Advertentiën en Adressen. Groote Zaal van liet Badpaviljoen, DANSMUZIEK, M Q 11 T Weener Dames Ürcliest, D EEN SLACHTOFFER VAN HET SPEL. Voor het badseizoen zijn nog te huur: Namen der verhuurders Gemeubileerde huizen. Mevr. Drabbe J. de Voogt Gemeubileerde kamer* de Bakker (logement •Wilhelm! na") H. J. van Engelen wed. v. d. Hage F. Jobse wed Klopmeijer L. Louerse A. de Ligny Jac. Minderhond van der Meule (Roode Leeuw) van de Putte J. Sinke Straat, No. Aantal vertrekken. west9traat weststraat noordstraat beerenstr. E82 markt A 7 noordstr A 12 weststr. A 4 zuidstraat D 4 weststr. E 6a weststr. D 24 markt weststr. D 18 zuidstraat D 7 7 kamers, keu ken en tuin 9 kamers, keu ken, tuin, koetsbuis en stal. 4 kamers. 3 kamers. 2 kamers. 5 kamers en keuken. 4 kamers en keuken 1 kamer. 3 kamers en keuken. 4 kamers en 1 dienstboden kamer. 3 kamers. 4 kamers. 1 kamer. Rijks Telegraaf- en Hnlp-Postkantoor te Domburg. Rijks Telegraafkantoor: Geopend op werkdagen van 8,tot 12,u. 2,— 4,— 6,- 8,— Zondagen 7,30 8,30 12,30 1,30 Hulp-Postkantoor: Geopend: op werkdagen van 8,302,30 en 5,306,30. Op Zondagen van 7,30 tot 8,30 voorm. en van 12,301,30 uren nam. Postrit MiddelburgDomburg. Vertrek van Domburg vrm. 6,45 nm. 2,45 Aankomst te Domburg 6,15 2,15 Vertrek van Domburg vrm. 6,45 nm. 2.45 Aankomst te Domburg 6,15 2,15 Vertrek van Domburg vrm. 6.45 nm. 2,45 Aankomst te Domburg 6,30 2,45 NB. Zondags vertrekken van Middel- bnrg, Domburg, Westkapelle, Oostkapelle en Aagtekerke alleen de eerste posten. Alles Spoortijd. AMUSEMENTEN. Zaterdag 17 Augustus 1901. voor kinderen tot 9 ure. Entree 25 cent. Aanvang 7 nnr. Houders van kaarten hebben vrijen toegang. Woensdag 21 Augustus 1901, TE GEVEN DOOE HET ONDER DIRECTIE VAN Eranlein Henriëtte Diirnberger. Entrée f 0,50. Aanvang 8 uur. Houders van kaarten hebben vrijen toegang. Bonders van dagkaarten met bijbetaling van 25 cent. Zaterdag 24 Augustus 1901, voor kinderen tot 9 ure. Entrée 25 cent. Aanvang 7 nnr. Houders van kaarten hebben vrijen toegang. Uitstapjes te voet: Naar de manteling en door het overbosch van de buitenplaats Duinvliet terug (1 Va uur). Naar de manteling over het landgoed West- hove en door het Overbosch van Duin vliet terug (3/4 uur). Naar het landgoed Schoonoord (langs den straatweg), vervolgens links af, en door de bosschen van het landgoed Duinbeek of van Berkenbosch terug (1V2 uur). Naar de Oranjezon, door de manteling ach ter Westhove en terug langs het land goed Zeeduin. (3 uur.) Naar Aagtekerke en over Oostkapelle terug (2 uur). Naar Westkapelle en over Aagtekerke terug; de zeedijk en lichttoren te bezien (3 !/2 uur). Aan de bezoekers der badplaats is bet wandelen over deze landgoederen door de eigenaren welwillend vergund. AANKONDIGING. De kaarten toegang gevende tot de buitenplaatsen Hoogduin, Westhove, Ber kenbosch en Duinbeek worden in het vervolg aan het badpaviljoen alleen op werkdagen van 's morgens 1012 uur BADSTOELEN te huren tijdens den badtijd'. gedurende den tijd, dat de huurder achter eenvolgend den stoel bezet houdt. 0,10 per week1, maand 3, seizoen 6, Nagelaten herinneringen van een speelbarïkpaehter. Eenige jaren geleden reisde ik, na een winter in Italië te, hebben doorgebracht, naar mijn vaderland terug. Van Bern komend, moest ik te Basel van trein verwisselen en had het mij in een coupé van een der fraaie wagons der Zürichermeerbaan gemakkelijk gemaakt, hopende tot Frankfort a/M., het doel mijner reis, alleen te kunnen blijven. Doch die hoop viel gauw in duigen. Een heer op leeftijd stoof het rijtuig binnen en ging merkbaar erg opgewonden, terwijl hij zich voortdurend met zijn rechter hand op den mond sloeg, niet bij het andere venster zitten, doch viel onder het vrij onzacht op zijde schuiven mijner beenen, op den stoel tegenover mij neer, mij inmiddels toeroepend: „Hoe zoudt gij denken dat dit ellendige nest het best van den aardbodem kan verdreven worden P" „Gij meent door een bombardement, is het nietP Van zee