SOCIËTEIT „LUCTOR ET EMERGO". Groote Zaal van liet Badpaviljoen. D A N S M U Z I E K, 6NIPPERWEDSTRIJD CONCERT de Vlissingsche Kurkapel, Comité tot regeling van Zomervermaken. Schietwedstrijd 2> HET TOOVERLAND. Voor bet badseizoen zijn nog te buur: 2 zit- en 3 slaapkamers station straat 1 kamer weststr. 1 beeren- straat 2 kamers wevery- straat 1 huis met 6 kamers en keuken weststr. 1 kamer weverij straat 1 ooststr. 8 kamers heeren straat 1 kamer noordstr. 5 kamer9 en keuken ooststr. 1 kamer wijn- gaardstr. 1 singel 1 markt 1 wijn- gaardstr. 1 kamer ooststr. 1 wqn- gaardstr. 2 kamers markt 1 huis met 5 kamers en keuken heeren straat 1 huis met 4 kamers en 2 keukens weststr. 7 kamers noordstr. 1 kamer markt 1 gemeubil. huis weststr. na 31 Aag. na 4 Sept. 1 tot 15 Aug. na 20 Aug. na 29 Aug. na 10 Aug. na 31 Aug. na 28 Aug. J. Gabriëlse. C. Schout. wed. de Jonge. J. van Sluijs. P. Janse. van de Ameele. G. J. Pa9senier. wed. Hendriksp. J. "Wisse. wed. Pouwer. Jan Lourense. D. Bommeljé. Almekinder9. P. C. Koeijers. J. v. d. Hage. P. v. d. Meulen mevr. Elout. A.M. Romein, mej. Florusse. H. Minderhoud J. Scheele. AMUSEMENTEN. Zaterdag 28 Juli en Zaterdag 4 Augustus 1906, voor kinderen tot 9 uur. Aanvang 7 uur, Uitsluitend toegankelijk voor leden van de Sociëteit „Luctor et Emergo" en voor geintroduceerde vreemdelingen. Dinsdag 31 Juli 1906, (VOSSENJACHT), alleen open voor leden van de Sociëteit „Luctor et Emergo". Samenkomst op het Badpaviljoen, des namiddags te 2 ure. De tocht gaat van het Badpaviljoen naar de Oranjezon. Des avonde te 8'/2 nre, SAMENKOMST van deelnemers op het Badpaviljoen, alwaar de prijzen zullen worden uitgereikt. Aanmelding bij den Secretaris der Socië teit „Luctor et Emergo". door wien verdere inlichtingen zullen worden verstrekt. geweer M. 95 uit de vrije hand, staande of knielende naar keuze. b. Er wordt geschoten op de vrije baan. c. Er worden vijfschotskaarten beschik baar gesteld tegen: 1,voor de l8t® kaart. 0,50 voor alle verdere kaarten. Patronen worden gratis verstrekt. De baan zal worden opengesteld van des morgens 10 uur af tot 12 '/2 uur nam. en van l|/2 uur nam. tot 5 uur nam. Verdere inlichtingen worden verstrekt door den Secretaris van het Comité, den Heer P. C. Labbijn te Domburg. Zeiltochten. Van af Maandag 30 [Juli 1906 zal bij goed weer een hoogaars voor het badstrand gestationeerd zijn. Dagelijks (uitgezonderd Dinsdags en Vrijdags) zullen bij gunstig tij en goed weer twee tochten gemaakt worden ieder van c.a. 2 uur. Kaarten te bekomen bij den kastelein op het Badpaviljoen tegen betaling van EEN GULDEN per persoon. Dinsdags en Vrijdags kan het vaartuig voor den ganschen dag worden afgehuurd. Aanmelding bij den Directeur der Zeebad inrichting vóór half tien 's morgens op bovengenoemde dagen. Kaarten te bekomen- bij den kastelein op het Badpaviljoen tegen betaling van TIEN GULDEN (per dag) Wordt het vaartuig Dinsdags en Vrijdags niet afgehuurd dan worden de gewone twee tochten gemaakt. In dat geval zal een rood met witte vlag worden geheschen aan de mast bij het Badpaviljoen. Verloren voorwerpen. Een gouden ring met letters ER en datum, terug te bezorgen bij den Directeur der Zeebadinrichting. Een gouden broche, terug te bezorgen bij den Heer Vbeebueg. Gevonden voorwerpen. Dante's „Göttliche Komödie", Duitsche vertaling van K. Streckfush, terug te be komen bij den Directeur der Zeebadin richting. Openbare Godsdienstoefening Zondag 29 Juli. Ned. Herv. Gemeente. Voorm. 