m Advertentiën en Adressen. Groote Zaal van het Badpaviljoen. DANSMUZIEK, Weener Dames Orchest, DANSMUZIEK, IMPRESSIES. WALCHERE1T. L. K. van der Harst J.Jz., HOFFMAN'S ESSENCES Rijks Telegraaf- en Hulp-Postkantoor te Domburg. Rijks Telegraafkantoor: Geopend op werkdagen van 8,tot 12,u. 2,4,— 6,— 8,— Zondagen 7,30 8,30 12,30 1,30 Hulp-Postkantoor Geopendop werkdagen van 8,302,30 en 5,306,30. Op Zondagen van 7,tot 8,en van 10,3011,30 uren voorm. Postrit MiddelburgDomburg. Vertrek van Domburg vrm. 6,45 nm. 2,45 Aankomst te Domburg 6,15 2,15 Bodeloop DomburgWestJcapelle. Vertrek van Domburg vrm. 6,45 nm. 2,45 Aankomst te Domburg 6,15 2,15 Bodeloop DomburgAagtekerke. Vertrek van Domburg vrm. 6,45 nm. 2,45 Aankomst te Domburg 6,30 2,30 NB, Zondags vertrekken van Middel burg, Domburg, Westkapelle, Oostkapelle en Aagtekerke alleen de eerste posten. Alles Spoortijd. Reisgelegenbeden. Omnibusdienst tusschen Domburg en Middelburg. Vertrek van Domburg: voorm. 8 ure. nam. 8,30 Vertrek van Middelburg voorm. 12 ure. nam. 3,34 Vracht per persoon 0,75; retour 1, Van Serooskerke in beide richtingen0,25. Plaatsen zijn te bespreken a ƒ0,05 in het Hotel schuttershof (Domburg) in het Nederlandsch Koffiehuis, Markt (Middel burg.) Wanneer de plaatsen alle bezet zijn, kan een bijwagen verzocht worden, mits minstens voor 4 plaatsen betaald wordt en een bijwagen te bekomen is. AMUSEMENTEN. Zaterdag 18 Augustus 1900. Kinderbal tot 9 uur. Entrée 25 cent. Aanvang 7 ure. Houders van kaarten hebben vrijen toegang. 25 cent. Uitstapjes te voet: Naar de manteling en door het overbosch van de buitenplaats Duinvliet terug (1% uur). Naar de manteling over het landgoed West- hove en door het Overbosch van Duin vliet terug uur). Naar het landgoed Schoonoord (langs den straatweg), vervolgens links af, en door de bosschen van het landgoed Duinbeek of van Berkenbosch terug (1V2 uur). Naar de Oranjezon, door de manteling ach ter Westhove en terug langs het land goed Zeeduin. (3 uur.) Naar Aagtekerke en over Oostkapelle terug (2 uur). Naar Westkapelle en over Aagtekerke terug; de zeedijk en lichttoren te bezien (3'/2 uur). Aan de bezoekers der badplaats is het wandelen over deze landgoederen door de eigenaren welwillend vergund. Woensdag 22 Augustus 1900. CONCERT TE GEVEN DOOR HET ONDER DIRECTIE VAN Fraulein Henriette Diirnberger. Entrée 50 cent. Aanvang 8 nnr. Houders van kaarten hebben vrijen toegang. Zaterdag 25 Augustus 1900. Kinderbal tot 9 uur. Entrée 25 cent. Aanvang 7 uur. Houders van kaarten hebben vrijen toegang. Uitstapjes per rijtuig: Naar de steden Middelburg, Ylissingen, Yeere en door het eiland Walcheren. Zoowel te Domburg als te Middelburg bestaat er gelegenheid tot het huren van rijtuigen, tegen vaste prijzen. VERBLIJF. Uit komen en gaan bestaat ons leven hier op aarde. Waarover ook moge worden geredekaveld en getwist, daarover zijn ouden en jongen, armen en rijken, geleer den en eenvoudigen het vrijwel eens met elkander. Gelukkig dat er tusschen die twee eind- polen van ons bestaan uitersten zijn zelden verkieslijk of aangenaam iets ligt, zij 't dan niet veel meer dan een brug, een overgang, waarin en waarover we ons, de een langer, de ander korter, althans voor een wijle mogen verheugen: het verblijf. Als een welkome halte is 't op een moeilijken weg; een vreedzaam rustpunt bij 't voortdurend jagen en woelen een liefelijke oase in een dorre zand woestijn. Zonder ongelukken of noemenswaardigen tegenspoed is de reis naar het oord van ons verlangen bereikt, vele lieve vrienden en goede bekenden mochten we in welstand wedervinden. Verkwikkelijke slaap en de rust van enkele dagen hebben het even wicht van lichaam en ziel hersteld. We gevoelen ons opgewekt, onbezorgd. Ja, zorg en kommer lieten we achter, wél opgeborgen ergens in een vergeten hoek of kast, de sleutel er van ver weg geslin gerd, misschien wel in de stille hoop hem nimmer terug te vinden! Weg ook, zoo mogelijk voor goed, alle bekrompenheid en kleinzieligheid. Met ruimen