Openbare Godsdienstoefening Zondag 15 Juli. Ned. Herv. Gemeente. Yoorm. 9!2 uur Ds. G. A. fan dek Hooft. Bediening H. Avondmaal. Nam. 2 uur Ds. G. A. tan dee Hooft. Gereformeerde Kerk. Yoorm. 9 uur He. B. B. van den Hoobn. Nam. 2 uur Ds. B. B. van den Hoobn. Reisgelegenheden. Stoomtram Walcheren. DomburgVlissingenMiddelburg. Zomerdienst 1906. (Amsterdamsche tyd.) Vertrek Domburg: 5,10 8,— 10,40 1,35 4,15 6,55 9,50 Aankomst Middelburg 6,18 9,08 11,4» 2,43 5,23 8,03 10,58 Aankomst Vlissingen station SS.: 6,21 9,11 11,51 2,46 5,26 8,06 11,01 Vertrek Vlissingen station SS.: 6,38 9,20 12,15 2,55 5,35 8,15 11,25 Vertrek Middelburg: 6,41 9,23 12,18 2,58 5,38 8,18 11,28 Aankomst Domburg: 7,50 10,32 1,27 4,07 6,47 9,27 12,37 Wisselkantoor. Tot wisseling van buitenlandsche munt speciën bestaat bij den beer H. M. Kesteloo, Hulppostkantoor, gelegenheid. Domhnrgsclie Revolver Scliietvereeniging. Vreemdelingen worden als buitenleden aangenomen. Contributie 1,per maand of per gedeelte van een maand. Informa ties worden verstrekt door den Directeur der Zeebadinrichting. WANDELINGEN enz. De buitenplaatsen Westhove, Duinbeek en Berkenbosch zijn voor het publiek gesloten, maar voor vreemdelingen, ver- blijfhoudende op Domburg, zijn wandel- kaarten beschikbaar en te verkrijgen in de hotels en pensions voor de daar vertoevende logés, bij eigenaren of gérants dier inrichtingen, voor de verdere logés in het dorp, door tusschenkomst van hen bij wie zij logeeren, bij den Directeur der Domburgsche Zeebadinrichting tot wien ook ingezetenen van Domburg zich ter verkrijging van wandelkaarten, moeten wenden. „Ten opzichte van Westhove zij nog „opgemerkt, dat het kasteel als zoodanig „niet te zien is, maar dat zij die belang stellen in het Herstellingsoord „Voor kinderen daar gevestigd, en „die inrichting wenschen te bezichtigen, „daartoe gelegenheid hebben lederen „~VV oensdagmiddag; van S-4 „ure, maar ook alleen op dien dag en „die uren, aan welke bepaling streng de „hand zal worden gehouden en waarvan „niet kan worden afgeweken." De bosschen en duinen van Hoogduin (voormalig Overbosch van Duinvliet) zijn voor het publiek gesloten. Voor badgasten te Domburg vertoevende, zijn echter wandelkaarten verkrijgbaar bij den Directeur der Domburgsche Zeebad inrichting. Ingezetenen van Domburg kunnen bij genoemden Directeur mede wandelkaarten bekomen. Gevonden voorwerpen. Een medaillon met ingelegden parel, terug te bekomen bij P. de Meijer, Tramzicht. Een fietspomp, terug te bekomen bij v. d. Welle, badman. 2> Domburg in 1906. En nu beginnen we eindelijk onze wan deling; 't zal een lange worden en we willen onze lezers niet al te veel vermoeien daarom slechts van uit de verte een blik geworpen op bet Roosjeswegje. 't Wordt bijna een tramzaak die Roos jes weg-affaire, ieder jaar duikt ze op, om dan weer voor eenige maanden de doofpot in te gaan, en maar steeds blijft het Roosjeswegje het geduldige dikzandige ding, dat velen van u al zoo lange jaren gekend hebben. Er is echter weer wat leven in 't zand ernstige pogingen wor den naar 't schijnt wederom in 't werk gesteld om tot bestrating van de veel besprokene te geraken. De gemeente Aagtekerke beeft namelijk naar wij vernemen de handen wat ruimer gekregen, tengevolge van de sluiting der openbare school, zoodat sommige ge meenteraadsleden die indertijd tegen bet verleenen van een subsidie waren, er zich nu waarschijnlijk voor zouden verklaren. Van harte hopen we, dat de zaak nu i eindelijk haar beslag zal krijgen; ze