Domburg in 1905. De Baddokter B. B. Vaandbageb is dagelijks te consulteeren in het Bad paviljoen of op het badstrand des morgens tussohen 11 en 12 uren; aan huis van 8/49'/2 uur vrm. Zuster Piceni, Wijngaardstraat 16, biedt zich aan om kosteloos hulp te verleenen aan zieken. Openbare Godsdienstoefening. Zondag 16 Juli. Ned. Herv. Gemeente. Voorm. 9'/2 uur Ds. G. A. van dee Hooft, Bediening H. Avondmaal. Nam. 2 uur dhr. J. W. J. Addink, Theol. cand. Gereformeerde Kerk, Voorm. 9 uur Ds. B. B. van den Hooen. Nam. 2 uur Ds. B. B. van den Hooen. „daartoe gelegenheid hebben iederen Woensda^middag' van S-4 „i*re, maar ook alleen op dien dag en „die uren, aan welke bepaling streng de „hand zal worden gehouden en waarvan „niet kan worden afgeweken." Voor de wandelingen op Hoogduin (voor malig O verbosch van Duinvliet) zijn de in het vorig jaar verstrekte toegangskaar ten ook nu geldig. Bezoekers van en tijdelijk verblijf hou denden te Domburg kunnen een toegangs kaart bekomen persoonlijk of door bemid deling van hen bij wie zij inwonen, bij den heer J. A. Fbedeeiks te Middelburg of bij den Directeur der Domburgsche Zeebadin richting. Ingezetenen van Domburg moeten zich ter verkrijging eener kaart wenden tct den boschopzichter Lous. Reisgelegenheden. Omnibusdienst tusschen Domburg en Middelburg. Vertrek van Domburg: voorm. 7,45 ure. nam. 8,30 Vertrek van Middelburgvoorm. 12, nam. 3,30 Vracht per persoon/0,75; retour ƒ1, Van Serooskerke in beide richtingen 0,25. Plaatsen zijn te bespreken a f 0,05 in het Hotel Schuttershof (Domburg); in het Nederlandsch Koffiehuis, Markt (Middel burg.) Bljks Telegraaf-, Telephoon- en Hulp- Postkantoor te Domburg. Rijks Telegraafkantoor: Geopend op werkdagen van 8,tot 12,u. 2,4,— 6,— 8,— Zondagen 7,30 8,30 12,30 1,30,, Telephoonkantoor: Geopend op werkdagen van 8,30 tot 1,30 u. 5,30 6,30,, Zondagen 8,30 11,30,, Hulp-Postkantoor: Geopend op werkdagen van 8,30 tot 2,30 u. 5,30 6,30,, Zondagen 7,8. 10,30 11,30,, Postrit MiddelburgDomburg. Vertrek van Domburg vrm. 6,45 nam. 2,45 en 8,25 Aankomst te Domburg vrm. 6,15 nam. 2,15 en 8, Bodeloop DomburgWestkapelle. Vertrek van Domburg vrm. 6,45 nm. 2,45 Aankomst te Domburg 6,15 2,15 Bodeloop DomburgAagtekerke. Vertrek van Domburg vrm. 6,45 nam. 2,45 Aankomst te Domburg 6,30 2,30 NB. Zondag vertrekken van Middel burg, Domburg, Westkapelle, Oostkapelle en Aagtekerke alleen de eerste posten. Alles Spoortijd. Domburgsche Revolver Schïetvereeniging. Vreemdelingen worden als buitenleden aangenomen. Contributie f 1,per maand of per gedeelte van een maand. Informa ties worden verstrekt door den Directeur der Zeebadinrichting. WANDELINGEN enz. De buitenplaatsen Westhove, Duinbeek en Rerkenbosch zijn voor het publiek gesloten, maar voor vreemdelingen, ver- blijfhoudende op Domburg, zijn wandel- kaarten beschikbaar en te verkrijgen in de hötels en pensions voor de daar vertoevende logés, bij eigenaren of gérants dier inrichtingen, voor de verdere logés in het dorp, door tusschenkomst van hen bij wie zij logeeren. bij den Directeur der Domburgsche Zeebadinrichting tot wien ook ingezetenen van Domburg zich ter verkrijging van wandelkaarten, moeten wenden. Ten opzichte van Westhove zij nog „opgemerkt, dat het kasteel als zoodanig „niet te zien ia, maar dat zij die belang stellen in het Jfc-i«3A*s»L*5lAi.ii£»-»ooA-ci „voor kinderen daar gevestigd, en „die