J. H. Reisgelegenheden. Omnibusdienst tusschen Domburg en Middelburg. Vertrek van Domburg: voorm. 7,45 ure. nam. 8,30 In September nam. 7,30 Vertrek van Middelburg: voorm. 12, nam. 3,30 Vracht per persoon ƒ0,75; retour/1. Van Serooskerke in beide richtingen ƒ0,25. Plaatsen zijn te bespreken a 0,05 in het Hótel Schuttershof (Domburg); in het Nederlandsch Koffiehuis, Markt (Middel- burg). Wanneer de plaatsen alle bezet zijn, kan een bijwagen verzocht worden, mits minstens voor 4 plaatsen betaald wordt en een bijwagen te bekomen is. hove en door het overbosch van Duin vliet terug uur). Naar het landgoed Schoonoord (langs den straatweg), vervolgens links af, en door de bosschen van het landgoed Duinbeek of van Berkenbosch terug (1% uur). Naar de Oranjezon, door de manteling ach ter Westhove en terug langs het land goed Zeeduin. (3 uur.) Naar Aagtekerke en over Oostkapelle terug (2 uur). Naar Westkapelle en over Aagtekerke terug; de zeedijk en lichttoren te bezien (3 V2 uur). Aan de bezoekers der badplaats is het wandelen over deze landgoederen door de eigenaren welwillend vergund. BADSTOELEN te huïen tijdens den badtijd gedurende den tijd, dat de huurder achter eenvolgend den stoel bezet houdt, 0,10 (roode kaarten), per week 1,(witte maand 3,(blauwe seizoen. 6,(gele Het publiek wordt beleefd verzocht de Directie in het uitoefenen der controle behulpzaam te zijn, door toe te zien, dat het op de kaart vermelde bedrag overeen stemt met het betaalde. Wisselkantoor. Tot wisseling van buitenl. muntspeciën bestaat bij den heer H. M. Kesteloo gele genheid. AMUSEMENTEN. Oroote Zaal van liet Badpaviljoen. Zaterdag 29 Augustus 1903, DANSMUZIEK, voor kinderen tot 9 uur. Entrée 25 cent. Aanvang 7 uur. Houders van kaarten hebben vrijen toegang. De buitenplaatsen Westhove. Duinbeek en Berkenbosch zijn voor het publiek gesloten, maar voor vreemdelingen, ver- blijfhoudende op Domburg, zijn wandel- kaarten beschikbaar en te verkrijgen in de hotels en pensions voor de daar vertoevende logés, bij eigenaren of gérants dier inrichtingen, voor de verdere logés in het dorp, door tusschenkomst van hen bij wie zij logeeren, bij den Directeur der Domburgsche zeebadinrichting. „Ten opzichte van Westhove zij nog „opgemerkt, dat het kasteel als zoodanig „niet te zien is, maar dat zij die belang stellen in het Herstellingsoord „voor Hinderen daar gevestigd, en „die inrichting wenschen te bezichtigen, „daartoe gelegenheid hebben iederen „Woensdagmiddag van Q-4 „ure, maar ook alleen op dien dag en „die uren, aan welke bepaling streng de „hand zal worden gehouden en waarvan „niet kan worden afgeweken". Voor de wandelingen op Hoogduin (voor malig Overbosch van Duinvliet) zijn de in het vorig jaar verstrekte toegangskaar ten ook nu geldig. Bezoekers van en tijdelijk verblijfhou- denden te Domburg kunnen een toegangs kaart bekomen persoonlijk of door bemid deling van hen bij wie zij inwonen, bij den heer J. A. Fbederiks te Middelburg of bij den Directeur der Domburgsche Zeebadin richting. Ingezetenen van Domburg moeten zich ter verkrijging eener kaart wenden tot den boschopzichter Lous. Uitstapjes te voet: Naar de manteling en door bet overbosch van de buitenplaats Duinvliet terug (ll/2 uur). Naar de manteling over het landgoed West- In de leeskamer liggen de volgende tijdschriften en couranten ter lezing: TIJDSCHRIFTEN. Harmsworth Magazine. Punch. L'lllustration. Revue des deux mondes. Le Rire. Die Gartenlanbe. Fliegende Blatter. Moderne Kunst. Ned. Spectator. De Wereldkroniek. Uilenspiegel. Hum. Album. Eigen Haard, de Huisvrouw. Nederland. Aarde en haar Volken. De Huisvriend. De Natuur. De Navorscher. Vragen van den dag. De Gids. Hollandsche Revue. COURANTEN. Nieuws van den Dag met Middelburgsche Courant. Zondagsblad. Indépendance. Utrechtsche Courant. Le Figaro. Nieuwe Rotterdammer. Kölnische Zeitung. Algemeen Handelsblad. Courier de Schéveningue. Weekblad Amsterdammer. Domburgsch Badnieuws. Haarlemsche Courant. Uit het kastje met boeken in de leeszaal, dat weder met eenige werken vermeerderd is, kunnen badgasten, houders van toegang- kaarten, dagelijks tusschen II en 12 ure des voormiddags, boeken ter lezing