkens, dat hij u zoolang heeft op gehouden P Diebkens kan niets, tenminste- voor vandaag niet. Hij is moedeloos ge worden. Hij groet u en wenscht u een gezegende Augustusmaand. N. B. Den volgenden dag. Ik heb een- bange cauchemar gehad. De afgehouwen hoofden van Radhen Adhipatti, Radhen Djaksa, Radhen Kliwon, enz. zag ik op palen staan. De hoofden van de Hoofden van Lebak op palen. Korter: hoofden op palen. Korter: Paalhoofden. Ge begrijpt» 6/7 Aug. Massage Berlijn. Agent: „van Gend Loos". I. GOUDSWAARD, BeBtelhuis Café SCHR1ER, Domburg. Antiquiteiten (Delitech Aardew.,Porselein,Zilverw.) W. G. BAL, Middelburg, Krcmmeweele L 26-27. J. A. WILLEKES DU BOIS, Middelburg, Wal B 42. Apotheek en Laboratorium. J. C. TAF DER BARST J.Jz., Firma De Blaecke de Ligsy Zcoï. Middelburg, Kortedelft G 7. L. K. TAF DER HARST J.Jz., Middelb., PotteumarktE 412. Badstoelen en Rietwerken. Hi/on Hl-lol Langeviele K 890, Middelburg. Vall UI lel,jfanden-, Rad- en RietenBfoeleu Fabrikant. Besteller. Besteller Stoomtram Walcheren, tevens- BIERBOTTELARIJ en handel in MINERALE WATEREN. S. JESAIJES, Comm. S.S., Middelb., Interc. telef. no. 7.. Bloemisterij. A. BLAAS, Middelb., buiten de voormalige Dampoort T 46. BLOEMEN MAGAZIJN. CPTTVHT voorheen Vlasmarkt L 23, Uli Ivlj C. J. STOMPS, MIDDELBURG. AFGESNEDEN BLOEMEN, BOUQIIETTEN, KRANSEN* BLOEMENMANDEN en alles wat tot het vak behoort. Bode van Middelburg op Domburg v.v. I. GOUDSWAARD, Middelburg, Lomberdstraat C 53a.

Domburgsch Badnieuws | 1909 | | pagina 2