Nogmaals „de wandelingen bij Domburg". De voor uitzichten van het Seizoen 1909. Voor het hadseizoen zijn nog te hunr: 2 kamers en keuken markt tot 1 Aug. mej. v, d. Halen 2 kamers ooststr. G. Wisse. 4 i id. lima wed. Janse. 4 kamtrs met pension id. J. Wisse. 2 zit- tn 3 slaapkamers id. H. Dekker. Skamersen keuken noord*. W. Kesteloo. 1 kamer badstr. J. Vreke. 3 kamera id. L. de Visser. 1 kamer wyn- gaardstr. wed. Pouwer. 2 kamers id. mej. de Wolf. 3 groentje na 6 Aug. M. WisBe. 2 beneden en 3 boven kamers met keuken westk. weg H. Hanse. 4 kamers, keuken en meidenkamer westBtr. tot 7 Aug. wed. Jac. Min- derhoud. 1 beneden-en 3 bovenka mers met of zonder keu ken id. D. Trieller. 1 kamer zuidstr. J. Sinke. 7 kamer» markt D. Bommeljé 4 weststr. tot 1 Aug. H. Minderhond. 4 kamers en keuken noordstr na 16 Ang. van Scbagen. 1 kamer weststr. Johs. Vreeke. 4 kamers en keuken noordstr. na 1 Aug. wed.Schoonen- boom. 4 kamers heeren straat tot 1 Aug. J. Passenier. 1 kamer id. -i. H. v. Eijzeren 2 kamers weverij- straat J. Provoost. 2 id. A. Dourleijn, 5 id. tot 7 Aug. A. Provoost. 1 kamer id. J. van Sluijs. 5 kamers markt tot 1 Aug. wed.Hendnkie I huis met 9 kamers eu keuken weststr. na 1 Aug. J. Scheele. 6 kamers heeren straat tot 14 Juli mej. P. Passenier 3 bovenka mers- en 1 benedenkamer markt P. v. d. Meulen 5 kamers noordw wed.P.Francke 1 kamer wyn- gaardstr S. Lonwerse. Openbare Godsdienstoefening. Zondag 4 Juli. Ned. Herv. Gemeente. Voorm. 9V2 uur Ds. J. Laubense van Oostkapelle. Nam. Geen dienst. Gereformeerde Kerk. Voorm. 9 uur Ds. B. B. tan den Hoobn. Nam. 2 uur Ds. B. B. van den Hoobn. BADSTOELEN te huren tijdens den badtijd gedurende den tijd, dat de huurder achter eenvolgend den stoel bezet houdt, 0,10 (roode kaarten), per week 1,(witte maand 3,(blauwe seizoen. 6,(gele Het publiek wordt beleefd verzocht de Directie in het uitoefenen der controle behulpzaam te zijn, door toe te zien, dat het op de kaart vermelde bedrag overeen stemt met het betaalde. WANDELINGEN enz. De buitenplaatsen Westhove, Duinbeek en Berkenbosch zijn voor het publiek geslotenmaar voor vreemdelingenver- blijfhoudende op Domburg, zijn wandel- kaarten beschikbaar en te verkrijgen in de hotels en pensions voor de daar vertoevende logés, bij eigenaren of gérants dier inrichtingen, voor de verdere logés in het dorp, door tusschenkomst van hen bij wie zij logeeren, bij den Directeur der Domburgsche Zeebadinrichting tot wien ook ingezetenen van Domburg zich ter verkrijging van wandelkaarten, moeten wenden. „Ten opzichte van Westhove zij nog „opgemerkt dat het kasteel als zoodanig „met te zien is, maar dat zij die belang stellen in het Hei stellinffsoord «voor kinderen daar gevestigd, en „die inrichting wenschen te bezichtigen, „daartoe gelegenheid hebben iederen ,»"Woensdagmiddag van 9-4 maar ook alleen op dien dag en „die uren, aan welke bepaling streng de „hand zal worden gehouden en waarvan „niet kan worden afgeweken." De bosschen en duinen van Hoogduin (voormalig Overbosch van Duinvliet) zijn voor het publiek gesloten Voor badgasten te Domburg vertoevende, zijn echter op persoonlijke aanvrage wandelkaarten verkrijgbaar bij den Directeur der Domburgsche Zeebadinrichting. Inge zetenen van Domburg kunnen bij genoemden Directeur mede wandelkaarten bekomen. Uitstapjes te roet: Gaande door de manteling en terug