krijgen, mits men het nummer van het boek en zijn naam teekene op eene lijst bij den kaste lein voorhanden. Voor jeugdige lezers zal door de ouders moeten worden geteekend. Vreemdelingen, die inlichtingen wen schen omtrent Walcheren, behoeven niet verlegen te zijn. Zij kunnen ze gratis be komen, hetzij schriftelijk van de besturen der Vereeniging tot bevordering van het vreemdelingenverkeer in Walcheren te Middelburg en te Vlissingen, hetzij mon deling aan de informatie-bureaux dier Vereenigingen, gevestigd: te Middelburg: Groote Markt I 15; te Vlissingen: IJzeren Brug F 1-2. Tot het verstrekken van inlichtingen aan vreemdelingen zullen verder bereid bevon den worden de heeren H. M. Kesteloo, hulp-postkantoor te Domburg, en J. W. Pebrels, bode der gemeente Veere. klinkerpaden en op het verhoogde gedeelte der Markt niet worden gereden. Te Vlissingen mag niet worden gereden op den Noordzee-boulevard en op de trot toirs. In de kom der gemeente Serooskerke (W.) mag niet sneller worden gereden dan een voetganger stappen kan. In Oost- en West-Souburg mag niet op de klinker- of zijpaden worden gereden. In de meeste gemeenten is voorgeschre ven, dat des avonds eene brandende lan taarn moet gevoerd worden. MIDDELEEUWSCH. Ik droom van Koninginne in krijgs-ornaafc Die uit haar burcht ten uitval is getogen Verzeld van Paladijnen, uit wier oogen Nayonkt het vuur der vroom volbrachte [daad. Dan Hoog-mis houdt in Lelie-wit brocaat. Geknield ter slot-kapel waar uit den [hooge Veelkleurig 't licht valt door de ovale [bogen Zoekend devoot Maria-Toeverlaat. Wijl strijdend ginds op Palestina's velden Een blaamloos Ridder, nooit door vrees [benard, Den prijs behaalt der Koninklijke helden. Bevelendzwaar gewond, in doodes-smart Laatst Ridderwoord dat zijner ziele ontwelde „Mijner gedachten Vrouwe breng mijn hart". BEGIN-AVOND IN t BOSCH. Door grauwe boomen schijnt het avondrood Of zich daar verre feeBten voorbereiden; Dicht bij u ligt al donker-stil de weide Als slapend kind in moederlijken schoot. Zee zingt haar sluimerzang met zacht gestoot Of zware wagens in de verte rijden; En als omwaasd door parelgrijze zijde Legt zich ter rust de aardeschijnbaar [dood. Hiemve voorschriften voor Wielrijders. Elke vélocipède moet voorzien zijn van eene bel of van een signaalhoorn, waar mede waarschuwingssignalen kunnen wor den gegeven welke op een afstand van 50 meter duidelijk hoorbaar zijn en daar enboven, van een half uur na zonsonder gang tot een half uur vóór zonsopgang, van eene aan de voorzijde van de veloci pede bevestigde, naar voren helder licht uitstralende lantaarn. De geleider van een rij- of voertuig is bij het tegenkomen van eene bereden velocipede verplicht, zoo de breedte van de rijbaan dit toelaat, zoover rechts uit te wijken, dat de wielrijder kan voorbij rijden. Hij is daartoe eveneens verplicht wan neer een van achter aankomende wielrijder door signalen tijdig zijn verlangen te kennen geeft om voorbij te rijden. De wielrijder is verplicht bij het tegen komen van een rij- of voertuig rechts, bij het van achteren voorbij rijden links uit te wijken. Wenken voor Wielrijders. Te Middelburg mag op de wandelwegen en paden (bolwerken) rond de stad, op de 0 HEF U OP. O hef u op naar hooge levenstoppen Als uw bedrukte ziele omlage neigt En tot een puinhoop in elkander zijgt Uw bouw met hoog gedroomde geveltoppen. Als, onderdrukt, in u het ed'le zwijgt; Mist op u ligt, verdorrend bloem en [knoppen En macht'loos kruipt en sluipt in donk're [sloppen Uw geest, of nimmermeer hij 't lage ontstijgt. Hef dan uw hart omhoog: tracht te ont komen Aan de verneedring die u houdt omkneld Gevangen in haar doodlijk ziels-verloomen. Denk wie ge eens waardig waart: met zacht [geweld Ontworstel u de droevig-duistre stroomen Naar ginds waar zee in verre kim versmelt. J. D. Gevonden voorwerpen terug te bekomen bij den kastelein op het Badpaviljoen. Een zakdoek merk B. Een paar zijden kinderhandschoenen. Een bruine dameshandschoen. Een haakpen met bol. Een groote sleutel. Een kleine dito. Een halssnoertje goud met zwart. Een zilveren potloodhouder. Een hondenzweep. Ap G. H. F. C; E( Intq

Domburgsch Badnieuws | 1903 | | pagina 2