ODE a DOMBOURG. Twintigste jaargang No. 3 gfftöfü "bns. ZEUIsT "V"i^E!KlIMIIDIKjXjHSrCxZEZÊTXJIIIITST. Het Dombur^sch Badnieuws verschijnt iederen Zaterdaggedurende het Badseizoen. Abonnement voor Nederland ƒ1,voor het Buitenland 1,25afzonderlijke Nommers ƒ0,10. Advertentiën 10 cent per regelabonnement voor het seizoen 5 cent per regel. Adressen, bevattende naam en woonplaats, tegen 0,60 voor het geheele seizoen. Bureaux: te DOMBURG, bij den Heer H. M. Kesteloo; te MIDDELBURG, ter drukkerij van C. H. J. van Benthem Jutting, St. Pieterstraat F 33. Dombourg! a toi mes voeux, a toi mes [hommages Petit chef d'oeuvre, compose de dunes et [de bois, 's Elevant au milieu des verdoyants parages Du Jardin de Zélande", des provinces le roi Ou trouve-t-on ces dunes, bordées de verdure, Oouronnées ga et la de riantes maisons, Chalets norvégiens, et dont l'architecture 's Accorde si joliment avec les environs? Ou. trouve-t-on ces bois, large bande fleurie, Pare vaste et ombrageux, ou a l'abris du vent Toujours on se promène, ou bien, lame ravie, Se couche dans les herbes, au bord de tes [étangs Westhovecomment chanter assez tes lou- [anges? Ton chateau et ton pare sont autant de [trésors Tes forêfcs et tes prés, ou tant de fleurs se [rangent, Lob cygnes dans tes étangs, quels précieux [décors Et la merl Quel spectacle quand a la marée [haute Les vagues se poursuivent d'une force [effrénée, Ne s'attrappant jamais, se brisant sur laoóte En écume neigeuse, par le vent emportée! Et les fleurs des champs! Quel choixquelle [abondance 1 Coquelicots rouges-sang, bluets discrets et [doux, Iris, myosofcis se trouvent avec aisance, Dans les bois, dans les dunes, dans les prés, [partout Et puis les habitantsQuels costumes pitto- [resques Petites filles ou poupées? Ah! on s'y mé- prendrait Les hommes eux aussi de nature chevale- [resque Sont de „ronds" Zélandais, robustes et épais Dombourg, cher petit Dombourg, a toi mes [hommages, Petit chef d'oeuvre composé de dunes et de [bois, 's Elevant au milieu des verdoyants parages Du „Jardin de Zélande", des provinces le Roi! v. V. ZEEBADEN. Het bad is geopend van des morgens 8 ure tot zonsondergang. Prijs van een Zeebad 35 cent, met gebruik van een badoostuum (voor dames) of zwembroek en één handdoek. Bij abonnement 30 kaartjes 10, 100 30,— Voor het gebruik van meer handdoeken zijn kaartjes te bekomen a 5 cent per stuk. Badkaartjes verkrijgbaar aan het pavil joen en in de melktent op het strand, waar ook handdoekenkaartjes verkrijgbaar zijn. Abonnementen alleen aan het paviljoen. Badkaartjes zijn geldig voor het geheele seizoen. De tijd noodig voor het nemen van een bad met inbegrip van uit- en aankleeden wordt gesteld op vijf en veertig minuten. Van hen die meer tijd noodig hebben, zal het nemen van een tweede bad- kaart gevorderd worden. Temperatuur van lucht en water wordt dagelijks op het strand kenbaar gemaakt. In het Badhotel en in het Badpaviljoen bestaat gelegenheid tot het nemen van koude en warme biunenbaden. Hoogwater te Domburg. Zaterdag 19 Juli nam. 