uit en liefst met krupp- kanonnen. Die van Armstrong hebben veel minder trefkans en niet dezelfde uit werking. En daarop komt het bij mij slechts aan. Alles moet tot puin gescho ten worden." Toen zweeg hij even, daarna kalmer en gewichtig voortgaande „Ik tracht de regeering van St. James voor de zaak warm te maken. Ben thans op weg daarheen, 't Is echter nog een diep geheim." Na het uiten dezer woorden, die onder onafgebroken slaan op zijn mond meer uitgesist dan gesproken werden, ontving ik van mijn reismakker een slag op de knie, terwijl hij zoo ver als mogelijk wae in zijn stoel terugzonk, net als iemand, die de uitwerking, die hij veroorzaakt heeft, wil gadeslaan. Men kan zich voorstellen, dat ik bij de woorden en gebaren van mijn overbuurman een hoogst verbaasd gezicht zette. Hij scheen dit bemerkt te hebben, doch nam zulks op als een bewijs van mijne andere zienswijze aangaande het bombardement, want hij zeide verder; „Hoe! Gij zijt niet voor het bombar dement P Dus vóór vernietiging met spring middelen. Zeer goed. Best. De gansche helsche zondenrommel moet de lucht in, zoodat geen steen op den anderen blijft. Uitgeroeid." Zoover was hij gekomen, toen hij na een blik uit het venster plotseling opsprong en naar de deur greep, alsof hij vluchten wilde. Voor hij deze grijpen kon, ging zij open en traden twee heeren binnen, van welke de eene zich tot den zonder ling wendde en hem toevoegde: .Zoo, zijt gij het. Wildet ge dan naar Londen reizen, zonder de aanbevelings brieven, die wij nog van den gezant uit Bern wachten. Zonder deze zoude de Engelsche premier u in het geheel niet ontvangen, laat staan voor uw plannen te 1 winnen zijn. Kom ga met ons mede. Wij moeten de reis nog eenige dagen uit stellen." Mijn voorheen zoo woordenrijke over buur stond bij deze woorden als een arm zondaar, die ergens op betrapt wordt te kijken, doch ging voort zich onophoudelijk met de hand op zijn mond te slaan. Ik wist thans dat ik met een van die ongeneeslijke krankzinnigen te doen had, die men door toe te geven aan hun waan zinnige denkbeelden, gedwee tracht te maken, ook zonder de mededeeling van den tweeden heer, die mij zeide: „De arme is met eene idéé fixe behebt en ons in een onbewaakt oogenblik uit de inrichting ontvlucht." Na nog wat zoete woordjes, gelukte het den beiden heeren den dwaas weder mede te troonen, waarop zij met hun drieën verdwenen, zonder verder opzien te verwekken, door een der groote perron- deuren. Terstond daarop vertrok de trein en vergat ik het voorval al gauw. Eerst twee jaar daarna hoorde ik weer daarvan. Ik had in de badplaats A in mijn vriendenkring van mijne zonderlinge ont moeting in Basel verteld, toen een hunner, zekere P., die tot die lieden behoort, die overal geweest zijn, alles weten en iedereen kennen, mij vroeg: „Hoe zag die oude heer er uit," waarop ik hem beschreef. „En hij klopt zich voortdurend met de hand op den mond?" hetgeen ik toestemde. „En gij die zoolang te Monaco geweest zijt, gij kent de geschiedenis van dien stumperd niet," vroeg P. Ik moest erkennen van een dergelijke geschiedenis niets te hebben vernomen en sloot mij bij de overige aanwezigen aan, die vroegen dat verhaal te mogen hooren. P. liet zich niet lang bidden en begon aldus: (Wordt vervolgd.) Gevonden voorwerpen. Een zilveren signet van een antieke horlogeketting, waarin de letters G. P. B. Terug te bekomen bij den gemeente-veld wachter te Domburg. LMDJDIiKEr Antiquiteiten (Delftsch Aardew., Porselein, Zilverw.) W. G. BAL, Middelburg, Krommeweele L 26-27. Geïllustreerde Guide illustré Illustrated Guide Gids door de of J. A. WILLEKES DU BOIS, Middelb., L. St. Pieterstraat A 79: XA/ A T 1 1 H! h1! H l l\Tj verkrijgbaar bij alle en v.ente chez to, be had boekhandelaren tout les libraires at all booksellers voor 20 cont. 25 cent. 10 cent. Apotheek. Wed A. A. NONHEBEL ZOON, Middelb., Langed. A 88. Bureau Toor baktoriologlseh en scheikundig onderzoek.

Domburgsch Badnieuws | 1901 | | pagina 2