Domburg in 1905. AMtai personen dhr. E. R. Kok Middelburg. dhr. M. Percy de Knijper en familie 2 Antwerpen. dhr. Dr. P. C. Koch Beek. Mevr. Koch—Leeuwen Boomkamp id. Mej. J. Lever Brussel. dhr. en Mevr. Löhnis-van Vollenhoven en fam. 3 Rotterdam. dhr. Karei Leber en fam. 4 Antwerpen. dhr. en Mevr. P. F. Laar man 2 Amsterdam. Mej. A. Martens Brussel. Mej. Alida van Mol. id. Mej. Valerie Meijunck id. dhr. en Mevr. Maller en familie 3 Nijmegen. dhr. M. B. Adolf Nox en familie 2 Keulen. dhr. M. B. Pelle Middelburg. dhr. en Mevr. v. d. Pot 2 Antwerpen. Familie Pecher 7 id. dhr. Mr. J. C. Post Amsterdam. Mej. A. Rijckaert Brussel. Mej. L. de Rijke id. dhr. W. Ridder van Rappard Zierikzee. dhr. L. Six Brussel. Mej. S. Sauvage id. Mej. H. Spéciael id. dhr. en Mevr. J. de Serriere en familie 4 den Haag. dhr. Paul Schroder Antwerpen. Mej. S. van Slee Middelburg. Jonkvr. D. von Schmidt auf Altenstadt den Haag. Baron Taetsv. Amerongen- van Woudenbergen fam. 3 Utrecht. Mej. A de Volder Brussel. Mej. E. Viruly Voorburg. dhr. G. Visscher en fam. 2 Groningen. Mej. Jeanne van Wilder Brussel. dhr. Dr. Wiggers Bergendal. Mevr. P. Wiggera-van IJs- selstein id. Mevr. Zuisser en fam. 3 Keulen. In het „Strandhötel"; Mevr. Mees en fam. 2 den Haag. Familie Merton 4 Frankfurt a/M. dhr.G. A. von Neufville en en familie 5 Darmstadt. Mevr. Wnrfbain en fam. 2 den Haag. dhr. Dr. A. J. v. d. Weijdc en familie 2 Utrecht. In het Schuttershof: dhr. J. Brunet Brussel. dhr. D. Boks Antwerpen. dhr. R. Coppieters Gent. Mej. M. A. Cohen Londen. dhr. George Dale Gent. Mevr. J. Franken en fam. 3 Antwerpen. dhr. A. Grotma Utrecht. dhr. B. de Geus id. dhr. J. L. Groenewegen St. Maartensdijk dhr. H. J. E. Gerlach van St. Joosland Voorburg. dhr. Herf Krefeld. dhr. Chs. van Hulle St. Eloi. Mej. Hamburger Antwerpen. dhr. R. Mand Marwitz. dhr. en Mevr. Jasper 2 Luik. dhr. H. C. Knappert Hendrik Ido Ambacht Mej. E. C. Knappert Leiden. dhr. J. S. Krucq Utrecht. dhr. en Mevr. Kuhn 2 Antwerpen. dhr. en Mevr. Lönberg Jensen 2 Kopenhagen. dhr. L. Lamblet en fam. 3 Brussel. dhr. Jean de Lanier St Georgesten Distee. dhr. en Mevr. Ade Meijer 2 Antwerpen. dhr. Walter Meisel Klingenthal. Fam. Massee-de Witt Ha mer met bediening 4 Goes. dhr. A. Pols Gent. dhr. en Mevr. J. de Praetes 2 Antwerpen. dhr. H. E. Pirenne Gent. dhr. en Mevr Rhodin 2 Namen. dhr. M. Saurbier en fam. 2 Keulen. dhr. 0. Smessaert Aeltre. dhr. Dr. Taschner eD fam. 2 Krefeld, dhr. J. Tytgat Gent Mej. Eugen Vogelsang Krefeld. dhr. Arth. de Vis Alost. dhr. H. B. Verhavert id. dhr. en Mevr. Rafaël-Ver- 1 hulst 2 Cappellen bij Antwerpen. dhr. R. Verdegen Gent. Mevr. v. d. Vorm, fam. en bediening 4 Rotterdam. dhr. W. van der Vorm IJssel monde. dhr. A. Wisse Middelburg. dhr. en Mevr. Charles Wiener 2 Brussel. dhr. A. Wauters Antwerpen. dhr. en Mevr. S. Werthei- mer 2 Brussel. Mej. M. J. de Witt Hamer Amsterdam. dhr. C. Wiener, familie en bediening 4 Brussel. In het hötel „de l'Europe": dhr. F. Diercks Antwerpen, dhr. en Mevr. Genzijn 2 Brussel, dhr. Dr. H. J. T. Mager Leiden, dhr. Ochtman i Goes. I Aantal personen dhr. Bnich-Queanel en fam. 2 dhr. en Mevr. A. W. Vaan drager dhr. Vermeulen In het Pension „Duinoord": dhr. C. Elout dhr. M. Elout Freules Elout van Soeter- woude Mej. Kaptein dhr. Majoor Maass en fam. Jonkvr. Quarlesvan Ufford dhr. Dr. Usinger Mevr. Usinger en fam. dhr. en