12,69 1,32 V. M. 2,6 2,40 3,14 3,45 4,22 5,4 Zondag Maandag 21 Dinsdag 22 Woensdag 23 Donderdag 24 Vrijdag 25 Zaterdag 26 De Baddokter J. H. Duijtis is dagelijks te consulteeren in het Badpa viljoen of op het badstrand des morgens tu8schen 11 en 12 uren. Aangekomen Vreemdelingen. Van 10 tot 17 Juli. In het dorp en verschillende villa's: Aantal Mevr. de wed.de Bats-Cal- lenfels Mevr. Blekkink en familie dhr. Jhr. J. P. Boddaert, familie en bediening Dames van Essen Mevr. Fokker-der Kinderen en familie Mevr. Gieben en familie Mej. A. Gieben dhr. de Groot Dames Holster dhr. J. J. v. d. Hoeven Jongeh. C. v. d. Hoeven dhr. A. v. d. Hoeven dhr. en Mevr. v. d. Kamp- Buteux en familie Mevr dewed der Kinderen Mevr. Lycklema a Nyeholt Mej. Lycklema h Nyeholt Mej. Mollinger Mevr. Muden en familie dhr en Mevr. Oortman Gerlings, fam. en bedien. Mej. F. Ochtman Mej. J. M Proot Mevr. Reijnvaan en familie dhr. L Söhngen dhr. en Mevr. Sommerhoff en bediening dhr. W. Veenhoven Mej. Wijnmalen Middelburg. 6 Apeldoorn. 8 Middelburg. 2 Amsterdam. 4 den Haag. 3 Medemblik. den Haag. Noordwijk. 2 Middelburg. Rotterdam. id Cura9ao. 4 Middelburg. den Haag. Rotterdam. id. Amsterdam. Berlijn. 11 Utrecht. Goes. Amsterdam. 4 id. Veendam. 8 Frankfort a/M. Wildervank. den Haag. In het Badhötel: Aantal personen Z. K. H. Prins Albert van Belgie Brussel. H. K. H. Prinses Elisabeth van Belgie id. dhr. en Mevr. van Emden en familie den Haag. dhr. Mr. B. van derFeende Lille Alkmaar. Mevr. v. d. Pot Antwerpen. Mevr. Storr Stuttgart. Mej. Emma Scheudl id. In het „StrandhOtei": dhr. en Mevr. Bembé en bediening 4 Mainz. Baronesse van Heeckeren van Keil, fam. en bedien. 5 Doesburg. dhr en Mevr. Hijner en fam. 6 Groningen. Mevr. Krogman, fam. en bediening 5 Hamburg. dhr. Wolter Martin Frankfort. In het Schuttershof: dhr. E. Asterion Brussel. dhr. M. Baer Frankfort a/M dhr. E. Boulanger Brussel. dhr. Collignon id. dhr. Max Jaessir München. Dames de Jager Hilversum. dhr Knapf MüDchen. dhr. Prof. Riddingius Groningen. dhr. G. Sassen Brussel. Mej. Schmidt Stuttgart. dhr. G. Stark Amsterdam. dhr. E. Stark id. Mevr. Storr Stuttgart. dhr. Walter Tay Brussel. Mej. Tiggelaar Middelburg. dhr. H. A. Valkenburg Weesp. Baronesse de Vos van Steen- wijk van Essen en fam. 2 Zwolle. In het hOtel „de PEurope": dhr. Delplanque Brussel. dhr. R. de Favauge Haarlem. dhr. Henning Brussel. dhr. J. Posthuma Haarlem. dhr. Jhr Quarles van TJfford id. Mej. J. Schoonjans Gent. Mej. M. Schoonjans id. Mej. I. H. Schoonjans id. dhr. M. J. S. Sprenger Haarlem. In het Pension „Duinoord": Freiherr von Eschwege München. Mej. Hermine van Iterson den Haag. In het Pension „Bellevue": Mevr. Goetzee I den Haag. Jongeheer Goetzee id. Mej Weimar id. In het Pension „Wilhelmina' dhr. L. Arisz I Utrecht. Mej. S. van Boven Middelburg. Vrijdag Zaterdag 12 Zondag 13 Maandag 14 Dinsdag 15 Woensdag 16 I Donderdag 17 Gebruikte Baden. Heeren. Dames. Totaal. 11 Juli 10 14 22 21 22 20 17 22 13 24 32 26 21 19 36 36 45 64 46 38 126 147 273

Domburgsch Badnieuws | 1902 | | pagina 1