Advertentiën en Adressen. Groote Zaal van het Badpaviljoen. DANSMUZIEK, Weener Dames Orckest, DANSMUZIEK, 2) IMPRESSIES. WALOHEBE1T. L. K. van der Harst JJz., HOFFMAN'S ESSENCES Bodeloop Domburg' Vertrek van Domburg vrm. 6,45 nm. 2,45 Aankomst te Domburg 6,15 2,15 Bodeloop DomburgAagtekerke. Vertrek van Domburg vrm. 6,45 nm. 2,45 Aankomst te Domburg 6,30 2,30 NB. Zondags vertrekken van Middel burg, Domburg, Westkapelle, Oostkapelle en Aagtekerke alleen de eerste posten. Alles Spoortijd. AMUSEMENTEN. Zaterdag 25 Augustus 1900. Kinderbal tot 9 uur. Entrée *25 cent. Aanvang 7 uur. Houders van kaarten hebben vrijen toegang. Donderdag 30 Augustus 1900. €@!©IS$¥ te geven door het onder directie van Fraulein Henriette Dftrnberger. Entrée 50 cent. Aanvang 8 uur. Houders van kaarten hebben vrijen toegang. Houders van dagkaarten met bijbetaling van 25 cent. Zaterdag I September 1900. Kinderbal tot 9 unr. Entrée 25 cent. Aanvang 7 nre. Houders van kaarten hebben vrijen toegang. De buitenplaatsen Westhove, Duinbeek en Berkenbosch zijn voor het publiek gesloten, maar voor vreemdelingen, ver- blijfhoudende op Domburg, zijn wandel- kaarten beschikbaar en te verkrijgen in de hötels en pensions voor de daar vertoevende logés, bij eigenaren of gérants dier inrichtingen, voor de verdere logés in het dorp, door tusschenkomst van de menschen bij wie zij logeeren, bij den Heer Boogaert. „Ten opzichte van Westhove zij nog „opgemerkt, dat het kasteel als zoodanig „niet te zien is, maar dat zij die belang stellen in het Herstellingsoord voor kinderen daar gevestigd, en „die inrichting wenschen te bezichtigen, „daartoe gelegenheid hebben iederen „Woensdagmiddag; van S-4 „nre, maar ook alleen op dien dag en „die uren, aan welke bepaling streng de „hand zal worden gehouden en waarvan „niet kan worden afgeweken." Ned. Spectator. Vragen van den dag. De Wereldkroniek. De Huisvrouw. Nederlandsche Illustratie. Elsevier'sGeill.maandschr. Uilenspiegel. De Gids. COURANTEN. Nieuws van den dag. Middelburgsche Courant. Utrechtsche Courant. Jndépendance. Nienwe Rotterdammer. Le Figaro. Algemeen Handelsblad. Kölnische Zeitang. Weekblad Amsterdammer. Courier de Schéveningne. Zondagsblad. Domburgsch Badnieuws, Haarlemsche Courant. Uit het kastje met boeken in de leeszaal, dat weder met eenige werken vermeerderd is kunnen badgasten, houders van toegang- kaarten, dagelijks tusschen 11 en 12 ure des voormiddags, boeken ter lezing krijgen, mits men het nummer van het boek en zijn naam teekene op eene lijst bij den kaste lein voorhanden. Voor jeugdige lezers zal door de ouders moeten worden geteekend. Zaterdag 11. werd onze gemeente voor het eerst door het aërogeen gas uit de hier gebouwde fabriek verlicht. Het gas geeft een helder fraai wit licht en voldoet bij de tegenwoordig nog al donkere avonden uitstekend. In de leeskamer liggen de volgende tijdschriften en couranten ter lezing: TIJDSCHRIFTEN. Illustrated London News. Hum. Album. Punch. Eigen Haard. L'Illustration. de Huisvrouw. Journal Amusant. Nederland. Revue des deux mondes. Aarde en haar Volken. Die Gartenlaube. De Natuur Fliegende Blatter. De Navorscher. Domburg, 23 Augustus. In ons nommer van 28 Juli maakten wij melding van eene collecte door eenige dames-bad gasten op touw gezet, ten behoeve der slachtoffers van de ramp te den Helder. Met hetzelfde doel hebben op een avond van de vorige week eenige kinderen op een terrein van het Badhotel, a giorno verlicht, een feestje georganiseerd, waar zij door den verkoop van bloemen enz., trachtten geld te verzamelen. De op brengst 14,485) is door den Heer Vhee- burg aan den Heer Staalman overgemaakt, die daarvoor bij schrijven van 22 Aug. zijn hartelijken dank heeft betuigd. VERBLIJF. (Slot) Dat daargelaten, verrukkelijk schouwspel dat prettig bevolkte, toch zoo vreedzame strand! Hier, troepjes dartel, zorgeloos in vrede met elkander spelende kinde ren. Daar aardige knappe jongelingen in gezelschap van lieftallige, bekoorlijke maagdeleins, te zamen keuvelend, zoet koozend, waarschijnlijk, over toekomstig geluk. Ginds kloeke mannen en flinke vrouwen, zelfbewust genietend van het prettig heden. Wat verder een vriendelijk oudje rustig gedoken in een stoel, glim lachend peinzend over het wel en wee van lang vervlogen dagenO, schijnt j 't niet of