door de bosschen en duinen van Hoogduin (voor malig overbosch van Duinvliet) (V2 uur). Gaande door de manteling en het landgoed Westhove en terug door de bosschen en duinen van Hoogduin (voormalig over bosch van Duinvliet) (3/4 uur). Langs den straatweg tot aan het landgoed Schoonoord, vervolgens links af, en door de bosschen van het landgoed Duinbeek of van Berkenboech terug (ll/2 uur). Naar de Oranjezon, door de manteling ach ter Westhove en terug langs het land goed Zeeduin. (3 uur.) Naar Aagtekerke en over Oostkapelle terug (2 uur). Naar Westkapelle en over Aagtekerke terug; de zee dijk en lichttoren te bezien (3'/2 uur). Aan de bezoekers der badplaats is het wandelen over deze landgoederen door de eigenaren welwillend vergund. Domburgsche Revolver Schietvereeniging. Vreemdelingen worden als buitenleden aangenomen. Contributie ƒ1,per maand of per gedeelte van een maand. Informa ties worden verstrekt door den Directeur der Zeebadinrichting. Op verzoek van de Directrice van het Herstellingsoord „Westhove", vestigen wij er wederom de aandacht op, dat de wandel kaarten voor „Westhove, Berkenbosch en Duinbeek" geen recht geven tot het be wandelen der gereserveerde laan, loopende langs de oostzijde van de groote vijver van het kasteel, tot de zoogenaamde ver vallen brug. Ook zij er hier nogmaals op gewezen, dat het verboden is, zich op het afgesloten voorplein van het kasteel te begeven, en tevens dat het kasteel als zoodanig niet, de inrichting uitsluitend des Woensdags tusschen 2 en 4 ure 's namiddags te be zichtigen is. Be Directeur der Domburgsche Zeebadinri chting. Met een zucht van verlichting is door Dom burg de komst van den zomer begroet; de winter was slecht, ouderwets slecht, geweest. Er werd niet gebouwd en daar van toch moet een groot gedeelte der in woners van Domburg het in den winter hebben. Alle geruchten omtrent voorge nomen verbouwingen we denken in de eerste plaats aan de veelbesproken ver grooting van het Strandhótel het bleven geruchten en vrome wenschen. Er heerschte dus zij het dan ook op kleine schaal werkeloosheid dezen winter en daarin werd niet voorzien door werkverschaffing door aanleg of ver betering van wegen bv. zooals dat vroeger wel geschiedde onder dergelijke omstandigheden. Geen wonder dus, dat de Domburgers én met vreugde de komst van den zomer begroeten én zich afvragen wat het komende seizoen hun brengen zal. De toekomst ligt in 't duister; duister iDzien doen wij die toekomst echter niet. Wel zijn er wolkjes aan den horizon, doch wij hebben vertrouwen in den frisschen Domburgschen zeewind, die de wolken wel zal verdrijven en de vreemdelingen zal lokken naar ons zonnig strand en onze heerlijke bosschen. Wat zijn de vooruitzichten van het seizoen 1909 P Tengevolge van hét oVërlijdén van Dr. Mezgeb, zullen wij tal van geregelde- bezoekers waarschijnlijk voor goed verliezen. De hoop, door velen gekoesterd,, dat Dr. Willem Mezgeb vergunning zoui verkrijgen om hier de massagepraktijk uit te oefenen is teleurgesteld geworden, en zeker zullen we in de maand September de Dr. Mezgeb patiënten zeer missen. In Juli en Augustus echter, zal Domburg wel weer even druk bezocht worden als^ voorheen. Er moge nog een heele lijst van „te huur zijnde kamers" in het Badnieuwe prijken, de hotels zijn voor do maanden- Juli en Augustus goed bezet, en men ver- gete