ffiHUL ram Blffl KUIL, Advertentiën en Adressen. SOCIËTEIT „LUCTOR ET EMERGO". Groote Zaal van het Badpaviljoen. CONCERT EEN VERZOEK 3) Nog een avontuur van den heer TITUS WITRUG. w0 wëêmm. Voor het badseizoen zijn nog te huur: 2 kamers 4 4 kamers met pension 2 zit- en 8 slaapkamers 6 kamers en keuken 1 kamer 1 f 1 2 kamers 2 beneden en 8 boven kamers met keuken 1 kamer 5 kamers 4 kamers en keuken 2 kamer 4 kamers en keuken 4 kamers 1 kamer 2 kamers 2 1 kamer 5 kamers 2 huis met 9 kamers en keuken 8 bovenka mers- en 1 (benedenkamer 5 kamers met pension 1 kamer 1 huis met ooststr. id. id. id. noordw. badatr. id. wyn- gaardstr. id. westk. weg zuidstr. markt noordstr weststr. noordstr. heeren straat id. weverij straat id. id. markt mers, 2 zit kamers en keuken na 80 Aug. na 16 Aug. na 1 Aug. tot 1 Aug. tot 15 Aug. na 28 Aug. G. Wisse, wed. Janse. J. Wisse. H. Dekker. W. Kesteloo. J. Vreke. L. de Visser. wed. Pouwer. mej. de Wolf. H. Hanse. J. Sinke. D. fiommeljé. van Schagen. Johs. Vreeke. wed. Schoonen- boom. J. Passenier. H. v. Eijzeren. J. Provoost. A. Dourleijn. J. van Sluijs. wed.Hendrikse weststr. na 1 Aug. J. Scheele. markt noordw. wyn- gaardstr. P. v. d. Meulen. na 6 Aug. weststr. 1 wed.P.Prancke. S. Louwerse. mej. Passenier, zuidstr. AMUSEMENTEN. Zaterdag 24 Juli en Zaterdag 31 Juli 1909, Toor kinderen tot 9 nnr. Entrée 25 cent. Aanvang 7 nnr. Leden en houders ran introductiekaarten hebben vrijen toegang. Donderdag 29 Juli 1909, te geven dooe de Directie B. BEDLIOH. Entrée 50 cent. Aanvang 8 uur. Leden en houders vaü introduétiekaartén hébben vrijen toegang; houders van dag kaarten met bijbetaling van 26 cent. aan H.H. Hotelhouders en in 't alge meen aan hen die kamers verhuren. Ten einde den bezoekers onzer Bad plaats onaangenaamheden te besparen, is het zeer wenschelijk, dat hun reeds bij aan komst wordt medegedeeld, dat zij om toegang tot de bosschen te verkrijgen kaarten behoeven, welkebij ondergeteekende verkrijgbaar zijn. Het komt vaak voor, dat vreemdelingen, die de waarschuwingen op de borden niet of slechts onvoldoende kunnen lezen, zonder toeganskaart in de bosschen worden aan getroffen, en dan blijken niet te weten dat het bezit van zulk een kaart vereisebt wordt. In het belang onzer badgasten verzoekt ondergeteekende daarom, allen die vreem delingen berbergen, bun onmiddellijk bij aankomst te doen weten, dat zij zich van wandelkaarten moeten voorzien en hun tevens mede te deelen, waar die kaarten verkrijgbaar zijn. P. J. ELOTJT, Directeur der Domburgsche Zeebadinrichting. Gevonden voorwerpen. Een Tooneelkijker. Terug te bekomen, bureau van dit blad, Domburg. Een Zakmes met kurkentrekker gevonden in de manteling. Terug te bekomen bij den Rijks-veldwachter, Brigadier tit. M. Lievense. Een Lorgnet met gekleurde glazen. Terug te bekomen bij den ploegbaas der dijkwerkers, te Domburg. DOOB J. DIERKÉNS. Ik ben nu genaderd tot de kern, tot bet merg, tot bet brandpunt mijner geschie denis. Als ik vroeger wel eens in boeken de bekentenis des schrijvers las, dat zijn pen aarzelde om een of ander repugnant tafereel te beschrijven, dan hield ik dat gewoonweg voor nonsensikale malligheid. Ik ben dan ook steeds tegenover aarze lende pennen zeer sceptisch gezind geble ven. Tot deze seconde. Want nu onder vind ik zelve de waarheid er van. Ook mijne pen (het is waar, eene ongeoefende!) aarzelt Om baar baan over het blanke papier te voleindigen. Diebkens' vingers beven krampachtig, wat van zelf op zijn pen nadeelig reageert. Lezer, denk u eens góed in den gemoedstoestand van een doodfat- soenlijk burgerman als Titus Witbug, die zich veroordeeld hoort om in naakten lijve, begeleid door een dienaar der gerech tigheid, door een dorp te wandelen. Mijn hemel, een naaktfiguur op een strand, enfin, a la bonne Heure, het is te plaatsenmaar een naaktfiguur op de keien van een dorp neen, dat is exorbitant. Witbug liep nooit naakt, in z'n eigen huis zelfs niet en wat men den man ook ten laste moge leggen, zéker gèen impulsen tot het te kijk stellen van z'n bloote lijf, zij bet met den aan kleve van een zwempantalon. Toen dan ook béiden aan den ingang van het dorp waren gekomen, begaf onzen held den moed (contradictio in terminis) om verder te gaan. „Veldwachter, ik smeek u, bezorg mjj bier mijn kleederen, de Heet zal u daar voor zeker uw loon niet onthouden", vleide Witbug met tranen in z'n oogen. „Het Rijk, bet Koningrijk der Neder landen is mijn patroon én ik wenscb niet in particulieren dienst