blik de menschen en dingen hier thans bekeken! Wat blief?Konden de slaapkamers wel wat luchtiger zijn De ledikanten wat ruimer? Zijn de sigaren dadelijk vochtig hier? Talmt de waschvrouw met het strijkgoed? een ware ramp als men met kinderen uit is. Houdt na warme dagen het gegons van die lastige muggen iemand uit den slaap of wel, de ramme lende deuren en klapperende vensters, wanneer de storm langs de huizen giert? Kom, kom, 't is hier een nederig bad plaatsje, geen groote stad met groote (ötf)gerievenbovendien alles heeft z'n voor en tegeneen dorpje aan de eene zij begrensd, bespoeld door den oceaan heeft, kan 't anders? nu en dan met storm en ontijd te kampen; blijft aan den anderen kant omgeven door struikgewas en kreupel hout, het spreekt van zelf, niet ganschelijk verschoond van de insectenplaag. Doch zouden we over kleinigheden klagen Hier tobben over nietigheden waarom we zelfs thuis is 't niet? ons nooit of nimmer bekommeren? Neen zeker, we zijn nu voor ons plezier uit. Het verblijf alhier is enkel en alleen voor ons genoegen. Nu volop dus genoten van den heer lijken zonneschijn en de weldoende warmte, die hier immers nooit hinderlijk zijnP U zeideP De menschen op 't veld van rijkelui van Heeren en Dames in luchtig zomertoilet, genoeglijk lanterfan tend, is toch geen sprake P Die klagen nooit met hun zeisen en sikkels den ganschen, langen dag arbeidend in die brandende zon. De kelners en dienst meisjes in de overvolle hotels, zonder verpoozen van 's morgens vroeg tot 's avonds laat in de weer, ondanks de afmattende hitteNu ja, maar sommige [men schen klagen en mopperen ook eeuwig en altoos! Wat zouden ze wel zeggen die zelfde maaiers als door den regen het hoor was verrot in de weide? Als storm of hagelslag den oogst van graan en aard appels deed mislukken?Ik zou de gezichten der wit gedaste en geboeze- laarde heertjes in de logementen wel eens willen zien, hun onderlinge gesprekken hooren, als 't booze weer de vreemdelin gen en de fooitjes onverwachts op de vlucht dreef! Wel, hun geklaag en gejammer zou bij dergelijk ongeval, hoog stens door dat der aanminnige kamermeisjes worden overstemd. Wij niet alzoo. Natuurlijk niet. Wij zuchten niet of stenen over de warmte. Wij weten niet van zulk ellendig pessimisme. Neen, als 't warm is dan is 't eerst lekker en 't zonnetje schijnt naar zomer trant, dan, naar 't strand en naar de zee! Een lucht en zonnebad lijkt iederonzer en overdrijft de thermometer het exselsior nu 'en dan een beetje te veel wat nood? Neen, wie noodt? Wie? Hoor, niemand minder dan de groote, de onmeetbare, de onberispelijk zuivere, de onvergelijkelijk schoone, in hoogst der- zelver eigen persoon, met op en neder- golvende bevalligheid, in zacht deinende bekoring, belovend [verfrissching, gezond heid, vernieuwde levenskracht, aan al wie er naar hunkeren. O, zie de koetsjes staan in afwachting; de badlui beijveren zich om strijd en met schier onnavolgbaren spoed en vriendelijke gedienstigheidwie zegt daar dat men wel eens heeft te wachten Praatjes Men weet hier niet van talmen of van (Slot volgt.) Gevonden voorwerpen. Een zilveren remontoir-horloge met bre- loques (hartje enz.) Terug te bekomen bij den Heer Burgemeester. Geillustreerden Gids door Guide illustré de Illustrated Guide of verkrijgbaar bij alle en vente chez to be had boekhandelaren tout lee libraires at all booksellers voor 10 cent. 25 centimes. 10 cent. Antiquiteiten (Delftsch Aardew., Porselein, Zilverw.) W. (J. BAL, Middelburg, Krommeweele L 26-27. J. A. WILLEKES DU BOIS, Middelb., L. St. Pieterstraat A 79. Apotheek. Wed A. A. NONHEBEL ZOON, Middelb., Langed. A 88. Bureau voor bakteriologisch en scheikundig onderzoek. APOTHEKER - MIDDELBTTIIG- - P0TTENMARKT. voor Limonades, Likeuren enz., 05 cent per 11- Badstoelen en Rietwerken. H van Dripl Langeviele K 390, Middelburg. Vail Ul c jjanden. en Rietenstoelen-Fabrikant. H. B. K. F. H. SCHEIJBELEE, Middelb., Vlasmarkt L 17.

Domburgsch Badnieuws | 1900 | | pagina 2