Domburg in 1906. Aantal mevr. Verbrngge van's Gra personen vendeel en familie 3 den Haag. dhr. en mevr. van Vliet 2 Schiedam. dhr. J. A. Zip Middelburg. In het „Strandh&tel": mevr. Hofrath Oser en fam. 2 Weenen. mevr. Goldschmidt-Herzen- hahn en familie 6 Frankfort a/M. In het Schuttershof: dhr. J. van den Arend Brussel. dhr. L. van den Arend id. dhr. von Beckenrath Düsseldorf. dhr. Oswaldt v. d. Bergen Brussel. dhr. G. H. Beels Amsterdam. dhr. W. Beels id. dhr. L. H. Beels id. dhr. J. J. Blanksma id. mevr. Boevé-van Schoon hoven en familie 2 Rotterdam. mej. V. Campan Detroit (Michi- gan.) dhr. en mevr. A. Cauter- man 2 Gent. dhr. Vicomte de Dèche id. dhr. J. A. Ennema en fam. 3 Rotterdam. dhr. D. de la Forge Gent. dhr. D. A. Gooszen Amsterdam. dhr. H. J. A. Hofland id. dhr. J. Korthals id. dhr. A. J. de Koning id. dhr. W. Lubbers id. dhr. A. Lubbers id. dhr. P. Liemachers en fam. 3 Courtray. dhr. en mevr. Mommers 2 Tilburg. dhr. J. de Metter Amsterdam. dhr. J. Meulman id. mej. C. Meyster ütreeht. mevr. Norton Niagara Falls. familie Massee 4 Goes. dhr. E. van Nieuwenhoven Brussel. dhr. Dr. J. Posthnma Biggekerke. dhr. P. J. Prinsen Geerlings Amsterdam. mevr. W. B. Rankine Niagara Falls. dhr. J. E. Stroeve Amsterdam. dhr. H. Steenaert Gent. dhr. L. de Smidt id. dhr. J. Séverin en familie Braine l'Alluil. mevr Schwab v. d. Arend Keulen. dhr. J. A. E. Timmerman Amsterdam. dhr. P. A. v. d. Velden en familie 3 Terneuzen. dhr. D. R. Wijckerheld Bisdom Barendrecht. dhr. D. Weldenberg Berlijn. dhr. Tj. v. d. Zee den Haag. In het hötel „de l'Europe": mej. H. Andries St. Gilles. dhr. Antheunisse den Haag. mej. Bnratto Boulogne. mej. J. Burgois Brussel. mej. U. Bail id. mej. Brogmes Moortzele. mej. du Bois "Wandelgem. mej. Q. Broes Eeclo. mej. N. Bries St. Gilles. dhr. G. Balter. Antwerpen. mej. M. Bastenier St. Gilles. mej. Clause Brussel. mej. Cavereel id. mej Le Cat id. mej. Coppens id. mej. M. van Calek Lootenhulle. mej. Cavéeul Antwerpen. mej. A. Clayenbeugel Brussel. mej. W. Clasette Heijst. mej. Croydon id. mej. J. Crier Oudenaar. mej. Copois Antwerpen. mej Canear Lootenhulle. mej. C. Clouse Overslag. mej. E. van de Canneeï St. Gilles. mej. R. Decoux Marseille. mej. J. Decoux Eeclo. mej. Droiëte Parijs. mej. Delzense Brussel. mej. Detenre Antwerpen. mej. C. Delannay St. Gilles. mej. M. Decers id. mej. E. Dero id. mej. C. Debelder Molenbeek (St. Jean.) dhr. A. Devroye Antwerpen. dhr. Doeselaer Mechelen. mej. J. Decoster Jorest. mej. P. Derome St, Gilles. mej. A. Deluvis Famines. mej. R. Dechamps St. Gilles. mej. 0. van den Eynden Antwerpen. mej. A. Eilière St. Gilles. mej. Fjjcons Brussel. mej. Fifrens Heijst. mej. Fontana Wandelgem. mej. Fanlois Brussel. mej. F. France Antwerpen. mej. H. Graanboom Amsterdam. mej. G. Guiqert Lokeren. mej. Guilama Overslag. mej. P. Gosset St. Gilles. mej. M. Geets id. dhr. Homberg Rotterdam. mej. R. Heijvaert Marseilles. mej. Heusedenne Wandelgem. mej. S. Hellois Oudenaarde. mej. F Hamlet Antwerpen. mej. V. Hankar 8t. Gilles. mej. E. van den Haurie Jorest. dhr. A. Janssenx Brnssel. mej. Janvier id. mej. B. Jalou mej. A. Junkersdorff dhr. L. Janssens mej. R. Lamar mej. W. Ladonné mej. B. Liaire mej. Loupor mej. S. Lemmens mej. M. Lacroise mej. Lambrecht