inrichting wenschen te bezichtigen, Kunnen we alzoo in deze in ieder ge val wel van een aanwinst spreken, ook een verlies heeft U en ons getroffen. Een be kende figuur, onze baddokter Duijvis zul len velen van U zeer zeker missen op het strand. Het ligt niet in onze bedoeling de dok terskwestie nog eens op te halen. Het is een weinig verkwikkelijke, en er is al ge noeg ja, te veel over geschreven. Wel echter wenschen wij langs dezen weg Dr. Duijvis dank te zeggen voor de wijze, waarop hij gedurende elf jaren zijn taak als baddokter heeft vervuld. Steeds stond hij klaar voor onze zomergasten, altijd tegemoetkomend, immer bereid hulp te verleenen, óók wanneer zooals maar al te vaak geschiedde een beroep op zijn apotheek werd gedaan, zonder dat men van zijne diensten als geneesheer gebruik maakte. Wij zijn dan ook overtuigd, dat een groot aantal badgasten zijn heengaan zeer zullen betreuren. Gelukkig voor Domburg is zijn plaats weder ingenomen en wel door den Heer B. B. Vaandbageb, die ook als Baddokter zal optreden. Van harte wenschen wij hem geluk met zijn benoeming; moge hij velen gelukkige jaren op Domburg doorbrengen. Waar wij ons in het eerste nummer van ons blaadje hoofdzakelijk bepaalden tot het verleden, tot 't geen geschied was sedert het vorige seizoen, was het onze bedoeling dit nummer te wijden aan de toekomst, aan „het seizoen 1905". Maar het verleden gaat zoo onmerkbaar over in het heden, het heden vervloeit weer zóó in het toekomstige, dat het wel haast ondoenbaar is van het eene te spreken, zonder ook van het andere te gewagen. Willen we de toekomst van onze bad plaats bespreken in verband met de heerlijke bosschen die zich ten oosten van Domburg uren ver langs de kust uit strekken dan moeten we al dadelijk terug naar 't gebied van 't verledene om er op te wijzen dat juist die bosschen, die prach tige wandelingen steeds zijn geweest het groote attractie punt van Domburg. Wat zou Domburg zijn zonder die Oostkappelsche bosschen Ons dunkt, een boerendorp waarvan wellicht gezegd zou worden. „Daar hebben ze ook nog 's geprobeerd 'n badplaats van te maken. Die bosschen zijn geweest „the making of Domburg" dank zij den eigenaren die ze steeds openstelden voor het publiek. Het spreekwoord zegt, dat een profeet niet geëerd is in zijn eigen land; wel wij vermoeden, dat met nog meer recht gezegd zou kunnen worden, dat een eigenaar niet geëerd wordt op z'n eigen land, voorname lijk niet door de menschen wien hij wel zoo vriendelijk is toegang tot zijn eigen dom te geven. Het is namelijk een vreemd maar geregeld voorkomend verschijnsel, dat zoodra iemand z'n huis, tuin, bosch of wat ook openstelt voor iedereen, iedereen ook meent met z'n permissiekaart tevens 'n flinke dosis eigen domsrechten te krijgen. Ten duidelijkste blijkt dat, uit de aan merkingen die steeds gemaakt worden. Mejuffrouw A wandelend door de rechte lanen van Berkenbosch (met 'r permissie- kaart in haar zak, want „ze maken 't je zoo lastig, zie je") raast en tiert tegen de eigenaars die zoo vandalistisch aangelegd, zoo dom en oneerbiedig waren een van haar geliefde boomen te vellen! De juffrouw in questie dit blijve tusschen ons heeft ook een bijzondere aanleg een wel zullen maar zeggen een celibatistische, en in ver band daarmee heeft ze maar een luttel beetje gevoel voor nageslacht en jonge boomen, daarentegen veel voor half dooie dito's