Firma F. B. den Boer, Middelburg. Kunstzaal Dagelijks geopend van 99 uur. Kunstaardewerk Porselein Koperwerk Etsen Gravures, enz. ORANJE CACAO JÊÊÊk, PETIT5VELOURS KROON CACAO (jjaFl CHOCOLADE EXQUIS CHOCOLADE Comité tot regeling van Zoinervermaken. Zomervermaken. KONINKLIJKE NEDERLANDSCHE CACAOFABRIEK' HELMOND Kon. Boek-, fiüuziek- en Kunsthandel. - Langedelft I 16. i zeeuwsche kleederdrachten. Lange Burg li 1. Permanente Tentoonstelling van Zeiltochten. Van af Maandag 22 Juli 1907 zal bij goed weer een hoogaars voor het badstrand gestationeerd zijn. Dagelijks zullen bij gunstig tij en goed weer een of twee tochten gemaakt worden ieder van c.a. 2 uur. Kaarten te bekomen bij den kastelein op het Badpaviljoen tegen betaling van EEN GULDEN per persoon. Bovendien zal dagelijks een hoogaars voor den ganschen dag kunnen worden afgehuurd. Aanmelding daartoe dient te geschieden den voorafgaanden dag vóór 6 uur 's avonds bij den Directeur der Zeebadinrichting. Kaarten te bekomen bij den kastelein op het Badpaviljoen tegen betaling van TIEN GULDEN (per dag). Wordt van den afgehuurden hoogaars door den huurder geen gebruik gemaakt, dan zal een vergoeding ten bedrage van 5,betaald moeten worden. Voor het badseizoen zijn n 1 kamer noordstr. na 15 Aug. 8 kamers zonder pen sion id. 1 kamer heeren straat 2 kamers weverij- straat 2 id. tot 6 Aug. 7 kamers en keuken id. na 15 Aug. 8 kamers station straat. tot 7 Ang. 7 kamer9 en keuken id. 3 kamers schuit- vlotstr. 1 kamer zuidstr. 1 id. 2 kamers id. 4 weverij- na 3 Sept. straat. 5 n noordstr na 19 Aug. 2 kamers en keuken ooststr 4 kamers id. tot 2 Aug. 2 kamers met pension id. 4 kamers id. tot 15 Ang. 2 kamers en kenken wyn- gaardstr. 2 kamers id. na 15 Aug. 2 id. kamer id. 8 kamers markt 7 id. na 1 Aug. 1 buis met 6 kamers, keuken en tain zuidstr. 1 hui9 met 5 kamers en keuken weststr. 1 huis met 6 kamers en keuken id. tot 1 Aug. en na 1 Sept. 1 huis met 7 kamers, keuken en tuin markt 2 kamers ooststr. 5 singel 3 kamers en keuken noordstr. wed. vanSluijs. C. W. de Bakker. wed. de Jonge J. Provoost. J. van Sluijs. J. Ph. Risch. D. Trieller. J. Gabriëlse. wed. Passenier, J. Sinke. wed. v. Rooyen L. Louwerse. A. Provoost, wed. Hendriksa wed. v. d. Hage. wed. F. Jan9e. J. Wisse. P. C. Koeijers S Louwerse. Almekinders. mej. de Wolf. wed. Po uwer. D. Bommeljé. id. mevr. Drabbc A. de Ligojr. H.Minderhond G. Wisse. P. de Meijer. C. Schoonen- boom. Het Comité tot Regeling van Zomer vermaken heeft hare eerste vergadering gehouden en hoewel ons, adviseerende leden, het strengste stilzwijgen werd opge legd, zoo meen ik toch wel te mogen aannemen dat het niet zoozeer in de bedoe ling ligt, die verbodsbepaling uit te strek ken tot het nafluisteren van enkele klanken die eenmaal toch het groote, publieke oor zullen bereiken, als wel tot de finesses van de zaken: de moeielijkheden, finantieele en andere. Hoe dat zijn moge, wij wagen ons er aan. Om nu maar te beginnen met wat zeker de „clou" zal moeten zijn,maar, tusschen haakjes, wat is 't toch drommels lastig om eens iets nieuws te bedenken, dat hebben wij, adviseerende leden, ge merkt toen wij in deze vrijheid van advi- seeren kregen doch in gebreke bleven! Maar ter zake! De „clou" dan, zal zeker moeten zijn het gecostumeerde, ge maskerd bal, dat ongeveer half Augustus zal plaats hebben. Goed idee van het Comité, zoo'n gemaskerd bal bij deze temperatuur: wat meer bedekking kan men best verdragen. Dat gecostumeerde bal bracht me nu juist op 't idee, iets over de verrichtingen van het Comité te schrijven want, dacht ik, er zullen costumes moeten zijn, èn die zullen gemaakt moeten worden, èn daar is vaak veel werk aan, èn de tijd is kort. 12 Augustus is niet zoo heel ver meer af. Het plan is, ook kinderen te laten deel nemen, tot een uur of negen b v.ook heb ik opgevangen dat prijzen zullen wor den uitgeloofd voor de meest smaakvolle