9'/2 uur Ds. G. A. van deb Hooft. Nam. 2 uur Ds. G. A. van deb Hooft. Gereformeerde Kerk. Voorm. 9 uur Ds. B. B. van den Hoobn. Nam. 2 uur Ds. B. B. van den Hoobn. TEISTTOOJSTSTEX-X.IISra- v an OUD GOUD- EN ZILVERWERK TE MIDDELBURG. Donderdag 2 Augustus 1906. te geven doob Directeur de Heer R. BEKKER. Aanvang 8 nre. Uitsluitend toegankelijk voor leden van de Sociëteit „Luctor et Emergo" en voor geintroduceerde vreemdelingen. Inlichtingen omtrent voorwaarden van lidmaatschap en introductie verstrekt de Kastelein. Donderdag 2 Augustus 1906, te houden op de baan van de Weerbaarbeidsvereeniging 9,DOMBURG". (Westkapelscbe weg.) Open voor badgasten en inwoners van Domburg en aangrenzende gemeenten. VOORWAARDEN: a. Er wordt geschoten op 200 Meter met Woensdagmiddag te half twee ure werd onder belangstelling van velen de tentoon stelling van oud goud en zilver in het kunstmuseum te Middelburg geopend. Een schat van kunstige, waardevolle voorwerpen vinden wij in de drie ineen- loopende zalen bijeen. Alles is met zooveel smaak en zorg gerangschikt in vitrines en kasten op blauw fluweel, dat ieder voor werp tot zijn recht komt en het geheel een verrassend mooien aanblik oplevert. Daar veel wat hier bijeenverzameld is of in Zeeland werd vervaardigd bf op eenigerlei wijze betrekking heeft op de Zeeuwsche geschiedenis of Zeeuwsche fami lies, heeft deze tentoonstelling voor de bewoners van onze provincie zeker een groote aantrekkelijkheid. Gildebekers, kerksieraden, gebruiks voorwerpen, prachtig van vorm en bewer king, dwingen ons bewondering af voor de kunstvaardigheid onzer voorvaderen. Wij wijzen hier even op no. 4 uit den catalogus, een zilveren beker uit het begin der zeventiende eeuw, voor deze expositie afgestaan door de gemeente Domburg. Een woord van hulde aan den Heer J. A. Fbedebies, die de ziel van deze tentoonstelling is, is hier zeker op zijn plaats. Moge dit korte woord een opwekking zijn voor de bewoners van Domburg en alle vreemdelingen die tijdelijk te Domburg vertoeven, tot een bezoek aan onze mooie hoofdstad en hare merkwaardige tentoon stelling van oud goud- en zilverwerk. Het jonge meisje kwam een paar losse rozen in een glas op tafel zetten, en gaf hem, met vriendelijk gezicht antwoord op^ zijn vragen: „Mabie" was haar naam. Ze was nog nooit van 't eiland af geweest. Eerst was ze op de dorpschool geweest en nu hielp ze haar tante in 't huishouden. Haar moeder was den vorigen winter door 't ijs gezakt en verdronken. Haar vader was al lang dood. Zij leefde zeer stil met haar tante, ging niet uit als andere meisjes van haar leeftijd, zelfs op hoog dagen niet. Henbi vond dan ook iets kloosterachtigs in haar zijn, in haar oog opslag, in haar zachte ietwat zingende stem. Maar dat nonachtige stond goed bij 't frissche gezicht, bij haar gezonde kracht. Na 't ontbijt ging van Diemen wat door 't dorp slenteren. In ieder klein tuintje een bonte mengeling van