SOCIËTEIT „LUCTOR ET EMERGO". Groote Zaal van het Badpaviljoen. Voor het badseizoen zijn nog te hunr: 2 kamers noordstr na 16 Aug. mej. Florusse. 3 kamers en keuken id. na 16 Aug. wed.Schoonen- boom. 2 kamers heeren straat J. Passenier. 1 kamer id. tot 1 Aug. H. v. Eyzeren. A. Dourleyn. 2 kamers weverij straat 1 kamer id. tot 10 Aug. J. van Sluijs. 4 kamers weststr. wed. Jac. Min- derhoud. 3 n station straat D. Trieller. 3 id. tot 1 Aug. J. Gabriëlse. 5 id. P. de Meijer. 1 kamer zuidstr. J. Sinke. 7 kamers id. na 3 Aug. D. Bommeljé. 2 id. id. 2 noordstr. wed. Hendrikse. 2 kamers en keuken markt wed. v. d. Hage. 6 kamers metpension ooststr. J. Wisse. 4 kamers id. H. Dekker. 5 n noordw. wed.P.Francke 2 wijn- gaardstr S. Louwerse. 2 id. tot 10 Aug. J. P. Almekin- ders. 2 id. mej. de Wolf 1 huis met 4 kamers en keuken west9tr. na 16 Aug. G. Passenier. 1 huis met 8 kamers, keuken en tuin ooststr. M. Wisse. 4 kamers met pension markt na 16 Aug. H. Minderhord 2 kamers en keuken badstr. L. de Visser. 6 kamers en keuken noordw. W. Kesteloo. 2 kamers wevery- straat J. Provoost. 1 kamer weststr. C. Schout. 1 huis met 5 kamers en keuken station straat I. J. de Groot. 2 kamers weststr. na 16 Aug. C. Corré. 2 ooststr. G. Wisse. 2 kamers markt na 18 Juli wed. v. d. Hale 1 huis met 5 kamers en keuken groentje A. de Kam. 2 kamers zonder pen sion id. id. AMUSEMENTEN. Woensdag 22 en Maandag 27 Juli 1908, D A N S (VI U ZIEK, Toor kinderen tot 9 uur. Entrée 25 cent. Aanvang 7 uur. Leden en houders van introductiekaarten hebben vrijen toegang. Domburgsche Revolver Schietvereeniging. Vreemdelingen worden als buitenleden aangenomen. Contributie/1,per maand of per gedeelte van een maand. Informa ties worden verstrekt door den Directeur der Zeebadinrichting. WANDELINGEN enz. De buitenplaatsen Westhove, Duinbeek en Berkenbosch zijn voor het publiek gesloten, maar voor vreemdelingen, ver- blijfhoudende op Domburg, zijn wandel- kaarten beschikbaar en te verkrijgen in de hotels en pensions voor de daar vertoevende logés, bij eigenaren of gérants dier inrichtingen, voor de verdere logés in het dorp, door tusschenkomst van hen bij wie zij logeeren, bij den Directeur der Domburgsche Zeebadinrichting tot wien ook ingezetenen van Domburg zich ter verkrijging van wandelkaarten, moeten wenden. „Ten opzichte van Westhove zij nog „opgemerkt, dat het kasteel als zoodanig „niet te zien is, maar dat zij die belang stellen in het Herstellingsoord „tooi* kinderen daar gevestigd, en „die inrichting wenschen te bezichtigen, „daartoe gelegenheid hebben lederen „Woensdagmicldag van S-4 „nre, maar ook alleen op dien dag en „die uren, aan welke bepaling streng de „hand zal worden gehouden en waarvan „niet kan worden afgeweken." Openbare Godsdienstoefening. Zondag 19 Juli. Ned. Herv. Gemeente. Voorm. 9'/a uur Ds. G. A. van dee Hooft. Nam. Geen dienst. Gereformeerde Kerk. Voorm. 9 uur Lezing. Nam. 2 uur Lezing. Roomsch Katholieke Kerk. Voorm. 10'/2 uur de H. Mis. Hulppost-, Hulptelegraaf- en Hulptelefoonkantoor te Domburg. Het Hulppost kant oor is geopend: tot en met 15 September. Op werkdagen 7,-12,30; 1,30-3, 6,30-7,—. Op Zondagen 7,- 8,30; 12,30 -1,30. Het Hulptelegraafkantoor is geopend: tot en met 15 September. Op werkdagen 7,30-12,30; 1,30-3, 5,30-7,30. Op Zondagen 7,30-8,30; 12,30-1,30. VERTREK DER POSTEN. 