DE GROOT, Het seizoen 1904. Abdij, Middelburg. Faienees de Delft, poreelaines et meubles antiques, peintures, dinanderies ete. Specialité: Cabinets de Zélande. On parle rangaisMan spricht Deutsch. English spoken Openbare Godsdienstoefening. Zondag 10 Juli. Ned. Herv. Gemeente. Voorm. 9% uur Ds. G. A. van dee Hooft. Nam. 2 uur Da. G. A. yin der Hooft. Gereformeerde Kerk. Voorm. 9 uur Da. B. B. van den Hoobn. Nam. 2 uur Da. B. B. van den Hoobn. BADSTOELEN te huren tijdens den badtijd: gedurende den tijd, dat de huurder achter eenvolgend den stoel bezet houdt, 0,10 (roode kaarten), per week 1,(witte maand 3,(blauwe seizoen 6,(gele Het publiek wordt beleefd verzocht de Directie in het uitoefenen der contróle behulpzaam te zijn, door toe te zien, dat het op de kaart vermelde bedrag overeen stemt met het betaalde. AMUSEMENTEN. Dombnrgsche Revolver Schietvereenlging. Vreemdelingen worden als buitenleden aangenomen. Contributie1,per maand of per gedeelte van een maand. Informa ties worden verstrekt door den Directeur der Zeebadinrichting. Domburg Golf Club. Terreinen achter het Hoenderpark (West- kapelsche weg). Zomerlidmaatschap voor Heeren 7,50. Voor Dames/2,50. Intro ductie per dag/1,Inlichtingen worden verstrekt door HH. hotelhouders en door den kastelein op het Badpaviljoen. Aan de gasfabriek gelegenheid tot ber ging van clubs enz. Ballen, clubs en verdere benoodigdheden verkrijgbaar bij den Heer Scheijbeleb, tegenover het Bad paviljoen. Zeiltochten. Zoodra het aantal bezoekers voldoende deelneming waarborgt, zal van wege het „Comité tot het geven van feestelijkheden" gezord worden voor een hoogaars, waarmede badgasten, tegen een later aan te geven tarief, dagelijks bij gunstig weer een of meer tochtjes op zee zullen kunnen maken. Badgasten die voor een of meer dagen een hoogaars wenschen af te huren, kunnen zulks ook nu reeds doen doortusschenkomst van den Directeur der Zeebadinrichting. WANDELINGEN enz. De buitenplaatsen Westhove. Duinbeek en Berkenbosch zijn voor het publiek gesloten, maar voor vreemdelingen, ver- blijfhoudende op Domburg, zijn wandel- kaarten beschikbaar en te verkrijgen in de hotels en pensions voor de daar vertoevende logés, bij eigenaren of gérants dier inrichtingen, voor de verdere logés in het dorp, door tusschenkomst van hen bij wie zij logeeren, bij den Directeur der Domburgsche Zeebadinrichting tot wien ook ingezetenen van Domburg zich, ter verkrijging van wandelkaarten, moeten wenden. „Ten opzichte van Westhove zij nog „opgemerkt, dat het kasteel als zoodanig „niet te zien is, maar dat zij die belang stellen in het Hei-steliine^oor-fl „voor ltiiictereii daar gevestigd, en „die inrichting wenschen te bezichtigen, „daartoe gelegenheid hebben iedlereii „Woensdagmiddag: van S-4 „ure, maar ook alleen op dien dag en „die uren, aan welke bepaling streng de „hand zal worden gehouden en waarvan „niet kan worden afgeweken." Voor de wandelingen op Hoogduin (voor malig Overbosch van Duinvliet) zijn de in het vorig jaar verstrekte toegangskaar ten ook nu geldig. Bezoekers van en tijdelijk verblijfhou- denden te Domburg kunnen een toegangs kaart bekomen persoonlijk of door bemid deling van hen bij wie zij inwonen, bij den heer J. A. Fbedebiks te Middelburg of bij den, Directeur der Domburgsche Zeebadin richting.. Ingezetenen van Domburgmoeten zich ter verkrijging eener kaart w;enden tot den boschopzichter Lous. Uitstapjes te voet: Gaande door de manteling en