over te gaan", antwoordde de rijksveldwachter, die een grappenmaker bleek, „u volgt mij maar, waarvoor zijt ge bang? bovendien hebt-ge uw eigen uitgekleed en is 't niet meer dan billijk, dat ge ook zelf uw kleeren gadt terughalen". Maar dan tenminste een eindweegs van mij afloopen, veldwachter. Dat wil ik gaarne doen. De politieman -Verwijderde zich tot op een afstand van vijftien schreden, waarna de ongelukkige Witbug zijn weg (en welk een weg des Lijdens!) vervolgde. Hij liep schoorvoetend, dicht langs den buizen-kant, transpireerend, schaamrood, met bonzend harte en trillende beenen. Maar plotse ling hoorde bij een raam openschuiven en» onwillekeurig keek bij er naar. Toen zag hjj een jongentje een propje papier weg' werpen, met de woorden: „daar, man, dat is voor jou". Witbug hield stand, naderde verlegen het propje, raapte het op, ont vouwde bet en haalde er vijf centen uit. Veldwachter, riep hij, wat beduidt dat? een knaapje werpt mij vijfcents toe. Ha ha ha ba ha ba, proestte de veld- wacht, „ze bouen u voor 'n beroeps-hard- looper, ba ha ha ha ba ha" Inderdaad was dit zoo. En uit den aard der zaak heel raisonnabel. Ware d& naakte man nu maar niet zoo eigenzinnig geweest om geisoleerd te willen loopen, dan had men hem zonder twijfel terstond voor een arrestant gehouden; nu echter móest men hem óf voor een bedaarden krankzinnige, óf voor een uitblazenden hardlooper slijten, ofschoon het verschijn sel van door een op enkele passen afstands patrouilleerenden veldwachter ongemoeid te worden gelaten, in beide gevallen alevel een raadselachtigen indruk moest verwek ken. Een eindje verder kwamen twee dienstmeisjes aangesneld, die Titus eerst in stomme verwondering en daarna met een honend gegiechel begluurden. Het was ontzettend. Tegelijkertijd blaften een tweetal honden hem aan, een groote en een kleine; vooral de laatste scheen hem voor een exotisch menschelijk gewas te- houden, want diens gekef nam geen einde- en Witbug doorstond ware doodsangsten, voor z'n arme, ongedekte kuiten. Honden, ook gijzuchtte Titü© Bmartelijk. De bitterste druppel uit den lijdenskelk moest echter nog volgen. In de verte kwam een sierlijk rijtuig aangerold, bespan nen met twee paarden en beladen met een bejaarde dame uit den zeer aanzien lijken stand. Nauwelijk had deze (d. i. de- dame) door haren pince-nez den naaktling ontwaard, of zij beduidde den koetsier, dat bij onverwijld om moest keeren, waar mede zij blootelijk haar aangeboren diepe verachting voor alle „nakende neeten"- wenschte te demonstreeren. Witbug even wel legde het geval anders uit en schreef die plotselinge zwenking toe aan de aan geboren vrouwelijke pudeur, hierin gesterkt door de herinnering aan z'n droom van verleden week, toen immers Adam in het naar hem genoemde costuum op het bad- strand verscheen en een zwerm vrouwelijke wezens als verschrikte musschen deed opvliegen. ^,Welk een wonderbare wereld", dacht Witbug, „een bloeiende meidoorn staat men vol bewondering aan te gapen en voor een normalen mensch, die naar het beeld Gods heet geschapen, snelt men qp de vlucht!" Hij vermande zich echter en begon zelfs, uit zeker gevoel van afhan kelijkheid, den rijksveldwachter in te halen. Hoe gevoelt ge u na uw bad? spotte deze. Witbug zweeg beschaamd, doch z'nc tanden knarsten. Eindelijk na vijf minuten, die Witbug wel vijf eeuwen moeten toegeschenen hebben had men de woning des veldwachters bereikt. We zijn er, kondschapte de strenge man, gaat u maar naar binnen, ik zal xl een kamertje aanwijzen, waar ge u kunt kleeden Heb je weer prettig gebaad, TietP" vroeg Witbügs vrouw dien middag aan tafel. Ja, antwoordde Titus, „maar voor 't laatst van m'n leven, want ik heb gemerkt, dat er haaien aan de kust zijn". En hiermede eindigt Diebkens z'n inde cent verhaal. Agent: „van Gend Loos". I. GOUDSWAARD, Bestelhuis Café SCHRIER, Domburg. Antiquiteiten (Delftsch Aardew., Porselein, Zilverw.) W. G. BAL, Middelburg, Krommeweeie L 26-27. J. A. WILLEKES DU BOIS, Middelburg, Wal B 42. Apotheek en Laboratorium. J. C. VAN'DER HARST J.Jz., Eirma De Blaecke de Ligny Zoon, Middelburg, Kortedelft G 7. L. K. VAN DER HARST J.Jz.,Middelb.,PottenmarktE412. Badstoelen en Rietwerken. H.,«n Opia! langeviele E S90, Middelburg. "I '"'(Manden-, ItaU-en Rietenstoelen Fabrikant. Besteller. Besteller Stoomtram Walcheren, tevens BIERBOTTELARIJ en handel in MINERALE WATEREN. S. JESAIJES, Comm. S.S., Middelb., Intere. telef. no. 7.

Domburgsch Badnieuws | 1909 | | pagina 2