7,05; 1,— 6,20. Op Zon- en feestdagen alleen de eerste verzending. Het hulptelegraafkantoor is op de aange geven uren ook geopend als hulptele foonkantoor. Alles Spoortijd. BADSTOELEN te huren tijdens den badtijd: gedurende den tijd, dat de huurder achter eenvolgend den stoel bezet houdt, 0,10 (roode kaarten), per week 1,(witte maand 3,(blauwe seizoen 6,(gele Het publiek -wordt beleefd verzocht de Directie in het uitoefenen der controle behulpzaam te zijn, door toe te zien, dat het op de kaart vermelde bedrag overeen stemt met het betaalde. De bos8chen en duinen van Hoogduin (voormalig Overbosch van Duinvliet) zijn voor het publiek gesloten. Voor badgasten te Domburg vertoevende, zijn echter op persoonlijke aanvrage wandelkaarten verkrijgbaar bij den Directeur der Domburgsche Zeebadinrichting. Inge zetenen van Domburg kunnen bij genoemden Directeur mede wandelkaarten bekomen. Wisselkantoor. Tot wisseling van buitenlandsche munt speciën bestaat bij den heer H. M. Kesteloo, Hulppostkantoor, gelegenheid. Het geheim der Parsees. De meeste lezers van het Domburgsch Badnieuws zullen zeker wel eens gehoord of gelezen hebben van de wonderbaarlijke hypnotische manifestatiën die door Fakirs en Parsers in Britsch Indië worden te zien gegeven en de verbazingwekkende „kunsten" die zij volvoeren. Is het nog noodig om als voorbeeld aan te halen het groeien van een citroenboompje uit een enkel zaadje in weinige minuten, het klimmen in een ladder en daarmede verdwijnen in de lucht enz. enz. Wat aan velen echter misschien niet bekend zal wezen, zijn de geheime middelen getrokken uit kruiden in de Himalaija gevonden en waarmede hoogst belangrijke resultaten worden verkregen. Van die middelen bestaan enkele uit poeders die ingenomen een diepen slaap veroorzaken eenigszins gelijkend op die verkregen door opium, maar met dit groote onderscheid, dat de droomen door dit laatste middel opgewekt, zooals wel bekend, ongezond en in alle opzichten nadeelig zijn, terwijl die uit het eerste zeer schoon, veredelend en voor de zenuwen versterkend werken. Na deze inleiding kom ik tot het eigen lijk doel van mijn schrijven. Op een zekeren middag, nog niet lang geleden, bracht onze aller welbekende post bode Teieller mij een klein pakje, af komstig uit Britsch Indië. Het zag er zeer gewoon en nog al vies uit en was (dit is een Engelsche gewoonte) niet eens genoeg gefrankeerd, zoodat ik reeds meende het maar te weigeren, doch op aanraden van mijn echtgenoote (vrouwen zijn dikwijls slimmer dan wij) kwam ik hiervan terug en te zamen openden wij de vreemde bezending; na eenige papieren en drooge banaanbladen te hebben ontvouwd,, kwam een klein bamboedoosje te voor schijn, waaromheen een velletje postpapier. Hieruit konden wij nu opmaken dat de afzender was een bloedverwant, officier in het Britsche leger en gestationeerd in de Punjab, die verder in zijn schrijven mede deelde dat het doosje drie goudgele poeders bevatte, die tegelijk ingenomen den waarnemer een blik in de toekomst zouden geven die nooit faalde. Elke poeder had een krachts-sfeer van 6 jaar, dus de drie tezamen zouden