terug door het overbosch van de buitenplaats Duin vliet (Va uur). Gaande door de manteling en het landgoed Westhove en terug door het overbosch van Duinvliet uur). Langs den straatweg tot aan het landgoed Schoonoord, vervolgens links af, en door de bosschen van het landgoed Duinbeek of van Berkenbosch terug (iy2 uur). Naar de Oranjezon, door de manteling ach ter Westhove en terug langs het land goed Zeeduin. (3 uur.) Naar Aagtekerke en over Oostkapelle terug (2 uur). Naar Westkapelle en over Aagtekerke terug; de zeedijk en lichttoren te bezien (3% uur). Aan de bezoekers der badplaats is het wandelen over deze landgoederen door de eigenaren welwillend vergund. Uitstapjes per rijtuig: Naar de steden Middelburg, Vlissingen, Veere en door het eiland Walcheren. Zoowel te Domburg als te Middelburg bestaat er gelegenheid tot het huren van rijtuigen, tegen vaste prijzen. In de leeskamer liggen de volgende tijdschriften en couranten ter lezing: TIJDSCHRIFTEN. Harmsworth Magazine. Hom. Alb^m. The Sketch. Eigen Haard. I/Illustration. de Huisvrouw. Revue des deux mondes. Nederland Pêle mêle. Aarde en haar Volken. Die Woche. De Huisvriend. Fliegende Blatter. De Natuur. Moderne KunBt. De Navorscher. Ned. Spectator. Vragen van den dag. De Wereldkroniek. De Gids. Uilenspiegel. Hollandsche Revue. COURANTEN. Nieuws van den Dag met Middelburgsche Courant. Zondagsblad. Indépendance. Utrechtsche Courant. Le Figaro. Nieuwe Rotterdammer. Kölnische Zeitung. Algemeen Handelsblad. Courier de Schéveningue. Weekblad Amsterdammer. Domburgsch Badnieuws. Haarlemsche Courant. CJit het kastje met boeken in de leeszaal, dat weder met eenjge werken vermeerderd is, kunnen badgasten, houders van toegang- kaarten, dagelijks tusschen II en 12 ure des voormiddags, boeken ter lezing krijgen, mits men bet nummer van het boek en zijn naam teekene op eene lijst bij den kaste lein voorhanden. Voor jeugdige lezers zal door de ouders moeten worden geteekend. (Slot.) Nu dus iets over de verrichtingen van de „Vereeniging tot bevordering van de belangen van de badplaats Domburg". In de eerste plaats krijgen we zij het dan ook eerst in Augustus de veel besproken naambordjes en tegelijk daarmee eennieu we Badhuisweg, „SingeF'en „Station straat", deze echter voorloopig slechts in naam. Voorts zal de Vereeniging pogingen in het werk stellen om te voorzien in een lang gevoelde behoefte nl. goed drink water. Moge zij daarin slagen. Ook werd een flinke som beschikbaar gesteld voor bet adverteeren onzer Bad plaats in den vreemde, voor welk doel ook door H.H. Hotelhouders een ruim bedrag werd afgestaan. Verder stelde de Vereeniging gelden beschikbaar om de bestaande Hollandsche prospectussen ook in de Duitsche taal te doen uitgeven, om evenals vorige jaren een coiffeur te subsidieeren, om enkele paden in het vroon te onderhouden en het voetpad loopende van het badstrand naar het Strandbötel te doen verharden. Waar nu de Vereeniging dit jaar zoo veel doet op allerlei gebied, moest de zorg voor feestelijkheden wel aan anderen worden overgelaten. In de laatste algemeene vergadering werd trouwens uitgemaakt, dat het geven van feesten minder op den weg der Vereeniging lag, althans niet zoo lang belangen van meer ernstigen aard op hare werkkracht en finantièelen steun aanspraak maken. Tengevolge van dit besluit vormde zich onder voorzitterschap van den Burgemeester van Dombnrg een per manent Comité tot het geven van feestelijk heden, dat