Mevr. Vijgh 2 In het Pension „Wilhelmina" dhr. D. de Bakker dhr. L. Ouwehand dhr. C. W. Ouwehand Mej. J. Parhan dhr. S. Reinders dhr. R. Weibier dhr. J. Wattin Londen. den Haag. Antwerpen. den Haag. Delft. den Haag. id. Darmstadt, den Haag. Darmstadt. id. Leiden. den Haag. Rotterdam. id. den Haag. Hilversum. Antwerpen, id. De Bctdciolitex* B. b. Vaandbageb is dagelijks te consulteeren in het Bad paviljoen of op het badstrand des morgens tusschen 11 en 12 uren; aan huis van 8l/2Öl/2 uur Zuster Piceni, Wijngaardstraat 16, biedt zich aan rom kosteloos hulp te verleenen aan zieken. Reisgelegenheden. Omnibusdienst tusschen Domburg en Middelburg. Vertrek van Domburg: voorm. 7,45 ure. nam. 8,30 Vertrek van Middelburgvoorm. 12, nam. 3,30 Vracht per persoon ƒ0,75; retour ƒ1, Van Serooskerke in beide richtingen 0,25. Plaatsen zijn te bespreken a ƒ0,05 in het Hotel Schuttershof (Domburg); in het Nederlandsch Koffiehuis, Markt (Middel- burg.) TER GEDACHTENIS aan Mevrouw DE BRUYN-BODDAERT. overleden den 3 Februari 1905. Evenals wij Domburgers van den winter, zoo zullen ook onze geregelde bezoekers uit den vreemde en uit andere deelen des lands bij hun komst op Domburg met leed wezen vernemen, dat Mevrouw de Bbuyn overleden is. Misten wij haar reeds verleden zomer op Domburg, wij wisten haar nog in onze na bijheid, wisten dat, waar het Domburg be trof het „uit het oog uit het hart", bij haar niet gold en nooit gelden zou. Welk groot verlies Domburg door haar overlijden getroffen heeft, zal wel een ieder begrijpen, die Mevrouw de Bbuyn ook maar eenigszins van nabij gekend heeft, die wist, hoezeer zij Domburg genegen was, hoe men steeds kon rekenen op haren steun en hare medewerking in alles wat de belangen van Domburg betrof. Nooit deed men tevergeefs een beroep op haar mildheid, om 't even of het was om de armen te helpen, om een nuttig werk tot stand te brengen of om het welslagen van een of andere feestelijkheid te bevor deren. Zoo dankt o.a. de Domburgsche Zeebad inrichting, door hare ruime deelname in het kapitaal der Vennootschap, voor een groot deel aan haar het bestaan, zoo dan ken jaarlijks een aantal zwakke kinderen van onvermogende ouders aan haar herstel van gezondheid, frissche levenslust. Veel genoegen deed het ons, ook dit jaar weer die vroolijke kinderstemmen te hooren in de bosschen van Westhove;wij hopen uit de aanwezigheid dier kleinen te mogen opmaken, dat Mevrouw de Bbuyn in dit, haar grootste goede werk zal blijven voortleven, dat die vroolijke kinderstem men nog vele jaren den lof zullen verkon digen van de edele stichtster van het Her stellingsoord Westhove. Hoe dit zij, bij ons Domburgers zal Mevrouw de Beuyn-Boddaeet zeker lang in dankbare herinnering blijven. E. Met de vleermuizen, marmotten en wie er al meer een winterslaapje op na moch ten houden, is ook onze kleine badplaats ontwaakt en hier verschijnt nu ook weer de langste slaper van allen „het Domburgch Badnieuws" om z'n lezers in dit eerste nummer een „welkom op Domburg" toe te roepen. Tevens wil het hen vertellen, wat het, na eens goed de oogen uitgewreven fce hebben, bij zijn ommegang door Domburg voor nieuws ontdekt heeft. Lang zal het U daarmede niet bezig houden, want het nieuws is schaarsch, de veranderingen zijn maar weinige. De schuur tegenover het postkantoor verdwenen om plaats te maken voor een