alles maar weer egoisme! Meneer B die z'n permissiekaart niet bij zich heeft is zeer verbolgen, dat „zoo'n man" hem durft zeggen dat zulks niet in de haak is, en vindt het bovendien een ware schande dat hij, houder van een kaart, die hij niet bij zich heeft, in Duinbeek niet meer fietsen kan, omdat nou toch warempel die eigenaren 'fc in hun hoofd gekregen hebben om de paden te doen zanden!! „Zou je nou zoo'n vent niet in de modder laten Nee meneer de eigenaar bezit uw ziel in lijdzaamheid. Zulks is nu eenmaal des eigenaars lot; wie er z'n plezier in zoekt anderen plezier te doen kan z'n eigen plezier doorgaans nog al heel makke lijk op. Bovendien, er zijn er gelukkig nog velen, die het zeer waardeeren dat U de Duinbeeksche modderpoelen in begaanbare wegen en paden herschapen hebt. Die op en aanmerkingen zullen IJ dus naar wij hopen wel langs de koue kleeren glijden; dan zijn ze nog al on schadelijk en verluchten wellicht nog s' wandelaars vol gemoed Maar erger, veel erger zijn de „baldadig heden" waarover de heer A. W. Beedenis van Bebleeom, Afdeelings-Consul der A. N. W. B. in de Kampioen van 16 Juli j 1. o. a. het volgende schreef „Laat mij eenige feiten noemen. „Eenige heeren, die O verduin verleden zomer per rijtuig passeerden, stapten bij den hertenkamp uit en sprongen over de afheining, waardoor een 10-tal van de jonge herten, opgeschrikt zijnde, op de vlucht gingen over de hekken heen en niet meer konden worden opgevangen; zij moesten worden doodgeschoten omdat zij op de aangrenzende landen veel schade aanrichtten. „Een tweede feit. Een der tuinbazen van Oostkapelle verklaarde mij, dat van zijn 200 tulpenbollen niet één tot zijn recht is gekomen omdat de Middelburgsche dames ze hadden meegenomen toen de bollen boven den grond uitliepen". Dit zijn slechts twee van de zes punten door den heer van Bebleeom in de Kam pioen besproken. Maar wij vinden 't al wel; reeds deze twee feiten alleen wet tigen ten volle de gevolgen die niet uit konden blijven, namelijk dat de buiten plaats Overduin voor wielrijders en rij tuigen geheel gesloten is en dat met 1 Januari a. s. alle permissiekaarten voor vrije wandeling op de buitenplaatsen Berkenbosch, Duinbeek en Westhove zullen worden ingetrokken; er zullen er waarschijnlijk wel nieuwe worden uitge geven, maar niet dan zeer spaarzaam. En nu komen wij terug op „de toekomst van onze badplaats in verband met de bosschen die zich ten oosten van Dom burg langs de kust uitstrekken." Hoezeer die toekomst op het spel gezet wordt door zulke ergerlijke misdragingen, behoeft wel geen betoog. In het stuk van den Heer van Beble eom wordt gesproken van „Middelburg sche" dames. Zijn dan de Middelburgers er niet allen van doordrongen dat het bestaan van een bloeiende badplaats in de onmiddellijke nabijheid van hun stad ook hun ten goede komt P Zoo niet, dat zij er dan van doordrongen worden, want het is zoo. Reeds meermalen is in dit blaadje, zoowel als in de Middelburgsche Courant, tegen het bedrijven van dergelijke balda digheden gewaarschuwd. Wij doen het nu nogmaals, waarschijnlijk voor de laatste maal, want herhalen zich dergelijke feiten dan zullen ongetwijfeld de eigenaren van de naburige bosschen het voorbeeld van de eigenaresse van Overduin volgen en het publiek den toegang tot hunne eigen dommen geheel ontzeggen. (Slot volgt.)

Domburgsch Badnieuws | 1905 | | pagina 2