bloemen, aan de hekjes pratende buurvrouwen en voor ieder dier armoedige maar kraakzindelijke huisjes troepjes spelende kinderen met dikke wangen en lachende oogen. Hier herinnerde niets aan de twintigste eeuw. Het slaan van de torenklok deed Henbi opschrikken en in een plotseling terug- keerende opwelling van ongedurigheid dacht hij „maar dat is hier niet om uit te houden, 't Is om dood te gaan van verveling. Hoe moet ik hier den tijd zoek brengen?" En reeds lang voor de tram vertrekken zou, stond van Diemen weer in den gang der arbeiderswoning om z'n jas te halen en af te rekenen. „Wilt u dus werkelijk al weg mijn heer? vroeg Mabie met iets droevigs in haar stem. Vandaag al? U ziet zoo bleek. Het zou u zeker goed doen nog 'n paar dagen bij ons te blijven." De wijze, waarop ze het hem vroeg en hem aankeek, zoo deelnemend, zoo trouw hartig, trof hem onweerstaanbaar. Met een bijgeloovigen schrik zij hij tot zichzelf: „dit kind voelt watje te wachten staat. Ze wil je redden. Misschien raadt ze je goed." Daartusschen in kwam de gedachten: „dat is suggestie en je hebt geen kracht je te weren." Maar Mabie stond nog altijd voor hem, en er was nu een zacht trillen om haar mond en spanning in haar oogen. Een zoo warmen, dee- moedigen blik had hij nog nooit op een menschengezicht gezien. Zonder woorden en toch zooveel zeggendHij voelde dat ze in zichzelf bad. Ze wenschte uit het diepst van haar hart, dat hij zou blijven. Als tot een halfgod keek ze naar hem op. Aan deze betoovering kon hij geen weer stand bieden. „Ik wil hier uitrusten, Mabie, omdat jij me dien raad geeft!" zei hij. En ze glimlachte als verlicht, toen hij zijn over jas over haar arm legde. Natuurlijk berouwde hem zijn besluit dien dag nog twintigmaal. Maar hij had nu eenmaal getelegrafeerd, dat hij zijn reistasch noodig had, en een korte vacantie nam. Als hij nu toch plotseling terug- .keerde, dan zouden de menschen hem reeds nu voor gek houden! Aan tafel hij at in een der hotels sprak hij met zijn dischgenooten over Mabie en/ over het fijne en zachte van dit dorps meisje. „Ja die Mabie, hm, hm, ze is ook maar zoowat half een kind van de streek", vertelde men lachend. „Haar vader was een Noord-Duitsche schilder, die een visschersdochter uit Zeedijke te diep in de blauwe oogen had gekeken." Mabie stond 's avonds in het tuintje op hem te wachten. Hij praatte met haar, in de bedwelmde lucht, welke jasmijn en vlier in het dorpje verspreiden. Toen ze hem naar boven bijlichtte en hem goedennacht zei, boog hij zich over haar heen en kuste haar op den mond. Ze stond stil, de eene hand op de leuning gedrukt, met de andere de lamp vasthoudend. Maar door haar slank lichaam ging een siddering. Een groote vrede was over hem gekomen, als had hij vergetelheid gedronken van deze jonge lippen. Hij hoorde nog het klotsen van de golven, het slaan van de kerklok. Daarna sliep hij in. Hij sliep werkelijk. Zonder broomkali. Een vasten, verkwik kende slaap, 's Morgens ontwaakte hij, zoo diep geroerd door dit lang ontbeerde geluk, dat hij vol teederheid aan Mabie dacht. Zij had dus werkelijk een wonder aan hem gedaan, daar in haar tooverland. (Slot volgt.)

Domburgsch Badnieuws | 1906 | | pagina 2