flink gebouw ten behoeve van den landbouwer Cobbé, die zich uit de „zaken" teruggetrokken heeft; voorts wat verder op, in dezelfde straat, de voorgevel van het huis van den Heer A. M. Bbouweb opgetrokken, zoodat nu ook daar een paar kamers voor bad gasten disponibel zijn. Is overigens in het dorp alles bij het oude gebleven, niet alzoo in de nabijheid van het strand. Daar valt onmiddellijk in het oog het vroolijke roode dakje van de nieuw gebouwde villa van den Heer Nagtglas Vebsteeg, aardig en m. i. gun stig afstekend bij de overige, meer somber gestemde leden van de Noorsche kolonie in vroon en duin. Verder gaande, zien wij het Pension van den Heer J. Mindeb- houd verrijkt met eene flinke ruime va- randa en dito balkon, verbeteringen welke deze uitstekend bekend staande gelegen heid zeker nog meer in trek zal doen komen. Lezer, het Badnieuws vergt rare spron gen van TT door het vroon, maar er is niets aan te doen. Even moet ge nog mee terug om een blik te werpen op den nieuw aangelegden weg langs de villa van den Heer Sommebhoff naar het Strand- hotel. Uit naam van de viervoeters de stomme dieren kunnen het nu eenmaal zelf niet zegt het Badnieuws den Heer Vbebbubg dank voor de hun bewezen weldaad; moge een medaille van de Ver- eeniging tot dierenbescherming zijn beloo ning zijn. Nu naar het strand: Ge vindt er weinig of niets veranderd sedert uw laatste bezoek? Neen, dat is te begrijpen. Toch is er veel veranderd, en het zal U wellicht intereseeren te vernemen wat» Ge ziet de stevige zeewering vóór het Strandho.tel; het is niet die, welke gij gekend hebt; ook de toegangen tot het strand zijn beiden vernieuwd. Waart ge een maand of zes geleden hier geweest, ge zoudt een sprong van wel anderhalve meter hebben moeten wagen, om van uit het westen komende, het strand te bereiken; ge zoudt gezien hebben, dat de zee groote stukken gehapt had uit de duinen, o.a. vlak voor de villa van den Heer von Ma assen, en dat ze lustig ge kegeld had met palen en planken van de zeewering vóór het Strandhotel, die bijna geheel uit elkaar gerukt was. Ja lezer, die „lieve zee", ge ziet haar hier zoo nu en dan eens ietwat onstuimig, „aardig" onstuimig, maar werkelijk met het woedeschuim op den bek, beukend en donderend met zijn honderde vuisten tot dat onze „werkjes" kapot zijn zóó ziefc ge haar nooit. Daarvoor zoudt ge 's winters hier moeten zijn, 's winters wanneer zij zich wreken wil over al die kracht, die haar 's zomers wordt ontnomen door de badende gezondheid zoekers, wanneer ze wil toonen, dat er nog genoeg overblijft van die kracht om onze verdedigingswerken met enkele slagen te vernietigen. Ook de tijdelijke strand-stoffage zult ge veranderd vinden: een reddingsboot spe ciaal vervaardigd naar de eischen welke hier op onze Domburgsche kust aan zulk een vaartuig gesteld moeten worden; nieuwe reddingsgordels en dank zij de ver meerderde finantieelen steun der gemeente een splinternieuwe „man in 't rood", belast met de bediening der boot en met het reddingswerk in 't algemeen. Werkelijk een verandering dus, welke een verbetering kan zijn, zoo de uitbrei ding van reddingsmiddelen niet zooals vaak 't geval is aanleiding geeft tot meerdere roekeloosheid. Hoe dit zij, zeker is het, dat de naam vam Domburg aln Badplaats deze verbete ringen eischte. (Wordt vervolgd.)

Domburgsch Badnieuws | 1905 | | pagina 2