de nabijheid der oneindige allen en alles inspireert P Is 't niet als een symbool neen, een naleven hier van het: Vrede op aarde? U meende? Gehar rewar bij 't zandhoopje, gekibbel om een emmertje of schop, gegooi met zand en stukken derrie. Een jonkman met pijn lijk gebaar wrijvend z'n scheen tot bloedens toe blauw gestooten of een jeugdige schoone, teleurgesteld blijkbaar, over den gewaanden trouwen minnaar die, een flirt bleek te zijn. Een welgestelde huisvader oogenschijnlijk een joviale kerel beknor rend z'n dierbare wederhelft over te roeke- looze uitgavenzij, ook niet van gisteren, zich verdedigend, heftig opkomend voor haar zoogenaamd recht. Een arme oude ziel moeitevol voortstrompelend door 't mulle zand het hoogste punt moest immers, lang voor dezen zijn bereikt? de hoogte OP Ja, maar volmaaktheid vindt men nergens ook niet op het strand hier op aarde. Wat zou ze ook welbeschouwd vervelend worden! Zou zelfs de zee, de nooit volprezens niet eentonig zijn als ze al maar kalmpjes ruischend, zachtkens deinend, kabbelde, kabbelde? Voorwaar, nu en dan opbruisend golf geklots, beukend het strand, bedreigend weliswaar de duinen en dijken, grijpt in en aan, schudt wakker de suffers en droomers, staalt den moed, verscherpt den blik, leert worstelen en overwinnen. Als 't weer ons minder gunstig is. De zon slechts nu en dan eens even glimlacht zouden wij nochthans ons schamen te klagen, neen, neen, niet voor zoo'n kleintje vervaard, niet zoo gauw versaagd! We zijn hier, om hoe dan ook, buiten te wezen. Daarom en daarom alleen, houden we hier verblijf. Voorzien van regenmantel of overjas, tarten we welgemoed, des noods, een flinke stortbui. Wie durfde daar beweren dat alle Hollanders zonder onder scheid, mopperaars zijn, juist omdat ze in een waterland werden geboren en getogen in plaats van uit echte vaderlandsliefde, stillekens even te schuilen en af te wachten, scheldend op regen en mist en wolkge- donker, louter uit behoefte en lust tot tegenspartelen Ochaltemaal laster en kwaadsprekerijZiedaar, om maar iets te noemen, dat jolige troepje fietsers terug- keeren van een langen tocht Aan te zien is het hen het water druipt hen van de klêeren, sijpelt uit hun schoenen dat ze onderweg nog al saus hebben gehad; evenwel het zonnetje van binnen ging blijkbaar nog niet onder, onbevreesd welke moeder of mama bromt in onze dagen nog over een verregend hoedje en bedorven japon? keeren ze huiswaarts. Zie de prettig lachende gezichten, hoor, dat vroolijk gebabbelStraks als de lucht eindelijk is opgeklaard en de heuschelijke zon vergoelijkend nog even doorbreekt om dan, in gloed en kleurenpracht afscheid te nemen, weerspiegelt zich de schittering der laatste gouden stralen in tal van heldere kijkers en is de blos op veler wangen, een weerglans van den schoonen avondhemel. Ei watDat wou de zon wel! Neen, van klinkklaar gezond heid gloeien die flinke knapen en frissche meisjes! En ware, onvervalsche levenslust doet schitteren aller oogen! In opgewekte stemming wordt dan ook menig uurtje nog in elkander's gezelschap gesleten en heeft men mogelijk wat kou gepakt, straks luchtig alleskoude en haar gevolgen, er uit gedanst. Het hoogste punt der overbrugging is weldra bereikt ras gaan we naar omlaag niet waar, dalen gaat vlugger dan klimmen vol weemoed zien we telkens nog eens om, eens om't Verblijf was goed ja, heerlijk Helaas, verblijven is voor geen sterveling hier weggelegd, verhuizen is ons lot; uit: komen en gaan bestaat ons leven hier op aarde. Domburg, Augustus 1900. T. K. Geillustreerden Gids door Guide illustré de Illustrated Guide of verkrijgbaar bij alle boekhandelaren voor 10 cent. en vente chez tout les libraires 25 centimes. to be had at all booksellers 10 cent. Antiquiteiten (Delftsch Aardew., Porselein, Zilverw.) W. (J. BAL, Middelburg, Krommoweele L 26-27. Apotheek. Wed A. A. NONHEBEL ZOON, Middelb., Langed. A 88. Bnrean voor bakteriologlsch en scheikundig onderzoek. APOTHEKER - MIDDELBURG - P0TTENMARKT. voor Limonades, Likeuren enz., 35 cent per fl. Badstoelen en Rietwerken. U i/on Dripl Langeviele K 390, Middelburg. Manden- en Bietenstoelen-Fabrikant. J. A. WILLEKES DU BOIS, Middelb., L. St. Pieterstraat A 79. H. B. K. F. H. SCHEIJBELER, Middelb., Vlasmarkt L 17,

Domburgsch Badnieuws | 1900 | | pagina 2