nut (llll.llli Advertentiën en Adressen. CONCERT Groote Zaal van het Badpaviljoen, DANSMUZIEK, Weener Dames Orchest, DAN§ÜU)f!Jl!£s L, Kr VAN DER HARST JtJz„ Voor liet badseizoen zijn nog te buur: Namen der verhuurders Gemeubileerde huizen. Mevr. Drabbe A. de Lignj Mej. Sprenger J. C. Scheele J. de Voogt Gemeubileerde kamers de Bakker (logement Wilhelmina") C. Coré H. J. van Engelen wed. v. d. Hage wed. Hendriks F. Jansse wed Klopmeijer L. Lonerse Jac. Minderhond van der Meule (Roode Leeuw) van de Putte G. Passenier J. Sinke Schooneboom Straat, No. Aantal vertrekken. weststraat weststr E 6a heerenstraat Villa Duinzicht weststraat noordstraat weststr D 16 heerenstr-E82 markt A 7 noordstr. A 10 weststr. A 5 weststr. A 4 zuidstraat D 4 weststr. D 24 markt weststr. D 18 schuitvlot- straat C 25 zuidstraat D 7 noordstr. E 9 7 kamers, keu ken en tuin 6 kamers, keu ken en tuin. 5 kamers, keu ken en tuin. 7 kamers en keuken. 9 kamers, keu ken, tuin, koetshuis en stal. 4 kamers. 1 kamer. 3 kamers. 3 kamers en keuken. 1 slaapkamer. 4 kamers 4 kamers en keuken. 1 kamer. 4 kamers, keu ken en dienst bodenkamer. 3 kamers. 4 kamers. 2 kamers. 1 kamer. 1 kamer. Rijks Telegraaf- en Hulp-Postkantoor te Domburg. Rijks Telegraafkantoor: Geopend op werkdagen van 8,tot 12,u. 6,— 8,— Zondagen 7,30 8,30 12,30 1,30 Hulp-Postkantoor: Geopend: op werkdagen van 8,302,30 en 5,30—6,30. Op Zondagen van 7,30 tot 8,30 voorm. en van 12,301,30 uren nam. Postrit MiddelburgDomburg. Vertrek van Domburg vrm. 6,45 nm. 2,45 Aankomst te Domburg 6,15 2,15 Bodeloop DomburgWestkapelle. Vertrek van Domburg vrm. 6,45 nm. 2.45 Aankomst te Domburg 6,15 2,15 Bodeloop DomburgAagtefcerke. Vertrek van Domburg vrm. 6.45 nm. 2,45 Aankomst te Domburg 6,30 2,45 NB. Zondags vertrekken van Middel burg, Domburg, Westkapelle, Oostkapelle en Aagtekerke alleen de eerste posten. Alles Spoortijd. Door het Rijks telegraafkantoor alhier, zijn in de vorige maand behandeld: Verzonden24 L telegrammen. Ontvangen218 Opgenomen van en naar Oostkapelle getele- phoneerd74 Te zamen. 533 telegrammen. Wisselkantoor. Tot wisseling van buitenl. muntspeciën bestaat bij den heer H. M. Kesteloo gele genheid. AMUSEMENTEN. Zaterdag 3 Augustus 1901. Toor kinderen tot 9 ure. Entrée 25 cent. Aanvang 7 uur. Houders van kaarten hebben vrijen toegang. Woensdag 7 Augustus 1901, TE GEVEN DOOE HET om)ep. dibectie van Fraulein Henriëtte Dürnberger. Entrée f 0,50. Aanvang 8 uur. Houders van kaarten hebben vrijen toegang. Bonders van dagkaarten met bijbetaling van 25 cent. Zaterdag 10 Augustus 1901, voor kinderen tot 9 ure. Entrée 25 cent. Aanvang 7 uur. Houders van kaarten hebben vrijen toegang. BIJ EENE PLAAT. De brug ligt over 't breede water, Doorzichtig rein; De booten wiegen op de golfjes Die zilver zijn. En op die brug een: tweetal zusters In zwart gewaad; De groote nonskap overschaduwt Het jong gelaat. En, tegenover, die: een paartje, Sinds korten tijd Verbonden voor het gansche leven, In vreugd en strijd. En het gezichtje der beminde Lacht toe hem, warml