DE GROOT, Groote Zaal van liet Badpaviljoen. D A N S M U Z I E K, Comité tot regeling van Zomervermaken. Ter gelegenheid van de Verjaardag Hare Majesteit de Koningin MUZIEKUITVOERING Abdij, Middelburg. Faiences de Delft, poreelaines et meubles antiques, peintures, dinanderies etc. Specialité: Cabinets de Gereformeerde Kerk. Voorm. 9 uur Ds. B. B. van den Hoobn. Nam. 2 uur Ds. B. B. van den Hoobn. Roomsch-Katholieke Kerk. Voorm. half tien uur. Reisgelegenheden. Omnibusdien8t tusschen Domburg en Middelburg. Vertrek van Domburg: voorm. 7,45 ure. nam. 8,30 Vertrek van Middelburg: voorm. 12, nam. 3,30 Vracht per persoon 0,75retour/1, Van Serooskerke in beide richtingen ƒ0,25. Plaatsen zijn te bespreken a 0,05 in het Hotel Schuttershof (Domburg); in het Nederlandsch Koffiehuis, Markt (Middel burg). Rijks Telephoon- en Hnlp-Postkantoor te Domburg. Rijks Telephoonkantoor: Geopend op werkdagen van 8,tot 12,u. 2,— 4,- Zondagen 7,30 8,30 12,30 1,30 Hulp-Postkantoor: Geopend: op werkdagen vaD 8,tot 12, 2,tot 4,en 6,tot 8, Op Zondagen van 7,308,30 uren voorm. Tost rit MiddelburgDomburg. Vertrek van Domburg vrm. 6,45 nam. 2,45 en 8,25 Aankomst te Domburg vrm. 6,15 nam. 2,15 en 8, Bodeloop DomburgWestkapelle. Vertrek van Domburg vrm. 6,45 nm. 2,45 Aankomst te Domburg 6,15 2,15 Bodeloop DomburgAagtekerke. Vertrek van Domburg vrm. 6,45 nam. 2,45 Aankomst te Domburg 6,30 2,30 NB. Zondag vertrekken van Middel burg, Domburg, Westkapelle, Oostkapelle en Aagtekerke alleen de eerste Alles Spoortijd. Wisselkantoor. Tot wisseling van buitenlandsche munt speciën bestaat bij den heer H. M. Kesteloo gelegenheid. AMUSEMENTEN. Zaterdag 27 Augustus 1904. voor kiudereu tot 9 uur. Entrée 25 cent. Aanvang 7 uur. Houders van kaarten hebben vrijen toegang. van op Woensdag 31 Augustus 1904, is het bovengenoemde Comité voornemens den bezoekers onzer badplaats in de gele genheid te stellen een echt YValelier*- sclie» Monnik bij te wonen. De feestelijkheden zullen bestaan uit: lo. RINGRIJDEN. 2o. GAAISCHIETEN. 3o. BALGOOIEN. 4o. RINGLOOPEN. 's Avonds te 8| uur, op het terrein van het Badpaviljoen, door het Om het kwartier VERLICHTING VAN HET DORP door middel van Bengaalsch vuur. De verlichting zal het best te zien zijn van af de Hooge Hil, het duin tusschen de Hooge Hil en het Badpaviljoen en van de achtergalerij van het Badpaviljoen. Zeiltochten. Dagelijks (uitgezonderd Dinsdags en Vrijdags) zullen bij goed weer en gunstig tij twee tochten ieder van c.a. 2 uur, met een hoogaars worden gemaakt, die voor het badstrand zal zijn gestationeerd. Kaarten te bekomen bij den kastelein op het Badpaviljoen tegen betaling van EEN GULDEN per persoon. Dinsdags en Vrijdags kan het vaartuig voor den ganschen dag worden afgehuurd. Aanmelding bij den Directeur der Zeebad inrichting vóór half tien 's morgens op bovengenoemde dagen. Kaarten te bekomen bij den kastelein op het Badpaviljoen tegen betaling van TIEN GULDEN (per dag). Wordt het vaartuig Dinsdags en Vrijdags niet afgehuurd dan worden de gewone twee tochten gemaakt. In dat geval zal een rood met witte vlag worden geheschen aan de mast bij het Badpaviljoen. De uren van afvaart zullen dagelijks op het Badpaviljoen worden bekend gemaakt. Domburgsche Revolver Schietvereeniging. Vreemdelingen worden als buitenleden aangenomen. Contributie1,per maand of per gedeelte van een maand. Informa ties worden verstrekt door den Directeur der Zeebadinrichting. Domburg Golf Club. Terreinen achter het Hoenderpark (West- kapelsche weg). Zomerlidmaatschap voor Heeren7,50. Voor Dames ƒ2,50. Intro ductie per dag 1,Inlichtingen worden verstrekt door HH. hotelhouders en door den kastelein op het Badpaviljoen. Aan de gasfabriek gelegenheid tot ber ging van clubs enz. Ballen, clubs en verdere benoodigdheden verkrijgbaar bij den Heer Scheijbeleb, tegenover het Bad paviljoen. Uitstapjes per rijtuig: Naar de steden Middelburg, Vlissingen, Veere en door het eiland Walcheren. Zoowel