niet dat, waar wederom een paar grootere woningen tot pensions werden ingericht, de kleinere allicht wat later aan de beurt komen. Ook zien we in de laatste jaren in de maand Juni vrij wat meer vreemdelingen tot ons komen dan voorheen. De Pinksterdagen brachten ons ook dit jaar weer heel wat bezoekers, waarvan er- verscheidene tot geruimen tijd na Pink steren bleven, en niettegenstaande het slechte weer geeft de eerste vreemdelingen- lijst een respectabel aantal badgasten, die- lang niet allen behooren tot de zooge naamde passanten. Zoo zal naar wij vertrouwen ook de rest van het seizoen 1909 nog wel meevallen, tenzij het weer 't er op gezet heeft ons te blijven tegenwerken. Onze jaarlijksche wandeling kunnen we ditmaal gerust achterwege latener is zoo weinig nieuws onder de Domburgsche zon, dat we u bijna voor niets zouden laten wandelen. Van uit de verte, echter willen we ir wijzen op het nieuwe „Pension Wisse" waarin een der villa's op het Groentje is herschapen. Waar het Pension dat Wissb vroeger op kleiner schaal exploiteerde reeds een goeden naam had, is er alle reden te veronderstellen, dat ook het tegenwoordige „PenBion Wisse" gunstig bekend zal worden en een aanwinst zal blijken te zijn voor onze badgasten. Ook de Villa Trio in een ander ge deelte van het dorp de Heerenstraat gelegen wordt thans onder den naam „Parkzicht" als Pension geexploiteerd door mej. P. Passénieb, met z'n vroolijk uit zicht op de steeds zoo keurig onderhouden gazons en bloemperken der tegenover liggende villa's zal het zonder twijfel ook heel wat bezoekers trekken. Nu willen wij nog uwe aandacht vesti gen op de nieuwe winkel van W. de- Pagteb, waar blijkens de aankondiging op de winkelruit handel wordt gedreven in „versche en Spaansche vruchten" doch waar we bovendien nog vele vooral voor de jeugd aantrekkelijke zaakjes zien uitgestald, welke onder geen der beide bovengenoemde rubrieken zijn thuis- te breDgen. Ten slotte moeten wij u nog wijzen op een' goed werk van de Vereeniging tot bevordering der belangen van de badplaats- Domburg, namelijk de verbreeding van het pad, loopende van het Badpaviljoen naar den Hoogen Hil. De langs dit pad geplaatste duindoorns maakten deze steeds meer en meer geliefkoosde wandeling bijzonder ge vaarlijk voor de japonnen onzer dames- gasten. Wilde men niet, als eenden achter elkaar kuieren en daar komt 'b menschen gezellige geest toch meestal tegen op dan liep men, vooral bij winderig weer, veel kans allerlei zegeteekenen in do stekelige handen der duindoorns achter te laten. Thans is dat gevaar geweken; met toestemming van de betrokken eige naars en van het Bestuur der polder Walcheren is het pad zóó flink verbreed, dat twee personen makkelijk naast elkaar kunnen gaan, zonder met de stekels in aanraking te komen. Ook het Badpaviljoen kan wederom op een goede verbetering bogen. Op verzoek van Dr. Vaandbagbb is namelijk aldaar een kamer ingericht waar de Badarts zijne patiënten zal kunnen ontvangen. De in richting is eenvoudig doch doelmatig. Wij twijfelen er dan ook niet aan of het spreekuur van 11 tot 12, dat vroeger, bij gebrek aan spreekhamer maar weinig zin had, zal nu meer populariteit verkrijgen. Met den wensch, dat het seizoen 1909 den slechten winter ruimschoots goed zal maken, besluiten wij dit openingswoord. E.

Domburgsch Badnieuws | 1909 | | pagina 2