mej. Leonard mej. J. Lionard mej. G. Leonard mej. S. Mendel mej. H. Muller mej. de Merlois mej. J. Martin mej. B. Mollitor mej. M. Mertena dhr. F. Nieuwerkerk mej. A. L. Onvrie mej. A. Olbrechts dhr. A. Olbrecht dhr. R. Olbrecht mej. Poursi mej. Ponnaux mej. 8. Proncos mej. M. Poels mej. Quanse dhr. Robbe dhr. H. Rolin mej. Rolin dhr. Rolin mej. 8. Rusquin mej. F. Ramlot mej. Raploo mej. F. Roeciër dhr. A. Rittaijn mej. C. M. A. von Stein Callenfels mevr. von Stein Callenfels mej. V. de Smet mej. C. Seijffer mej. B.Simon mej. N. Senvye mej. H. Stenaert mej. Sansiëinne mej. L. Smet mej. Sancané dhr. B. Stamwijk mej. N. Smet mejSancaise mej. B. Sporck mej. L. Tassoul mej. A. Tassoul mej. L. Vrankcen mej. M. Verhoeven mej. L. Veunemace mej. A. Vae8 mej. Vermeijlen mej. F. Vuvieune mej. I. Verstraeten mej. M. Verstraeten mej. A. Welleux mej. L. Wantelet mej. Willecome mej. L. van de Walle mej. Zamois In het „Cafe Schrier": mej. G. J. van der Pol Aantal personen Brussel. St. Gilles. Antwerpen. Moerbeke. Eeclo. Parijs. Brussel. Boulogne. Antwerpen. Parys. Antwerpen. id. Brussel. Nicolaas. Antwerpen. Moortsele. St. Gilles. id. Deijnse. den Haag. Brussel. Boom. Mechelen. id. Brussel. Heijst. Brussel. Jorest. Oudenaar. Bergen op Zoom. Brussel id. id. Antwerpen. Marseille. Wandelgem. Deijnse. Mechelen. den Haag. id. Gent. Brussel, id. id. Marseille. Brussel. Deijnse. Brussel. Mechelen. Antwerpen. Brussel. Jorest. Brussel, id. Antwerpen. Heijst. Gent. id. Antwerpen, id. St. Gilles. id. Parijs. St. Gilles. Parijs. Brussel, id. Oosterbeek. Ondergeteekende brengt daarom te r kennis van belanghebbenden dat de huizen en kamers van hen, die verzuimen hem te verwittigen zoodra zij verhuurd hebben, door hem niet meer zullen worden opge geven. De Directeur der Domburgsche Zeebadinrichting P. J. ELOUT. 1) Voor liet 3 kamers 1 kamer 1 huis met 5 kamers en keuken 2 kamers 1 huis met 6 kamers en keuken 2 kamers 1 kamer 2 kamers 1 kamer 1 huis met 4 kamers en 2 keukens 2 zit- en 3 slaapkamers 1 kamer 2 kamers en keuken 1 kamer 2 kamers 1 kamer 1 1 2 kamers badseizoen zijn nog te huur heeren- 1 tot 15 Aug. straat id. id. wevery- straat weststr. weverij straat id. weststr. id. id. station straat markt ooststr. wijn- gaardstr. id. ooststr. wijn- gaardstr. ooststr. duinw, station straat tot 1 Aug. alleen Juli Juli na 15 Juli J. Passenier. wed. de Jonge. mevr. Elout- Rose. J. Prevoost. P. Janse. J. van Sluijs. van de Ameele. D. Trieller. C. Schout. A.M. Romeijn. J. Gabriëlse. D. Bommel jé. wed.v. d. Hage. wed. Ponwer. Almekinders. P. C. Koeijers. J. v. d. Hage. G. Wisse. M. Wisse. G. Prevoost. Vreemd zullen ze opkijken, die eerste exemplaren van het Domburgsch Badnieuws, als ze, in een gereserveerde wagon, onder geleide van een gëuniformd postambte naar „gestoomd" zullen worden naar de plaats hunner bestemming. Jaren lang zijn ze gedragen sjok, sjok, regelmatig gewiegd op den rug van een onzer oude bekenden van dee Welle of Alewijnse; later weer werden ze gereden schokkend in de hooge twee wielige postkar langs den Domburgschen weg, nu eindelijk zullen ze tot ons glijden in den netten postwagen van de „Stoom tram Walcheren" bijna geruischloos schui vend over de glinsterende railslijnen. En zeker zullen ze