en origineelste costumes. Nu is men dus op de hoogte, geen excuus is meer geldig en men kan van 't heerlijke zomerweer gebruik maken om allerlei kleurige zaakjes in mekaar te zetten. Verder hoorde ik nog iets over een schietwedstrijd en een sportfeest, dat binnen kort, naar ik meen op 2 Augustus, zal plaats hebben, en ook, dat de hoogaars wederom voor het badstrand zal verschijnen. Wat dat sportfeest betreft nog het vol gende: Uit de debatten heb ik gemeend te mogen opmaken dat alle inlichtingen omtrent nieuwe idees en nieuwe vindingen op dat gebied het Comité uiterst welkom zouden zijn, men gelieve daarvan nota te nemen. Een adviseerend lid. EENZAME WANDELAAR. Gelijk gebergte liggen ver te droomen, Vaag-blauw getint, in prille voorjaarslucht, Als overschauwd door breede vogelvlucht, De duinen die het Sprookjes- land om zoomen. Dus ochtend- rustig, verre van 't gerucht Der wereld, voelen zij weer 't Voorjaar [komen En Zomer die de kruinen vult der boomen En warmt het wassend ooft tot rijpe vrucht. Nadenkend hoe zij al veel honderd jaar Dezelfde menschen in dezelfde gangen Zien, 't zelfde doende, met gelijk gebaar. Een tochtje naar Valkenisse. Het prachtige zomerweder met Paschen noopte een viertal Domburgers tot een tochtje naar Valkenisse. Misschien zal menigeen vragen; waar en wat is Valke nisse? Tot toelichting kan ik zeggen, dat het aan Snippenoord grenst; maar ook dit zal nog niet veel opheldering geven. Ik wil er daarom bijvoegen, dat het de duinstreek der gemeente Zoutelande is. Het uitstapje werd gedaan per tram tot Biggekerke en verder op de wijze der Apostelen. Eerst naar de villa „Den dune", die de heer Posthtjma zich voor enkele jaren liet bouwen, zooals de naam (in het hier gesproken dialect) aangeeft, aan den duinkant, en verder naar het doel van het tochtje. Het is daar een eigenaardig gedeelte der Walchersche duinstreek, eene rij der hoogste duinheuvels en aan den voet de boschjes van Valkenisse meest kreupelhout een bij de jachtliefhebbers wel bekend terrein; daarvandaan ook de naam Snippenoord. Van hier ging de wandeling naar het dorp Zoutelande, nu eens door het mulle duinzand, dan langs met gras of mos bedekten grond, daar er van een eigenlijken weg of een voetpad geen sprake is. Dit gedeelte van het tochtje was wel het meest vermoeiende en daarom werd de gelegenheid tot uitrusten dankbaar aanvaard, die het café De roode leeuw van I den heer Willembe aanbiedt. Deze kor telings nieuw- gebouwde inrichting is niet alleen eene aangename rustplaats, maar ook de dorstende kan er gelaafd en de hongerige gespijsd worden Bovendien bieden de bovenkamers gelegenheid tot het herbergen van reizigers. Hieruit heeft men een prachtig gezicht op zee, steeds gestoffeerd met schepen van verschillende grootte en herkomst, naar of van Vlissingen. of Antwerpen de reis makende. Van Zoutelande werd de tocht voort gezet naar het station MeliskerkeZoute lande om van daar naar het punt van uitgang per tram terug te keeren, wel voldaan over hetgeen gezien en onder vonden was. Voor menig vreemdeling, die te Domburg vertoeft en van wandelen en natuurschoon houdt, is het aangegeven uitstapje onge twijfeld aan te bevelen. Als fietstochtje zou het evenzeer in aanmerking kunnen komen, als er van Valkenisse naar Zoutelande een verhard pad was. De aanleg daarvan wordt bij deze onder de aandacht gebracht van den Nederlandschen Wielrijdersbond, door wiens goede zorgen zoo menige, overigens moeilijk te bereiken streek, voor den fietser toegankelijk werd gemaakt. K. Wisselkantoor. De Wijze neemt in 't algestaag vervangen Van menschen t ^orcwmenschelijke waar: ^iggeling van buitenlandsche munt- Dat menschjes meer niet zijn dan ooergangen. speciën bestaat bij den heer H. M. Kesteloo, 28 Feb. 190j. Hulppostkantoor, gelegenheid. Qjr'TTTT "HWPQ A T?TTin?T T?T\T Artistique photos van de

Domburgsch Badnieuws | 1907 | | pagina 2