is een paar jaar geleden in goede handen geweest; mogen diezelfde handen weer Daar de klinkers grijpen In de onmiddellijke nabijheid van het station, is de invloed van ons nieuw ver voermiddel al dadelijk merkbaar. De villa Nebalennia na het overlijden der eigenaresse publiek verkocht vinden we thans terug als het café „Tramzicht", geëxploiteerd door P. de Meijer. De nette inrichting, de fraaie tuin met het prachtig uitzicht over 't weelderige Walchersche bouwland zullen zeker hun aantrekkingskracht niet missen. Op de tegenovergestelde hoek van de Stationstraat is een nieuw gebouwtje ver rezen, waarin de Heer Gabbiëlse een handel in goud- en zilverwerken gevestigd heeft. Tevens zijn in dit nieuwe huis een aantal kamers te huur, die eveneens uitzicht hebbende over ons heerlijk eiland zeker aftrek vinden zullen bij onze vreemde bezoekers. Over de Markt komen we in de Oost straat, waar wel geen nieuwe gebouwen onze aandacht trekken, doch het opschrift van de Bakkerij van den Heer A. M. Bbouwer ook weer ten duidelijkste op vooruitgang wijst. Domburgsche StoombakkerijODom burg, waar is uw eenvoud F Waar de zware boerenbrooden, schrikkelijk harde wapens in de handen van opgewonden huisvrouwen? Hollandsche broodjes, Fransche broodjes; 'k weet al niet wat voor broodjes, gebakjes, taartjes en taarten, voortgebracht a la minute, door middel van stoom! Is dat geen teeken des tijds, dat is: van den Domburgschen tijd? Schuin tegenover de stoombakkerij weer iets nieuws een wandelbazaar we maken dat op uit het „entrée vrij" dat op het raam te lezen valt. Nu te wandelen valt er niet veel, maar des te meer te „bazaren"; de ruimte is klein en de te koop aangeboden artikelen zijn vele en verscheidene, zoodat ook deze inrich ting voorzeker weer in een behoefte zal voorzien. Hetzelfde mag zeker ook gezegd worden van de nieuwe fietswinkel tegelijk reparatie-inrichting van Bband, geves tigd in de voormalige herberg van P. de Meijer, alsmede van een dergelijke zaak van H. van Oosten (Westkapelsche weg) die we op onze wandeling niet zullen passeeren en dus hier even willen noemen. Langs het zoogenaamde groentje en door de Badstraat, komen we op het vroon, waar onze aandacht getrokken wordt door de nieuw gebouwde villa, welke binnen kort door den Burgemeester van Dom- burg zal worden betrokken. Van deze zijde gezien maakt ze een zeer prettigen indruk, maar O! de keerzijde van de medaille! „Krek 'n klein vintje „mee 'n êelen gróoten 'oed op", zei 'n vindingrijk Domburger, toen 't dak er pas op stond, en de vergelijking is niet kwaad. Wat ons betreft, we vonden 't zonder dak 'n zeer passabele dobbelsteen, met de oogen op bijzonder nonchelante wijze erover gezaaid; maar toen kwam dat dak en de dobbelsteen verzonk in 't niet; inplaats daarvan een enorme domper op 'n klein stompje kaars wier licht voor goed ge doofd werd. Onze opinie we bekennen 't volmon dig is een leeken-opinie, bovendien, smaken verschillen, en er zullen er zeker zijn, wien het nieuwe gebouw beter bevalt dan ons. Ja, wellicht zijn er, die in extase zullen staan gapen naar het monu mentale dak (mogen zij in dien toestand niet in het duinputje vallen!); wij zijn zeker niet vatbaar voor dat heele-hooge- dak-schoon. Het inwendige schijnt echter veel goed te zullen maken en dat is een voornaam iets voor de a. s. bewoners. We gaan verder en vinden op het badstrand gekomen het aantal strand stoelen weer met zes stuks vermeerderd en tevens eenige oude door nieuwe ver vangen; bovendien zullen