te Domburg als te Middelburg bestaat er gelegenheid tot het huren van rijtuigen» tegen vaste prijzen. Gevonden voorwerpen. Een vergrootglas (zakformaat), terug te bekomen bij den kastelein op het Bad paviljoen. Een bril met etui, terug te bekomen Hulpkantoor der Posterijen. Die niet heeft lief gehad, Zich zeiven nooit vergat; Die niet veel heeft geleden Niet inniglijk gebeden Noch zwaren strijd gestreden, Strijd tusschen ziel en geest Die is geen mensch geweest. En die niet kan vergeven Die leidt een bitter leven. BUI. Een bui komt over mij met fel geklater Heel onverwacht in overvloed van water; En 'k denknu opgepast, bega geen flater En houd je snater; Want of je 'tin 't geheel niet wenscht [of later Wat je moet hebben, krijg je toch: zoo [staat er. De bui heeft uitgespat. Op 't mulle zomerpad Verzinkt mijn voet in 't Dat; Verzopen staat het land, des regens zat En 'k denkziezoo dat hebben we gehad. WOELIGE HERFSTMORGEN. Vast ligt de aarde onder feilen wind, Adem van kracht komt over haar gevaren z Ten arbeid tijgen, haast - ontkleed van [blaren De slanke boomen, braaf - gezel - gezind. Arbeid en vrede tot één zang zich paren Die ochtendlijk - verheugd den dag begint Als waaier over blij ontwakend kind Waait over 't land de wind in wuivend [waren. Uit jong gewoel van half - licht - winde - [wolken Komt klare kracht, of luide in 't lucht ruim spreekt Een stem die wekt ten werk, die moede [volken Roept uit den slaap, wegvagend wat ver leekt: Of d' ingehouden zon uit volle kolken De grijs - gedempte luchten lichtend breekt. EIKEN. WANDELINGEN enz. Uitstapjes te voet: Gaande door de manteling en terug door het overbosch van de buitenplaats Duin vliet ('/2 uur). Gaande door de manteling en het landgoed Westhove en terug door het overbosch van Duinvliet (3/4 uur). Langs den straatweg tot aan het landgoed Schoonoord, vervolgens links af, en door de bos8chen van het landgoed Duinbeek of van Berkenbosch terug l !/2 uur). Naar de Oranjezon, door de manteling ach ter Westhove en terug langs het land goed Zeeduin. (3 uur.) Naar Aagtekerke en over Oostkapelle terug (2 uur). Naar Westkapelle en over Aagtekerke terug; de zeedijk en lichttoren te bezien (3'/2 uur). Aan de bezoekers der badplaats is het wandelen over deze landgoederen door de eigenaren welwillend vergund. Diep - donker ingegroefd staan de eiken [boomen Met rimpels als in 'fc voorhoofd van een man Die veel gedacht heeft en de dingen van Het leven diep in zich heeft opgenomen. Afzonderlijk, als dichters in hun droomen; Ver van de wereld en het weelde - span Eerzucht en Liefde; edler, hooger dan Die om hen zijn in streng te boven komen. Zij staan in stille eenzelvigheid met God, Geplant in de aarde om hun tijd te duren Niets vragend van de vreugden dan 't genot Van Godes gunst der enk'le zonne-uren: Zoo wachten zij aandachtig af het lot In eenzaam - krachtig dulden en verduren. Als nevelgrauw bedekt de stille aarde Dan keert de ziele in zich om stille in ['t nauw Van denk - gedrongenheid, gestrenge schouw Te houden over plicht en eigen - waarde. Maar als de stormwind giert, bij opge klaarde Licht-volle lucht, treedt vast in vrije trouw De ziele buiten zich, boetend berouw Met dappre daad, ter taak die zij aan vaardde. PRIMITIEVEN. Uit stille kloostercel wordt voortgedragen Door de eeuwen heen de heiligheid van [Geest: Biddende Broeders beelden, rank van [leest Het Ideaal, doen 't goddelijke dagen. Vereering vlekkeloos, devoot - bedeesd, Vertrouwlijk toch in arg'loos zelfbehagen, Als kindren biddend, vrijelijk iets vragen: Aanbiddings-staat van Hemelvaarte- feest Der Heil'ge Maagd; het blank gelaat [gesloten In liefdes - overgave onverdeeld En zaligheids - verwachting onverdroten. Gelijk een effen zee waarover steelt 't Gedempte zonlicht, breed - sereen - [besloten Geeft 't glanzend beeld van Hemel, zacht [verheeld. Zelande. Qn parle frangals. Man spricht Deutsch. -

Domburgsch Badnieuws | 1904 | | pagina 2