zich evenals de duizenden, die de tram reeds naar Dom burg bracht dankbaar gestemd gevoe len jegens hen, die onze Badplaats einde lijk op afdoende wijze in verbinding brachten met het groote wereldgewoel waar ze tot voor korten tijd nog zoo ver af, zoo rustig buiten stond. Geven wij hier ongetwijfeld de gevoelens- weer van allen, die belang stellen in den bloei van Domburg als Badplaats, wanneer we den oprichters van de Naamlooze Vennootschap „Stoomtram Walcheren" en in 't bijzonder haren ijverigen President- Commissaris, den Heer A. Lantsheeb, nogmaals onzen dank brengen voor al hetgeen zij voor Domburg deden, toch zullen ook velen met ons, niet zonder een gevoel van weemoed kunnen terug denken aan het kalme dorpje dat geweest is, aan dat rustige dat Domburg steeds kenmerkte en het gemaakt heeft wat het is. Maar nu, het tij gaat verloopen en- de bakens dienen verzet; er is een tijd perk in de geschiedenis van Domburg afgesloten, een nieuwe area vangt aan. Thans alle krachten ingespannen om er een schoon, goed en groot tijdperk van te maken. Van het welslagen van den tram hangt nu het wel en wee van Domburg voor een groot deel af. Wij sluiten ons daarom aan bij den wenscb van den Heer J. Scheele, die op den openingsdag den Heer Lants heeb namens feestcommité en bevolking toesprekende hem geluk wenschte met dien dag en de hoop uitsprak dat ook in 't vervolg zijn werk met succes bekroond zou worden. Dat succes nu schijnt verzekerd, n'en déplaise de pessimisten. De cijfers spreken duidelijk: er werden namelijk vervoerd van 14 tot en met 30 April 15275 passagiers. 1 31 Mei 15960 1 30 Juni 26696 EEN WOORDJE TOT HEN DIE HUIZEN EN KAMERS VERHUREN. Herhaaldelijk komt het voor dat men huizen en kamers verhuurt, zonder onder geteekende daarvan mededeeling te doen. Het gevolg is, dat hij de kamers of huizen in questie als onverhuurd blijft opgeven en zoodoende het publiek onwillekeurig dupeert. te samen dus 57931 passagiers. Bovendien werden gedurende de maan den Mei en Juni nog verschillende gezel schappen vervoerd, waarvoor in de gewone^ diensttreinen 11 extra rijtuigen voor heen- en terugreis werden gereserveerd. Het meest teekenend is wel het vervoer gedurende Mei, daar deze maand een normale genoemd kan werden, d. w. z. een maand waarin geen feestdagen vielen. Nu zal zonder twijfel het reizigersver- voer gedurende den winter zeer sterk af nemen, doch, is het aantal passagiers in de overige zomermaanden maar eenigszins in overeenstemming met het vervoer gedu rende de bovengenoemde maanden dan zal de zomer den winter zeker ruimschoots- goedmaken. Nu we 't toch over de tram hebben,, zullen we ook bij 't station onze jaarlijk- scbe wandeling door Domburg maar aan vangen. Over 't gebouwtje zelf en over de tram in 't algemeen kunnen we gerust zwijgen. In het eerste nummer van den vorigen jaargang gaven wij reeds een be schrijving van stations en rollend materiaal en sedert is de Domburgsche tram zoo overbekend geworden, dat een ieder die geen vreemdeling op ons eiland is wel weet, hoe gemakkelijk men rijdt in de lange achtwielige wagens, hoe voor komend het personeel is, in een woord hoe flink de zaak over 't algemeen is. aangepakt. Wordt vervolgd.).

Domburgsch Badnieuws | 1906 | | pagina 2