reeds in zijn eerste levensjaar met een uitgebreid programma voor den<- dag komt. Dat programma is echter nog^ maar zeer „voorloopig" want de kas van het jeugdige Comité is als de zakken der meeste Domburgers na de kermis. Het zal dus weer z'n toevlucht moeten, nemen tot de beruchte inteekenlijsten enfin 't is een noodzakelijk kwaad', zooals er meer zijn en is de kas eenmaal zqi> goed gevuld, dat het geheele programma ten uitvoer gebraoht kan worden, dan zal men zich zeker die geldelijke offers ge troosten, want het Comité heeft aardig wat hooi op z'n vork. In de eerste plaats een miniatuur bloemencorso waarbij de ezelwagens, fietsen en automobielen vervangen zullen wor den door pijpen, wandelstokken en parasols. Voorts een „Calico-ball" voor velen zeker een geheimzinnige geschiedenis, die we tot prikkeling der nieuwsgierigheid (dit met 't oog op de lijsten) voorloopig geheimzinnig zullen laten. Dan is er sprake van de opvoering eener kinderoperette, die in vroeger jaren steeds zooveel belang stelling vermocht te wekken en ongetwij feld ook nu weer veel bijval zal oogsten. Verder wellicht een optocht met lampions* b.v. door de manteling en tot besluit vait het seizoen een groot feest op Koninginne dag, waarbij ook aan het volk gedacht zal worden. Het plan bestaat nl. om ook bet ring- rijden, balgooien in een woord de echt Walchersche kermis op het programma te plaatsen ongetwijfeld dus een groote aantrekkelijkheid voor onze bezoekers uit den vreemde en een genotvolle dag voor de Domburgers oud eiu jong. Tot zoover de feesten, welke het Comité denkt te organiseeren. Behalve dat, zal het ons ook in de gelegenheid stellen bij goed weer een tochtje op zee te maken. Zoodra namelijk genoegzame deelneming verwacht kan worden zal bij gunstig weer vóór het badstrand een hoogaars uit Veere^ gestationeerd zijn, waarmee, op nader aan te geven voorwaarden, tochtjes gemaakt zullen kunnen worden. Vanwege de Zeebadinrichting de gewone concerten, dansavonden en naar wij hopen een of meer muzikale avonden die ook de epicuristen op dat gebied zullen tevreden stellen. Daartoe doen we ook dit jaar weder een beroep op de bereid willigheid onzer muzikaal begaafde be zoekers; groote talenten op het gebied van muziek zijn reeds nu in ons midden en we hebben alle reden te verwachten dat ons beroep op medewerking niet te vergeefs zal zijn. Ten slotte dienen wij even terug te komen op ons overzicht in het laatste nummer van het Domburgsch Badnieuws van 1903. We schreven toen „ons dreigt „een verlies dat ongetwijfeld zeer zwaar „zal blijken. Naar wij vernemen bestaat „namelijk de mogelijkheid, dat Dr. Mezger „voortaan niet meer tot de geregelde be zoekers van onze badplaats zal bebooren. „Van harte hopen wij, dat onze vrees- „ongegrond zal blijken". Onze vrees is ongegrond gebleken f. Dr. Mezger is op zijn besluit terugge komen en zal ook dezen zomer onze badplaats weer met zijne tegenwoordigheid vereeren. Wij meenen Dr. Mezgeb hier dank te mogen zeggen voor zijne beslissing ten gunste van Domburg en wij zijn over tuigd dit te mogen doen niet alleen uit naam van de bevolking van deze gemeente, maar ook uit naam van allen, die belang stellen in de welvaart van Domburg ata Badplaats. Waar wij bij den aanvang van het seizoen 1904 onzen bezoekers een hartelijk welkom toeroepen, is het ons zeer aange naam ook Dr. Mezgeb weder tot die bezoekers te mogen rekenen. E.

Domburgsch Badnieuws | 1904 | | pagina 2