En om haar leest heeft hij geslagen Zijn jongen arm. Nieuwsgierig ^iên die twee geliefden De zusters aan; Juist is de blik van een der nonnen Hun langs gegaan. De jonge non vouwt stil de handen, Zij schijnt zeer vroom Haar oogen turen in de golfjes Als in een droom. O, arme jonge kloosterzuster, Uw oog is nat! Hebt soms ook gij, gelijk dat paartje, Zóó liefgehad P M. AAN DEN VLIET. Aan den vliet daar ligt een dorpje, Tusschen wei en veld en woud; En daar woont een vroolijk meisje Dat verbazend van mij houdt. 't Windje lispelt door de boomen, Krult de golfjes van den vliet; 't Zonlicht bronst het torenhaantje Dat de velden overziet. In dat dorpje is een huisje; Wingerd groeit er dicht omheen 't Klokje tikt, de vaten blinken En de vloer is roode steen. In het kerkje knielt een meisje Is de arbeid weer voorbij En dan bidt zij, o zoo innig, Voor baar schat,voor mij! voor mij! M. Liedje in Oud-Hollandsche Maat. Ik heb eens het licht van het Eden gezien Zooals 't door de Hemelpoort scheen 't Was schooner dan brekende stralen der [zon Als men ziet door een prisma die heen. Juist dat mij geopend zou worden de Poort Viel mijn oog op een stap, dichtbij, Een stoffigen voetstap, een afdruk der [aard l Maar! wie kwam hier zoo slordig voorbijP' Ik vroeg het den Engel, die zeider [„Uw Lief! Zij kwam ongereinigd hier aan En tot straf voor haar wein'gen eerbied [heb ik Haar voor immer van hier laten gaan." „„Mijn Liefke zal altijd mijn Lieveke [zijn! Is haar ziel voor 't Eden te zwart Dan wil ik niet leven waar zij niet mag [zijn. Want mijn Eden is enkel haar hart!"" Ik ging weer op aarde! en 'k zocht [en ik vond Dat stoffige voetje, vol slijk En toen zij haar zondig, lief mondje mij [bood Was, op aard, ik den Hemel te rijk. „„Mijn Liefke zal immer mijn Lieveke [zijn. Al is niet gewasschen haar voet! Het hardvochtige Eden moog' schitt'ren [hel, Ook bij haar, bij mijn liefje, is 't zoet!"" En 'k heb toch den glans van het Eden [gezien, Doordat ik gevolgd ben haar, stil! Op het slordige stapje, juist aan de [Poort, Schijnt Gods Licht of het al of niet [wil M. Gevonden voorwerpen. Een groen lederen beursje waarin een waardeloos papiertje. Een ivoren doosje, waarin een kompas naaldje. Terug te bekomen op het strand bij den badman Thijs van dee Welle. Geïllustreerde Gids door Guide illustré de Illustrated Guide of ■WALCTIEREN", verkrijgbaar bij alle en vente chez to be had boekhandelaren tout les libraires at all booksellers voor 20 cent. 25 cent. 10 cent. Antiquiteiten (Delftsch Aardew., Porselein, Zilverw.) W. G. BAL, Middelburg, Krommeweele L 26-27. Apotheek. Apotheker POTTENMAKKT - Middelburg. Limonad e-Stroop in verschillende soorten, 85 cent per flesch met de fl. Wed A. A. NONHEBEL ZOON, Middelb., Langed. A 88. Bureau voor bakteriologisch en scheikundig onderzoek. Badstoelen en Rietwerken. Hlinn IWI Langeviele K 390, Middelburg. Va II LM lul.Manden-, Bad-en Rietenstoeten-fabrikant. J. A. WILLEKES DU BOIS, Middelb., L. St. Pieterstraat A 79.

Domburgsch Badnieuws | 1901 | | pagina 2