binnenkort een paar nieuwe badkoetsen verschijnen. Een oogenblik stilgestaan bij het strand ten oosten van het badstrand, waar we de zeewering, indertijd door den heer Vbeeburg aangelegd, wederom missen en nu wel zullen blijven missen. Het werk werd tijdens de hevigen storm van 18 Maart jl. geheel weggeslagen evenals de rijweg die laDgs de villa van den heer von Maassen liep. Door de goede zorgen van de Vereeniging tot be vordering van de belaügen van de bad plaats Domburg werd een nieuwe weg aangelegd, die het badstrand weer verbindt met het terras voor het Badpaviljoen. Dit laatste is nu alleen toegangkelijk voor leden van de Sociëteit „Luctor et Emergo" en voor vreemdelingen, die gëintroduceerd kunnen worden. We volgen nu het pad over 't duin naar den Hoogen Hil, dat, eveneens door bovengenoemde Vereeniging weer flink in orde gebracht is, constateeren met genoegen dat Mevrouw Elout haar „tent fragment" weer rechtgetrokken heeft ('n minsch wier zeeziek van dar dink) en slaan dan het nieuw aangelegde padje in, dat over de galghoogte naar den West- kapelschen weg loopt. Natuurschoon moet nog al eens opgeofferd worden aan gemak zucht; zoo is 't ook hier mooi is zoo'n schelpenpad door 't duin nooit, maar geriefelijk is 't zeer zeker, vooral bij regenachtig weer. De heer A. M. Tak heeft onzen bezoekers door den aanleg van dit pad weer een nieuwe wandeling bezorgd, waarvoor ze hem zeker dankbaar zullen zijn. We volgen de kronkelende schelpen- streep tot bij de zandkuil, slaan daar 't duin in en dan zullen we u eens wijzenja, eigenlijk hebben we u niets te wijzen, er IS niets, en toch is er iets heel bijzonders, 't Wordt te Delphisch, we zullen 't maar zeggen: Hier is de plaats waar boringen ge schiedt zijn ten behoeve van de toe komstige Domburgsche duinwater leiding. Ja, ja, we gaan vooruit. Plannen voor een waterleiding! geen Iuchtkasteelen, neen ernstige plannen, die binnen niet al te langen tijd verwezenlijkt kunnen en zullen worden. Ook deze zaak werd door de Vereeniging tot bevordering van de belangen van de badplaats Domburg aangepakt (hulde aan haren ij verigen Voorzitterde Vereeniging begreep het groote belang van goed zuiver drinkwater op een steeds vooruitgaande badplaats, en wie begrijpt dat niet? Zoowel de Rentmeester van het Kroon domein als die van het Ambacht werden dadelijk tot medewerking bereid gevonden en het gevolg is, dat op verschillende plaatsen boringen plaats hadden, waarvan de resultaten worden afgewacht. Zijn die gunstig, dan zal waarschijnlijk getracht worden een Maatschappij op aandeelen op te richten en dan, boeren, burgers en buitenlui ziet dat je ze vast krijgt! Laat je niet kennen om 'n paar honderd Hollandsche ronzebonzen! Nou krijg je ze nog a pari en liquideeren doet ze nooit onze zaak in duinliquide! We zullen tegen dien tijd de beroemde Kakkadorus maar eens laten overkomen, hoewel ondergeteekende zich van eenige sluimerende Kakkadorus-talenten ook wel bewust is. En nu, lezers, hebben we lang genoeg gewandeld; voor we scheiden nog een woordje over het aanstaande seizoen. De hoogaars voor 't badstrand, natuur lijk; bals en concerten op 't Badpaviljoen, billardwedstrijden, snipperwedstrijden, 'n schietwedstrijd en als „clou" een „Fancy- fair" ten behoeve van de „spijsuitdeeling" op Domburg, die zoo bar slecht bij kas is, dat zeker wel op aller medewerking gerekend mag worden om dit plan van. het Comité tot regeling van Zomerver- maken goed te doen slagen. E.

Domburgsch Badnieuws | 1906 | | pagina 2