een beeld geven van IS jaar later. Hij had slechts drie poeders gezonden uit hoofde van den hoogen prijs en hij bezwoer dat het middel absoluut onschadelijk was en een totaal nieuwo ontdekking der Parsers. Verder nog de vreemde opmerking dat het opgewekte beeld steeds een blik gaf op die zaak of dat onderwerp waar men bij het innemen het laatst aan dacht. Behoef ik het wel te zeggen dat wij er eigenlijk zeer weinig vertrouwen in hadden, en bovendien niet zonder vrees waren het geheimzinnige middel te pro- beeren? Maar enfin, alhoewel mijne echt genoote het mij afried, kon ik de verleiding niet weerstaan en slokte de drie poeders tegelijk in. Na eenige minuten begon ik mij een weinig doezelig te gevoelen, volstrekt niet onaangenaam en juist op dat oogenblik herinnerde mijne vrouw er mij aan om aan een zeker onderwerp te denken,, volgens het bepaalde voorschrift. Zooals 't in dergelijke gevallen zoo dikwijls gaat weet men dan soms plotseling niet iets definitiefs te bedenken en ik herinner mij nog flauw, bij mijzelf te hebben gedacht: hoe zou Domburg er dan wel uit zien! Toen viel ik in slaap en het volgende beeld werd door die geheimzinnige poeders opgewekt Ik bevond mij bij de molen, die niets was veranderd en nog steeds lustig rond draaide, maar zag voor mij het „Poldertje"" herschapen in een fraai bloemenpark, met fonteinen en wandelwegen; gaande naar het tegenwoordige station van de stoom tram „Walcheren" was dit verdwenen ert had plaats gemaakt voor een groot gebouw waar snelle eleotrische trams binnen gleden, en het krioelde van reizigers. Rechts inslaande merkte ik op, dat „Café Tramzicht" in een groot modern restaurant was herschapen waar een kapel van dames uit Patagonië schoone muziek vertolkte en dat aan beide zijden van de Stationstraat nieuwe gebouwen met tuinen waren verrezen. Alles was vreemd, ik kon mij haast niet oriënteeren tot dat ik de oude Kerk voor mij zag, die was ten minste nog geheel dezelfde, evenals hefc Stadhuis op de Markt. De „Roode Leeuw" was echter een groot restaurant met dames bediening ge worden. De Ooststraat door loopende kwam ik bij het Postkantoor, maar wat was dat veranderd! De geheele breedte tot aan d& Schuitvlotstraat werd er door ingenomen en allerlei vreemde geluiden van motors en electrische machines, waar ik niets van begreep, troffen mijn ouderwetsch oor. Tingeling! Tingeling! Daar hield een geluid, stof- en reuklooze autotram voor het kantoor stil, ik wipte er in en vroeg aan den conducteur waar hij heen reed. Verwonderd en minachtend zag de man mij aan en antwoordde mij„wel, waar anders dan naar de Domburg Pier F" Ik begreep hem natuurlijk niet, maar vond het beter maar niets verder te vragen daar eenige passagiers mij om mijn blijk baar dwaze vraag zaten uit te lachen. En wat zagen die er ook vreemd uit. Dames met hoeden die zij grooter of kleiner konden maken „a la minute"; een prach tige uitvinding, naar ik vernam, want dan waren zij steeds in de mode, die nu eiken dag veranderde, en aan de schoone sex& bekend werd gemaakt door gekleurde photografiën, 's avonds geprojecteerd op enorme doeken, en direct afkomstig uit Parijs, London en New-York. (Slot volgt.)

Domburgsch Badnieuws | 1908 | | pagina 2